Şimdi Ara

Son karar: Dreambox 800HD/Atlanta HD box/Goldmaster HD 1060

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
7.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 16
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 gün 9 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serkanguzel_ (10 mesaj) kocaballi (9 mesaj) anaksunamon (7 mesaj) darklight (4 mesaj) signore (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın >> Receiver modelleri >> Son karar: Dreambox 800HD/Atlanta HD box/Goldmaster HD 1060
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    539 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Değerli görüş ve yorumlarınız için teşekkürler.
    |
    |
  • Yarbay
    2810 Mesaj
    Orijinalden alıntı: anaksunamon

Yahu arkadaşım sanki sınav yapıldı da birincilikle geçtin gibi saçma ego tatminlerine girme.Ben de aşağı yukarı 12 yaşımda elektronikçinin yanında çıraklığa başladım.Şimdi 30 var hesabını sen yap.Ben bildiğimi doğru şekilde paylaşıyorum ama sen insan evladı gibi değil de başka tarafından bakıp laf sokmaya çalışıyorsun sanki üstünlük madalyası takıyorlarmış gibi.Efendi efendi cevaplasana sorulan soruyu.Benim üzerimden konuşup da saçmalamış diyeceğine yazdığımı okumadan hırsla dalacağına önerini ver efendi gibi çekil kenara.daha hala benim üzerimden pay biçerek yazıyorsun.Kimin saçmaladığını forumun bu kısmını okuyanlar anlayacaktır sanırım...

sana şöyle açıklıyayım klonlardan fan vardır adi veya değil sonuçta iş görüyor ısınmasını azda olsa engelliyor orjinallerde fan yoktur orjinalin tek avantajı klona göre yazılım anlamındadır klonlara her yazılımı yükleyemezsiniz ikincisi ayarları yapma mevzusuna gelince dreambox'ın 800hd modeli diseq seçer ve çoğu insan sürekli olarak sinyal yok uyarısı alır bu yüzden golmasterın r8 diye bir diseq tavsiye edilir kablolamada sağlam olması gerekirki bu uyarıyı vermemesi gerekir...

gelelim senin acemeliğine bilmediğin şurdan ortaya çıkıyor dostum klonlardaki kalite farkı sadece verlen garantiden dolayıdır mesela 1.sınıf denirse ona verilen garanti 2 senedir 2.sınıf denirse ona verilen garanti 6 aydır yani satılan makina aynı makinadır garanti süresinden dolayı 1.sınıf veya 2.sınıf diye satışı yapılır...

merak etme kaç seneden beri bu uydu işiyle uğraşırım ilk defa birisi acemi dedi bana çok güldüm daha bilmek istediğin başka şeyler varsa dm 800 veya başka uydu cihazlarıyla ilgili yeterli bilgiyi rütbem elverdiğince cevap vermeye çalışırım...

dostum kusura bakma biraz fevri davrandım uzatmanın anlamı yok ama son kez şunu söylicem dreambox ın diğer modellerinde asla uğraşmazsınız hepsi kullanıcı dostudur ama dm 800hd istisnadır garip bir cihazdır sorunludur ve bunu herkes kabul etmiştir o yüzden bu tür serverlı receiver olayına yeni başlıcak arkadaşlara eğer hd cihaz alıcaklarsa kesinlikle atlantayı tavsiye ederim he derseniz ben hd kanal istemiyorum sadece sd kanallar olsun o zaman kesinlikle dm500s modeli yeterli olucaktır zaten aldığınız yer bütün ayarlarını yapıp yolluyor genelde neyse tekrar kusura bakmayın...
    |
    |

• Yüzbaşı
    272 Mesaj
    peki o zaman barış paktı yapıp iyi dostlukların kavgayla başlaması geleneğini sürdürelim.Sen de kusurabakma hakkını helal et.Ben de arada fevri davranabiliyorum önemli lan uzatmadan barış ortamı yaratabilmek...Sevgiyle kal...
    Orijinalden alıntı: harmonyoa

