Şimdi Ara

Son Sistem Prins Lpg Sistemi Kafa Isı Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba başlıkta yazdığım gibi 08 jetta 1,6 düz motor araç sahibiyim son sistem lpg taktırdım Prins marka . Eylül ,Ekim gibi 120 km hızı geçtikten sonra gaz kesme gibi gaz yetişmiyormuş gibi tekleme yapıyor.Hızlanırken 1. 2. vites dip gaz giderken sıkıntı yok 3,vites 120 gördüğüm zaman tekleme başlıyor.Buji dedi ustam değiştirdim sorun düzelmedi tekrar teste çıktığımızda gazı kıstı açtı sorun devam etti.En son tespitinde Kafanın ısı değerinin düştüğünü söyledi usta , muhtemelen termostat açık kalıyor kafanın ısısının bu yüzden düştüğünü söyledi ama bu cevap beni tatmin etmedi sonuçta otomotiv mezunuyum teknik olarak birşeyler biliyorum. Ustaya termostat azda açık kalsa motor sıcaklığınında düşmesi gerektiğini söylediğimde ki motor sıcaklığı sabit 90 derece tatmin edici cevap vermedi. Usta'da sanayide çalışırken komşumdu tanıdık bir esnaf art niyet aramıyorum. Benim soruma gelince ; kafanın 120'den sonra ısı oranı düşüyor 70 derece olması gerekirken 58 derecelere düşüyormuş bununda termostat'tan yapacağını söyledi ki ben belirttiğim gibi ihtimal vermiyorum , kafada sorun olamaz mı dediğimde , ozaman 70 derecelere ulaşmaz kafa diyor. kafada sorun olabilirmi ? bilen ustalarımın cevabını bekliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Daha bu gün su kanalları mırık bağlamış bir aracın regülatörü tıkadığına şahit olduk. Bu bir ihtimal ayrıca kaloriferi takip edin bu 120km giderken ılıyıp soğuyormu
  • t borular var onlara baksın usta antifiriz zamanla tıkıyo orayı ve regülatör zor ısınıyor.
  • simsekotogazankara kullanıcısına yanıt
    Bu sadece 120 km hızı geçtikten sonra kafa ısı oranı düşüyor 90 - 100 ile giderken normal.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.