Şimdi Ara

SON DAKİKA: Cyberpunk 2077 Türkçe Dil Desteği Onaylandı! Türkçe Geliyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
5
Favori
3.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
169 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğim gibi bu gibi durumlarda maalesef 'bilmiyorum' kelimesini pek kullanmıyorlar. Aksi bir durum olsa bile Bilkom şu dakikadan sonra çok fazla tepki alır, bu yüzden de öyle ya da böyle bu oyunu Türkçe göreceğimize inanıyorum. Bilkom'un cevabında da bahsedildiği gibi yeni netleşmiş bir durum olsa gerek Türkçe dil desteğinin geleceği. Yerelleştirme departmanı ile oyunun geliştirici departmanı arasında kopukluklar oluyor. Genelde bu gibi konulara en net cevabı finansal konularla ve yerelleştirmeyle ilgilenen çalışanlar verebiliyor. Umarım düşündüğümüz gibi çıkışında kendi dilimizde oynayabiliriz, inancım da bu yönde. :)
  • Türkçe dil desteği ile gelirse ciddi anlamda çok çok iyi olur diğer türlü 2-3 kurnaz hemen çeviri projesi başlatıp 8-10 ay çeviri adı altında bağıs toplar hiç gerek yok direk Türkçe çıksın da milletin ağız kokusunu çekmeyelim yok şuraya şu kadar bağış at yok patreon dan aylık bağış talimatı ver yok şu mailden iletişime geç şu iban a para at
  • quote:

Orijinalden alıntı: RxCan

Dediğim gibi bu gibi durumlarda maalesef 'bilmiyorum' kelimesini pek kullanmıyorlar. Aksi bir durum olsa bile Bilkom şu dakikadan sonra çok fazla tepki alır, bu yüzden de öyle ya da böyle bu oyunu Türkçe göreceğimize inanıyorum. Bilkom'un cevabında da bahsedildiği gibi yeni netleşmiş bir durum olsa gerek Türkçe dil desteğinin geleceği. Yerelleştirme departmanı ile oyunun geliştirici departmanı arasında kopukluklar oluyor. Genelde bu gibi konulara en net cevabı finansal konularla ve yerelleştirmeyle ilgilenen çalışanlar verebiliyor. Umarım düşündüğümüz gibi çıkışında kendi dilimizde oynayabiliriz, inancım da bu yönde. :)
    Aynen, benim için farketmiyor Türkçe olmasa da alıp oynayacağım bu güne kadarda öyleydi ön siparişle alır oynarım ama Türkçe gelince insan seviniyor gururlanıyor.

CD Red'in ağzından da duysak tam rahatlayacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ISKA

Exclusive oyunları oynamamanın zararları işte :D
    Bak bakalım bu detaylar pcde varmı?https://www.youtube.com/watch?v=R5qqpz5DByEhttps://www.youtube.com/watch?v=hAtsv1awuI8https://www.youtube.com/watch?v=MAkejKd3ovQ&t=155s

Alıntıları Göster
    Exlusive oyunlar adamdır. Dibine kadar. Ancak sen pc de hiç 4k full ayarlarda oyun oynamamışsın. F1 2017 oyna oyna pc bak grand turismo ya bakıyormusun, yada quake champions oyna bak killzon a bakarmısın. Crysis 3 bile 4k ultra oyna unch.4 den iyi grafikleri. Optimasyon bir yere kadar. Pc de o oyunlar yok ama onlar için bence konsol almaya değmez başkası için değer. Zaten değicek olan adam alıyor. [Ps4 pro da unch4 oynadım öyle yazıyorum.]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Exlusive oyunlar adamdır. Dibine kadar. Ancak sen pc de hiç 4k full ayarlarda oyun oynamamışsın. F1 2017 oyna oyna pc bak grand turismo ya bakıyormusun, yada quake champions oyna bak killzon a bakarmısın. Crysis 3 bile 4k ultra oyna unch.4 den iyi grafikleri. Optimasyon bir yere kadar. Pc de o oyunlar yok ama onlar için bence konsol almaya değmez başkası için değer. Zaten değicek olan adam alıyor. [Ps4 pro da unch4 oynadım öyle yazıyorum.]

Alıntıları Göster
    Çözünürlük ve FPS oyunun grafik kalitesini belirlemez. Tasarım, Atmosfer, detaylar, sanatsallık bunlar belirler oyunun grafiklerini. Uncharted 4'deki manzaralar bölümler yüz animasyonları, karakter animasyonları her oyunda yok.

Exclusive oyunların puanlarına bak. Oyundaki Senaryo, kurgu, anlatılmak istenen ve insana verdiklerine bakıyor insanlar konsolda.

Öyle boş 4k edip 60fps oyun ile olsaydı bu işler tetris i de 4k 60fps edip Yılın oyunu seçerlerdi.

The Legend of Zelda™: Breath of the Wild örneğine bak grafik yok ama kalite ve puanları ortada. Persona 5 puanları ortada. Daha bir çok oyun sayılır bu şekilde.

4k 60fps ile olmuyor oyun, oyun olması için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Himurajutsu

Ya Allahım :d

Kardeş zaten 23 studios çeviriyor bunları. Sony TR'nin ve CDPR'nin resmi çevirmen grubu. TW2-TW3 çevirdi ve Cyberpunk'ı da çevirecekler.

Senin mantığına göre hepsinin kalitesi berbat.

