Şimdi Ara

Son Dakika! Marketlerde Zorunlu Temel İhtiyaçlar Dışında Ürün Satışına İzin Verilmeyecek (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
9.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu olayı hikmetini tane tane anlatacak biri var mı acaba? Ben anlayamadım da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç kalınmış bir karar, hatta yasak bittikten sonra da devam etmesi gereken bir karar. Zincir marketler yüzünden her yıl yüzlerce esnaf dükkanını kapatmak zorunda kalıyor. Tuhafiye,nalbur,züccaciye,mobilya,elektronik,tesisat,hırdavat ve daha niceleri. Bu nin a101 şok yüzünden insanlar ekmek yiyemiyorlar. Esnafı bitirdiler bunlar. Burada muhalif olacağım diye boş boş konuşan aklı kit insanlara sesleniyorum. Beyninizin basmadığı şeylere sırf muhalefet olacağım diye boş yorumlar yapmayın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir yanlış yasağı düzelteceklerine, yanlışa yanlış ile devam ediyorlar.

Yasaklar ülkesi olduk resmen...

• quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Bu olayı hikmetini tane tane anlatacak biri var mı acaba? Ben anlayamadım da

Amaç insanların birşeyler almasını engellemek değil, amaç haksız rekabetin önüne geçmek. Yasaklarsa züccaciye tuhafiye kırtasiye nalbur mobilyacı elektronikçi felan hepsi kapalı ve bim a101 şok gibi zincir marketler yukarıda yazdığım meslek dallarında satılan bütün ürünleri satıyor, haksız rekabetin önüne geçmek için geç alınmış bir karar çıktı soyludan. Buradaki insanlar muhalefet yapacağım diye kafayı yemişler.

1 ay önce Chp li vekil bizzat kendisi basın açıklamasında, bim a101 şiok gibi zincir marketlerin gıda dışında bir ürün satılmasının önüne geçilmeli diye açıklamalarda bulundu, yani bu işin iktidarı muhalefeti yok. Son derece doğru bir karar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atını Öpen Kovboy -- 4 Mayıs 2021; 12:43:45 >

• Vah vah. haksız rekabetin önüne geçmek içinmiş.

E bugünü mü beklediniz. Marketlerde kırtasiye elektronik eşya falan sattırma o zaman.

Evimin çevresinde 1 - 1.5 km daire çizeyim belki 10 tane zincir marketlerden var.

Marketi açıyorsan züccaciyecide aç.
    En çok kalabalık marketlerde mi.
    Züccaciye kırtasiyelerde falan mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 4 Mayıs 2021; 12:45:54 >
  • Yasak bittikten sonra da devam etmesi gereken karar. Marketler mini avm olmamalı dışarıdaki esnaf da bir şeyler kazanabilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Vah vah. haksız rekabetin önüne geçmek içinmiş.

E bugünü mü beklediniz. Marketlerde kırtasiye elektronik eşya falan sattırma o zaman.

Evimin çevresinde 1 - 1.5 km daire çizeyim belki 10 tane zincir marketlerden var.

Marketi açıyorsan züccaciyecide aç.
    En çok kalabalık marketlerde mi.
    Züccaciye kırtasiyelerde falan mı.

Sen yanlış anlamışsın ben yazımda iktidarı korumuyorum, geç kalınmış kararı koruyorum. Esnaf gruplarında bu yazdıklarını herkes yazıyor, neden züccaciye kırtasiye hırdavat ürün leri satanlar kapalı diye herkes isyan ediyor. Bu ürünlerin zincir marketlerde satılmaması için çok insan mücadele ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atını Öpen Kovboy -- 4 Mayıs 2021; 12:48:28 >
  • Biz ülkeyi 50 yıl geri götürdü diyorduk, meğerse asıl amaç 200 yıl geriye götürmekmiş.  

• Milletin ayda yılda bir aldığı şeyleri bimden alamayacak hareketlilik azalacak.

Oha cidden bu kadar az fayda getiren bir iş için bu kadar millete zarar evde ampul patliyor ışıksız kalacaksin ha bayya.

O yasak bu yasak ona yasak değil buna yasak değil delen var delemeyen var ortaya karışık bir şey yapmışlar allahin köylüsü bile saçmalığı farketmiş buradaki gelip hala savunuyor.

Bomboş bir saçmalık iktidarın yaptığı ateşin etrafında dans ederek ülkeyi yok etme dansının yeni bir parçası.

Gelecek yasaklara hazırlıktan başka bir şey değil işte esnafa ileride bunları bir tek siz satabilirsiniz hesabı umut vermek,alkol yasağı yenilgisinin zirhta verdiği hasarı kapatmak,halkın zihninde yasak konusunda yeni sınırlar inşa etmek pandemi bahanesiyle.

İşte millette lan mahalledeki kazikci kırtasiyenin eline düşer miyiz diye korkutmak kafasıyla oynamak insanların.

