Şimdi Ara

son oneri 3 gune aliom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
39
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    601 Mesaj
    Herkese Selamun Aleykum
    Herkesin Ramazan bayramını kutlarım
    Arkadaşlar ben bi pc topladim ve son oneriniz varmi sormak istedim ve 1 2 sorum olacak onları en altta yazicam
    Sistemim
    İntel i7 4770k
    Asus gtx780
    Msi z97 gaming 7
    Gskill 4x2 1866 mhz
    Seagate 1 tb 7200 rpm
    Samsung evo 250 gb 540 520
    Corsair carbide 400 r 80 plus
    Arkadaslae sitem sizce nasil sistemin su anki vatandaki fiyati
    4.072.26 TL persembe gunu almayi dusunuyorum
    Sorularim
    Simdi sistemi aldim parcalari birlestirdim
    Ilk yapmam gereken windows u kurdum
    Peki ondan sonra napicam abim ekran kartini filan tanitcaksin dedi ama yinede bir sorayim dedim benim bildigim ilk windows u kuruyosun ondan sonra ekran kartının driverini anakartin deiverini yani parcalaein driver larini yukluyosun diye biliyorum bir sorayim dedim tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    sistem güzel kasayı haf 912 yapabilirsin 80 plus 750w ile geliyor.
    400r in içinde psu yok diye biliyorum.

windowsu yükledikten sonra evet dediğin işlemleri yapacaksın zaten parçaların yanına gerekli içerik gelir dvd halinde.
    hayırlı olsun hocam.

MSI GTX 970 Twin Frozr V 4GB OC - i5 4690K @ 4.50 GHz 1.295 V - MSI Z97 PC Mate - GSkill RipjawsX 8GB @ 2400 MHz 1.545 V 12-13-12-36 - WD 1TB Caviar Blue 7200RPM - Corsair 200R - Cooler Master Seidon 120V - Corsair VS550 - AOC i2369
    *
    SteelSeries Siberia 650 - Logitech G502 Proteus Core - Logitech G710 Plus - SteelSeries QcK Plus - Logitech G230
    *
    Apple iPhone 7 Plus 32GB Black - Apple iPhone 5s 16GB Silver - LG G2 32GB Black
    *
    Acer 5740G
  • Yüzbaşı
    601 Mesaj

Hocam 400r 80 plus in icinde 750 w lik guc kaynagi bulunuyo ve bende ilk jaf912 soylemistim ama 400r al dediler ic kabini daha genismis oyuzden windowsu kurucam acaba genellikle youtube kanallarinda driverleri sitelerden tuklemeyi tercih ediyo ama driverdan kursanda bir fark etmiyomu deilmi driverden kurunca bide guncelliyosun okadar saolun tekrar

|
    |
    Krakeg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakartı Gaming 5 yapıp, işlemciyi 4790K yapın
    Asrock Z370 Extreme4 / Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz / Noctua NH-U14S / A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 / XFX RX580 GTS XXX 8GB / Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) / Seagate 320GB / Asus 24x Dvd / Corsair RM 750x Gold Psu / Cooler Master Haf-X / Samsung C24F390 VA Curved LCD / Powercom 1000VA UPS / Logitech Z-2300 2.1 / Logitech G300S
  • Yüzbaşı
    601 Mesaj

Bende dusunuyorum acaba az bi para daha verip 4790k mi alsam ama ankarti dusurmeyi dusnuyorum son model olsum diyo gaming 7 olsun diyodum g9 u cikardilar :D saka saka uzun sureli alicagim icin g7 dusunuyorum

|
    |
    LEON-X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: OmrTR

Hocam 400r 80 plus in icinde 750 w lik guc kaynagi bulunuyo ve bende ilk jaf912 soylemistim ama 400r al dediler ic kabini daha genismis oyuzden windowsu kurucam acaba genellikle youtube kanallarinda driverleri sitelerden tuklemeyi tercih ediyo ama driverdan kursanda bir fark etmiyomu deilmi driverden kurunca bide guncelliyosun okadar saolun tekrar
    quote:

öyleyse 400r alın hocam
    yanında gelen dvdden yükleyin güncelleme çıktığı zaman internetten indirirsiniz

|
    |
    MSI GTX 970 Twin Frozr V 4GB OC - i5 4690K @ 4.50 GHz 1.295 V - MSI Z97 PC Mate - GSkill RipjawsX 8GB @ 2400 MHz 1.545 V 12-13-12-36 - WD 1TB Caviar Blue 7200RPM - Corsair 200R - Cooler Master Seidon 120V - Corsair VS550 - AOC i2369
    *
    SteelSeries Siberia 650 - Logitech G502 Proteus Core - Logitech G710 Plus - SteelSeries QcK Plus - Logitech G230
    *
    Apple iPhone 7 Plus 32GB Black - Apple iPhone 5s 16GB Silver - LG G2 32GB Black
    *
    Acer 5740G