Orijinalden alıntı: anaksunamon

Yahu arkadaşım sanki sınav yapıldı da birincilikle geçtin gibi saçma ego tatminlerine girme.Ben de aşağı yukarı 12 yaşımda elektronikçinin yanında çıraklığa başladım.Şimdi 30 var hesabını sen yap.Ben bildiğimi doğru şekilde paylaşıyorum ama sen insan evladı gibi değil de başka tarafından bakıp laf sokmaya çalışıyorsun sanki üstünlük madalyası takıyorlarmış gibi.Efendi efendi cevaplasana sorulan soruyu.Benim üzerimden konuşup da saçmalamış diyeceğine yazdığımı okumadan hırsla dalacağına önerini ver efendi gibi çekil kenara.daha hala benim üzerimden pay biçerek yazıyorsun.Kimin saçmaladığını forumun bu kısmını okuyanlar anlayacaktır sanırım...

sana şöyle açıklıyayım klonlardan fan vardır adi veya değil sonuçta iş görüyor ısınmasını azda olsa engelliyor orjinallerde fan yoktur orjinalin tek avantajı klona göre yazılım anlamındadır klonlara her yazılımı yükleyemezsiniz ikincisi ayarları yapma mevzusuna gelince dreambox'ın 800hd modeli diseq seçer ve çoğu insan sürekli olarak sinyal yok uyarısı alır bu yüzden golmasterın r8 diye bir diseq tavsiye edilir kablolamada sağlam olması gerekirki bu uyarıyı vermemesi gerekir...

gelelim senin acemeliğine bilmediğin şurdan ortaya çıkıyor dostum klonlardaki kalite farkı sadece verlen garantiden dolayıdır mesela 1.sınıf denirse ona verilen garanti 2 senedir 2.sınıf denirse ona verilen garanti 6 aydır yani satılan makina aynı makinadır garanti süresinden dolayı 1.sınıf veya 2.sınıf diye satışı yapılır...

merak etme kaç seneden beri bu uydu işiyle uğraşırım ilk defa birisi acemi dedi bana çok güldüm daha bilmek istediğin başka şeyler varsa dm 800 veya başka uydu cihazlarıyla ilgili yeterli bilgiyi rütbem elverdiğince cevap vermeye çalışırım...

dostum kusura bakma biraz fevri davrandım uzatmanın anlamı yok ama son kez şunu söylicem dreambox ın diğer modellerinde asla uğraşmazsınız hepsi kullanıcı dostudur ama dm 800hd istisnadır garip bir cihazdır sorunludur ve bunu herkes kabul etmiştir o yüzden bu tür serverlı receiver olayına yeni başlıcak arkadaşlara eğer hd cihaz alıcaklarsa kesinlikle atlantayı tavsiye ederim he derseniz ben hd kanal istemiyorum sadece sd kanallar olsun o zaman kesinlikle dm500s modeli yeterli olucaktır zaten aldığınız yer bütün ayarlarını yapıp yolluyor genelde neyse tekrar kusura bakmayın...
    |
    |

• Binbaşı
    1329 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Valla neye inanacağımızı şaşırdık....
    kimi klon al boşuna aynı işi yapan cihaza fala para verme der
    kimi işlemcisi yanar klon alma der
    kimi DB alma onun teknolojisi atlantaya göre eski en yenisi atlanta der
    kimi atlanta bi işe yaramaz DB den şaşma der..
    ne yapacağız yahu....

Aynen öyle kardeşim . Bunun yüzünden 6 aydır bir cihaz alamadım gitti....
    |
    |
  • Yarbay
    5793 Mesaj
    evde dream ve son 1 yıldır işyerinde atalanta kullanan birisi olarak cevap veriyorum..

ben olsam DM800HD alırım..

dreamı tercih etmemdeki en önemli neden ileriye yönelik herhangi bir sistem değişikliğinde yazılım yukleme avantajı olmasıdır.

atalanta kötü diyemem şu an gayet güzel bir cihaz ve tabiki ihtiyaçları karşılıyor... işyerinde atalantaHD kullanıyoruz ve memnunuz..

