Şimdi Ara

son fatura :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar aralık 2012 ayına ait doğalgaz faturası geldi. 142,75 TL.
    Tüketim: 138 metreküp (1465kwh)
    Kombi: demirdöküm nitromix yoğuşmalı
    Ev: zemin kat 3+1 yalıtımsız oda termostatı ve vanası bulunmuyor.
    Salondaki petekler kapalı oturmadığımız için kombi sıcaklık set değeri 50 santigrat derece ve kombi 24 saat açık..
    Bence çok iyi geldi fatura..

• quote:

Orijinalden alıntı: smoothtouchdown

Evet arkadaşlar aralık 2012 ayına ait doğalgaz faturası geldi. 142,75 TL.
    Salondaki petekler kapalı oturmadığımız için kombi sıcaklık set değeri 50 santigrat derece ve kombi 24 saat açık..

evinziin büyüklüğünü belirtmemişsiniz ilk bakışta uygun görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

135 mkare brüt.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

135 mkare brüt.

100 mt net desek 30 mt de salonu düşsek geriye kaldı 70 genede yalıtımsız olarak güzel bir rakam bence.

• ev 100 metrekare salon 25 ve kapali 5petek acik 24saat devamli 43derecede yandi protherm lynx kombi 4 katli binanin 3. kati ve yalitimli fatura 101 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

ev 100 metrekare salon 25 ve kapali 5petek acik 24saat devamli 43derecede yandi protherm lynx kombi 4 katli binanin 3. kati ve yalitimli fatura 101 tl
    İl, evin cephesi, zemin, 1., ara yada son kat bu veriler daha önemli tabi.
    Ayrıca dönemi de önemli. Çünkü Kasım ayına ait tüketim Aralıkta geldiyse, Kasım daha ılıman geçti. Son 10 gün daha soğuk.
    Ege, Akdeniz kıyı şeridinde değilseniz iyi tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Ayrıca dönemi de önemli. Çünkü Kasım ayına ait tüketim Aralıkta geldiyse, Kasım daha ılıman geçti. Son 10 gün daha soğuk.

Fatura 24 Kasım -25 Aralık dönemi. Ev Sakarya'da. Ev yalıtımlı ve arakat olsa ve oda termostatı olsa 100 TL gibi rakamlara iner diye düşünüyorum.
  • quote:

ev 100 metrekare salon 25 ve kapali 5petek acik 24saat devamli 43derecede yandi protherm lynx kombi 4 katli binanin 3. kati ve yalitimli fatura 101 tl

40-45 derecelerde ısınabilenlere imreniyorum 40 derece benim peteklerim ılımıyor bile ki her şeyi yeni yaptırdım. Isındım diyebilmek için 60'a çıkmam gerekiyor
  • 43 derecede calisma araligi 33te basliyo 47de bitiyo. Evet 33te petekler buz gibi oluyo dogru 47ye geldimi bayabi isiniyo.
    Bu arada ev kuzey ve guney cepheli oda sicakligi 20-21 derecede. il ESKISEHIR baya soguk memlekettir.
    Ayrıca ısınma durumu birazda ev halkına bağlı mesela benim üst komsumun 4-5 yaşlarında oğlu var. Gece ustunu acar üşür diye
    kombiye veriyo ayarı 55-60 derecede yakıyom diyo.( Ev 23-24 derece imiş ). Benim oturma odası onların çocuk odası halıyle salonda yanıyo.
    Şimdi hesaba gelince
    25 metre kare olan salon yandı.
    kombi sıcaklığı benimkine göre 10 derece arttı 55 civarı diyelim
    sonuc: direk carpı 2 yani 198 tl geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akayogullari -- 26 Aralık 2012; 11:27:22 >
  • quote:

quote:

Fatura 24 Kasım -25 Aralık dönemi. Ev Sakarya'da. Ev yalıtımlı ve arakat olsa ve oda termostatı olsa 100 TL gibi rakamlara iner diye düşünüyorum.

