Şimdi Ara

Son birkaç aydır Ping çok kötü; son birkaç gündür ise Upload çok kötü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nedir bu çektiğimiz arkadaş? Kış vakti ve öncesinde 60-80 ping arası alıyordum, birkaç aydır 110 ping altına inmiyor hatta 120 140 olduğu oluyor. Sanırsın Amerikan serverlarına bağlanıyorum. Yurtdışı çıkışları rezalet. Burada kendi ilimdeki hız testi serverına bile 48ms ping ile bağlanıyorum. Geçmiş testlerime bakın, ben 48ms ping ile bırakın kendi şehrimdeki server'a, te Almanya serverlarına bağlanıp test yapıyordum.

Bir 2018-2019 pinglerine bakın, bir de 2020 ve sonrasındaki pinglere bakın.

Geçmiş zamanlı uploadlarımı da görüyorsunuz, daha önce hiç bu kadar düşmemişti. "0.80" nedir arkadaş biri bana açıklasın bunu?

Yukarıdaki arkadaşın, pinglerinin kötü olmasıyla meşhur 4G Superbox bağlantısının pingi. Aşağıdaki ise benim kablolu bağlantımın pingi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 26 Temmuz 2020; 18:6:29 >

• Yazlık internetim TurkTelekom, hızlar ve pinglerim o kadar kötü ki ben de İstanbulda kullandığım Turknet hattının kullanıcı adı ve şifresini kullanarak bağlanıyorum. Hızım ve pingim normale dönüyor. Vodafone ev interneti işinde kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Yazlık internetim TurkTelekom, hızlar ve pinglerim o kadar kötü ki ben de İstanbulda kullandığım Turknet hattının kullanıcı adı ve şifresini kullanarak bağlanıyorum. Hızım ve pingim normale dönüyor. Vodafone ev interneti işinde kötü
    Nasıl ya? Adres hat taşıma yapmadan kullanıcı adı ve şifreniz ile başka adreste başka sağlayıcı ile internete bağlanabiliyor musunuz öyle?

Benim son 2 yıllık geçmiş testlerime bakarsanız hiçbir zaman download hızının 20'nin altına düşmediğimi göreceksiniz. Ama altyapı taraması yaptırdığımda 11-16 arası hız verilebildiği görülüyor bu bölgeye. Çoğu servis sağlayıcı max 8 verebiliriz diyor, o yüzden üstünde bir sözleşme yapmıyorlar. Vodafone da onlardan biri, şu an Vodafone'dan 29-32 arası indirme alıyorum, yine de "8" verebiliriz diyerek sözleşmemi yenilemiyorlar ya da yenilersem hızımı 8'e düşürmek istiyorlar. İki yıllık sözleşme bittiğinde bir yıl daha uzatmıştım, o son 1 yılda 125 TL fatura ödemiştim, şimdi son iki aydır ise 140 TL ödüyorum bu çöpe. Başkalarına gelince 50 Mbit 80 lira, bize gelince 25 Mbit 140 lira. 140 TL ödeyim ödemesine de, 40 TL'lik değil 140 TL'lik hizmeti versinler önce...
  • Haplo kullanıcısına yanıt
    TTnet hatların kullanıcı adları ve şifreleri kendi portlarına tanımlı. TTnete ait kullanıcı adını başka bir yerde kullanamazsınız. Ama TurkNet gibi servis sağlayıcılar internet hizmetini TTnet altyapısından verirken işler kolay olsun diye port tanımlaması yapılmıyor. Ben TurkNet kullanıcı adım ve şifrem ile Türkiyenin her yerinden hat ADSL veya VDSL olsun farketmeksizin bağlanabiliyorum. Ve TTnet kullanıcı adından çok daha düşük pingler ve yüksek hızlar alıyorum. TürkNet candır :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 27 Temmuz 2020; 1:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

TTnet hatların kullanıcı adları ve şifreleri kendi portlarına tanımlı. TTnete ait kullanıcı adını başka bir yerde kullanamazsınız. Ama TurkNet gibi servis sağlayıcılar internet hizmetini TTnet altyapısından verirken işler kolay olsun diye port tanımlaması yapılmıyor. Ben TurkNet kullanıcı adım ve şifrem ile Türkiyenin her yerinden hat ADSL veya VDSL olsun farketmeksizin bağlanabiliyorum. Ve TTnet kullanıcı adından çok daha düşük pingler ve yüksek hızlar alıyorum. TürkNet candır :D
    Çok ilginçmiş. Kendimi tekrar etmiş gibi olacağım ama şimdi ben birinden TürkNet kullanıcı adı ve şifresini ödünç alsam, speedtest yapıp TürkNet'in buraya ne kadar hız verebildiğini ölçebilir miyim yani? Tabi şifresini ödünç aldığım kişinin de 8 ya da 16 ile sınırlandırılmamış olması gerekiyor galiba? Şöyle bir 50-100 Mbit aboneliği olan biri olmalı.
  • Haplo kullanıcısına yanıt
    Bağlantın senin dsl bağlantı hızı ile sınırlı kalacaktır. Benim Turknet hattımın hızı 100mbit ama kullandığım yerde hız 8mbit olduğu için 8 alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 27 Temmuz 2020; 10:20:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.