Şimdi Ara

SON DAKİKA...FRANSADA ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
38.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hey yavrum hey adamlara bak.Bizde de şükretmeyle geçiştirip biniyolar üstümüze çomarlar ağzını açamıyo.

Celladına aşık olmuşsa bir millet
    İster ezan ister çan dinlet
    İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet
    Müstehaktır ona her türlü zillet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradiso35

quote:

Farz olan namazları kılmayıp, gösteri amaçlı cuma namazı kılan bir toplum olarak

Koçum tamam belli ki siyasetten anlıyorsun(!) da, bari dini mevzulara girmeseydin ortalığı mok etmişsin

Alıntıları Göster
    Onun derdi algı yapmak olunca adı üstünde siyasetten anlıyor yaa.. :) :)

• quote:

Orijinalden alıntı: paradiso35

quote:

Farz olan namazları kılmayıp, gösteri amaçlı cuma namazı kılan bir toplum olarak

Koçum tamam belli ki siyasetten anlıyorsun(!) da, bari dini mevzulara girmeseydin ortalığı mok etmişsin

Alıntıları Göster
    Yanlız çok güzel bir tespitte bulunuyor... yalan mı? Türk halkını özetlemiş tek cümlede...

• "Yahu Türkiye uçuyor kaçıyor, ekonomi çok iyi uçuşta dedikleri zaman da doğru düzgün zam vermediler %3 %5 ,ya nezaman doğru dürüst zam alacağız peki.
    Enflasyon uçar gider, kriz baş gösterir bu seferde aman bu krizde zammı olur! Yahu nezaman düzgün bir zam olur peki bunun cevabını verin!"

• webbie kullanıcısına yanıt
    *Fransızlarla daha doğrusu eğitimli, bilinçli ve ahlaklı toplumlarla bizim toplumumuzun farkı burada başlıyor.

-Bu düşüncene gösteri adıı altında yağma yapan hırsızlık yapan etrafa zarar veren aynı işid zihniyetiyle sanat eserlerini bile parçalayan eğitimli, ahlaklı ve bilinçli fransızlarıda katıyormusun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bızde olsa zamlar ıkıye katlanır. Cumhurıyetle yonetılen ulkeyle bızım aramızdakı fark bu kadar fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EFF95B10

*Fransızlarla daha doğrusu eğitimli, bilinçli ve ahlaklı toplumlarla bizim toplumumuzun farkı burada başlıyor.

-Bu düşüncene gösteri adıı altında yağma yapan hırsızlık yapan etrafa zarar veren aynı işid zihniyetiyle sanat eserlerini bile parçalayan eğitimli, ahlaklı ve bilinçli fransızlarıda katıyormusun?
    - Fransa'da hırsız var mı?
    Evet, var.

- Hırsızlar uygun ortam olduğunda, bu durumdan faydalanır mı?
    Evet, faydalanır.

- Eylemler sırasında oluşan ortam, hırsızlığa uygun mudur?
    Evet, uygundur.

- Bu durumda, hırsızlığı sarı yelekliler mi yoksa hırsızlar mı yapmıştır?
    Onlar Gezici, onlar IŞİD zihniyetli, onlar gominist. Kesin sarı yelekliler yapmıştır çünkü ben AKP'liyim.
  • Konuya ve başlığa ekle istersen!
    https://www.gercekgundem.com/dunya/54776/fransadan-bir-geri-adim-daha

quote:

Fransa'dan bir geri adım daha
    Fransa hükümet sözcüsü Griveaux, hükümetin varlık vergisi uygulamasını tekrar gözden geçirebileceğini söyledi.
    5 Aralık 2018 10:09 / Dünya

Fransa'dan bir geri adım daha

AYRINTILAR GELİYOR...