Çok iyi tüketim günlük nerdeyse 4,6 m3 e denk geliyor. Ev ısısı 23 ve üzeri ise Sakarya için bile olsa iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 26 Aralık 2012; 13:28:36 >
  • quote:

43 derecede calisma araligi 33te basliyo 47de bitiyo. Evet 33te petekler buz gibi oluyo dogru 47ye geldimi bayabi isiniyo.
    Bu arada ev kuzey ve guney cepheli oda sicakligi 20-21 derecede. il ESKISEHIR baya soguk memlekettir.
    Ayrıca ısınma durumu birazda ev halkına bağlı mesela benim üst komsumun 4-5 yaşlarında oğlu var. Gece ustunu acar üşür diye
    kombiye veriyo ayarı 55-60 derecede yakıyom diyo.( Ev 23-24 derece imiş ). Benim oturma odası onların çocuk odası halıyle salonda yanıyo.
    Şimdi hesaba gelince

Eskişehirde, Ankara'da, Konya'da, Kırşehir, Çankırı, Sivas vb orta Anadolunun yüksek kentlerinde; 24 saat yakarak en düşük ısıda bile, 23 derece ev ısısı için 280-300 TL çok tasarruflu bir rakam.

• quote:

quote:

43 derecede calisma araligi 33te basliyo 47de bitiyo. Evet 33te petekler buz gibi oluyo dogru 47ye geldimi bayabi isiniyo.
    Şimdi hesaba gelince

Eskişehirde, Ankara'da, Konya'da, Kırşehir, Çankırı, Sivas vb orta Anadolunun yüksek kentlerinde; 24 saat yakarak en düşük ısıda bile, 23 derece ev ısısı için 280-300 TL çok tasarruflu bir rakam.

Alıntıları Göster
    Bizim fatura ise izmir yalıtımsız güney cephe tüm paneller (6,80m) açık kazan sıcaklığı 45C ev sıcaklığı max 19,5C ile 110m2 brüt 25 Kasım - 25 Aralık tüketimimiz 176m3 günde ort. 12 saatlik tüketim ile 168TL fatura bedeli yani....

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

40-45 derecelerde ısınabilenlere imreniyorum 40 derece benim peteklerim ılımıyor bile ki her şeyi yeni yaptırdım. Isındım diyebilmek için 60'a çıkmam gerekiyor

sirkülasyon problemi olan dairelerde genelde görünen sorun bu oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Bizim fatura ise izmir yalıtımsız güney cephe tüm paneller (6,80m) açık kazan sıcaklığı 45C ev sıcaklığı max 19,5C ile 110m2 brüt 25 Kasım - 25 Aralık tüketimimiz 176m3 günde ort. 12 saatlik tüketim ile 168TL fatura bedeli yani....

izmir gibi bir memlekette katliam yapmışsınız denilebilir.
  • 4+1 zemin kkatta ve salon ve cocuk odasi kapali adiyamanda yeni ve yalitimli evdde..6 aralik 26 aralik arasi 180 metreküp gitmmiş..eca 24 lük kombi..termosttat var..bennce cokk gitmiş:(
  • 243 metrekup 223 tl geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercanxxx

243 metrekup 223 tl geldi

214 metreküp 235 TL geldi. Güzel Türkiyemin güzel adaleti, fabrikada asgari ücrete yakın ücretle çalış zengin il ödemesi yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: alpercanxxx

243 metrekup 223 tl geldi

214 metreküp 235 TL geldi. Güzel Türkiyemin güzel adaleti, fabrikada asgari ücrete yakın ücretle çalış zengin il ödemesi yap

Alıntıları Göster
    Kombi devamlı açık.6 petek aktif durumda.Az önce doğalgaz faturası geldi.
    240m3 fatura 224 TL.

Bunu düşürmek için ne yapmalı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

240m3 fatura 224 TL.

evi değiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

240m3 fatura 224 TL.

şaka bir yana ısınma alışkanlığı çok önemli bence 6 petek te açık ama evin metrekaresi, sıcaklığı ne mesela? Yani çok klasik olacak ama termostatik vana veya eğer evde gündüz oturan yoksa zaman ayarlayıcı gibi şeyler kullanılabilir. Eee tabi mantolama vs yide unutmamak gerekir.

Saygılar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.