Şimdi Ara

Son çare camiye özel metro oldu: Erdoğan'ın cemaatsiz dev camisi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
10.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 75
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Asaf1 (6 mesaj) subaortik (5 mesaj) BalkanGöçmeniBirBey (4 mesaj) Windows95 (4 mesaj) mgora (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (65 mesaj) Mobil (36 mesaj) Mini (6 mesaj)
  • @
122 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Son çare camiye özel metro oldu: Erdoğan'ın cemaatsiz dev camisi...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3104 Mesaj
    Mutevazi ve gosterişten uzak olmayı emreden bir din işte boyle hristşyan kiliseleri ile yarışır mabetler yapacak hale getirildi. İbadet etmek için bir metrekare kuru toprak yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3486 Mesaj

Arkadaş kararnameyi attıktan sonra onurlu bir insan davranışı sergileyip, solcu kardeşlerim diye tarif ettiğin insanlardan özür dileyeceğini biliyoruz. Buna hepimiz eminiz, çünkü sağcılık her zaman onurlu olmayı gerektirir. Değil mi hocam?

|
    |
    Rumpelstilzchen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

Caminin boş olduğunu inkar etmemişsin.

Buna da şükür..  

Alıntıları Göster

Siz ne boş adamlarsınız ya hangi cami vakit namazlarında tıka basa dolu olmuş? hayatında hiç vakit namazını büyük bir camide kıldın mı? peki çamlıca camii'ne cuma günleri ve ramazanda hiç gittin mi? veya kandil günleri? bayram namazı hiç kıldın mı? Türkiye'nin hemen hemen her yerinde cuma günleri veya bayram namazı için gittiğinde yer bulamadağın camiilerde vakit namazları bir avuç insanla eda edilir ve bu yüzden de cami yapılmasını eleştirmek de ne biliyim tam ülkenin muhalefeti gibi bir zihniyete sahip olmak gerekir heralde..

Cuma günü kuyumcu önünde fotoğraf çektirip ''esnaf ağlıyor kepenkler kapalı'' diyen gürsel tekin gibiler gerçekten bu memlekette muhaliflik yaptığını sanıyor yazık.

Sabah namazında da bence hiç fena değil.

pandemiden önce de kimse gelmiyormuş bunların hepsi pokemonmuş.

• Binbaşı
    1567 Mesaj

lağım medyası yani sizin medya da görünmez bu tür haberler resmi gazeteye bak

|
    |
    Asaf1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    476 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Arkadaş kararnameyi attıktan sonra onurlu bir insan davranışı sergileyip, solcu kardeşlerim diye tarif ettiğin insanlardan özür dileyeceğini biliyoruz. Buna hepimiz eminiz, çünkü sağcılık her zaman onurlu olmayı gerektirir. Değil mi hocam?

Özür dilerim güzel kardeşim. Kaynağı inandırıcı bulmamıştım ama doğru habermiş.

|
    |
  • Binbaşı
    1930 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Asaf04

[22 Mart 2021 14:19:46 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

Hocam bunlar hayatı boyunca Cami ye hiç gitmemiş ki sen ne laf anlatıyorsun bunlara

|
    |
    subaortik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    95 Mesaj
    İsraf diz boyu çok şükür
    |
    |
  • Teğmen
    101 Mesaj

İstanbul'da yurt içi uçuşlar için 2 tane havalimanı var ve ikisine de metro gitmiyor. Zeytinburnu'ndan Atatürk Havalimanı'na metro ile gidebiliyordum. Şimdi diğer iki havalimanına da ekstra masraf ve zaman kayıplarıyla gidiliyor. Havalimanlarından önce bu camiye metro giderse çok pis söverim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj

Cuma ve Bayram namazlarında zaten insanlar Cami'den taşıyor sokaklarda avluda namaz kılıyor. Bizim mahallenin camisi vakit namazlarında da boş değil. Genelde amcalar evde değil camide namaz kılmayı tercih ediyor. Şimdi hangi amca evinden çıkıp arabasına otobüse metroya binip vakit namazı için çamlıca camiine gitsin. Sence de biraz saçma değil mi.

