Şimdi Ara

SON DAKIKA: Turk F35'leri Yunanistan'a satildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
7.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 76
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MrExelance (9 mesaj) dr20mouse (7 mesaj) amadeus99 (5 mesaj) Emre Tuna Mirliva (5 mesaj) darkmoon34 (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (70 mesaj) Mobil (41 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (9 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> SON DAKIKA: Turk F35'leri Yunanistan'a satildi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11493 Mesaj

Niye hava pilot tümgeneral olduğu için mi? İnanmak için orgeneral filan mı olması gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MrExelance kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Niye hava pilot tümgeneral olduğu için mi? İnanmak için orgeneral filan mı olması gerekiyor?

Kendisi abartılı bir avrasyacı dostum. Dediklerinde yanlışlık var. F35 daha mühimdir diyen orgeneral de var. Tutup kıyas mı yapıcaz küçük çocuk gibi. F-35 ile ilgili pilotlarımızın yorumu var yani.

Ayrıca ben de sektörün içindeyim lütfen. Bazı şeyleri kavrayabiliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrExelance -- 29 Ekim 2020; 18:23:37 >
  • Yarbay
    11493 Mesaj

Hocam yazılımı bizde olmadığı sürece bu uçakları ABD'den izin almadan istediğimiz zaman istediğimiz gibi uçurabilecek miyiz? Bana bunun garantisini verin F-35 savunurum söz.

|
    |
    MrExelance kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    quote:

Hocam yazılımı bizde olmadığı sürece bu uçakları ABD'den izin almadan istediğimiz zaman istediğimiz gibi uçurabilecek miyiz? Bana bunun garantisini verin F-35 savunurum söz.

Evet uçurabilirsin.

Uçaklar yazılımla durdurulmaz şunu anlayın. Bizzat Amerikan pilotunun açıklaması var yahu.

"Uçaklar yazılımla değil, yedek parçayla durdurulur". Nedeni de şudur: Sen yedek parçayı kesersen rakibinin iki ihtimali var. Ya uçakları uçurup yedek parça bitiricek. Ya da uçak uçurmayıp pilotlarının kabiliyeti azalıcak, savaş sırasında keklik gibi avlanıcaksın. Böyle güçlü bir şey varken yazılıma gerek bile yok. Hatta sana İran'ın F-14'lerini örnek vereyim. Savaşın başında F-14'ler nasıldı sonunda F-14'ler nasıldı. İlgiliysen uzun bir yazı koyuyorum bakarsın: https://aveonj.com/f-14-tomcat/#Iran_Irak_Savasi_ve_F14%E2%80%99ler_tekrardan_Pers_goklerinde

Hiç bir savaş uçağında böyle bi özellik yok. Ne Amerika isteyince F-35'leri kapatabilir, ne de Rusya Su-57'leri kapatabilir. Veya Patriot'la F-16, S400 ile Su-35 vuramazsın diye bir şey yok. Patriotla vurulmuş F-18 var https://theaviationgeekclub.com/blue-blue-story-u-s-navy-f-18-shot-u-s-army-pac-3-patriot-missile-battery-oif/. Veya F-4G'den pasif güdümle atılan HARM füzesinin B-52'yi vurması var. https://www.thedrive.com/the-war-zone/10314/the-time-a-f-4g-wild-weasels-anti-radiation-missile-blew-apart-a-b-52s-tail

Yani yazılımla durdurulabilme uçakların içine koyulmaz. Bu çok riskli bir şey. Karşı tarafın eline düştüğünü düşün. Somut bir örnek vereyim. İngiltereyiz, en baba ABD müttefiğiyiz. Rusya bize saldırdı. NATO olarak cevap veriyoruz. F-35'lerimizi kaldıracaz diyelim. Ya o yazılımla kapatma olayı gerçek olur ve dünyanın en iyi hackerları olan Rus ve Çinlilerin eline geçerse? İhale buradan kopuyor bak, bizi geçtim yani.

IFF ve Kaynak Kodları böyle şeyler değil yine uzun uzun video ve yazı veriyorum.

https://www.savunmasanayist.com/kaynak-kodu-ve-komplo-teorileri-bolum-2/

https://www.muharebetarihi.com/kaynak-kodu-nedir/

Son olarak senin dediğin mevzu gerçek olsaydı F-16 Özgür projemiz olmazdı

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f8/65/61/f86561283eced74a3a841436168d3c21.png&t=0&width=480&text=1

• Yüzbaşı
    443 Mesaj
    quote:

Bu da F-35'le uçmuş binbaşımızın yorumu:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/26/73/fd/2673fdef0fcd9c710b6dc7b38825f30f.png&t=0&width=480&text=1
  • Yüzbaşı
    914 Mesaj

Dış politikada yerin dibine batırdılar bizi.

|
    |
  • Yarbay
    2971 Mesaj

Dalgamı geciyorsunuz ?

