Şimdi Ara

SON DAKIKA: 10 buyukelcinin geri vitesinden sonra 'istenmeyen adam' kararindan vazgecildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
1
Favori
14.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskişehir'de Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

(..)

Yatıyorlar kalkıyorlar Kavala Kavala... Kavala dediğin Soros'un Türkiye şubesi. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı'na geliyor. Bu nasıl terbiyesizliktir, siz burayı neresi zannediyorsunuz ya? Burası Türkiye, Türkiye. Burası bir kabile devleti değil, anlı şanlı Türkiye. Burada Dışişleri'ne gelip de talimat veremezsiniz. Ben Dışişleri Bakanıma talimatı verdim, ne yapması gerektiğini söyledim. Bunların bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini halledeceksiniz dedim. Bunlar Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz.

Kaynak:

Habertürkwww.haberturk.com
    Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10 Büyükelçi için talimat verdim
    https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogan-dan-eskisehir-millet-bahcesi-acilis-toreninde-onemli-aciklamalar-3230835

Son guncelleme:

Bugun ogle saatlarinde buyuk elciler yeni bir aciklama yayinlayarak, ulkelerinin viyana sozlesmesine bagli olduklarini teyit ettiler. Bahsettileri madde de buyukelcilerin olduklari ulkelerin ic islerine karisamayacaklari maddesi.

Bu maddeye yapilan 2ci aciklamadaki atif, AKP medyasinca geri vites olarak algilandi (ki, sadece onlarda degil Nevsin Mengu gibi gazeteciler de aynisindan bahsetti), RTE'nin son aciklamasi da Turkiye'nin ayar verdigi tadinda.

Sonuc olarak, ilk aciklama havada kaldi, olan bu aciklamaya atlayanlara oldu.

Habertürkwww.haberturk.com
    'Ülkemize dönük bühtandan geri dönülmüştür'
    https://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-dan-onemli-aciklamalar-3232562

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REV0 -- 25 Ekim 2021; 19:49:27 >

• La adamları Dışişlerine biz tweet sonrası çağırdık. Neden benim bakanlığıma gelip diyor, basbayağı yalan. Tehdit falanda etmemişler, sadece tweet atıp Aihm kararları uygulanmalı sözleşmeye uyulmalı demişler.

Üstüne 4 yıldır bomboş iddianameler ile inat için hapse atılmış bir adamı Aihm kararına karşı bırakmamak nedir? Zaten değilde olsa bile sorosçu olmak diye suç mu var?

Uluslararası kuruma üyesin imza atmışsın uymuyorum kararına diyorsun başka? Muz cumhuriyetine çeviriyorsunuz 100 yıllık cumhuriyeti.

Reisin durum cidden iyi değil gibi. Bu arada o 10 ülke Türk mallarına ambargo uyguluyoruz protesto için dese 2 ayda topu atarız.

Adamlarda bizim elçimizi geri yollayacak Abd Almanya Fransa gibi ülkelerde elçimizi olmayacak şaka mısınız la siz. Yemin mi ettiniz bu ülkeyi bitirmeye?

Edit: Bu da devletin yanında durun diyen tipler için bonus.

Dışişleri Bakanlığı ve tüm daireler buna açıkça karşı çıkmış. Günlerdir durdurmaya çalışıyorlarmış ülkeye çok ciddi zarar vereceği için. Ha sizde ülke sevgisi diye bir şey olmadığı için tek derdiniz akp olduğu için normal zırvalarınız.

https://t24.com.tr/haber/disisleri-bakanligi-istenmeyen-adam-kararini-onlemek-icin-formul-aramis,987910

Edit 2:
    Kavala konusundaki açıklama aynen resmi sitede duruyor. Biz zaten içişlerine karışmadık tadında bir açıklama yapıp krizi bitirmişler. Büyük ihtimalle bizim Dışişlerinin ricasıyla bu saçma sapan krizde bitti.

https://tr.usembassy.gov/tr/osman-kavalanin-dort-yildir-tutuklu-bulunmasina-iliskin-aciklama/

Helal be Reis, işte böyle dik dur canımı ye. Rahip Brunson meselesindeki dik duruşumuz ve kararlılığımız anlaşılan birilerinin içinde kalmaya devam etmiş. Bu şekilde intikam almaya çalışıyorlar. Ama bu millet senin arkanda durduğu sürece ne yapsalar boş. Osman Kavala'da, Selahattin Demirtaş'ta sen iktidarda kaldığın sürece dışarı çıkamayacaklar biliyoruz.