Yapı güzel olabilir ama yeri sadece gösteriş için seçilmiş. İnsanların şikayeti de neden cami yapıldı neden büyük yapıldı değil zaten. Neden buraya yapıldı. Neden ormanlık araziye yapıldı. Neden halkın daha rahat ulaşacağı bir yerleşim yerine yapılmadı. Bu gibi sebepler ile eleştiriler yapılıyor. Bu eleştiriyi en çok da dindar 5 vakit namazında olan kişilerin yapması gerekmez mi. Orda bir cami var uzakta gitmesekte görmesekte... deyip kendini avutmamalı insanlar.

Bir taraf var her konuyu eleştiriyor bir taraf var her konuyu savunuyor. Valla bana gına geldi solcusu sağcısı dindarı ateisti herkes bir çıkarsın şu takım formalarını da hepimizin aynı takımda olduğumuzu anlayalım.

|
    |

• Yüzbaşı
    489 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    tomshardware

quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Hocam bunlar hayatı boyunca Cami ye hiç gitmemiş ki sen ne laf anlatıyorsun bunlara

Senin yaşın kadar süre vakit namazı kılmışımdır şuursuz!

Başkasının imanı hakkında atıp tutan dinden çıkar cahil!

• Yüzbaşı
    489 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    tomshardware

quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

Siz ne boş adamlarsınız ya hangi cami vakit namazlarında tıka basa dolu olmuş? hayatında hiç vakit namazını büyük bir camide kıldın mı? peki çamlıca camii'ne cuma günleri ve ramazanda hiç gittin mi? veya kandil günleri? bayram namazı hiç kıldın mı? Türkiye'nin hemen hemen her yerinde cuma günleri veya bayram namazı için gittiğinde yer bulamadağın camiilerde vakit namazları bir avuç insanla eda edilir ve bu yüzden de cami yapılmasını eleştirmek de ne biliyim tam ülkenin muhalefeti gibi bir zihniyete sahip olmak gerekir heralde..

Cuma günü kuyumcu önünde fotoğraf çektirip ''esnaf ağlıyor kepenkler kapalı'' diyen gürsel tekin gibiler gerçekten bu memlekette muhaliflik yaptığını sanıyor yazık.

Sabah namazında da bence hiç fena değil.

pandemiden önce de kimse gelmiyormuş bunların hepsi pokemonmuş.

Alıntıları Göster

Sen de öteki cahilden farksızsın. Elinin altında internet yokken şu sureyi oku desem bön bön bakarsın.

İnsanların dini imanı hakkında konuşacak cesareti kim veriyor sana?  

• Binbaşı
    1930 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Asaf04

Niye üstünüze alındınız size dememiştim oysa ki

|
    |
    tomshardware kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    489 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    tomshardware

quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Niye üstünüze alındınız size dememiştim oysa ki

Görüyoruz kime ne dediğini

• Binbaşı
    1930 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Asaf04

Yalan borcum mu var size demedim ben Arkadaşın mesajına cevaben yazdım konudaki mesajlara göz geçirin anlarsınız

Onunda sizi etkilendiğini şimdi siz yazınca fark ettim şahsım adına sizden özür diliyorum

|
    |
    tomshardware kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj

Paralar hep boşa gidiyor. Camiler çok gereksiz. 2 katlı ibadet evi yapsalar yeterli. O kadar görkemli ve büyük camiler masraftan başka hiçbir şey değil. İslam ekonomiye doğrudan zarar verir deyince ne alakası var diyenler bu konuyu iyi okusun ve analiz etsin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

Sen de öteki cahilden farksızsın. Elinin altında internet yokken şu sureyi oku desem bön bön bakarsın.

İnsanların dini imanı hakkında konuşacak cesareti kim veriyor sana?  

Alıntıları Göster

kişi kendinden bilir işi demek sen öyle yapıyorsun zaten bu konulara sizin gibi hiçbir bilgisi olmayan kişiler balıklama atlıyor hiç şaşırtmıyorsunuz.

|
    |

• Yüzbaşı
    338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Cuma ve Bayram namazlarında zaten insanlar Cami'den taşıyor sokaklarda avluda namaz kılıyor. Bizim mahallenin camisi vakit namazlarında da boş değil. Genelde amcalar evde değil camide namaz kılmayı tercih ediyor. Şimdi hangi amca evinden çıkıp arabasına otobüse metroya binip vakit namazı için çamlıca camiine gitsin. Sence de biraz saçma değil mi.

