Şimdi Ara

SON DAKİKA: 800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi getirildi (20 Mayıs 2020) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
6
Favori
23.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
351 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nukleer reaktor ne ayak :) ozel firmaya mi devredilcek acaba simdiden yol yapiyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Kısa sürsün ama hemen olsun bitsin artık ne olacaksa.3 yıldır her ay zam her ay zam.Almak istediklerini alamıyor olmak her ne istiyorsan hemen ardından off buna zam gelecek şimdi alamam ki diye düşünmek zorunda olmak çok acı.

Ne olacaksa olsun bitsin diyoruz ama bitmiyor.Ve her geçen sürede 3 yılımız 5 yılımız gidiyor.
    Bu süreç acılı ve uzun sürecek maalesef. Zaten ortalama altı olan yaşam standartlarımız gittikçe daha da düşecek. Bugün bir beyaz peynir bir kaşar peynir bir de terayağı alsanız 100 lira tutuyor. Bu ürünlerin çeşiti yok denecek kadar az ve dünya standartlarına göre çok kalitesiz. Türkiye marketlerinde çeşit yok gibi bir şey, bir avrupanın ya da amerikanın marketine bakarsanız kaşar örneğinden mesela, onlarca çeşit kaşar görürsünüz. Türkiye'de yediğimiz kaşarlar çok kalitesiz, sadece kaşar değil yediğimiz her ürün kalitesiz ve gittikçe kalitesizleşiyor. Halkın hemen hemen yarısı asgari ücretle çalışıyor. İstediğiniz her alana bakın bir kalitesizleşme ve daralma mevcut. Halkımızın çoğunun bu tarz şeylerden bi' haber olduğu için halen kimse iplemiyor durumu ama bariz belli her geçen gün kalitemiz düşüyor ve kaliteye ulaşım pahalılaşmaktan ziyade bulunmaz oluyor. Bu süreç geçip gitmeyecek, çok acıtacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Kafana saksı düştü galiba

Alıntıları Göster
    Sana da yaranılmıyor.

• quote:

fasıl : 45 mantar ve mantardan eşya

• Ülkede suriyeliye para harcamaktan doviz kalmadı , bu yüzden hükümet yurtdışından alışveriş yapılmasını istemiyor

Düşünün vatandaşın aldığı ufak tefek şeylere bile düştü Türkiye Cumhuriyeti

Dün suriyeliye 70 milyar dolar harcadık gerekirse bir o kadar daha harcarız diyordu galaksinin lideri hatta suriyeliye Suriye'de bahçeli villa yapacaktı nede olsa cebinden çıkmıyor , kıçı kırık AKP Düzce belediye başkanı ne diyordu herkes Audi binerken ben Wolksvagen mı bineyim milyonluk lüks araçlar vs , geçen sene hazineden buhar olan 67milyar dolar?

Şimdi 10 milyar dolara muhtaç kaldık neden? Har vur harman savur nede olsa eşek yükü vergiler ile 80 milyonluk ülkenin parasiydi onlar

Daha yaz yaz bitmez bunlarin ve yandaşlarının yediği paralar

• Lazım tabi saray nasıl geçinir yoksa...

• Ben İrlanda’da yaşıyorum ve burada neredeyse 2.5 aydır sokağa çıkma yasağı var ama devlet bunu bahane gösterip hiçbir yeni vergi çıkarmadı ya da hiçbir şeye zam yapmadı ama ne yaptı biliyor musunuz, çalışmayan herkese 3 aylık maaş bağladı. İşte hep Avrupa diyoruz ya bu yüzden sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguragacik

Ben İrlanda’da yaşıyorum ve burada neredeyse 2.5 aydır sokağa çıkma yasağı var ama devlet bunu bahane gösterip hiçbir yeni vergi çıkarmadı ya da hiçbir şeye zam yapmadı ama ne yaptı biliyor musunuz, çalışmayan herkese 3 aylık maaş bağladı. İşte hep Avrupa diyoruz ya bu yüzden sanırım...
    Avrupa işte bu nedenle bizleri kıskanıyor.Oradaki devlet yöneticileri diyorki keşke bizde de türkiyedeki halktan olsa.Diyorlarki baksanıza bu kadar zamlar vergiler vergilerin vergileri birde bunları artırmalarına rağmen gene halkı alkışlıyor.
  • Yillardir buhran var ve bitmesi için hicbirsey yapilmiyor insanlarda ne huzur kaldi herkes sinirli.Gelecegimiz bitmiş.