SON DAKİKA...FRANSADA ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ

https://odatv.com/fransizlar-kirinti-degil-ekmegin-tamamini-istiyor-05121811.html

""Fransızlar kırıntı değil ekmeğin tamamını istiyor"
    4-6 dakika

Fransa'da Sarı Yelekliler'in ülke genelinde düzenlediği protesto gösterileri ve başkent Paris'te hafta sonunda çıkan olayların ardından Fransız hükümeti geri adım atmasına rağmen, göstericiler eylemlerini sürdüreceklerini duyurdu.

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, televizyondan yayınlanan konuşmasında, benzin ve dizel akaryakıta planlandığı gibi Ocak ayında zam yapılmayacağını açıkladı. Zam planları altı ay için askıya alındı. Başbakan Philippe, elektrik ve gaz fiyatlarının da kış ayları boyunca artırılmayacağını ve araçlarda zorunlu olacak yeni teknik muayene planlarının da altı ay için ertelendiğini belirtti.

Philippe, "hiçbir verginin ulusun birliğinin tehlikeye girmesi için mazaret olmayacağını" vurguladı. "Avrupa'daki en yüksek verginin" Fransa'da olduğunu söyleyen Başbakan Philippe, vergiler ve kamu giderleri konusunda bir tartışma başlatmak istediklerini ifade etti.

Başbakan Philippe, göstericilerin talep ettiği vergi indiriminin ise mümkün olmadığını belirterek, "eğer vergilerde indirim yaparsak, harcamalarımızı da azaltmamız gerekir" dedi.

FRANSA HÜKÜMETİNDEN YENİ KARAR

Fransa hükümet sözcüsü Benjamin Griveaux, hükümetin varlık vergisi uygulamasını tekrar gözden geçirebileceğini söyledi.

"FRANSIZLAR KIRINTI DEĞİL, EKMEĞİN TAMAMINI İSTİYOR"

Ancak hükümetin geri adım atması göstericileri tatmin etmedi. Ülkenin bazı bölgelerinde protesto gösterilerine devam edildi. Fransız Haber Ajansı'na (AFP) konuşan Sarı Yeleklilerin bir temsilcisi "Fransızlar kırıntı değil, ekmeğin tamamını istiyor" sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bordeaux kentindeki gösterilere katılan aktivist bir kadın ise "hiç de memnun değiliz” şeklinde konuştu. Göstericiler adına konuşan bir diğer temsilci ise haysiyetli bir hayat sürdürebilmek için vergilerde kapsamlı bir şekilde indirim yapılmasını, emekli maaşları ile asgari ücretlerin artırılmasını talep etti.

DW Türkçe’nin haberine göre; Sarı Yelekliler hareketinden Eric Drouet ise BFMTV'ye yaptığı açıklamada, gerçek bir değişim sağlanana kadar gösterilere devam edeceklerini vurguladı.

POLİSE TAKVİYE

Başbakan Philippe, Cumartesi günü için planlanan gösterilere işaret ederek, göstericilere itidalli olmaları çağrısında bulundu. Fransa Başbakanı, "şiddete son verilmesi gerekiyor" dedi.

İçişleri Bakanlığı yeni gösteriler öncesinde emniyet güçlerine takviye yapılması kararı aldı. İçişleri Bakanı Christophe Castaner Salı günü yaptığı açıklamada, hafta sonunda ülke genelinde planlanan gösteriler için 65 binden fazla güvenlik gücünün görevlendirildiğini belirtti. Castaner, bunun yanı sıra "makul" Sarı Yelekli göstericilere çağrıda bulunarak, "aşırı olanlarla aralarına mesafe koymalarını" istedi.

Cumartesi günü planlanan gösteriler nedeniyle, Paris Saint-Germain (PSG) ile Montpeiller HSC arasında oynanacak maç iptal edildi. Fransız Birinci Futbol Ligi tarafından yapılan açıklamada, polisin tavsiyesi üzerine bu kararın alındığı belirtildi.

