Şimdi Ara

SON DAKİKA...EVLİLİK VERGİSİ GELİYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
6.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle saçma sapan haberler çıkıyorsa bilin ki akepe arka planda malı götürüyor ve gündemi değiştiriyor demektir.
  • saçma sapan sitelerden resim koyarak haber diye getiriyorlar konu acıyorlar komedi. böyle bişiye akp bile güler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Evlilik kursu ve sertifikası olmayanada evlilik yasağı gelmeli
    lastikçi 40 yılın başı adam akıllı bi tespit yaptın sonunda .. helal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 12 Ocak 2020; 0:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

olabilir neden olmasın hatta vatandaslık ve din vergisi de gelsin
    gss var işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 12 Ocak 2020; 0:32:44 >
  • Bir insan bekar diye vergi mi verirmiş böyle salakça bir şey olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamuoyu yoklaması mı yapıyorlar acaba böyle bir şeyi ortaya atarak
  • Bu zaten olmasi gereken birsey. Aslinda tersinden anlatilmis. Evlilik vergisi bekarlara degil aulelere kolaylik saglar. Evli ve cocuklu olanlardan bekarlara gore daha az kazanc vergisi alinir, isin ozeti bu. Tum Avrupa ulkelerinde vergilendirme bu sekildedir. Gec kalmislar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Atladığın bir nokta var. Avrupa ülkeleri gibi bir nüfus dağılımına sahip değiliz.

Avrupalıların "yaşlı" nüfusu çok, bizim ise "genç" nüfusumuz. Yani Avrupa'daki bir nevi nüfus destek politikası. Bizim buna ihtiyacımız mı var?

Yani iş halkın çıkarını düşünmemeye gelince Avrupa'da var ancak halkın çıkarına gelince Avrupa'da yine var ama halka yok oluyor.

Yapacaklarsa şu alım gücüne, sosyal haklara falan da el atsınlar madem zaten evlenmeyen kalmaz ülkede
  • İngiliz, Amerikan, Kanada’lı bulduk da biz mi evlenmiyoruz? Ne yapayım Türk kızını?

• quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Ana Kaynak;

https://kaparoz.com/2020/01/akpden-yasa-teklifi-30-yasini-gecip-evlenmeyenlere-evde-kalma-vergisi-getiriliyor/
    Zaytung'un rakibi bu site :)

Kaynağın güvenilirliği hakkında yeterli bilgi vermiştir umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp liler bile bu olmaz demişse kesin çıkar. Sever reisimiz süprizleri kıyakları

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Apatay

İngiliz, Amerikan, Kanada’lı bulduk da biz mi evlenmiyoruz? Ne yapayım Türk kızını?
    İngiliz Amerikan Kanadalı seni ne yapsın peki? Türk kızı o milletin kızlarından aşağıysa sen de aşağısın demektir.

İngiliz değil ama sana asylum seeker filan verelim idare et o da british diye geçer zaten
  • cem1907 C kullanıcısına yanıt
    Almanya'da resmi olarak "ben hristiyanım" diyenden 8% klise vergisi kesiliyor, yasal olarak.

Türkiye'de de resmi olarak "ben müslümanım" diyenden en az 8% cami vergisi kesilmeli. Camilerin onca gideri masrafı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

İngiliz Amerikan Kanadalı seni ne yapsın peki? Türk kızı o milletin kızlarından aşağıysa sen de aşağısın demektir.

İngiliz değil ama sana asylum seeker filan verelim idare et o da british diye geçer zaten

Alıntıları Göster
    Türk gibi yaşasaydım katılırdım. Ortak tek noktamız pasaportumuz ne yazık ki.

En son olacağı o galiba zaten.

• Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Türk gibi yaşamıyorum ben beyler. Ben havalıyım tamam mııı???? Hıhhh size. Tek ortak noktamız pasaport tamam mıııı????

Bunları diyen denizlili. Hayır yani öyle bir diyor ki sanısın dubai de yaşıyor. Olum sizin en meşhurunuz horoz lan bir kendinize gelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zero Degrees

Türk gibi yaşamıyorum ben beyler. Ben havalıyım tamam mııı???? Hıhhh size. Tek ortak noktamız pasaport tamam mıııı????

Bunları diyen denizlili. Hayır yani öyle bir diyor ki sanısın dubai de yaşıyor. Olum sizin en meşhurunuz horoz lan bir kendinize gelin.
    Tanımadığınız insanlar hakkında boş konuşmak zevkli mi gerçekten?

Ps: bundan sonraki alıntı ve ya mentionlara yanıt vermeyeceğim.

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Var tabi, sosyal adalet bakimindan var. Adam evli ve cocuklu neden devlete bekar kadar cok vergi odesin? Yasli gencle ilgisi yok bunun. Hem ulkemiz nufusuda yaslaniyor artik eskisi kadar genc degil. Vergilendirme cocuk sayisi arttikca dahada dusecek. Alim gucu TR de bildim buleli dusuk oldu hep. Tek bir ara dolarin 2 TL oldugu dinemleri iyi oldu.

• Bu memleketin civisi cikmis git getirdigin suriyelilerden topla once vergi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.