Şimdi Ara

Son Dakika! Marketlerde Zorunlu Temel İhtiyaçlar Dışında Ürün Satışına İzin Verilmeyecek (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
9.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan zaten birşey alamıyoruzki. Sabah 8 de servise biniyorum o saatte bütün marketler bakkallar büfeler tekeller kapalı. Akşam 18:30 da çıkıyorum aynı şekilde ekmek fırını hariç her yer kapalı. Geçen gün sigaram bitti. Sabah alamadım iş yerinde de sigara almak için izin alıp merkeze gidip gelmem 1 saatten fazla sürecek onada çekindim söyleyemedim. Şaka gibi uygulama. Saat 5 te kapanan marketlere bakkallara yetişebilmek için iş yerinin çalışma saatini 16:00 a çekmesi lazım yada kepenk indirmesi lazımki evde kalıp gidebilelim ( bu durumdada maaş yatmayacak :D ) Sadece Cumartesi gidebiliyorum ama ondada herşey aklınıza gelmiyorki.İllaki eksik birşey oluyor. İşe giden insanı düşünmeden yapılmış bir uygulama neresinden tutsan elinde kalıyor.

• Şimdi şampuan serbest, krem ise kozmetik ürün yasak, kremli şampuan yasahhmı diye kime sorak? Hatipoğlu desem o oruç uzmanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt

Sınır koymak ve açtırmamakta yasağın başka adı. Bazı yasaklar gerekli. Benim gibi aktüel ürün kalmışmı diye çevredeki 4-5 marketi gezenler için yerinde bir uygulama  

• Kötü haber görünce oyları düşeceği için sevineyim mi yoksa belirli bir kitlenin oyunun asla değişmeyeceğine üzüleyim mi bilemedim.

• Deneme yanılmayla ülke yönetmek... Bu anca marketi müşteriyi falan birbirine dövüştürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Neresi kokuşmuş?Haksız rekabet yuzunden insanlar intahar ediyor?Sigara yasagindan sonra akpnin bu yasağını canı gönülden destekliyorum.Bir esnaf batacağına 10 tane market batsin.

Haksız rekabet diye papağan gibi tekrarlayıp duruyorsun da hükümet gerekçe olarak marketlerdeki yoğunluğu düşürmek olduğunu söyledi?!?!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4020D9D24

Önce alkollü içecek satışı yasaklandı
    Sonra tepkiler üzerine serbest bıraktılar
    Ama içlerine dert oldu
    Şimdi yine alkollü içeceklerin yanına giyim,tekstil,elektronik eşya,oyuncak,züccaciye gibi ürünleri de ekleyip kılıfına uydurdular

Adamda takıntı var arkadaş,bişeyi yapacağım dedi mi,ne yapıyor ediyor aklındaki yapıyor

İstediğini yapamayınca rüyalarına giriyor,uykuları kaçıyor ellam

ayyyneeeen durumun özeti bu

• nasıl, anayasaya aykırı alkol yasağını unuttuk mu, unutmadıysak sigarayı falan da mı yasaklasınlar? marketlerde bira alan adam kalabalık yapıyor ama kola, dondurma standları önünde birikip, bağrışıp çağrışan çocuklar, gençler kalabalık yapmıyor he mi? neyse hukuka aykırı alkol yasağı da gölgede kaldı gitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRTFR kullanıcısına yanıt

Yoruma bak çay demle.Verecek mantıklı cevap olmayınca hemen beddua  

• quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Sokağa çıkma yasağı var hepimiz markete gidip bu hafta ne gelmiş diye bakmaya gidiyoruz. Şok bim a101 geziyoruz. Marketlerde gereksiz kalabalık oluyor. Bulaşma riski artıyor. Zaten herkes kısıtlamadan muaf yazısı aldı. 2 hafta luppo alma. Hatta 3 gün var bu yasağa stok yap.

Sabah açıklasalar ne yapacaksın, yine dizini kırıp oturacaksın evinde.

Alıntıları Göster

O birinci çoğul şahıs ekini kendine sakla. Bizim geniş ailemizden kimse markete zaruri olmadıkça 'gezmeye' gitmiyor. Boş boş konuşma.

• kenbalx K kullanıcısına yanıt

hocam kusura bakmayın ama güldüm. ne garip bir hayatınız var markete gidip ne gelmiş diye şok-bim-a101 gezmek ilginç aktiviteymiş.

• Tamam tamam inandık. Maske mesafe hijyen kurallarına herkes uyuyor. Marketteki parklardaki toplutaşımadaki kalabalıklarda birinci çoğul şahıs değil onlar uzaydan geldi.  

• Nesi garip. Bana normal geliyor. Sen neler yapıyorsun sana göre normal ne.

• amazon n11 hepsiburada vs gibi sitelerden alcaz artık

• simdi helva almak icin helvacimi ariyacagiz temel gida degilki oda

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Yoruma bak çay demle.Verecek mantıklı cevap olmayınca hemen beddua  

Yoruma bak çay demle.Verecek mantıklı cevap olmayınca hemen çarpıtma  

• quote:

Orijinalden alıntı: Atını Öpen Kovboy

3 gün süre verdiler git yedeğini al çok korkuyorsan kardeşim..

Alıntıları Göster

Oldu, bütün evi yedekleyeyim üç günde. /s

• Arkadaşın bir gün üçlü priz ihtiyacı oldu. Hemen evin az ilerisindeki a101'den 25 liraya aldım, yanında direkt fişe takılan üçlü priz de hediye imiş. 1.5 metre kablolu. https://www.a101.com.tr/ev-yasam/3-lu-15-mt-toprakli-priz-3-lu-beyaz/

Şimdi herhangi bir yerden ne kadara alıyoruz ona bakalım

https://www.hepsiburada.com/nilson-1-5-metre-renkli-grup-priz-golyat-p-HBV00001AWPQE?magaza=rekel

https://www.trendyol.com/nilson/siyah-renk-1-5-metre-grup-priz-golyat-ile-birlikte-p-77415455?boutiqueId=61&merchantId=157151&gads=true

https://www.yiltas.com/urun/nilson-3-l-toprakli-grup-priz-2-mt-3-l-golyat-600232050143130192 (500 lira üzeri kargo ücretsiz burada)

• Dinocan Gökçek kullanıcısına yanıt
    Pilde mi yasak suan

• Bizim burda tekel bayi yasaklarda her zaman açıktı 😂

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.