Şimdi Ara

[SON DURUM=suçlu bulundu]çalıştığım dükkanı 800 bin lira zarara soktum :( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
37.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hiç güleceğim yoktu.

He canım he.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45D13A301

Bu mesaj silindi.
    Bu arada magazada yedeklerin alındıği yaklaşık 250 terabaytlık sunucuda aynı durumda şuan da. Herkes yedek alınmiyornmu diye sormus alınıyor borader. Her akşam tüm cihazların yedeğı, sistem odasındaki sunucuya aktarılıyor. Sunucuda gün icinde şirket cloud'una aktarıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Yeni sistem kurmak 1.5 milyon ha.

Hiç güleceğim yoktu.

He canım he.
    Sadece 8 adet bundan kullanılıyor hocam

https://m.n11.com/hpe-868703-b21-dl380-gen10-8sff-cto-server-P339164359?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBOeX-A-L6l6JSUfmJsUaPQLN64Ll5QKiWWJeye-4JW49xqNuUPXlZcaAnoDEALw_wcB

• tamam kardeşim geçmiş olsun. ama anlattıkların doğru değil.
  • ulkedeki internet saglayicilarindan biri bile datacenterlarinda cogunlukla gen8-9 kullaniyor. bir magaza gen10u ne yapsin? :)

• Böyle saçma bir CSB görmedim.
  • Serin hikaye dostum

• Günlük cirosu 250 bin TL olan firma backup'ın backup'ını almak zorundadır. Hatta ve hatta 2. backup diğer backuptan mesafe olarak uzakta olmalıdır Şaka yapmıyorum bunlar istenir bilgi güvenliği için. Hem fiziki hem cloud üzerinde yedek almalıdır.

Tüm bunları yaptıysa olay csb, yapmadıysa zaten haketmiş.

Bu arada olayın aynısını ben yaşadım. Tabi biz amatör bir danışmanlık firmasıydık ona rağmen fiziki olarak aldığımız backup az bir veri kaybıyla durumdan kurtarmamı sağladı. Yalnız olayı anladığım anda kafam çalıştı hemen kendi PC'min ve server'ın interneti kapattım. Böylece sadece kendi PC verilerim pert oldu. Ağ üzerinden server'a ulaşsaydı hapı yutmuştum.
  • Kaliteli csb bu toprakları terkedeli uzun zaman olmuştu..

• Bitcoin cuzdani pasif gözüküyor ne demek. Her fidye yaziliminin bulastigi pc icin yeni bir cuzdan verirler. Senin niyetin varsa parayi gondermek gibi gonderebilirsin. Btc cüzdanının pasif görünmesi diye birsey yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROUGE44 -- 19 Eylül 2019; 11:20:57 >
  • günlük cirosu 250 000 tl olab bir işletme için
    çalıştığım dükkan kelimelerini kullanmak
    püfür püfür csb kokuyor.
  • Ahahah ya yürü git arkadaşım.

Bu sunucuları mı kullanıyorsunuz siz şimdi? Datacenter mı işletiyorsunuz, FM200 tertibatı ve iklimlendirmeniz de var mı?

Bak arkadaşım koca koca sistemler kurmuş adamım ben. Bunlar DONANIM senin anlattığın olay doğru ise bu adamlar yazılımsal olarak dalmışlar. Sıfırdan neden alınsın ki.

Diğer önemli husus, eğer sizin backup yapmayı beceremeyen IT'cileriniz varsa değil o IT'cileri kovmayı mağazaları kapatın gitsin.

Flashdisk güvenliği olmayan IT ekibini ne yapayım ben şimdi.

Yalan dolan işler bunlar.
  • Kötü bir csb. Yıllarca mağazacılık yaptım böyle bir şey mümkün değil. Senin uyduracağın olayın.........

• Senin vicdanina birakmadan oyarlardi zaten seni

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onu geç de bu internetin geçmişi nası siliniyodu onu bi göstersene :)) Allah aşkına bu ne saçma bi konudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gvzgvz

Onu geç de bu internetin geçmişi nası siliniyodu onu bi göstersene :)) Allah aşkına bu ne saçma bi konudur
    hocam siz gizli sekme kullanın geçmjşle uğraşmayın

• Hangi mağaza olduğunu ve il olduğunu özelden yazabilir misin Doğu Marmara tarafındaysa şubeniz belki bizi yönlendirirler hazırlıklı gelelim

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ahahah ya yürü git arkadaşım.

Bu sunucuları mı kullanıyorsunuz siz şimdi? Datacenter mı işletiyorsunuz, FM200 tertibatı ve iklimlendirmeniz de var mı?

Bak arkadaşım koca koca sistemler kurmuş adamım ben. Bunlar DONANIM senin anlattığın olay doğru ise bu adamlar yazılımsal olarak dalmışlar. Sıfırdan neden alınsın ki.

Diğer önemli husus, eğer sizin backup yapmayı beceremeyen IT'cileriniz varsa değil o IT'cileri kovmayı mağazaları kapatın gitsin.

Flashdisk güvenliği olmayan IT ekibini ne yapayım ben şimdi.

Yalan dolan işler bunlar.
    Hocam bu cihazlar geleceğe yönelik alınmış. Bilgi işlem departmani müdürü 1 kere alınsın 20 yıl kullanılsin düşüncesinde o yüzden iyi cihazlarla donatıldı tüm sistem. Öyle özel tasarlanmış bir iklinlendirme sistemi bulunmuyor 2 adet klima var yalnızca. fm 200 gibi bir sisteme ihtiyaç yok 4 tane el tipi yangın tüpü var

• Bu olayın aynısı abd de belediyenin başına gelmişti ordan esinlenip bir yazı yazmış olabilir arkadaş. :)
    https://www.gunboyugazetesi.com.tr/sistemleri-ele-geciren-hackerlara-600-bin-dolar-fidye-17419h.htm

İş doğru ise senin yaptığını kanıtlamaları lazım. Böyle büyük bir firmada pc lerde güvenlik yoksa onların ayıbı. :)
  • bunu konuyu açanın hayalleri hacker olmakmış olamamış :( güzel konu ama geliştirmen lazım basit kalmış
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.