Marketlere bunlar ileride gelmesin...halkın bir kısmı farketmez bile gidersin işte bu küçük esnaf denen parazitlerin eline düşersin.

O kadar beceriksizler ki asıl olarak toptan bir değişim lazım onu bile anlamıyorlar şimdi zaten adam dükkanını acamiyor bunu görünce oo mü diyecek lan yine kızacak markette satilmiyormus peh diyecek sanki bizim dükkan açıkta alacaklar.

Bu küçük esnaf seviciliginin bırakılması lazım allahin dandik şarj kablosunu bir defterini almak için ben fahiş fiyat ödeyemem bu ne lan veriyor zaten yığınla kira vergisi osu busu ondan sonra bu defter yirmi lira arkadaş ben senin verimsiz işletmeni devlete ağlıyorsun diye finanse etmek zorunda mıyım.

Adam açıyor bir dükkan yirmi yıl işletiyor yok yirmi yıl daha diyor lan dünyanın neresinde batmanin kabul edilmedigi bir ticaret var.Ama büyük marketler falan demeyin bana taragin nerede satılacağını kontrol eden devlet mi olur lan.

Biri de yukarı da haksız rekabet falan demiş lan hak falan diyor adam şu ülkede ciddi ciddi ya.

Hiperaktifler ya her gün bir şey her gün bir şey lan aklı olan zaten bıraktı oy vereni bile dindar mindar başka adama verilmez diye veriyor bunlar bayya böyle mantıklı insan gibi savunuyor ha şuydu buydu diyor.

Neymiş millet direk karşı çıkıyormuş karar mantikliymis evet kesin öyledir zaten pandeminin başından beri akıl ve mantıkta ilkel dönemleri geçtik.Pandemi diye adamlar yatak odasına bekçi dikecek hala çok mantıklı diyor.

Git o zaman facebook'da ampul sayfalarında takıl orada direk karşı cikmiyorlarmis seviye daha üst duzeydeymis ölçüp biciyorlarmis.

Total kalite bu en azindan yok oluş dansı değil idare et kardeş forumumuzda.

Yuzsuzler ya o kadar yuzsuzler ki ciddi ciddi fikir falan beyan edenleri var akşama kadar yirmi tane konu açıyor lan sanki düşman isgal etmiş forumu türk dusmanlari yazıyor da onlara karşı psikolojik savaş veriyor.

Üzerine gelip ciddi ciddi tartışmaya çalışıyor falan yahu senin fikrin mi var maaşın mi var arkadaş bir karar ver biz enayiye mi benziyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacek

Milletin ayda yılda bir aldığı şeyleri bimden alamayacak hareketlilik azalacak.

Oha cidden bu kadar az fayda getiren bir iş için bu kadar millete zarar evde ampul patliyor ışıksız kalacaksin ha bayya.

O yasak bu yasak ona yasak değil buna yasak değil delen var delemeyen var ortaya karışık bir şey yapmışlar allahin köylüsü bile saçmalığı farketmiş buradaki gelip hala savunuyor.

Bomboş bir saçmalık iktidarın yaptığı ateşin etrafında dans ederek ülkeyi yok etme dansının yeni bir parçası.

Gelecek yasaklara hazırlıktan başka bir şey değil işte esnafa ileride bunları bir tek siz satabilirsiniz hesabı umut vermek,alkol yasağı yenilgisinin zirhta verdiği hasarı kapatmak,halkın zihninde yasak konusunda yeni sınırlar inşa etmek pandemi bahanesiyle.

İşte millette lan mahalledeki kazikci kırtasiyenin eline düşer miyiz diye korkutmak kafasıyla oynamak insanların.

Marketlere bunlar ileride gelmesin...halkın bir kısmı farketmez bile gidersin işte bu küçük esnaf denen parazitlerin eline düşersin.

O kadar beceriksizler ki asıl olarak toptan bir değişim lazım onu bile anlamıyorlar şimdi zaten adam dükkanını acamiyor bunu görünce oo mü diyecek lan yine kızacak markette satilmiyormus peh diyecek sanki bizim dükkan açıkta alacaklar.

Bu küçük esnaf seviciliginin bırakılması lazım allahin dandik şarj kablosunu bir defterini almak için ben fahiş fiyat ödeyemem bu ne lan veriyor zaten yığınla kira vergisi osu busu ondan sonra bu defter yirmi lira arkadaş ben senin verimsiz işletmeni devlete ağlıyorsun diye finanse etmek zorunda mıyım.

Adam açıyor bir dükkan yirmi yıl işletiyor yok yirmi yıl daha diyor lan dünyanın neresinde batmanin kabul edilmedigi bir ticaret var.Ama büyük marketler falan demeyin bana taragin nerede satılacağını kontrol eden devlet mi olur lan.