Sen aklınca pc oyun çevirileri daha iyi demeye getirecektin ama faka bastın

Alıntıları Göster
    23 studios berbat çeviriyor genelde.
    quote:

Sen aklınca pc oyun çevirileri daha iyi demeye getirecektin ama faka bastın

• Bana deseler ki, Witcher 3'ü gönüllü çeviren ekip oyun çıktıktan 8 ay sonra mı çevirsin, yoksa 23 studios mu çevirsin? Ben gönüllü çeviri yapan ekibi isterim. Saçma sapan sansürler, anlamsız kelimeler, gereksiz çevirmeler ve nicesini gördüğüm için bunları diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elric.

quote:

Orijinalden alıntı: kafkef12

Oynadıysan ve çöp diyorsan (hepsine) o zaman sende bir sorun var :)

Hepsi birbirinin aynı oyunlar beğenme eşiğiniz o kadar düşükse beni ilgilendirmiyor

Alıntıları Göster
    Birde böyle kendini elit gören bir şeyden anladığını sanan tiplemeler çıktı. Hayır yüzlerce site binlerce oyuncu değerlendirmiş puan vermiş +90 üstü puanları olan oyunlara bunu demek hangi zeka ürünü. Beğenmediysen bari başkalarını aşağılama kendin çok bilirmiş gibi boş konuşma

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Alıntıları Göster
    Değer değmez orası ayrı bir olay ama tam cevat yerli ağzıyla konuşmuşsun. O da grafik grafik diye deliriyordu şimdi iflasın eşiğinde.

Grafik herşey değildir. İlk bunu bilmek gerek. Dediğin gibi olsaydı aşağıdaki gerçekler ortaya çıkmazdı;

https://www.metacritic.com/game/pc/crysis-3 76

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/uncharted-4-a-thiefs-end 93

• Son zamanlar da oyun haberleri için de aldığım en iyi haber
  • Beklediğimiz bir haberdi, şaşırtmadı.

CD Projekt Red Türk oyuncuların gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 9 Ekim 2018; 5:22:24 >
  • Dedi PS4 REMASTRED çöplüğü sahibi.

Daha büyük oyun mu dedin

Tüm Forumlar
    Oyun
    Pc Oyunları
    SON DAKİKA: Cyberpunk 2077 Türkçe Dil Desteği Onaylandı! Türkçe Geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 9 Ekim 2018; 5:42:7 >
  • Day one purchase...

• sevindirici haber, witcher 3 gibi diyalog odakli bir rpg olacagi icin turkce olmasi cok buyuk nimet cidden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım baştan savma bir çeviri olmaz.

• Ubisoft'unda bir tane oyununa Türkçe gelse tüm oyunlarına gelir
  • onurfredy kullanıcısına yanıt
    Rainbow Six Siege'e gelmememiş miydi? Yanlış mı hatırlıyorum?
  • Doğru onu unutmuşum belki diğer tüm Ubisoft oyunlarıda gelir Örnek Witcher 3'e geldi Cyberpunk'a da gelmesi şirket için farklı bir karar olmadı sonuçta darısı diğer oyunların başına
  • "Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği onaylandı" haberinden sonra şu an en merak ettiğim konu; gönüllü mod olarak ama paha biçilemeyecek kalitede özende en içten en kalpten en olması gerektiği gibi The Witcher III çevirisini yapan "W3TR.PIDACS" ekibi bu konuda ne düşünüyor? Şu an için W3TR.PIDACS çevirmenleri dağılmış durumda her biri kendi işinde gücünde kimisi bu çeviri işlerine tövbe etmiş kimisi bambaşka işlerde yolunu bulmuş gitmiş falan, yani yine de ekipten birileri bu haberi gördüyse bir yorum alabilseydik keşke çok merak ediyorum ne derler acaba.

Her ne kadar bu "Cryberpunk 2077 Türkçe olacak" haberine acayip heyecanlanmış olsam da delicesine sevinsem de bir yandan üzülüyorum, eğer The Witcher 3'ün official çeviri işini verdikleri ekibin gurubun (kimdi onlar isimleri aklıma gelmedi şimdi "E" harfiyle başlayan isimleri vardı sanırım) yaptığı şekilde CD Projekt RED'in kabul ettiği bir Türkçe altyazıyla gelecekse açıkçası bunu hiç istemem bu şekilde çıkmasın daha iyi.

Çünkü The Witcher 3 için olan (W3TR.PIDACS ekibinden Allah razı olsun hepsinin ellerine gözlerine sağlık) paha biçilemeyecek ölçüde değerli özenli gönüllü mod çevirisini başarısını güzelliğini gördük biliyoruz, bunun üstüne CD Projekt RED'in kabul ettiği (Witcher 3'ün bu şekilde satıldığı) Türkçe altyazıların ise ne kadar kötü berbat beş para etmez olduğununu da biliyoruz ee 'sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yermiş' ben birazda bu "Cyberpunk 2077 Türkçe olacak" haberine böyle bakıyorum kimse darılmasın gücenmesin 'dost acı söyler' böyle yani. Neyse en azından Cyberpunk 2077 official çevirisi kimler tarafından hangi firma gurup ekibince yapılacak bir öğrenelim de sonra daha bir etraflıca düşünürüz yorumlarız bunları şimdilik haydi hayırlısı demekten başka çaremiz yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.