Şimdi Ara

Son Düzenleme, Akşam Sipariş Ediyorum (Ortalama 4000 TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cyber518 (8 mesaj) Lana-Del-Rey (3 mesaj) bilmiremre (1 mesaj) Muhabbet84 (1 mesaj) mukuk20 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (4 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Son Düzenleme, Akşam Sipariş Ediyorum (Ortalama 4000 TL)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar, 1 aydır didinip araştırıp kafama yatan sistemi nihayet akşam sipariş veriyorum. Son bir kez görüşlerinizi almak istedim. Sistem aşağıdaki gibi:

i7 6700 İşlemci
    Gigabyte Z170-HD3P Anakart
    Gigabyte Gtx 1070 Windforce 8 GB Ekran Kartı
    Corsair Spec 03 Mid Tower + Corsair VS650 650W Psu
    16 GB 2666 MHz Fury X Ram
    1 TB WD Blue Hardddisk

Sahip olduğum monitör: Viewsonic VX2457-MHD 1 MS 75 Hz

Notebookumda SSD disk var ya onu sisteme takacağım ya da ilerde SSD alacağım durumum olunca. Sizce sistem nasıl arkadaşlar? Önerilerinizi bekliyorum akşama sipariş vereceğim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    12520 Mesaj
    İşlemciyi ya K yapın ya da anakartı H yapın.

Onun haricinde ramler çok düşük hızlı. En az 3000 Mhz bellek ercih edin DDR4 için.
  • Yarbay
    3052 Mesaj
    Monitöründe AMD FreeSync özelliği var. Gtx 1070 alırsan bu özelliği kullanamazsın. Bana kalırsa şu sistem + kalan 200 liraya da iyi bir sıvı soğutma alırsan çok daha iyi olur. Yine de karar senin.

• Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

İşlemciyi ya K yapın ya da anakartı H yapın.

Onun haricinde ramler çok düşük hızlı. En az 3000 Mhz bellek ercih edin DDR4 için.

Önerileriniz için teşekkür ederim hocam, dual bios olduğu için Anakart bir güncel bir eski sürüm bios kurmayı düşünüyorum, eski bioslarda unlocked olmayan overclock yapılabiliyor dedi bu işlerden anlayan bir arkadaş yardımcı olacağını söyledi. Tabi işlemci soğutucu alana kadar böyle bir şey yapamam. Yine de görüşlerinizi almak isterim

• Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Öneri için teşekkür ederim ama sadece freesync için ekran kartını düşürmek istemiyorum açıkçası ya

|
    |
    Tihilu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12520 Mesaj

K serisi olmayan işlemcilere artık o aşacağınız anakartla 0c yapamazsınız. Yeni partide düzeltmişlerdir.

O yüzden elinizde kesin çalışan eski sürüm bios yoksa boşuna almayın o anakartı

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    cyber518 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Doğrudur valla bilmediğim için... Ama K serisi alırsam işlemci soğutucu almam gerekecek o zaman da bütçem yetmeyecek. Bilemedim şuan ne önerirsiniz. Eğer soğutucu şart değil derseniz bi ihtimal k alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber518 -- 31 Ekim 2016; 17:38:46 >
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

K serisi olmayan işlemcilere artık o aşacağınız anakartla 0c yapamazsınız. Yeni partide düzeltmişlerdir.

Hocam dediğiniz gibi 3000 mhz ve i7 6700k alabiliyorum fakat işlemci soğutucuya param kalmıyor hiç. Ne önerirsiniz?
  • Yarbay
    12520 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

quote:

Hocam dediğiniz gibi 3000 mhz ve i7 6700k alabiliyorum fakat işlemci soğutucuya param kalmıyor hiç. Ne önerirsiniz?

Hocam idarelik ucuz bir şeyler alırsınız 30-40 liraya, işlemciyi bi süre downgrade yapıp kullanırsınız.

Soğutucu aldıktan sonra da artık ne istersiniz.
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu kadar para verdikten sonra ilerde iyi bir şey alma imkanım da olmayabilir ama ya bilemedim...
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Up
    |
    |
  • Yüzbaşı
    308 Mesaj
    Bence o monitöre gtx 1070 almayın rx 480 alıp geçin nasıl olsa full hd oynayacaksınız.İşlemciyide 6700k yapın yanınada güzel bir soğutma ayarlayın.Kasayıda 300r yapın Spec 03 biraz ufak.
  • Yüzbaşı
    786 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aslında mantıklı hocam dediğiniz...
    |
    |
    Muhabbet84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    862 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Muhabbet84

Bence o monitöre gtx 1070 almayın rx 480 alıp geçin nasıl olsa full hd oynayacaksınız.İşlemciyide 6700k yapın yanınada güzel bir soğutma ayarlayın.Kasayıda 300r yapın Spec 03 biraz ufak.

|
    |
    Bahsedilenler: cyber518
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.