Şimdi Ara

SON DAKİKA: İŞYERLERİ KİRA ÖDEMEYECEK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
16.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben veririm ya el altinda falan her sekilde veririm adam bizi cok cekti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Alıntı

metni:
    Ticaret risktir.

Ben burada mal sahibinin aldığı bir risk göremiyorum afette ödesin pandemide ödesin işsizken ödesin ödesinde buradaki risk nerede

Bu arada ben bunu desteklemiyorum devletin en azından mal sahibine kiranın hepsini vermesine gücü yetmiyorsa yarısını vermesi lazım sadece ticaret riskdir yazıp her durumda kira ödenmeli yazmanız garibime geldi

Adam ticaret risktir demiş. Dükkan sahibinin yaptığı ticaret değil ki risk olsun.

• abi ev sahiplerıne dukkan sahıplerıne tepeden ınme gıbı muamele çekemezsınız.

Hadı varsayalım öyle o sahibi değil onun babası dedesı zamanında çekmiştir bunun secerisini tutmak kimseye düşmez.

Ornek verıyorum krediyle ev alan dukkan alan bırı 15 20 sene eşşek gibi onun kredısını vs oduyor adamın biri geliyor ben odemıyom bılmemne uste çıkıyor

o zaman oturtmayız bizde keyfımıze gore gıtsınler insaatta calıssınlar boş kalsın daha iyi evim dairem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt

Geliri çok olanın gideri de çok olur . Bunu unutmamak gerek . İlla çok kazanıyor diye kimseye sen kötüsün mal varlığını sat git ucuz hayat yaşa diyemezsin . Devletin kira yardımı yapması lazım aksi halde kiracının mağduriyetini mal sahibine iteleyerek sorun çözülmez .

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

abi ev sahiplerıne dukkan sahıplerıne tepeden ınme gıbı muamele çekemezsınız.

Hadı varsayalım öyle o sahibi değil onun babası dedesı zamanında çekmiştir bunun secerisini tutmak kimseye düşmez.

Ornek verıyorum krediyle ev alan dukkan alan bırı 15 20 sene eşşek gibi onun kredısını vs oduyor adamın biri geliyor ben odemıyom bılmemne uste çıkıyor

o zaman oturtmayız bizde keyfımıze gore gıtsınler insaatta calıssınlar boş kalsın daha iyi evim dairem

devlet o kiraları benim vergimle ödeyecek değil

doğru karar verilmiştir. pandemide adam nasıl kira ödesin

babadan kalan dükkanla oturduğun yerden para kazanmak yok öyle. herkes elini taşın altına koyacak

devletten daha mı iyi biliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabikide devlet odemeyecek ama mal sahibine ornek veriyorim %25 sorunlu indirip yatirilabilir

Kalan parada borc olarak adama yazar daha sonra oder bence sistem bu olmali.

Adam odmeeyecekse kapatsin gitsin bos dursun daha iyi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

devlet o kiraları benim vergimle ödeyecek değil

doğru karar verilmiştir. pandemide adam nasıl kira ödesin

babadan kalan dükkanla oturduğun yerden para kazanmak yok öyle. herkes elini taşın altına koyacak

devletten daha mı iyi biliyorsunuz

Alıntıları Göster
    Malıma ortak mısın hayırdır

• Bu durum 2022 yılı vergilendirmesi açısından ciddi sorunlara yol açacak.

Mükellefin şayet iş yeri + ev kira geliri var ise, iş yeri kira geliri stopaj ödemesinden faydalanıp ev için kira geliri vergisi ödemiyordu. Sadece 2 beyanı birleştirip damga vergisi ödüyordu.

Mevcut düzenleme, iş yeri kirada olup aynı zamanda ev kira geliri olan kişileri x2 zarara sokacaktır.

Kira alsa vergi borcu çıkmayacak mal sahibi, kira alamadığı için 2022 de vergi ödemek zorunda kalacak.

• Gel de çıldırma.Devlet, benim mülkiyet hakkımı gasp ediyorsa, karşılığını ödemek zorundadır.Suriyelilere vergilerinle milyarlarca dolar yardim yapildi, engel olabildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Gel de çıldırma.Devlet, benim mülkiyet hakkımı gasp ediyorsa, karşılığını ödemek zorundadır.Suriyelilere vergilerinle milyarlarca dolar yardim yapildi, engel olabildin mi?

her gün ülkemizde kaç insan ölüyor virüsten

millet dükkan kiralarının biriken borcundan intiharın eşiğine gelmiş neredeyse. devletin bu düzenlemesi çok iyi oldu , halkı biraz rahatlatır.

siz hala 3-5 kuruş derdindesiniz yazık

dededen miras kalan dükkanla oturduğun yerden para basma devri bitti artık kardeşim. beğenmiyorsan dükkanını satatabilirsin.

devletin kararı doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 26 Nisan 2021; 10:22:9 >
  • Senin deden de karı-kız peşinde koşup ömür çürüteceğine çalışıp malk-mülk edinseymiş.