• Teğmen
    148 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Ardsul

sistem güzel kasayı haf 912 yapabilirsin 80 plus 750w ile geliyor.
    400r in içinde psu yok diye biliyorum.

windowsu yükledikten sonra evet dediğin işlemleri yapacaksın zaten parçaların yanına gerekli içerik gelir dvd halinde.
    hayırlı olsun hocam.
    quote:

Herkese Selamun Aleykum
    Arkadaşlar ben bi pc topladim ve son oneriniz varmi sormak istedim ve 1 2 sorum olacak onları en altta yazicam
    Sistemim
    İntel i7 4770k
    Asus gtx780
    Msi z97 gaming 7
    Gskill 4x2 1866 mhz
    Seagate 1 tb 7200 rpm
    Sorularim
    Peki ondan sonra napicam abim ekran kartini filan tanitcaksin dedi ama yinede bir sorayim dedim benim bildigim ilk windows u kuruyosun ondan sonra ekran kartının driverini anakartin deiverini yani parcalaein driver larini yukluyosun diye biliyorum bir sorayim dedim tesekkurler

Dostum Kesinlikle İşlemciyi 4790K yap ısı sorunuda çözüldü diyorlar bende topluyorum bilgisayar ikimizin sistemi hemen hemen aynı sayılır =) Hayırlı olsun sistemin Kasa konusundada Kesinlikle 400R den vazgeçme derim ve sisteme Corshair H100i su soğutma eklersen daha güzel olur.

* Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci

* MSİ Z97 GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DP Anakart

* R9 290X TRI-X OC BF4 GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı

* CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

* 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 XMP Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatxaslan -- 28 Temmuz 2014; 23:04:14 >
    |
    |
    Bahsedilenler: OmrTR

• Yarbay
    4066 Mesaj
    Islemxiyi 4790k yap anakart g7 dursun ekran kartini az butce daha katarak sapphire r9 290 tri x oc ekran karti yap butceni brz asacak ama super olacak

|
    |
    Intel Core i5 4460 3.2 GHz İşlemci // MSI Z97 PC Mate Intel Anakart // Asus GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı // WD 1 TB BLUE HDD //Kingston 8GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 Ram // Zalman Z5 MidT Kasa // XİGMATEK X-CALİBRE 80PLUS 600W PSU // SAMSUNG S22D300H 21.5 MONİTÖR // A4 TECH Bloody B2100 Q USB Siyah Multimedya Gamer Set

MSİ GAMİNG NOTEBOOK - GL72 PRO

İPHONE 8

Kocaeli Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği
  • Yüzbaşı
    601 Mesaj
    Kardes islemci degisti zaten 4790k alicam arada 40 tl var o da sorun olmucak bi para ama ekran kartinda amd yi sevmiorum oyuzden 780ti de 10 fps ye 600 lira para vermek huzuli para vermek biraz sacma olur birakirim arada kassin kolay kolay kasmaz ama yinede kassin en azindan huzului 600 tl vermem o paraya gider bi tane rc araba alirim veya sivi sogutma filan

|
    |

İşlemci
    İntel
    Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci 915 tl

Anakart
    Msı
    Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP 442tl

Ram
    G-skill
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 238

Ekran kartı
    Asus
    GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran1387 tl

KAsa
    Xigmatek
    TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ 473

HDD
    WD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 132

ssd
    Samsung
    120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD 213

Toplam 3800
    |
    |
    OmrTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oskur kardes o sistemi istememin nedeni ssd 120 gb bana gore az bence 20 30 gb zaten windows bunun daha guncellemesi var sonra java mava derken driverlar derken gittikce yer azalicak sen gitceksin bi oyunu filn ssd e atmak isticeksinyer olmadigi icin atamicaksin
    Harddiskte wd yu bana gore depolama seagate de surekli calismada kullanmak icin goruyorum oyuzden d surucusu seagate ama sonradan alicaklarim wd alicam kasa xigmatek corsair e gore cok yuksek bi marka deil bidligim kadariyla zaten arada 13 tl fark var hesabini yapmaya bile gerek yok
    Anakartta ise uzun sure olsun die g7 aliyorum

|
    |
    oskurrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

170 tl eklersen 250 gb ssd olur ben 250oldugunu görmemişim yoksa sisteme onu koyardım oda 3970 civarı eder...

gaming 5 yada 7 sizi götüreceği süre aynıdr. sonucta işlemci değiştirme gereği duyana kadar işinizi aynı oranda görecektir. ha ben rekor denemesi yapacagım o.c da derseniz orası ayrı tabiki....