atalantanın linux tabanlı olmaması sebebi ile geleceğinin parlak olduğunu sanmıyorum.
    atalanta alan 3 - 5 yıl sonra pişman olabilir ancak dream alanın pişman olacağını düşünmüyorum.
    kullanılacak süre bakımından düşünürsek, cihazın tüm özellikleri öğrenilebilir..
    yeni başlayan çoğu arkadaşın sorun yaşaması normaldir ,bizde sorunlar yaşadık ve çözümü öğrendik...
    Benim kişisel olarak tercihim dreamboxdan yana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 9 Ocak 2011; 20:04:19 >
    |
    |
  • Yarbay
    3378 Mesaj
    Çok çelişkili bir konu gerçekten. benm ufak bir dm500 tecrubem oldu. gerçekten uğraştrıcı bir alet. nihat abinin dediği gibi dm lerle uğraşacaksın taa ki çözüp rht edene kdr. ama çözdükten sonra çorap söküğü gibi geliyor. Ama arada sorun yaratmıyormu yaratıyor. Cihazların hepsinde de sorun vardır keisnlikle. Olmayan diyen yalan söyler zaten. Ama şu an için sizin kriterletinize göre atlanta almanız lazım. Çünkü dm ye göre kullanası çok daha basit bir alettir. Ben çok araştırdım. Sonunda bgun atlanta aldım bakalım deneyeceğiz. Umut ediyorum ki uğraşmam. Bu konuya cevap vermemin nedeni aynı durumda olmamızdı. Ben atlantayı seçtim sizede öneririm.

Ayrıca bir de dipnot bırakayım, birçok uyducu gezdim ben modellere bakmak için yüzde 70 inde atlanta kuruluydu ofislerinde. eğer kuruluysa bir nedeni vardır elbet. kimse yogurdum ekşi demez elbet, o yzden satıcılara da çok inanmamak gerekir.

Ondan dolayı toparlamak gerekirse, benim şahsi kanatim, atlantanın kullanıcı yorumları dm800 den daha iyi. daha çok menun olan insan var. çünkü kullanması daha basit. ayarı , cartu curtu daha kolay. ama işi bilen adam ikisnide kullanır paşalar gibi. Benim önerim atlantadır. umarım katkım olur karar vermende. (yazdıklarımd dm yi kötülemedim asla, sadece dm800 brz daha prof alet ve daha uğraştırıcı)

herkese iyi forumlar arkadaşlar.

(nihat abi bu arada sana ulaşmaya çalışıyorum aklında bulunsun pm ye bir bakarsın :D:D:D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 9 Ocak 2011; 0:27:07 >
    |
    |

• Yarbay
    5793 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

(nihat abi bu arada sana ulaşmaya çalışıyorum aklında bulunsun pm ye bir bakarsın :D:D:D )

kullanabilirsin

bu kelimemle ne sorduğunu anlayan kişi sayısı az değil
    |
    |
  • Yarbay
    3378 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

kullanabilirsin

bu kelimemle ne sorduğunu anlayan kişi sayısı az değil

aramızda :D
    |
    |
  • Yarbay
    8152 Mesaj
    Sevgili arkadaşlar,

Her ne kadar başlığı açan arkadaşımız Atlanta'nın HD modeli ile linux'lu modelini
    karşılaştırmaya alacak şekilde başlık açıp, sorularının yanıtını arasada;

Bu karşılaştırma elma ile armudu alt alta koyup, toplama yapmaya benzer ! Zira öncelikle
    cihazların segmenti farklıdır. Kapasiteye matuf donanım değerleri farklıdır...

Başlık linux'lu cihazlar arasında bir karşılaştırma yapılmasını doğrultusunda olsaydı, anlamlı
    olabilecekti... Ki, bu şekilde karşılaştırmada bile neutrino - enigma altyapısını kullanan
    linux'lular ile özgün yazılımlı linux'luları bile ayrı ayrı kategorilerde incelemek mantıklıdır.
    İşte bu izahat kapsamında, Goldmaster HD 1060 modeli özgün linux yazılımlı cihaz olduğu
    için Dreambox 800 HD ile karşılaştırmak anlamlı olmayacaktır.

Nedenlerinin bir bölümüne, @nihat1551 arkadaşımız da değinmiş zaten...

