Şimdi Ara

#Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyaz Saray, Erdoğan-Biden görüşmesinde Kabil Havalimanı konusunda genel bir mutabakata varıldığını bildirdi.

#Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Beyaz Saray muhabirleri ile bir telefon brifingi gerçekleştirdi.

Erdoğan-Biden görüşmesinde de bulunan Sullivan, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Biden ve Erdoğan görüşmesinde S-400 konusu gündeme geldi. Bu konuda bir çözüme varılamadı ancak diyaloğa devam edilmesi için taahhüt verildi." değerlendirmesinde bulundu.

Sullivan söz konusu görüşmede ABD'nin Afganistan'dan çıkma sürecinde Kabil Uluslararası Havalimanı konusunun da gündeme geldiğini belirterek,

"Cumhurbaşkanı Erdoğan bu havalimanının güvenliğinin sağlanması konusunda belirli desteğe ihtiyaç duyacağını söyledi, Biden da kendilerine destek taahhüdü verdi." ifadesini kullandı.

İki liderin de ekiplerini nihai plan konusunda çalışılması için görevlendirdiğinin altını çizen Sullivan, "Türkiye'nin (Kabil) Hamid Karzai Uluslararası Havalimanının güvenliğinin sağlanmasında öncü rol oynaması konusunda mutabakata varıldı. Şimdi bunu nasıl uygulayacağımız konusunda çalışıyoruz." dedi.

"Türklerin bu rolün altından kalkabileceğine güveniyoruz"

Sullivan, Taliban'ın Kabil çevresindeki diplomatik ve güvenlik alanlarına saldırma ihtimaline karşı duyulan endişeleri ciddiye aldıklarını belirtti.

Türkiye ile Kabil Havalimanı konusunda çalışmaktan dolayı iyi hislere sahip olduğunu belirten Sullivan, "Türklerin bu rolün altından kalkabileceğine güveniyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden, 14 Haziran Pazartesi günü Brüksel'de bir araya gelmişti.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/beyaz-saray-erdogan-biden-gorusmesinde-kabil-havalimani-konusunda-genel-bir-mutabakata-varildigini-bildirdi/2277642

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 17 Haziran 2021; 22:19:59 >

• Dediğin gibi olsa doğru ama öncesinde Rusya ve Amerika'nın saplantığı bir bataklığı tetikçi olarak gidiyoruz.

Oyun kurucu değiliz bedel ödüyoruz , neyin Akp'nin yolszuluklarının-kokuşmuşlarının ve kötü yönetiminin.

Ayrıca o zamanki Afganistan ile şimdiki afganistan'ın alakası yok.Eski resimlere bakarsan göreceksin.

• Yakında Abede yede üs kuracak reis bu hızla 😀😀👍👍👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikanın tetikçiliğine devam ediyoruz diyorsunuz yani.

yalnız bu rezilliği iyi birşey gibi yazmışlar.

Hep söylüyorum utanma ve arlanma önemli hasletler.

• Oraya giden Türk evlatlarının annelerinin yüreklerin ağızda olması, Türk evlatlarımızın can verme ihtimalinin olmasını, sizin gibiler müjde olarak verir, önce suriye, sonra libya, şimdi de afganistan allah aşkına ne işimiz var oralarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 18 Haziran 2021; 0:20:58 >
  • Aranıyor, sahibi ruhumun tam yerine mi düştüm?
    Direniyor, faili tutkunun, kızmış ve küçülmüş
    Aranıyor, sahibi ruhumun tam yerine mi düştüm?
    Direniyor, direniyor, direniyor

Beni büyütün, ağlatmayın
    Sevginiz nerde, övündüğünüz?
    Beni büyütün, ağlatmayın
    Sahte düşlerle oyalamayın

Beni büyütün, ağlatmayın
    Beni büyütün, aldatmayın
    Sahte düşlerle

Bir yarım akıllı, bir yarım deli
    Dört yanım akıllı, bir yanım deli
    Herkes akıllı, bir ben deli
    Bir ben deli, bir ben deli

Beni büyütün, ağlatmayın
    Beni büyütün, ağlatmayın

• İnanılmaz, la askerini niye taliban denen pisliğin önüne atıyorsun.

