Şimdi Ara

Son karar sizin

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Giriş
    1616 Mesaj
    Araştırmalarım sonunda almaya karar verdiğim araçlardan bazıları şunlardır;
    1- 2015 Skoda octavia dsg elegance 1.4 tsı
    2- 2015 wv jetta dsg highline 1.4 tsı
    3- 2010-11 mercedes c180 lpg
    4- 2015 Nissan kaskai 1.6 dci otomatik full paket
    5- 2013 Audi A3 sedan ambition cam tavan

--->Başıma bela olmayacak durduk yere sorun çıkarmayacak bir araç olmalı.
    Araçlarda önceliğim cam tavan, otomatik ve full paket olması, arayışları bu yönde sürdüreceğim. Senelik yapacağım km 3 bilemedin 5 bin. Max bütçe 100.000

|
    |
    Bela olan bir araç istemiyorsanız DSG'li S-Tronic'li araç almayın. O zaman 1-2-5 gidiyor. 3.sıradaki C180 yürütme maliyeti çok olur. Qashqai'i forumda pek sevmiyorlar. Yazılanlar arasında Qashqai daha baskın gelir.
    Şimdi gelecekler DSG 5.000'e değişirciler. Yahu 1 haftanızı vereceksiniz araca. Kişi bela aramak istemiyor.
    İnsignia-508-Mondeo bakabilirsiniz.
    |
    |

Şu forumda 1 Allahın kuluda ZF8 kötüdür , sorun çıkarır yazmaz mesela. Piyasadaki en kral en sorunsuz şanzımandır mesela.

Ancak benim ZF8 imin Yağ soğutucu Isı Eşanjörü patlayıp su almış şanzumanın içine. Şimdi eşanjör değişecek ve yeni yağ konulacak.

Yağın litresi 18 $ . 9 Litre yağ alıyor şanzuman. Yağ soğutucu 1900 lira. Sadece Eşanjör alınırsa 1100 lira falan.

Özetle sorunlu diye DSG almazsınız ZF alırsınız sorun çıkarır(Sırf bu yüzden WV CC almadım mesela ben). Ya herro ya merro dersiniz 0 sorunla Stronic kullanırısnız. Elektronik/Mekanik işi her zaman şans işidir. Bu telefon Bilgisayar alırkende böyle. Araç alırkende.

Buda size fikir verir en azından araç tercihinizde.

He bu arada aracı alalı 1,5-2 yıl oldu neredeyse toplasanız Radyatörü,Turbo Valfi ve bu bahsettiğim şanzuman sıkıntısı oldu. Hepsinin toplamı 5000 lirayı geçmemiştir. 2. el araba alan bir adamda zaten 5 bin lira kenara ayırmıyorsa riske giriyordur zannımca. Aracımda böyle ufak tefek sorunlarda çıksa severek kullanıyorum ve 120bindeki bir araç için normal karşılıyorum şahsen.

Edit: Bu arada bir bilgi vermek istiyorum. Şuan mesela BMW Yağ Soğutucu fiyatı 1900 lira. Astra J kasanınkine bakıyorum oda 1954 lira. Baktığınız araçların yıla göre yıpranmaları var elbette. 2016 bir astranın yağ soğutcusunun bozulma ihtimali çok daha azdır. Ancak parça fiyatına bakıldığında aslında fark olmadığını göreceksiniz. He sıfır alırsınız servis fiyatları Euro kurları falan gerçekten uçuk fiyatlar.

Ancak 2. el aldığınız araçlarda extreme bir sorun yoksa öyle sanayi ağızıyla bilinen 4-5 kat pahalıya mal olacak diye birşeyle karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 17 Haziran 2019; 16:48:26 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    344 Mesaj
    Aynı bütçe bende de var hocam da o bütçeyle bu araçlardan jetta alınabiliyor herhalde ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1616 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: part

Aynı bütçe bende de var hocam da o bütçeyle bu araçlardan jetta alınabiliyor herhalde ?
    2. el temiz bir jetta çok rahat alınır.

Aslında mondeo yu zorlayabilsek çok güzel bir görüntüye sahip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    elweda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.