Şimdi Ara

SON DAKİKA Teog Kaldırıldı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
2
Favori
19.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • söyleyecek söz çok anlayan yok. Sussam gönül razı değil..
  • göklerden gelen bir karar vardır xd
  • Yarış atı gibi çocuklarını hazırlayanlar düşünsün.

Çevremde bu hayali gazla hareket eden "sektör"le dalga geçen birkaç aile olmadı değil. Çocuğun eksiklerini tamamlamak için derse yollanıyor çocuk. Öğretmen uyarıyor, "TEOG'da yüksek almak için şimdiden birşeylere başlamalı" falan... Annenin tepkisi: "Amaaan, o zamana kadar sistem 3 kere değişir. Hem Baba okula girse ne, girmese ne? Sokacak bir yer elbet buluruz hocam." Al bak gerçek oldu.

Türkiye'de yerli müfredatla eğitim konusunu hiç mi sallamayacaksın. Çok net. İyi olduğu bilinen bir okula sokacaksın çocuğu daha ilkokulda. Bir daha da kıpırdatmayacaksın. Oradan mezun olacak. Boşa TEOG falan kasmayacak. Üniversite için bir yıl kasacak sadece. Onda da yeteneklerine göre bir alan belirleyip, oraya odaklanacaksın. Bitti gitti...

Çocuk bu. At değil. Yarış varsa düzen bozuk olduğu için var. Doğal değil. O yarışa dahil olmayı mallık olarak görüyorum. O yüzden, cukkan sağlam olacak. Cukkan sağlam değilse o çocuğu yapmayacaksın. Çok net. Ben bir tanesine bakarım. İki zor mesela. Üç imkansız. Ama yetiştirdiğim tek çocuğun bu ülkeye katacağı değer, bu ülke ortalaması 8-10 gencin toplamından daha fazla olacak ise, gerisi önemli değil.

Teog'un kaldırılması art niyetli olabilir. İmam hatiplerden çıkmaların sınavda döküldüğünü sanıyorum. Ancak çok far eder mi bilmiyorum. Zaten işe yarar lise sayısı 200'den fazla değildir. Onların da iyileri öğrenciyi zaten yontar.

• kaldırılmadı basıt bıt algı operasyonuyla ısım degısıklıgı yapıldı. Paralel cetelere aıt ozel okullara zekı ogrencılerı alıp yurt dısına kacırmak ıcın yapılmış terorıst planın bir parcası
  • %5 i seçeceklermiş. %5 i kendi aralarında sınava tabii tutacaklarmış alacakları puana göre %5 kıyak liselere gidermiş. Geri kalan 95 e geçmiş olsun

Oglum bu sene 5 sınıfa başladı kolejde. yol yakınken Kolejden alıp bir imam hatibe mi versem acaba? Onlar %5 e kesin girer gibime geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 210507 -- 20 Eylül 2017; 14:3:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8'e gidenler ne yapacak? Temmuzdan dershaneye gitmeye başlayanlar vardı. Kasımda teog var diye. Belkide ilk taksitini bile ödediler. Neyse bilmiyorum tek adam yok diyorlar bir de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Abi bence parana yazık. Git imam hatipe ver. Zaten ülkenin bütün kurumları, cumhurbaşkanına kadar imam hatipler için çalışıyor. Çocuğa gazı vereceksin sende yandaş olacaksın bir bakmışsın çocuk millet vekili ya da bakan olmuş. Eğer sen özele verip teog için ygs-lys için bütün maddi gücünü kullanarak çalışırsan çocuk zeki olsa bile bu ülkeden bir cacık olmaz. Gider yurt dışına

• SON DAKİKA Teog Kaldırıldı
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Kaldırıyorlar millet de üstüne biniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

ilk sınav üstelik kasımdaydı.Pek çok çocuk çoktan temmuz'dan bitirmişti ilk teogu ve ikincisine hazırlanıyordu.

Yazık yazık.Bu çocukların tek suçu bu ülkede doğmak.şimdi neye gireceklerini,ne yapacaklarını bilmiyor öğrenciler.Hepsi büyük stres altına girdi

Daha başkanlık gelmeden adam bu hale geldi.Allah milletimizin yardımcısı olsun

Bu çocuklarının anne babalarının suçu ne peki?

Cevap:

Bu cocuklari Türkiye'yi göre göre dünyaya getirmek.