Yapı güzel olabilir ama yeri sadece gösteriş için seçilmiş. İnsanların şikayeti de neden cami yapıldı neden büyük yapıldı değil zaten. Neden buraya yapıldı. Neden ormanlık araziye yapıldı. Neden halkın daha rahat ulaşacağı bir yerleşim yerine yapılmadı. Bu gibi sebepler ile eleştiriler yapılıyor. Bu eleştiriyi en çok da dindar 5 vakit namazında olan kişilerin yapması gerekmez mi. Orda bir cami var uzakta gitmesekte görmesekte... deyip kendini avutmamalı insanlar.

Bir taraf var her konuyu eleştiriyor bir taraf var her konuyu savunuyor. Valla bana gına geldi solcusu sağcısı dindarı ateisti herkes bir çıkarsın şu takım formalarını da hepimizin aynı takımda olduğumuzu anlayalım.

Ben çamlıca'da oturmuyorum ama çamlıca camiine gitmek istiyorum bu bana ve benim gibilere yapılmış bir kolaylık kalkıp bunu cahilce ''cemaati olmadığı için'' yapıldığını söylenlenmesi komik evet herkes sizin gibi düşünmüyor bugün silivride oturan adam ayasofya'ya gitmenin hesabını yapıyor kolaylık yapılması neden sizi rahatsız ediyor? Ayrıca cami yerleşim yerinden uzak da değil bugün fatih camii'ne haliçten yürüyerek çıkan adam çamlıcaya nereden çıkmaya başlar?

Çamlıca camii İstanbul'un simgelerinden biri olmuş İstanbul'un birçok noktasından görülür İstanbul'a çamlıca camiini görmek isteyen birçok insan gelir bunun yanında umursamayan ilgilenmeyenler de vardır kalkıp bir tarafın ağzıyla konuşmak ne kadar doğru? yani anlamıyorum cami köşe bucak yerlere yapılır diye bir kaide mi var? tam tersi İstanbulun 7 tepesine de cami yapılmıştır. Bunu islama bağlamak nasıl bir saçmalık? ormanlık arazi dediğin yerdeki inşaat çalışmasını görmemiş olmalısın bence..

Valla bana da gına geldi bu eleştirilerden tek taraflı, ideolojik düşünen ve Dünyayı kendi yaşam formundan ibaret sanan tiplerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subaortik -- 24 Aralık 2020; 10:3:52 >

• Yüzbaşı
    841 Mesaj

Sağcılığın kelime anlamını öğrenirsen zaten sağcıyım demezsin diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj

Şimdi burada kalkmış Ayasofya ile Çamlıca camiini karşılaştırıyorsun, sonra Çamlıca Camii yerleşim yerinden uzak değil diyorsun, 1470 yılında yapılmış Fatih Camii ni konu ediyorsun sonra da kalkıp ideolojik düşünmeden falan bahsediyorsun.

Kusura bakma ama Çamlıca'da benim çocukluğum geçti. Yazları bir çok defa pikniğe gittiğimiz yerdi. Ben size ormanlık arazi diyorum siz bana cami köşe bucak yerleri mi yapılsın diyorsunuz. Şehir içi ne zamandan beri köşe bucak oldu. Bunu söyleyen insan tarih de bilmiyordur. Camii bir beldenin, bir yerleşimin merkezidir.

Neyse siz her şeyi savunmak gibi bir misyon edinmişsiniz kendinize. Benim herhangi bir ideolojik ya da taraftarlık kaygım olmadığı için şu an yaptığınız bana çok anlamsız geliyor. Ve bu konuşmanın hiç bir yere varmayacağına inanıyorum. İyi günler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    942 Mesaj
    Oraya uçak bile kaldırsan cuma ve bayram namazı hariç dolmaz
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Ko Cuce
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.