Ayrıca tam da 3-5 kuruşun derdine düşülecek zamanlardayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

Senin deden de karı-kız peşinde koşup ömür çürüteceğine çalışıp malk-mülk edinseymiş.

Ayrıca tam da 3-5 kuruşun derdine düşülecek zamanlardayız.

benim dedem ülkesine yıllarca hizmet etmiş emekli bir asker

ne biçim konuşuyorsunuz

• Devlet kararıyla çoğu işletme kapalıyken mevcut kiracı çıkınca yerine birisi mi gelecek de gelirinden olacaksın? Normal daire değil ki bu.. Burada mülk sahibi için bir hak kaybı söz konusu olamaz. Biraz düşünün öyle konuşun devletin kararı gayet yerinde..

• quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Devlet kararıyla çoğu işletme kapalıyken mevcut kiracı çıkınca yerine birisi mi gelecek de gelirinden olacaksın? Normal daire değil ki bu.. Burada mülk sahibi için bir hak kaybı söz konusu olamaz. Biraz düşünün öyle konuşun devletin kararı gayet yerinde..

bırak dükkan boş kalacağına adam 2-3 kuruş kazansın , evine ekmke götürsün.

• fluox kullanıcısına yanıt

Hükümet.. devlet dediğiniz hepimiz oluyoruz hükümet sorumluluğunu halka yüklüyor

• Son paragrafi anlamadim.yani bu covid omur boyu devam edecek ve kimse kira odemeyecek oyle mi? Köpek bağlarım o dukkana daha iyi.kimse benim mulkumden bedava faydalanamaz.devlet boyle bir duzenleme getirirse biz de ona gore onlem aliriz.yok oyle bedavaya.

• Dükkan işleyenin , su kullananın.

• niye bu kadar esnaf düşmanısınız

esnaf batarsa sizin dükkanlarınızı kim kiralayacak sanıyorsunuz. sinek avlarsınız

• son yıllarda inanılmaz bir komünizm akımı pompalanıyor malum yöneticiler tarafından. yani kendi işlerine gelen konularda komünizm unsurlarını aşılıyolar. bunlardan biri de mal sahibine karşı tavır alma. zaten hali hazırda birçok sektördeki işverenleri kötü gösterdiler TV kanalları aracılığıyla, şimdi ise sıra dükkan sahiplerine geldi.

çakal insanların tepki çekmeden varlıklarını sürdürebilmelerinin yegane kuralı şudur: bu kişiler dikkatlerin kendisinden toplanmasına mahal vermemek için sürekli ama sürekli (sapık gibi) başka suçlular üretip sağa sola saldırırlar. yani çirkeflik yaparlar ama sözde: "iyilik için, kötüyü ortaya çıkartmak için çabalıyorum" gibi gösterirler. bugün bir plazaya gittiğinizde, oradaki beyaz yakalılar arasında bile bu çirkeflikler gerçekleşmektedir.

şu olayda da aynı durum. hırsız kendisini saklamak için insanlara komünizm akımları pompalıyor. insanlara tepkilerini kusmaları için farklı kedefler yaratıyor. önce işverenler / küçük ölçekli işletme sahipleri hedef oldular (öte yanda milyarlarca vergi borçları sürekli silinip her ihaleyi 10 katı fiyattan banko alan holdingler varken). sonra dükkan sahipleri hedef ediliyolar. devamı ne olacak? belki ev sahipleri hedef gösterilecekler, belki de insanların bankadaki paraları....

bu genel sistemin farkında olmayan kişiler tabii ki bu tarz olayları münferit olarak değrlendirecekler. mesela yukarıda birisi: "senin dükkanın boş duracağına bırak da birileri ekmek kazansın oradan" demiş. bu kişiler, ülkedeki serbest piyasa mantığının son yıllarda nasıl yok edildiğinin farkında olmayan, ekonomi bilmeyen kişilerdir. ve serbest piyasanın kırılması, özel girişimlerin hedef haline gelmeleri, çok ama çok zararlı olacak bu ülke için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 26 Nisan 2021; 11:4:2 >

• Dükkan sahipleri bunun hesabını gomonis gılışdar ve cehape zihniyetinden sandıkta soracaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 26 Nisan 2021; 11:20:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.