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Benim için açıyor bizim acıyor zaten ama bazılarının nasıl acımıyor arkadaş ! Yeter ya vallahi yeter.Ben 50 lira olan peynir 60 lira olsa bile bir şekilde alabilirim.Ama 20 liralık peynir 30 lira olunca alamayan insan nasıl halen şak şak şak yapıyor aklım duruyor benim.Çocuklarına falan yazık diyordum eskiden ama neredeyse onu bile demeyeceğim artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezanı susturamayacaksınız....

• Yerli ve milli çok önemlidir. Ben basit bir insanım öyle çok da işim olmaz alet edevatla beni teğet geçti

• Yaptığı ne var ki?
    Her gün vergi koyarak EŞŞEK de yönetir memleket!

• Android box cihazlarada gelmis. Salın milleti bi adam belki yasakta ailesiyle film izlicek. Milletin cebinin tırnakcısı olmuslar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çalışanın maaşından gelir vergisi al, sattığım yiyecek-içecek araba ve elektronik ürünlerden muazzam yüksek vergiler al ve bunun adı ekonomik büyüme olsun. Her ekonomik sikintida halka yüklenmek nedir.

Ülke artık resmen dibe battı ve orayida kazıp daha asagi inmeye çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 20 Mayıs 2020; 21:12:25 >
  • Dün gece yatarken ciddi ciddi empati kurdum ! sizde kurun arkadaşlar.

diyelim ki ülkeyi siz yönetiyorsunuz , kasa bomboş , Devleti aile gibi düşünün minimalize edin. asgari ücret geliriniz var , ama gideriniz asgari ücretin 2-3 katı !
    Hükümet burada en kolay para bulma yöntemini vergi getirerek halletmeye çalışıyor. çünki başka türlü giderleri dengeleyecek bir seçenek yok.
    ihracatımız yok , üretim desen eh bize kadar yetiyor. ee bide yap-işlet-devret gibi projeler var. Türkiyenin kanını emiyor bu işletmeler bunlara az para mı ödeniyor sanıyorsunuz ! yani var oglu var !

bugün galiba ithalatta da baya kısıtlamalar gelecek. bunu da anlayamadım gerçi samanı bile ithal edip , ithalatı yasaklamakta ayrı ironik durum olacak.
    kısaca hükümetimiz hep kısa vadeli işler düşünmek yerine , Tarıma , çiftçiye , toprağa , üretime desteğini verse 5 sene içerisinde gerçekten biz bize yettiğimiz gibi bizden artanı bile ihraç eder pozisyona gelmek zor değil.

özellikle bu korona günlerinde sınırlar kapatılınca tarımın , üretimin nekadar önemli olduğunu belki birileri görüp anlamıştır da yol haritası belki böyle çizilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: McSlaty

Dün gece yatarken ciddi ciddi empati kurdum ! sizde kurun arkadaşlar.

diyelim ki ülkeyi siz yönetiyorsunuz , kasa bomboş , Devleti aile gibi düşünün minimalize edin. asgari ücret geliriniz var , ama gideriniz asgari ücretin 2-3 katı !
    Hükümet burada en kolay para bulma yöntemini vergi getirerek halletmeye çalışıyor. çünki başka türlü giderleri dengeleyecek bir seçenek yok.
    ihracatımız yok , üretim desen eh bize kadar yetiyor. ee bide yap-işlet-devret gibi projeler var. Türkiyenin kanını emiyor bu işletmeler bunlara az para mı ödeniyor sanıyorsunuz ! yani var oglu var !

bugün galiba ithalatta da baya kısıtlamalar gelecek. bunu da anlayamadım gerçi samanı bile ithal edip , ithalatı yasaklamakta ayrı ironik durum olacak.
    kısaca hükümetimiz hep kısa vadeli işler düşünmek yerine , Tarıma , çiftçiye , toprağa , üretime desteğini verse 5 sene içerisinde gerçekten biz bize yettiğimiz gibi bizden artanı bile ihraç eder pozisyona gelmek zor değil.

özellikle bu korona günlerinde sınırlar kapatılınca tarımın , üretimin nekadar önemli olduğunu belki birileri görüp anlamıştır da yol haritası belki böyle çizilir.
    Gerçeklerden uzak ve bilgi eksikliği ile empati yapılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 20 Mayıs 2020; 21:32:31 >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmez ama evet evettt evettttttt
    Şahsın Vergi cumhuriyeti'ne hoş geldiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meposion -- 20 Mayıs 2020; 21:53:29 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.