Şimdi Ara

Son nesil volvolardaki performans eksikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • zotacing (10 mesaj) The Division Bell (10 mesaj) Polestar191 (8 mesaj) nacker (4 mesaj) Guest-DFABFCB25 (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (10 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Son nesil volvolardaki performans eksikliği
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2566 Mesaj

Amerika'daki honda ve toyota bizim buralardakiyle pek alakası yokki. Orada camry, land cruiser alınıyor burada yaris ve chr. Doğrudan kıyaslamak doğru olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Renault S.A. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3607 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Forumda Youtube tecrübesiyle konuşan çok olduğu için, yazmak içinden gelmiyor çoğu zaman insanın.

Foruma göre E segmentin lideri S90 ama gerçekte öyle değil.

2 litre dizeli 320i ED kadar zor gidiyor 190hp olmasına rağmen, çünkü şanzıman-motor uyumu + ağırlık dengesi çok dengesiz bir araç.
    Dengesiz dersek haksızlık olur S90 kullandım yol tutuş sürüş dinamikleri çok iyi fakat dediğin gibi gitmiyor araç sanki 20-30 hp düşük gibi teknik verilerde söylenen değerlerden

• Yarbay
    22185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Valla yok

F10 da geldi 5.35i. Onda da yine e92 de ki çift turbo motor var.

Alıntıları Göster
    2007-2010 arası üretildi, lütfen araştır.
    |
    |
  • Yarbay
    22185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Dengesiz dersek haksızlık olur S90 kullandım yol tutuş sürüş dinamikleri çok iyi fakat dediğin gibi gitmiyor araç sanki 20-30 hp düşük gibi teknik verilerde söylenen değerlerden

Alıntıları Göster
    Yol tutuşuna lafım yok, ağırlık dengesinde bir sorun var. İyi dağıtamamışlar gibi, zaten rakiplerinden 100-150kg daha ağır bir araç, onun da etkisi vardır. Bana hiç 190hp gibi gelmemişti, 150hp'lik 2.0TDI Passat gibi yürüyor.
  • Yarbay
    2566 Mesaj

E60 lci lerde 535i vardı hocam

|
    |
    The Division Bell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5431 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Bir BMW Mercedes olamayacak hiçbir zaman.
    Bir firma neden başka bir firma olmaya çalışsın ki? Her firmanın müşteri profili ve hedeflediği pazar farklıdır. Tek düze bir üretim anlayışı kimseye bir fayda getirmez.

Ekonomi kötüye gidip alım gücü düştü diye herhalde bu aralar Mercedes fanlığından Alman fanlığına geçtin ama verdiğin örnek yersiz oldu. BMW'ye Almanlar bile sürekli arıza çıkaran otomobil diyor BMW nere Volvo nere...

• Yarbay
    7326 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Bir firma neden başka bir firma olmaya çalışsın ki? Her firmanın müşteri profili ve hedeflediği pazar farklıdır. Tek düze bir üretim anlayışı kimseye bir fayda getirmez.

Ekonomi kötüye gidip alım gücü düştü diye herhalde bu aralar Mercedes fanlığından Alman fanlığına geçtin ama verdiğin örnek yersiz oldu. BMW'ye Almanlar bile sürekli arıza çıkaran otomobil diyor BMW nere Volvo nere...

Alıntıları Göster
    Ben duymadım okumadım hiç öyle dediklerini nerde yazıyor söylüyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    12896 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

E60 lci lerde 535i vardı hocam
    Valla benim bildiğim benzinli E60 motorlari;

5.20i, 5.25i, 5.30i, 5.45i, 5.50i ve M5 şeklinde.

Eğer var ise de ben bilmiyorum

• Yarbay
    5431 Mesaj

Kendi aralarında bu şekilde konuşuyorlar hocam bir yere yazmalarına gerek mi var. Burada bizim milletin pahalı diye matah birşey zannedip dibinin düştüğüne bakmayın. Almanya'da Mercedes 1. sınıf araçken BMW 2. sınıf araç muamelesi görüyor.

Şimdi gelip buna da itiraz edecek çok kişi var ama durum bu...

|
    |
    Renault S.A. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9572 Mesaj
    Sanıyorum atladığın Bir kaç neden var,

180km/h hiz sınırlamasına tek başına bakmamak lazim,
    Volvo ve Saab gibi İskandinav araçlarınin güvenilirlik konfor ve pratiklik açısından performansa gore daha fazla onem verdiğini unutmamak lazim.

Otonom sistemler geliştirilen teknolojiler ile değerlendirildiğinde 180km/h gayet yeterli bir hiz. Üst hız sinirlamasi olmayan otobanlarda belki bu limit kalkabilir.

Bir otomobil firmasinin ya da bir firmanın yabancı bir firma tarafindan satın alınmasını her zaman Türk usulu bakmamak gerekir.
    Içerisindeki know how transfer edilir ama genelde şirketlerin felsefesine calisma kosullarina dokunulmaz.

Tabi dokunulanlar da var GM-Saab örneğinden anlaşılabilir. Bu gibi sirket felsefesini modifiye edenler genelde başarısızlık ile sonuçlanır.

|
    |
  • Yarbay
    7326 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Kendi aralarında bu şekilde konuşuyorlar hocam bir yere yazmalarına gerek mi var. Burada bizim milletin pahalı diye matah birşey zannedip dibinin düştüğüne bakmayın. Almanya'da Mercedes 1. sınıf araçken BMW 2. sınıf araç muamelesi görüyor.