10 ülkenin derdi Türkiye'nin Aihm açık kararına karşı çıkması. Zira uluslararası kurumlara üye isen imza attı isen imzanın arkasında durursun.

Uygar dünyanın bir parçası olmak bunu gerektirir. Aihm AB çıpası olmasa ülkeyi kuzey kore yapacaksınız artık. O yüzsüzlük seviyesine ulaştınız.

Elçilerin bunu yapmaya Aihm kararına uyun demeye hakkı var mı var nokta.

Ben ülkemin yanındayım zaten ülkenin içine edenlerin yanında duran sizsiniz.

Aşağılık kompleksi içinde saçma sapan çıkışları hiçbir şey bilmeden alkışlayanda sizsiniz.

Len bırak 2016'da Erdoğan'a saydırıyordun. Oğulları asker kaçağı demiştin. Forumun çakma yandaşları(panda, şakşakçı, hepsiparalel,ömercik...) gibileri senin dediklerini yalayıp yuttu. Çakma milliyetçiler güldürmeyin.  

Hepsiparalel hesabını silmiş. Pensilvanya'ya mı kaçtı? Sen bilirsin.  

• La adamları Dışişlerine biz tweet sonrası çağırdık. Neden benim bakanlığıma gelip diyor, basbayağı yalan. Tehdit falanda etmemişler, sadece tweet atıp Aihm kararları uygulanmalı sözleşmeye uyulmalı demişler.

Üstüne 4 yıldır bomboş iddianameler ile inat için hapse atılmış bir adamı Aihm kararına karşı bırakmamak nedir? Zaten değilde olsa bile sorosçu olmak diye suç mu var?

Uluslararası kuruma üyesin imza atmışsın uymuyorum kararına diyorsun başka? Muz cumhuriyetine çeviriyorsunuz 100 yıllık cumhuriyeti.

Reisin durum cidden iyi değil gibi. Bu arada o 10 ülke Türk mallarına ambargo uyguluyoruz protesto için dese 2 ayda topu atarız.

Adamlarda bizim elçimizi geri yollayacak Abd Almanya Fransa gibi ülkelerde elçimizi olmayacak şaka mısınız la siz. Yemin mi ettiniz bu ülkeyi bitirmeye?

Edit: Bu da devletin yanında durun diyen tipler için bonus.

Dışişleri Bakanlığı ve tüm daireler buna açıkça karşı çıkmış. Günlerdir durdurmaya çalışıyorlarmış ülkeye çok ciddi zarar vereceği için. Ha sizde ülke sevgisi diye bir şey olmadığı için tek derdiniz akp olduğu için normal zırvalarınız.

https://t24.com.tr/haber/disisleri-bakanligi-istenmeyen-adam-kararini-onlemek-icin-formul-aramis,987910

Edit 2:
    Kavala konusundaki açıklama aynen resmi sitede duruyor. Biz zaten içişlerine karışmadık tadında bir açıklama yapıp krizi bitirmişler. Büyük ihtimalle bizim Dışişlerinin ricasıyla bu saçma sapan krizde bitti.

https://tr.usembassy.gov/tr/osman-kavalanin-dort-yildir-tutuklu-bulunmasina-iliskin-aciklama/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Ekim 2021; 22:32:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Helal be Reis, işte böyle dik dur canımı ye. Rahip Brunson meselesindeki dik duruşumuz ve kararlılığımız anlaşılan birilerinin içinde kalmaya devam etmiş. Bu şekilde intikam almaya çalışıyorlar. Ama bu millet senin arkanda durduğu sürece ne yapsalar boş. Osman Kavala'da, Selahattin Demirtaş'ta sen iktidarda kaldığın sürece dışarı çıkamayacaklar biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 23 Ekim 2021; 17:6:30 >
  • olmayacak