|
    |
    sabe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3334 Mesaj
    F16 larda patenti lisansı general dynamics, Lockheed Martin üstüne....

|
    |
  • Yarbay
    3334 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Dalgamı geciyorsunuz ?

|
    |
  • Teğmen
    207 Mesaj

F-35 gerçekten mükemmel fantastik bir jet lakin amerikalının, yahudinin ve ingilizin elindeyken. Özü bilinen F-16 bilinmeyen F-35'ten makuldür. Ama 5-6 sene gecikmeli de olsa abd o jetleri bize verecek.

|
    |
  • Yüzbaşı
    672 Mesaj

İman gücümüz yeter demiş bi tane badem bıyıklı. Gökten inen bombaya nazar duası kalkanı yaparsın kardeş sen. Stratosferde parçalanır maaşallah allahın izniyle

|
    |
  • Teğmen
    207 Mesaj

Ruslar da aynı şey be abi. Adamların hepsi kalleş. Devlet büyüklerimiz hataya düşmeyecektir umarım.

|
    |
    Bugraloji kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    207 Mesaj

La ben buna çok güldüm teşekkür ederim ahahahauahuahuahshshshhsshshs

|
    |
    Malvolorne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    207 Mesaj

İmzanı kimden nerden aldın kardeşim?

|
    |
    Malvolorne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    207 Mesaj

Sorun orada başlıyor işte. Düşmana satılmadı onlar. Verildiler

|
    |
    sarkat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bugraloji

kardeşler forumdaşlar ; olayın özetini hala anlayamamışsınız..

15 temmuz darbesine yapan bizzat Obama ve ekibidir. CIA'dir. ABD bizim fiili olarak düşmanımızdır ve ellerinde esir durumdayız.

Biz Usame bin ladini, konyada oturtsaydık ABD bize ne yapardı ? (fetö)

ABD sınırı dibindeki Meksikalı kartellere binlerce tır silah yardımı yapsaydık ve ABD saldırtsaydık ; ABD bize ne yapardı ? (pyd-pkk)

Bize onlarca yıl boyunca para verip yeni bir silah geliştirsek ve bunları eften püften sebeple ve ABD'nin kendini koruması için gerekli olan , saldırı değil savunma üzerine olan bir silah sebebiyle bunları vermeseydik ABD bize ne yapardı ? ( s400-f35 )

ABD bizim ülkemizde işgalcidir. Üslerde bulunan nükleer bombalarda bunun tecellisidir. Bir an önce bu okyanus ötesindeki vampirlerden kurtulmanın yolu bulunmalıdır. Ben avrasyacı değilim lakin ABD köpeklerini göreceğime ; bir çok akrabalık bağımızın bulunduğu Rusya'yı tercih ederim. Rusya ile durumumuz tamamen win-win dir.

Aynen hocam İdlibde 35 askeri şehit eden, Amerikan hava kuvvetleriydi

Bu forumda ya Washington ya Moskova çocukları var

Bi Ankaranın çocuğu olamadınız gitti

• Yarbay
    2656 Mesaj
    Buradan F35 ler uçacağı zaman S300 ler iptal olacağı anlaşılıyor. Kapat öyle satarım ya da çöpe at öyle veririm diyen bir ABD , nasıl da işlerine geldiği lak lak yapıyorlar.

Artı bu Yunanistan ne ara nereden buldu bu parayı da bunları almaya kalkıyor.

Ekranlara oynuyor havası sezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 29 Ekim 2020; 20:27:13 >
    |
    |
  • Yarbay
    2058 Mesaj

ne f-35 meselesiymiş arkadaş ? hala sorunlarla boğuşan bir uçak, satsalardı da yine tepe tepe kullanamayacaktık. abd'nin izin verdiğini vurabilecektik, vermediğini vuramayacaktık zaten... çöpe giden bir para olacaktı ama artık 14 milyar dolar parayı verecek gücümüz olduğunu da zannetmiyorum. olmayacak bir işti, olmadı da.

|
    |
  • Yüzbaşı
    817 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hala F35e cakma gayretinde olanlar var.

Dunyqda bunu alan neredeyse 1 duzine ulke var, bunlarin icinde abd ingiltere gibi havaciligi bastan kurmus iki ulke var. Herkes aptal, bir tek bu forumda havacligi BF3te Caspian Seade F18 ucurmaktan ibaret sanan tipler akilli.

Takoz dediginiz F35ler israilin elinde harikalar yaratiyor, tahran uzerinde ucuyor dalgasina.

Yunanlilar bu ucaklarla anitkabir veya izmir uzerinde uctugu zaman ne halt edeceksiniz ?

• Binbaşı
    1103 Mesaj

F22 raptor uçaga ayrı bir seksi. f35 uçaga çok tartışılan bir uçak sadece türkiyede degil bu uçaga ortak alan ülkelerde tartışıyor ama f22 çok agır basıyor

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.