Şimdi gelip buna da itiraz edecek çok kişi var ama durum bu...
    Şekli yeter BMW nin

Baba 3.30i manuel alacak yan yan gidecek, meecedeste bu yok

|
    |
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj
    Fordun olduğu zamanların volvonun en iyi zamanları olduğunu düşünüyorum s40 focusun şasisi ve üstüne bir sistem vardı muazzam yol tutuyordu ve araçlar dayanıklıydı şimdide s60 o zamandan kalma tek araçtı ama o da değişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    8056 Mesaj

S80 T6 4 çeker, üstüne S80, (535'in bilgisini bulamadım 530'a baktım) E60'tan 160 kg daha ağır. Sınıf olarak evet aynı klasmandalar ama performans olarak bunu söylemek mümkün değil.

S60 da yine aynı şekilde 4 çeker adaptif süspansiyonlu içi geniş (e92'ye kıyasla) hızlı aile otomobili. Ben markanın şuna buna rakip olsun diye ürettiğini sanmıyorum. Saf performans isteyen birisi volvoyu baştan eler zaten malum ağırlık vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 23 Mayıs 2020; 22:3:1 >
    |
    |
    zotacing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8707 Mesaj

90'lardaki b52 turbo kullanan 850'lere, devamında s70'lere bmw ürün gamında hangi modeller denk geliyordu.

bir tarafta 225-250 hp turbo motorlar varken diğer tarafta efsane e36 328'lerin v6 makinesi 192 hp...

bu arada bildiğim kadarıyla e60 535 de, e92 335 de turbo makineler...
    |
    |
    zotacing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8707 Mesaj

varmış ama o da çift turbo, 335'deki makine.

belki abd 'de satılmış olabilir sadece. o motor orada çok tutuldu potansiyeli sebebiyle.
    |
    |
    The Division Bell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12896 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

90'lardaki b52 turbo kullanan 850'lere, devamında s70'lere bmw ürün gamında hangi modeller denk geliyordu.

bir tarafta 225-250 hp turbo motorlar varken diğer tarafta efsane e36 328'lerin v6 makinesi 192 hp...

bu arada bildiğim kadarıyla e60 535 de, e92 335 de turbo makineler...
    V6 değil meşhur ipek gibi çalışmasıyla ünlü sirali6 idi E36 lar. Rakibi de dediğin gibi 3.28e denk geliyor.

3.35i ise çift turbo. Ayrı bı dünya o makine. Alt devirler için hemen dolup lag yaşatmasın diye kucuk, üst devirler için ise büyük salyangoz var. Yavru M3 diye bilinir.

• Yarbay
    12896 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

varmış ama o da çift turbo, 335'deki makine.

belki abd 'de satılmış olabilir sadece. o motor orada çok tutuldu potansiyeli sebebiyle.
    Evet ABD pazarı içindir muhtemelen. 5.45 ve 5.50 de ABD pazarı için yapıldı. Gerçi tr de hattı sayilir sayıda 5.45i de yok değil.

Deli ciğerli makine. W220 s500 ile baya sağlam bı tozunu yutmuslugum var bunun.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 23 Mayıs 2020; 22:45:51 >
    |
    |

• Yarbay
    22185 Mesaj
    5.50i bildiğim kadarıyla sadece 2 yıl üretildi.

535i makyajlı kasayla birlikte geldi ancak Joystick diye tabir edilen vitesten yoktu, sonradan eklediler mi 2010 son üretimde bilgim yok. Çünkü E60 makyajlı kasalarla birlikte gelen en belirgin özellik joystick vitestir.
  • Yarbay
    22185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nacker

S80 T6 4 çeker, üstüne S80, (535'in bilgisini bulamadım 530'a baktım) E60'tan 160 kg daha ağır. Sınıf olarak evet aynı klasmandalar ama performans olarak bunu söylemek mümkün değil.

S60 da yine aynı şekilde 4 çeker adaptif süspansiyonlu içi geniş (e92'ye kıyasla) hızlı aile otomobili. Ben markanın şuna buna rakip olsun diye ürettiğini sanmıyorum. Saf performans isteyen birisi volvoyu baştan eler zaten malum ağırlık vs.
    Ben Volvo'yu kötülemiyorum zaten eski Volvo'ları çok da severdim ancak yine de BMW'ye pek kafa tutabilecek bir marka değil saf performans konusunda. Amaçlarının bu olduğunu da sanmam.

Çin'e satıldıktan sonra eski albenilerini kaybettiklerine de katılıyorum.
  • Yarbay
    12896 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

5.50i bildiğim kadarıyla sadece 2 yıl üretildi.

535i makyajlı kasayla birlikte geldi ancak Joystick diye tabir edilen vitesten yoktu, sonradan eklediler mi 2010 son üretimde bilgim yok. Çünkü E60 makyajlı kasalarla birlikte gelen en belirgin özellik joystick vitestir.
    Evet makyajda joystikle birlikte 5.25i adında bir ara motor da geldi. Muazzam bir motordu Hem 5.20i den az yakar hem de 5.30a yakın giderdi.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.