Afganistan iğrenç bir yer. Bu berbat bir durum. Kafa tamamen gitti bunlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

İnanılmaz, la askerini niye taliban denen pisliğin önüne atıyorsun.

Afganistan iğrenç bir yer. Bu berbat bir durum. Kafa tamamen gitti bunlarda.

Kendilerini kurtarmak için ülkeyi bile ateşe atar bunlar , kendi çocuklarını askere bile göndermeyip menfaatleri için gençleri ölüme gönderirler.

Birde bunu böyle anlatırlar.

Oysa amerika bizi gece nöbetine yazmış , yazık.

• Afganlar en zor anlarımızda Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızda ülkemize maddi ve manevi büyük desteklerde bulunmuşlardır. Ayrıca ülkemizi tanıyan ilk Müslüman devlettir. Zamanında onlar nasıl bize destek olduysa bizler de onlara destek olmalıyız. Türk'ün töresinde vefasızlık düşene sırt çevirme yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Afganlar en zor anlarımızda Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızda ülkemize maddi ve manevi büyük desteklerde bulunmuşlardır. Ayrıca ülkemizi tanıyan ilk Müslüman devlettir. Zamanında onlar nasıl bize destek olduysa bizler de onlara destek olmalıyız. Türk'ün töresinde vefasızlık düşene sırt çevirme yoktur.

Dediğin gibi olsa doğru ama öncesinde Rusya ve Amerika'nın saplantığı bir bataklığı tetikçi olarak gidiyoruz.

Oyun kurucu değiliz bedel ödüyoruz , neyin Akp'nin yolszuluklarının-kokuşmuşlarının ve kötü yönetiminin.

Ayrıca o zamanki Afganistan ile şimdiki afganistan'ın alakası yok.Eski resimlere bakarsan göreceksin.

• Kaç kuruşa asker sattılar acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Dediğin gibi olsa doğru ama öncesinde Rusya ve Amerika'nın saplantığı bir bataklığı tetikçi olarak gidiyoruz.

Alıntıları Göster

Afganistan hiç gün yüzü görmedi ki ABD ve Rusya'dan önce de pek farklı değildi. 1800'lerden beri İngiltere Fransa Rusya ABD gibi devletler arasında oyun sahası olarak görüldü. Bitmekten tükenmek bilmeyen savaşlar darbeler ülkeyi yiyip bitirdi. Ancak güç durumda olmalarına rağmen bizden yardımlarını esirgemediler. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında memleketimizin bir çok insanının bile yapmadıklarını yapmışlar okumanı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 18 Haziran 2021; 9:5:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Afganistan hiç gün yüzü görmedi ki ABD ve Rusya'dan önce de pek farklı değildi. 1800'lerden beri İngiltere Fransa Rusya ABD gibi devletler arasında oyun sahası olarak görüldü. Bitmekten tükenmek bilmeyen savaşlar darbeler ülkeyi yiyip bitirdi. Ancak güç durumda olmalarına rağmen bizden yardımlarını esirgemediler. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında memleketimizin bir çok insanının bile yapmadıklarını yapmışlar okumanı öneririm.

Alıntıları Göster

Hocam burada mesele afganlar değil , ben hepsini çok severim , anne tarafından bir dedem Özbek kökenli.

Mesele askerimizin John ölmesin diye öne sürülmesi ve bunun birde utanma-arlanma olmadan başarı gibi lanse edilmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Hocam burada mesele afganlar değil , ben hepsini çok severim , anne tarafından bir dedem Özbek kökenli.

Mesele askerimizin John ölmesin diye öne sürülmesi ve bunun birde utanma-arlanma olmadan başarı gibi lanse edilmesi.