TÜRKLER NE DÜŞÜNÜYOR: “HAKLIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞTÜLER”

Demirören Haber Ajansı, olayların yaşandığı bölgelerde Fransızlara ve bu ülkede yaşayan Türklere mikrofon uzattı.

Fransa’da yaşayan Türkler, bunun bir halk hareketi olduğunu; yapılan zamlar ve vergiler ile toplumun zorlandığını belirterek “Zenginlerden alınan vergilerin kaldırılması, asgari ücretin arttırılmaması halkı isyan ettirdi” dedi. Eylemcilerin şiddet olaylarını tasvip etmediklerini söyleyen Türkler, bunların doğru olmadığını, toplumun bu olumsuzluklardan etkilendiğini, aşırıya kaçıldığını söyledi.

Fransa’da restoran işlettiğini söyleyen bir Türk vatandaşı ise mağazaya saldıran ve arabaları yakanların provokasyon peşinde olduklarını; yapılan eylemlerden kendilerinin de etkilendiğini söyleyerek, “Polis bunlara karşı aşırı şiddet kullandı. Haklı durumdayken haksız duruma düştüler. Devlet geri adım atmış gibi görünüyor ama etkisi bu hafta belli olur. Bundan biz de etkilendik, bizim restoran işleri düştü” dedi.

Paris’te yaşadığını belirten Ahmet Deniz, “Yağmacıların eylemlerde boy göstermesi, araçların yakılması sonrası polisler de şiddet ile müdahale etti” diye konuştu. Eylemcilerin protestolarında haklı olduğunu; fiyatların sürekli arttığını söyleyen Erkan Bilgin isimli vatandaş ise, “Haklılar ama vandalizme karşıyım. Her şeye zam geliyor ama maaşlar aynı. Kiralar pahalı, maaşlar artık yeterli gelmiyor ve bu bir şekilde patlamaya dönüştü” dedi.

“KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Fransızlar, “Başbakan Philippe 6 aylık bir ertelemeden bahsetti. Biz erteleme değil kalıcı çözüm istiyoruz. Şimdi erteleniyor ama sonra yine vergi yükselecek. Biz bunu istemiyoruz. Cumartesi’ye kadar çözüm bulunmazsa yine toplanacağız ve yürüyeceğiz” dedi."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 5 Aralık 2018; 10:38:48 >

Akp’li olmadığımı söylerim. Ama madem hak arıyorsun. Peki neden objektif yaklaşmıyorsun. Bütün sarı yelekliler hırsız değildir diyorsun peki neden bütün akp’lileri hırsızlarla aynı kefeye koyuyorsun. Asgari ücretlileri akp yandaşı diye cahil statüsüne koyup aşşağılıyorsun peki aynı cahiller muhalefet partisine rey verse cahillikleri kalkacakmı? Güzel kardeşim muhalif kesimin sorunu şu; armut piş ağzıma düş. Ayrıca her 5 akpliden 3’ünün hırsız olduğunu varsayarsan her 5 eylemcidende 3’ünün art niyetli olacağını bilmelisin. Dünyanın kuralı böyle insanlar birleşemezler. İnsan faktörü bu.

• quote:

Akp’li olmadığımı söylerim. Ama madem hak arıyorsun. Peki neden objektif yaklaşmıyorsun. Bütün sarı yelekliler hırsız değildir diyorsun peki neden bütün akp’lileri hırsızlarla aynı kefeye koyuyorsun. Asgari ücretlileri akp yandaşı diye cahil statüsüne koyup aşşağılıyorsun peki aynı cahiller muhalefet partisine rey verse cahillikleri kalkacakmı? Güzel kardeşim muhalif kesimin sorunu şu; armut piş ağzıma düş. Ayrıca her 5 akpliden 3’ünün hırsız olduğunu varsayarsan her 5 eylemcidende 3’ünün art niyetli olacağını bilmelisin. Dünyanın kuralı böyle insanlar birleşemezler. İnsan faktörü bu.
    Senin öncelikli problemin, okuduğunu anlayamamaktır. Devamında ise, okuduğunu yanlış anlamaktır. Ondan sonra ise, yanlış anladığı üzerinden yorum yapmaktır.
    Şimdi ben sana Ahmet'e anlatır gibi anlatayım;
    "Bütün AKP'liler hırsızdır" dediğim herhangi bir cümle yok; sen öyle bir anlam çıkardıysan, sorgulaman gereken kişi ben değilim, sensin.
    "Her 5 AKP'liden 3'ü hırsızdır" dediğim herhangi bir cümle yok; sen öyle bir anlam çıkardıysan, sorgulaman gereken kişi ben değilim, sensin.

