Şimdi Ara

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yükseköğretim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitimi Başlatmak Istiyoruz (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sürü arkadaşım evini kapadı, yurtlarını bıraktı. Bu dönem açılırsa çok büyük saçmalık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Siyaseti geçiniz efenim online olarak meslek o g r e n i l e m e z Avrupa'da Amerika'da uzun zamandır okullar açık vaka çıkınca 14 gün karantina uygulanıp yine devam ediyorlar.

Üniversiteleri hala meslek öpretiyor sanıyor ya

Tıp mı mühendislik mi her bölüm arkadaşım?

Okul açılsın dşyenlerin hepsi gezen toxan tayfa merak etme.Aklı başındaki adamlar zaten açılmasını istemiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi birisiydim kullanıcısına yanıt

Mesajım sana değil bu twiti atana.Bunları yazarken kendi anasını mı hayal etmiş yoksa kız kardeşini mi?Rezil herif.

• kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt

Deli Hüsnü Bey kardeşim. Oraya yazmışım ki;

" Açılsa da gitmeyeceğim. Gitmek istemeyenler sizde aynısı yapın öğrenci bulamayınca kime ders anlatacaklar göreceğiz. "

Özellikle şu kısmını dikkatlice okursan (senin için hecelerine ayırıyorum);

Git-mek is-te-me-yen-ler siz-de ay-nı-sı ya-pın öğ-ren-ci bu-la-ma-yın-ca ki-me ders an-la-ta-cak-lar gö-re-ce-ğiz.

Özelliklede şu kısmının dikkatinin çekmek istiyorum;

" GİTMEK İSTEMEYENLER "

Umarım bunca yaptığım şeye rağmen hala anlamıyorum demezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 15 Ekim 2020; 20:47:33 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt

Şimdi anladım hocam

• Online eğitim olacak diye 100 200 kişilik sınıf açan okullar yüz yüze olursa hangi sınıfa yerleştirecek

Programlar yapılmışken değiştirilmesi saçmalık olur
    Ülkesinden online eğitim olduğu için gelmeyen öğrenciler bile vardır

• Kiraya ev vereceklerin tek beklentisi bu. Kimse demiyor şehirlerarası bi dünya değişim olacak. Vaka sayısı zaten belli değil ?

• 2. Dönem de uzaktan olmalı. Üniversite ilkokula benzemez . Türkiye yer değişitiriyor üniversite açılınca . Bir 120 küsür üniversite var. 1 universite de corona patlak verse tekrar tüm şehirlere dağılır.

• Sonuna kadar hak veriyorum. Türk üniversitelerini hala ilim irfan yuvası ya da meslek öğreten kurumlar olarak görmeleri abesle iştigaldir.İki üç bölüm harici uzaktan okunarak da bitirilebilir.

Temmuz ayında hukuk fakültesinden mezun oldum ve diploma basmak dışında üniversitenin boş masraf ve zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.3 yıl önceki aklım olsaydı ailemin memleketinde kalıp burada bir büroda yıl boyunca çalışıp sınavdan sınava üniversitesiye giderdim nitekim çoğu meslekte işverenin aradığı en önemli kriter DENEYİM.Bu deneyimi de o liseden bozma köhnemiş taşra üniversiteleri ne yazık ki vermiyor. Çoğu şey kişinin kendisinde bitiyor ve o kişiler şu anda "mRq uZaKtAN vErİmSiZ yHAaa" diye ağlayıp sizlanmak yerine harıl harıl çalışıyor.

Okulların açılmasını sırf ortam için isteyen tayfa ise benim gözümde sırf beceriksizler ve vizyonsuzlar ordusudur. Eğlenen her yerde eğlenir,siz anı yaşamaya bakın;o bohem, kokuşmuş üniversite hayatınızı(hayatımsı) tekrar yaşama sevdanız yüzünden

salgın her yere yayılacak.

• günün 3 saatini yolda geçirmemek güzeldi :)

• Ben evimi kapadım eşyalarla birlikte kira ödememek için memlekete döndüm. Benim evimin eşyası masraf, gitmesi, kiralaması masraf. Depozito, 1 kira peşin ve komisyon hatta su-elektrik abone parası derken benim bir eve yerleşmem 4-5 bin tl'yi buluyor. Okulları zaten 4-5 ay muallakta bırakıp bize bedavadan kira verdirttiler üstüne bir de benimle TAŞŞAK geçer gibi online tam geçilmişken yüz yüze diyorlar. Sikerim böyle sistemi zaten işsizim, bomboş geçti bu aylar. Canımızın bir kıymeti yok diyorlarsa hepsini meydana bekliyorum. Ayrıca yüz yüze eğitim isteyen sığırların üniversite okuması kadar saçma bir şey yok. Bunların hepsi istatistiklere üniversite okumuş becerikli insan olarak yazılacak. YAZIK KAFANIZA.

Hele şükür  

• Hocam son derece katılıyorum.

Şu kadircan cinayetinde bile hukuk dersi temel seviyede alanların onu geçtim genel kültürle anlaşılacak bir davayı koca koca üniversite öğreneleri adeletiniz batsın diye eleştiriyor.

Şimdi daha temel hak hukuk bilmeyen

Mekedonyayı avrupa birliğiinde sanan

2 gram genel kültürünü ilerletmeyen adamlar üniversite okuyor.Bu ülkenin aydınlık yüzü olarak nitelendiriliyor.

Uzaktan eğitim zararlıymış.Ya bu adamlar ortam yapmaya gidiyor zaten okula ne eğitimi?

Tıp veterinerlik uygulamalı başka ne varsa onları ver.Gerisine ne hacet.Okulda canlı dinlese ne teknoloji sayesinde evinde dinlese ne?

• Sadece son senesi olan arkadaşlar uygulamalar için gitsinler geri kalan da kademelu olarak gelecek dönemde başlarlar. Fazla endişeye gerek yok.

• Eğitimi düşünür olmuş şimdi de.  

• Ağzını bozma kardeş

Kademeli bir geçiş olacak ve gitmek istemiyorsan gitmeyeceksin ilkokullarda yapıldığı gibi

Gitmek isteyen gidecek istemeyen gitmeyecek bu kadsr basit

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

dünya kandadanmı oluşuyor nerdeyse hepsi açtı.

Alıntıları Göster

Ne yurt şartları uygun ne toplu taşıma karşılaştırmayı Arap ülkeleriyle yap

• Benim okuduğum okulda uygulamalı dersler ve bazı dersler şuan okulda örgün olarak devam ediyor ama benim bölümüm online ve okula kısıtlı kişi gitmesine rağmen şuana kadar bilinen 8 vaka var okulda.Ben gitmem yani , kendimi riske atamam.Zorla göndermek de insanlık suçudur ama reyisimizin işlediği suçların yanında tabii bu hiçbir şey.

İlk okula mı gidiyoruz ne demek istemezsen gitmiyorsun? Gitme zorunluluğu elbette olacak. Lab yapacaklar açılırsa.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.