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 9 Ocak 2011; 10:58:01 >
    |
    |

• DH Yönetici
    7664 Mesaj
    @serkanguzel_

benim ne dediğimden en iyi sen anlıyorsun

şuan evde net bağlantım yok ancak bağlantı yapılacak,

Dreambox 800 HD / Atlanta 800 HD den birini alıp, internet bağlantısı sonrasında, uygun bir de server alıp, keyfime bakayım diyorum.

ancak receiverle fazla uğraşmadan düğmesine basayım izleyeyim, düğmesine basayım kapatayım istiyorum.

reciverle fazla uğraşmak istemiyorum, ama sd - hd görüntü görece yatırdığım paraya göre de iyi olsun tabii....

bekle, x model, y cihaz çıkacak dersen, biraz daha da beklerim dert değil,

ne yapak usta, deyiver bi, bi daha sormayacam söz, ??
    |
    |

• Yarbay
    8152 Mesaj
    quote:

@serkanguzel_

Dreambox 800 HD / Atlanta 800 HD den birini alıp, internet bağlantısı sonrasında, uygun bir de server alıp, keyfime bakayım diyorum.

ancak receiverle fazla uğraşmadan düğmesine basayım izleyeyim, düğmesine basayım kapatayım istiyorum.

reciverle fazla uğraşmak istemiyorum, ama sd - hd görüntü görece yatırdığım paraya göre de iyi olsun tabii....

Dreambox 800 HD almalısın ! Zira fiyat/performans oranını dikkate aldığımızda 350 TL çok
    iyi fiyat !

Atlanta 800HD'de aynı cihaz olmasına rağmen sim kart sürümü düşüktür. Sınırlı sayıda
    image yüklenebileceği hesaba katıldığında, Dreambox almak daha mantıklıdır. Sim kart
    sürümü 2.01 olanı...

Ayarlanmasını dert etmeyin bir kez ayarlarsınız, sonra bir daha elinizi sürmüyorsunuz.

Kolay gelsin.
    |
    |

• DH Yönetici
    7664 Mesaj
    Teşekkürler kardeş, kesin net cevabın için....

tabii ben Dreambox 800 HD derken klonunu kastediyordum, bir sıkıntı olmaz değil mi?

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

@serkanguzel_

Dreambox 800 HD almalısın ! Zira fiyat/performans oranını dikkate aldığımızda 350 TL çok
    iyi fiyat !

Atlanta 800HD'de aynı cihaz olmasına rağmen sim kart sürümü düşüktür. Sınırlı sayıda
    image yüklenebileceği hesaba katıldığında, Dreambox almak daha mantıklıdır. Sim kart
    sürümü 2.01 olanı...

Ayarlanmasını dert etmeyin bir kez ayarlarsınız, sonra bir daha elinizi sürmüyorsunuz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaballi -- 18 Ocak 2011; 9:20:37 >
    |
    |

• Yarbay
    8152 Mesaj
    Hayır olmaz! Sim 2.01 olanını alırsanız, rahat rahat kullanırsınız.
    |
    |
  • DH Yönetici
    7664 Mesaj
    ok... teşekkürler..
    quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Hayır olmaz! Sim 2.01 olanını alırsanız, rahat rahat kullanırsınız.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    311 Mesaj
    sn serkangüzel peki klon Dreambox 800 HD yerine inpax 8100HD almak daha mı mantıklı hdmi cıkışı var galiba
    |
    |
  • Yarbay
    8152 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sami

sn serkangüzel peki klon Dreambox 800 HD yerine inpax 8100HD almak daha mı mantıklı hdmi cıkışı var galiba

HDMI çıkış olduğu kanısına nasıl vardınız !?
    |
    |
  • DH Yönetici
    7664 Mesaj
    serkan bey,

daha sormayacam dedim ama.....Dreambox 500 HD modeli de varya, o nasıl peki?

benim pvr gibi bir ihtiyacım yok, zaten netde her filmi-diziyi bulmak mümkün.

herhalde bir de usb sıkıntısı var sanırım, nete bağlanmak için eternet mi kullanmak gerekiyor o durumda?
    |
    |
  • Yarbay
    8152 Mesaj
    quote:

serkan bey,

daha sormayacam dedim ama.....Dreambox 500 HD modeli de varya, o nasıl peki?

benim pvr gibi bir ihtiyacım yok, zaten netde her filmi-diziyi bulmak mümkün.

herhalde bir de usb sıkıntısı var sanırım, nete bağlanmak için eternet mi kullanmak gerekiyor o durumda?

Sayın @kocaballi,

Bu kadar bol ve açlıklayıcı yanıtlar bulduğunuz için gerçekten ballı olmalısınız !