Anlayabileceğini umarak, tekrar ve en basit haliyle yazacağım;
    Eğer biri suç işliyorsa ve sen ona herhangi bir şekilde destek oluyorsan ya da bu yaptığını görmezden geliyorsan, o kişiye destek oluyorsundur ve işlenen o suç senin için önemsizdir.

Eğer bunu da anlayamadıysan, zaten sıkıntı büyüktür.

Ayrıca evet; AKP gibi partiler büyük oranda köylerden, şehirlerin varoşlarından ve eğitimsiz kesimden oy alır. Bunu ben söylemiyorum; hem AKP'nin en başındaki adam, hem eski bakan ve hem de seçim sonuçları söylüyor.

Erdoğan'ın "İstanbul'un kaymağını yiyen semtler" olarak bahsettiği semtler, Türkiye'de AKP'nin değil de sosyal demokratların çoğunlukta olduğu iller Türkiye ortalamasının üzerinde eğitim seviyesine sahiptir.
    Eski bakan Taner Yıldız "Eğitim seviyesi arttıkça, bize olan güven azalıyor" demişti. Bunu ben değil, o söylemişti.

Ya da dönüp, eğitim seviyesi en düşük olan illere baktığımızda karşımıza 2 parti çıkıyor; AKP ve HDP.

Maalesef ki gerçek budur. Ben hiçkimseye iftira atmıyorum ya da yalan söylemiyorum. AKP'nin her okulu imam hatipe çevirmek istemesinin temelinde de bu durum yatıyor. Bunu Menderes başlattı ve AKP son noktayı koyacak.

Senin anlatamadığın birşey yok benimde anlamadığım birşey yok. Farklı dünyaların insanlarıyız.

• quote:

Senin anlatamadığın birşey yok benimde anlamadığım birşey yok. Farklı dünyaların insanlarıyız.
    Neyse artık. İkimiz de anlaşılmışızdır.
  • Forum köşelerinde kuduracak çapulcular .

• Adamlar halkı için Afrika'da tuttuğu yakaladığı devletçikleri sömürüyor kan akıtıyor.

Kendileri için milyonlarca insan çocuk öldürülüp sömürülür iken pariste aşk yaşayan cafelerde keyif yapan üstün hayat koşullarında yaşayanlar bundan şikayet etmiyor iken vergi vs artışı için ayaklanıyorlar. Devletleri gibi ikiyüzlüler.

• Bizimkilerde zamlara doyamıyor. Zevk alıyorlar resmen.
  • Doğru düzgün protein almazsan böyle olur işte Sürekli ekmek, makarna anca bu oluyor bizden.
  • Raz Muay kullanıcısına yanıt
    Büyük balığın küçük balığı yemediği tarihte nerede görülmüş? Osmanlı’ya en yüksek vergi Afrika kıtasından gelmiyor muydu? O vergilerle yapılmış Boğaz kıyısı köşklerde kahvaltı etmeyi biliyorsun ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 5 Aralık 2018; 16:9:57 >
  • Bu konunun konuşulması yakında akp tarafından mahkeme kararı ile yasaklanır

• A haber, star, atv yandas kanallar vb tipler macron geri vites yapti macron cark etti diye haber yapiyorlar. Halk istedigini alinca suclu macron oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.