Diğer yandan Önerdiğim WD blue modeli işletim ssitemi içindir depolama için değil green modelleri daha cok depolama için kullanılır.

Xigmatek ise yüksek oldugu için önermedim. Kasa büyük oranda zevk işidir orası ayrı bende corsair c70 kullanıyorum. Xigmatek i corsairden marka olarak üstün oldugu için önermedim. corsair 400r lerin içindeki psu larda coilwhine olayı yaşandıgı nı belki duymuşssunuzdur tabiki bu iş biraz şans işi. Önerdiğim kasa içinde 80+ silver ve modüler bir psu bulunmakta. ben iki kasayıda yakından bizzat kendim inceledim ki kasa almadan önce mutlaka birebir inceleyin bunu hep tavsiye ediyorum sonucta kasa zevk işi...
    |
    |

• Yüzbaşı
    601 Mesaj
    Bilmiyorum ya corsair daha cok icime oturuyo bide zaten ben parca parca alicam kendim toplucagim icin urunlrri tek tek orda kontrol edicem evim ile vatan pc arasinda 2 km fark var cunku g7 bilmiyorum ya almisken bi ustu olsun herzmaan bi fark vardir bence ama bilmiyorum kesin konusmak da istemiyorum
    Harddisk e gelince youtube kanallarinda adamlar wd kullaniyo ama ondada kararsizim bi yardim edin be az kaldi surda

|
    |
    quote:

Herkese Selamun Aleykum
    Sistemim
    İntel i7 4770k
    Asus gtx780
    Msi z97 gaming 7
    Gskill 4x2 1866 mhz
    Seagate 1 tb 7200 rpm
    Sorularim
    quote:

Herkese Selamun Aleykum
    Sistemim
    İntel i7 4770k
    Asus gtx780
    Msi z97 gaming 7
    Gskill 4x2 1866 mhz
    Seagate 1 tb 7200 rpm
    Sorularim

MSI
    Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    467 TL

INTEL
    Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
    913 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    232 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    155 TL

SAMSUNG
    120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD
    209 TL
    incelemesi
    http://forum.donanimhaber.com/m_91352145/f_//tm.htm

COOLER MASTER
    HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    426 TL

ASUS
    GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
    1388 TL

COOLER MASTER
    SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
    150 TL

Toplam : 4040 TL

Hayırlı olsun, bir sıkıntın olursa çekinmeden sorabilirsin.

• Yarbay
    3327 Mesaj

işlemciyi 4790k yap hocam,gerisi 10 numara bence

|
    |

Bjk murat abim senin cok yardimin oldu bu pcde bir turlu alamadim su hiyari alamadim gitti ssd yi sende 120 gb yapmissin ama ben yetmez diye korkuyorum sistemin dodyalarini attiktan sonra 2 3 tane de oyun atarim diyorum o yuzden 250 dusunuyorum
    Ama neden g5 diyorsunuz aralarinda fark nedir cok merak ediyorum g7 alasim geliyo ve
    Haf 912 demissiniz cogu kisi corsair 400 r i tercih ediyo kabin genis diye tmm ondanda cm kalitesi var ama bundada corsair kalitesi var aralarindaki fark neler cok merak ediyorum ve bide su g5 le g7 arasindaki farki soylersen sevinirim

|
    |
    bjk__murat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bide sivi sogutma demissin o cok onemli degil zaten onu hediye olarak alicaklar :D

|
    |

VAlla dostum CM kalitesinden eser yok onda. Bin yıllık kasanın önpaneline usb 3.0 eklemişler hala kakalıyorlar millete... içine baksan sözde kablo toplama var tenek koymuslar bi tane :) olmuş kablo toplama. YAni öne 1 tane kırmızı led koyma ile kaliteli olunmuyor. Corsair400r 3 gömlek üstün o kasadan.

BAna kalırsa ssd almana bile gerek yok biroyuncu için fuzuli bişey ssd. heleki 120 gb alacaksan hiç alma. 250 gb dan aşagsı zaten almak mantıklı değil.
    |
    |

Kardes bende 400r almayi dusunuyorum
    Ssd zaten 250 gb olsun bencede lazim olur yer olmazs napicaz :)
    Sivi sogutmayi zaten soledim hediye gelicek ama hala g7 alasim var daha ustun gibi geliyo bana :) yinede bir yorum yapiver be onada

|
    |
    oskurrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gaming 5 de 6 tane sata 3 girişi var Gamin7 de 8 tane

Gaming 5 de 4 tane usb 2.0 var Gaming7 de 2 tane

Gaming 5 te optik ses cıkısı yok Gaming 7de var

Gaming 5 te 1 Vga 1 hdmi 1 DVI cıkısı var Gaming 7de 2 Hdmi
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.