Alıntıları Göster

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki Afganları da sevmeniz iyi.

Çünkü son zamanlarda forumda çok Afgan nefreti dolu konu gördüm.

• yolcu garantisi vermişlerdir kesin #Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır 

• villager V kullanıcısına yanıt

#Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır #Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır #Son Dakika | Türkiye Kabil Havalimanının Kontrolünü Ele Almaya Hazır 

• Bence Usa arkasında bir iş arkadaşı bırakmak istiyordu tamamen bağları koparmamak için. Afganistan etrafında Rusya, İran, Çin ve Pakistan var. En işine geleni Türkiye oldu. Türkiye Afganistan’a uzak ama gönül etkisi var. Hem Usa bizi kullanacak hem biz onları kullanarak daha fazla nüfuz elde edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim770 -- 18 Haziran 2021; 18:16:50 >
  • kimseyi kötülemek istemiyorum takip mi etmiyorsunuz yaşınız mı tutmuyor diye ama olabilir bilmeyebilirsiniz devlet de adam gibi anlatmıyor sanki biz afganistana yeni gidiyormuşuz ve parayla asker gönderiyormuşuz gibi algılandı mevzu.arkadaşlar biz 20 senedir afganistandayız zaten.2001'de ne oldu 11 eylül olayı ve amerika direkt işgal etti afganistanı nato ile birlikte yani bir ton ülke var şu anda orada ama bizim özelliğimiz ne?biz sadece başkenti koruyoruz devriye atıyoruz ve bugüne kadar taliban falan avlamadık göreve falan çıkmadık bu yüzden ne biz talibana ne taliban bize bir mermi bile sıkmamıştır.hatta öyle ki yabancı güçler önemli yolculuklarında araçlarına Türk bayrağı asmıştır vurmasınlar diye.halk da bizi seviyor gavur ülke gezeceğine başkentte Türkler gezsin istiyor.değişen nedir amerika çıkmak istiyor afganistandan ama o havaalanını da talibana vermek istemiyor.taliban sıkamıyor ya bize onlar da bizi istemiyor bunlar da gitsin diye.kalanına dalacak çünkü kesin alacak o havaalanını belki başkenti.diyorlar ki 20 senedir afgan güçleri eğitiyorsunuz onlar korusun.taliban diyor bunu onlara dalabilir tabi sıkıntı yok.yani bir tarafları tutarsa saldırsınlar ben bu kadar ağlamalarından öyle bir şey beklemiyorum savaşa asker göndermiyoruz bizim afganistandaki konumumuz önemli afgan halkı zaten bizi istiyor onlara kötülük yapmıyoruz.bunları nereden biliyorum 2003'te barış gücünde askerlik yaptım afganistana asker gönderen taburda yani az çok biliyorum durumu gidip gelenlerden.bizim ırak'a gitme durumumuz olmuştu ama tezkere çıkmamıştı yani esas ırak'ta ne işimiz var bildiğin cod gibi kapışmaya gidiyorduk amerikanın yoluna.bak o çok yanlış olurdu ama sağduyu gösterildi ve çıkmadı tezkere.

• Kabil de Taliban ın ne işi var

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Beni büyütün, ağlatmayın
    Beni büyütün, ağlatmayın

Beni büyütün, ağlatmayın
    Beni büyütün, aldatmayın
    Sahte düşlerle

Bir yarım akıllı, bir yarım deli
    Dört yanım akıllı, bir yanım deli
    Herkes akıllı, bir ben deli
    Bir ben deli, bir ben deli

Beni büyütün, ağlatmayın
    Beni büyütün, ağlatmayın
    Tamamen Eurovision parçalarıyla izah edilebilecek çok "Azeri" bir durum...

Her an her şeye hazırlıklı olmalıyız...

• Cahabeliler yine ne işimiz var orda diyor fetih yapmaya gidiyor fetih

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.