Şimdi Ara

[SON DURUM=suçlu bulundu]çalıştığım dükkanı 800 bin lira zarara soktum :( (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
37.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HE CNM HE , 250000 tl günlük ciro yapan yerin ultra önemli bilgisayarı senin kçıkırık usbinle patladı gitti. Ayrıca cihazlara fiziksel zarar vermeden nasıl oluyor da 1.5 milyon tl lik yeni bir sistem kurulumu gerekiyor nasa mı kuruyor sistemi . CSB konusunda kendini biraz daha geliştirmen lazım
  • Csb

Biri de tutmuş dua atmış buna inanıp

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

HE CNM HE , 250000 tl günlük ciro yapan yerin ultra önemli bilgisayarı senin kçıkırık usbinle patladı gitti. Ayrıca cihazlara fiziksel zarar vermeden nasıl oluyor da 1.5 milyon tl lik yeni bir sistem kurulumu gerekiyor nasa mı kuruyor sistemi . CSB konusunda kendini biraz daha geliştirmen lazım
    Dünyanın en hızlı fatura kesen müşteriyi evine bırakan arada füze yollayan nasayla iletişim sağlayan boş zamanlarda coin kazan bilgiyasar bulmuşlar galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HK-416

Csb

Biri de tutmuş dua atmış buna inanıp
    hocam o dua kurtardı beni

• Kasiyersin, araban var(geçen civic'e vurmuştun) ve serverların hiçbirinde encryption yok ve 5 saniyede terabyte'larca dosya AES256 ile şifrelenmiş.
    İyi güzel inanalım bizde ha.

• 1500 Doları olsa verecek garibim yazık dünya senin gibiler sayesinde zengin oluyor
  • SIKINTI DUASI

Sıkıntı anında okunması gereken bazı dualar mevcuttur. İşte sizler için derlediğimiz bilgiler;

*"Sıkıntılı iken "Hasbünallah ve ni'mel-vekîl" deyiniz!"

*Hz. Sa'd (r.a.) anlatıyor: Resûlullâh (s.a.v.) buyurdular ki; "Balığın karnında iken, Zü'n-Nûn'un (Yûnus aleyhisselâmın) yaptığı duâ şu idi:

Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn.

Allâh'ım! Senden başka ilâh yoktur, Seni her çeşit kusurdan tenzîh ederim. Ben nefsime zulüm edenlerdenim." Bununla duâ edip de icâbet görmeyen yoktur.

*Sıkıntı için şu duayı okuyun: La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.) [Müslim]

*"Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm'i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir."

*Bir sıkıntıya düşünce, "Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim" diyeni Allahü teâlâ, sıkıntı ve belalardan muhafaza eder. [Deylemi, İbni Sünni]

*Hz. İbn-i Abbas (r.a.) anlatıyor: Hz. Peygamber (s.a.v.) üzüntü sırasında şu duâyı okurdu: ?

Lâilâhe illâllâhü'l-azîmü'l-halîmü, Lâilâhe illallâhu rabbü'l arşi'l-azîm. Lâilâhe illâllâhü rabbü's-semâvâti verabbü'l-'ardı verabbü'l-'arşi'l-kerîm.

*"Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır."

SIKINTI İÇİNDEYKEN OKUNMASI GEREKEN SURELER

İNŞİRAH SURESİ

Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada'na 'anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa'na leke zikreke

Feinne me'al'usri yüsren?

İnne me'al'usri yüsren?

Feiza ferağte fensab?

Ve ila rabbike ferğab?

İnşirah Suresi'nin Türkçe Meali:

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

Senin için bağrını açmadık mı?

İndirmedik mi senden o yükünü?

O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?

Senin şanını yüceltmedik mi?

Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.

Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!

O halde boş kaldığında yine kalk yorul!

Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Kasiyersin, araban var(geçen civic'e vurmuştun) ve serverların hiçbirinde encryption yok ve 5 saniyede terabyte'larca dosya AES256 ile şifrelenmiş.
    İyi güzel inanalım bizde ha.
    Geçen civic'e vurdum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Geçen civic'e vurdum zaten.

Alıntıları Göster
    [SON DURUM=suçlu bulundu]çalıştığım dükkanı 800 bin lira zarara soktum :(

• Araba alacak kadar mayışçıklar veriyorlar mı

• Kesin yaşanmıştır.
  • Aynı şey bir arkadaşım yüzünden başıma geliyordu, nod 32 hemen flashı engelledi sağolsun. Milyonluk bilgilerin olduğu bilgisayarlarda ücretsiz nod32 dahi yok muymuş. Hikaye sonunda zebani bekledim ama o da yok?

• ilkokullu csbsi sakat galiba
  • Konu buram buram csb kokuyor. Birincisi, 250.000 TL cirosu olan bir işletmenin müdürü veya sorumlusu salak değilse tüm verilerin yedeklerini aldırır. Bunun için özel yedekleme cihazları var, synology gibi.
  • pasif bitcoin cüzdanı mı
  • Yazık olmuş çalıştığınız firmanın kalitesiz veya böyle şeylere önem vermeyen bir firma olduğunu düşünüyorum.

Çok değil 3 hafta önce çalışmış olduğum şirketin servera Akşam 20:00'da açık porttan yararlanarak dediğiniz şekilde olmasa da saldırı aldım (Dosyalarım tamamen silindi).

Serverimde yedeğimi otomatik ve manuel olarak günlük kontrollü ve düzenli şekilde alıyorum. Sadece pazar günleri yedek almam, iş yerinde değilim uzaktan da bağlanmadım açıkcası :D

Bize bu saldırı yapan arkadaş SQL portunu kullanmış (SQL portu uzakda erişen bir kaç kişi için lazımdı onlarda yaklaşık 1 aydır kullanmıyordu)

Pazartesi sabahı fabrikaya geldiğimde bir telefon trafiği başladı dedim server gg oldu galiba :D odama geldim baktım dediğim gibi server kapalı boot ekranında (F1 basmadığın sürece boot etmeyecek bunu da bilerek ayarladım ki bir sorun sıkıntı olursa ben olayım bakayım göreyim diye aslında ben buna F1 firewall diyorum :D fiziki müdahale olmadığı sürece geçemeyecek sonuçta) Makineyi bot ettim Windows açıldı ama hiç birşey yok içerisinde hemen gece yedeğime baktım onuda silmiş.
    En son Cumartesi günü yedeğim var. İşte işverenle falan görüştüm dedim fabrika çalışmaya devam eder sadece yeni veri girişi olmasın şuan ayrıca 2 günlük veri kaybı var onların evrakları yeniden girilecek sağolsunlar bu konularda anlayışlı bizim patronlar gerekeni yap sorun yok sen işini yap 7 saatte Fabrikayı tekrardan çalıştırdım.

Sunucularda yedekler birden fazla yerde tutulması en güvenlisidir. Bi işletmenin hiç yedeğinin olmaması tamamiyle hayal ürünü veya iş bilmezliktir.

• Ağır CSB

Bu forumda takılıp wannacry virusunu bilmicek kişi yoktur.
  • Bitcoin adresi nasıl pasif gözüküyor
  • emseas kullanıcısına yanıt
    günlük 250bin ciro isteyen giyim mağazaları lwc,defacto,koton gibi biryerde çalışıyor diyecemde ilgi çekmek için yalandan konu açıyor gençler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.