• Dolar yeterince yükselmedi anlaşılan :/

• ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Rahip Brunson meselesindeki dik duruşumuz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Evet ettiler. Halamı sorguluyorsunuz. İşgal kuvvetleri bile böyle kötü yönetemez heralde

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gençler ya da kendini genç hissedenler.

baylar bayanlar merdivenden kayanlar kusura bakmayın ancak siz daha beter şartlarda yaşamaya bile müstehaksınız.

daha türkiye siyasetini çözemişsiniz. şükür yukarda biri rahip brunson yazmış. atlamayın her şeye. odaklanılması gereken yer doların artışı. ayakta becerilmekten vazgeçelim artık.

• Dolar pazartesi 10 TL. YTD.

• Ülkede her gün yeni bir kriz

UÇUYORUZ

• Bu adam bu ülkeyi bitirmeye yemin etmiş başka açıklaması olamaz

• Maksat o ülkelerin de karşı adımlar atması. Sonra "dıjjj minnaklar" edebiyatı yapıp milliyetçilik pompalayacaklar.

Tabi bekleneni yapmak yerine videoları internete sızdırmayı tercih edebilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enizam -- 23 Ekim 2021; 18:7:47 >
  • Gidiş gidiş değil. En büyük ihracat pazarımıza posta koyuyoruz. Ülkede alım gücü 0landı ihracat yaptığın ülkelerde sana tavır koyarsa ne yapacaksın ?

Hemde düşmanımızın bol dostumuzun bu kadar az kaldığı bir zamanda...

• ldr1907 kullanıcısına yanıt

Evet çok mantıklı rahip brunson meselesinde dik durmuş hukumetimiz, ABD baskılarından dolayı ilk önce ev hapsine ondan sonrada salınmasına karar verildi, ülkesine döndü adam.

Hani bu ülke hukuk devletiydi hani adam fetöcüydü/fetöye destek vermişti ? yazık değil mi 15 temmuzda verdiğimiz 250 şehide ? sizin anlayışınız böylesine karanlık ve çarpık işte.

Mesele Osman Kavalaya gelince Türkiye hukuk devleti Türkiye kuralların işlediği demokratik bir ülke, yesinler sizin kokuşmuş anlayışınızı ve çifte standardınızı.

Siyasal islamcılar zaten hep böyle dedikleri ve yaptıkları uymaz, tek yaptıkları popülizm ve icraatsızlık.

• Bu büyükelçilere karşı takınılan tavır ile ilgili olarak ise, ben hukumet cenahında tansiyonun(ekonomiden dolayı) aşırı yüksek olduğunu gözlemliyorum(bu açıklamalar bu tansiyonun sonucu çünkü). böyle yaparak dünyada kendimizi yalnızlaştırıyoruz ve diğer ülkelerin bize çekimser kalmalarına neden oluyoruz. Sen böyle hareket edersen bu ülkeye ne yatırım gelir ne de birşey, dolar da yükselmeye devam eder ülke olarak da batışa doğru daha hızlı yol alırız. Umarım erken seçime gidilir yoksa 2023'e kadar ülkemiz çok zarar görecek. Benzine yine 44 kuruş zam gelmiş . Son 1 ayda sadece akaryakıta gelen zamlara bakın. Arabaya binmek bile lüks oldu. Allah yardımcımız olsun başka bişey düşünemiyorum.

• Hoşgeldin Venezuella....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enizam E kullanıcısına yanıt

Ya millet açken yemez o.

Yemişim Kavala'yı rahibi bıraktın bunuda bırak batıyoruz der bizim millet. Ciddi ciddi tamamen zıvanadan çıktıklarını düşünüyorum. Mantık tamamen gitmiş.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.