Klon Dreambox 500HD bulabilirseniz, alınız ! Klonları henüz piyasaya yeni yeni girmekte...

500HD'de de ethernet girişi var. e-sata portu üzerinden harici harddisk bağlanıp, kayıtta
    yapmak mümkündür. Cihazın içinde donanıma küçük bir ilave ile yeteri kadar USB port
    desteği de sağlanabilmektedir.

Tüm bunların yanında 500HD'nin en avantajlı özelliği işlemci hızının 400 Mhz. olmasıdır.

Bulabilirseniz, alınız.

Kolay gelsin.
    |
    |

• Emekli Yönetici
    8082 Mesaj
    Reklam olmaması için adını söylemeyeceğim ama bugün bir firma Dreambox 800HD klon için 210 USD nakit fiyat verdi. Fatura istenirse üzerine KDV ilave edilir diyorlar ve garantinin 12 ay olduğunu söylüyorlar. Garanti 12 ay olduğunda göre, fatura kesse bile ya cihazın gerçek adını yazmayacaktır ya da bedelini düşük yazacaktır. Zaten tüm prosedürlere uyularak ithal edilmiş olsa cihazın garanti belgesi ve 24 ay garantisi olması gerekirdi.

Bu mağazaya tuner modelini sorduğum zaman bilmediklerini ve önemli olmadığını söylediler. Ben tabi bu işi profesyonel yapanların sattığı makinenin tuner'ini bilmemesine ihtimal vermiyorum. Altı üstü iki vida sökülüp bakılabilir. Demek ki yeni seri denilen ve kodu 801A olan tuner yok üzerinde. Ancak önemli olup olmadığı konusunda ne kadar haklı bilemiyorum. İnternette araştırsam eminim eski tunerle sorun yaşamadığını; yeni tunerle sorun yaşadığını söyleyenler çıkacaktır.

Gördüğüm kadarıyla faturalı, 24 ay garantili olarak satanlar 450 TL civarında fiyat söylüyorlar; yani 210 Usd'ye göre %40 pahalı. Tuner'i yeni versiyon olan ve faturalı satılan cihazları 380-400 TL civarına bulmaya çalışacağım, araştırmaya devam.

Not: Lütfen konu içinde firma adı belirtmeyin, çünkü dolaylı reklama giriyor. Eğer faturalı olarak cazip fiyatla satan firma varsa, Sıcak Fırsatlar bölümünde konu açılabilir.
    |
    |

• Binbaşı
    1036 Mesaj
    quote:

@serkanguzel_

ustadım ne güzel durumunu izah etmisin aynennnnnn benımde ıhtıyacımı anlatmısın,4 subatta evlılık var artık kendı evım olacak, ıkı uc gun de muhletım kaldı...babamlarda yanı eskı evımızde eskı usul tv, next 2000cı plus vardı, kurcalamalı, pc guncellemelı, ayrlarını yapıp takılıyoduk, yenı evımde samsung 40c6000 led aldım 5+1 ses düzenım var, net i de baglatacam ıllaki, e bağlatıncada dayanamayıp ıllakı ustadların sayfalarından server, ayarlar fılan kurcalayacam, gelelım benım ayrıca bır ek soruma, adıyamanlıyım ve aynı yerde de ıkamet etmekteyım, bı kaçtane bu tur cesıtlılıgı olan,satan yer var, netten alış verısı alışkanlık hale getırmıs bırı dıılım ,ama şurdan alabılırsın kardes ben aldım teslımatta fılan sorun yok dıyen varsada forumdaşlara guvenırım... dıyelım gırdım dukkana, bu Dreambox 800 HD klon olayı bıraz daha ucuz oldugu ıcın onu tercıh etmek ıstıryrm,( cıhazın tam adını dogrumu yazdım emın dıılım,ama kardes sana şu dreambox şu seri nolu cıhazı onerıyorumdersenız sevınırım) klon cıhaz olup olmadıgını ,sürümü 2.01 olup olmadıgını ve tabıkıde arkadas su fıyat aralıgında almıssan kazık yememıs olursun mevzularına bır yanıt rıca ediyorum,şimdiden tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavishow -- 30 Ocak 2011; 1:01:46 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,879
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.