İşin üzücü tarafı o cocuklar da annelerinin ve babalarının hatalarını tekrar edecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: 210507

%5 i seçeceklermiş. %5 i kendi aralarında sınava tabii tutacaklarmış alacakları puana göre %5 kıyak liselere gidermiş. Geri kalan 95 e geçmiş olsun

Oglum bu sene 5 sınıfa başladı kolejde. yol yakınken Kolejden alıp bir imam hatibe mi versem acaba? Onlar %5 e kesin girer gibime geliyor

%5 lik olayı bende duydum sınav olmadan nasıl seçecekler? Zaten iyi liseye girebilmen için teogda %5 e girmen gerekiyordu ama en azından bir sınav vardı..

• Eğer kaldırırken haberleri varsa ya da yerine ne getirecekleri hakkında planlamaları varsa ne olayım.
  • Eğitim de resmen bitti ülkede . 20seneye demek istersim hindistan gibiyiz onlar bile şu an bizden ötede. Yemen falan olacağız kaçmaya bakın

• https://twitter.com/kacsaatollducom/status/910446791455313920

İmam hatiplere de gerek yok aslında ?
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Yahu sen ne diyorsun adamlar batmis adam yillardir bu isi yapan adam sen gelmis selcuk karikatur falan yazmissin herkes hakim doktor mu olmak zorunda kimileride bu isi yapiyor.Resmen gelmis ohh iyi oldu iyi batmis yazmissin pes diyorum senin gibi yaşamdan uzak dağ insanlarina herşey müstehak

• evetçiler kına yaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Hadi bakalım herşeyde olduğu gibi ÇAK DEVLETE nede olsa çakmaktan başka burda yazmaktan başka bir derdiniz yok.

Her başlığa devlete çak filan yazıp geçmişsiniz.

Sanki buraya çocuğunun geleceği, eğitimi için endişelenip eleştiri yazan adam vatan hainiymiş gibi. Herkes sizin gibi senelik 50 bin TL kolej masrafı yapacak durumda olmayabilir veya çocuğunun eğitimini sizin gibi umursamazlık etmiyor olabilir.

Yazın biz de anlayalım, merkezi sistemli sınavın kalkması neden iyi, Anadolu'da yetişen çocuklar İstanbul, Ankara ve İzmir'deki en iyi okulların sınavlarına nasıl girecek.

TEOG bir anda kalktı. Yerine gelen sistemin ne olduğu bile açıklanmadı!

Anlatın, daha iyi bir sistem geldiğine ikna edin de insanlar eleştirmesin.

"Zevk almaya bakın şeriat loading..." diye yorum yapan adama çocuğunun geleceği filan laf anlatmaya çalışıyorum, suç bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: SBK

quote:

Hadi bakalım herşeyde olduğu gibi ÇAK DEVLETE nede olsa çakmaktan başka burda yazmaktan başka bir derdiniz yok.

Sanki buraya çocuğunun geleceği, eğitimi için endişelenip eleştiri yazan adam vatan hainiymiş gibi. Herkes sizin gibi senelik 50 bin TL kolej masrafı yapacak durumda olmayabilir veya çocuğunun eğitimini sizin gibi umursamazlık etmiyor olabilir.

Yazın biz de anlayalım, merkezi sistemli sınavın kalkması neden iyi, Anadolu'da yetişen çocuklar İstanbul, Ankara ve İzmir'deki en iyi okulların sınavlarına nasıl girecek.

"Zevk almaya bakın şeriat loading..." diye yorum yapan adama çocuğunun geleceği filan laf anlatmaya çalışıyorum, suç bende.

Emin ol şuraya girenlerin tamamı gelir seviyesi normaldir yada üst düzeydir. Çocuğunun geleceği senden iyi olacaktır merak etme.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SBK

quote:

Emin ol şuraya girenlerin tamamı gelir seviyesi normaldir yada üst düzeydir. Çocuğunun geleceği senden iyi olacaktır merak etme.

Ben ne yazdım sen ne yazmışsın.

PISA testinde okuduğunu anlamada haybeye sonlara düşmemişiz.

• Bu sene 8.sınıfa başlayan kardeşim var, okul başlamasına rağmen nasıl bir sınava tabi tutulacağını bilemiyoruz. Tek adamlıkla yönetiliyoruz padişah ne isterse ertesi gün aceleyle yerine yeni bir sistem dahi bulunmadan iptal ediliyor. Çocukların hayatlarıyla oynanıyor, hakkımız haram zıkkım olsun.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.