Biri de yukarı da haksız rekabet falan demiş lan hak falan diyor adam şu ülkede ciddi ciddi ya.

Hiperaktifler ya her gün bir şey her gün bir şey lan aklı olan zaten bıraktı oy vereni bile dindar mindar başka adama verilmez diye veriyor bunlar bayya böyle mantıklı insan gibi savunuyor ha şuydu buydu diyor.

Neymiş millet direk karşı çıkıyormuş karar mantikliymis evet kesin öyledir zaten pandeminin başından beri akıl ve mantıkta ilkel dönemleri geçtik.Pandemi diye adamlar yatak odasına bekçi dikecek hala çok mantıklı diyor.

Git o zaman facebook'da ampul sayfalarında takıl orada direk karşı cikmiyorlarmis seviye daha üst duzeydeymis ölçüp biciyorlarmis.

Total kalite bu en azindan yok oluş dansı değil idare et kardeş forumumuzda.

Yuzsuzler ya o kadar yuzsuzler ki ciddi ciddi fikir falan beyan edenleri var akşama kadar yirmi tane konu açıyor lan sanki düşman isgal etmiş forumu türk dusmanlari yazıyor da onlara karşı psikolojik savaş veriyor.

Üzerine gelip ciddi ciddi tartışmaya çalışıyor falan yahu senin fikrin mi var maaşın mi var arkadaş bir karar ver biz enayiye mi benziyoruz.

klozet kafası, ne anlatsan boş, anlatıyon anlatıyon sifonu çekiyon hepsi gidiyor geriye kalıyor şeffaf su. ne anlatsak boş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atını Öpen Kovboy -- 4 Mayıs 2021; 13:1:17 >

• Serbest piyasaya doğrudan müdahale edilip de şahlanamadığını görünce millet daha çok ağlayacak. Alkışlayadurun daha siz bu yasakları 

• Ben dükkan dükkan gezmek istemiyorum , markete girdiğimde bir ihtiyacım varsa hepsini alabilmeliyim.
    Yasak devam ederse , internetten alırım.

• dur şu chpli vekillerin videolarını koyalımda amacımızın iktidarı savunmak olmadığını anlasın klozet kafalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Biz ülkeyi 50 yıl geri götürdü diyorduk, meğerse asıl amaç 200 yıl geriye götürmekmiş.  

Sadece ağzımı bozdurmak için gereken nefreti ruhuma enjekte etmeleri bile bir problem, gericilikleri onların olsun Onlara tam olarak yakışan bir şey şu salgın döneminde yasağı savunup zincir marketler diğer satıcıların satışlarını azaltıyordu zaten fırsatçılığını övmek. Çoğu esnaf kazıkçının önde gideni, avını bekleyen avcı gibi müşteri bekliyor çoğu...

Yine ne oldu da neyin açığını verdiniz de incindiniz? Nereyi vakumlayamamak acıttı?

• Şimdiye kadar kimseden duymadım sadece kendi iddiam ama bana öyle geliyor ki devlet vatandaşın acil ihtiyaçlarını karşılayıp daha fazla tüketim yapmasını engellemek için böylesi bir karar alıyor olabilir.

Ampülün mü patladı karanlıkta otur, duş başlığın mı kırıldı hortumla idare et, içki, sigara tamamen keyfi zaten. Bu şekilde günü kurtarmaya çalışıyorlar çünkü ekonomi dönmüyor.

• Millete boşuna bu marketlerden almiyorki telefoncuda 3 bin olan telefon markette 2.5 niye pahalı alalimki

• eğlenceli ülke  

• Sokakta birinin yeğeni kafasını kirsa karakolda dayağı yiyen bu olacak hala savunuyor afad aracıyla adam sormadan etmeden yasaktan ozurlu cocugu yüzünden muaf olan adama polis muamelesi çekiyor e herkesin başına polis dikemezler böyle işte kendi cikarinin peşinde bu tip ego musvetteleri de sağda solda takılacak.

Babası ölse cenazesi yapilmayacak makam mevkisi olmadığı için hala konuşuyor ya.

Lan bu nasıl bir dipsiz kuyudur ya yemin ediyorum peygamber gelip su toplumu görse ve birileri buna şeriata gidiyoruz dese bu topraklarda bir daha ot bitmez.

Oradan bakıyorsun yok buradan bakıyorsun yok 84 milyonluk ülke sözlü kanunlarla yonetiliyor lan il zart kurulu yasak uyguluyor falan muhtara falan yetki vermeye çalışıyor adamlar apartman yöneticisine sokağa çıkanı söyleyin diye bak oğlum seni de göreceğiz falan diyorlar.

Bu ne lan böyle ne iktidarmis arkadaş böyle milleti tutacağız diye yapılmayan rezillik yok.

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt

bir mesajından sonra da sigara içme yahu  

• Evet arkadaşlar cugara serbest imiş, ferman pardon genelge güncellemesi geldi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.