Şimdi Ara

son bir yerleştirme tahmini alalım EA 16.135 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 8-25k arasındaki sayısalcılardan 1500 tane edb sos çözmüş ve senin önüne geçmiş insan varsa eğer akdeniz ho, 1900 kişi varsa eğer anadolu ho, eğer daha azsa maalesef kocaeli olurr, tahminim anadolu gelir sana hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metmet001 M kullanıcısına yanıt
    inşallah hocam çok teşekkür ederim. DEÜ çok isterdim ama gelmez gözüm yok. aybü soru işareti bende yazdığıma pişman mıyım bilmiyorum. akdeniz anadolu okeyim tamamen.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aybü imkansız gibi hocam zaten, geçen sene 5600. Kontenjan aybüye girmiş en son. Yani 8k sayısalcı zaten var senin önünde net artı edbsos çözmüş ve önüne geçebilmiş bi 2400 tane civarı sayısalcı varsa eğer önünde 8-30k arasındaki 22k sayısalcıdan , senin kontenjan sıralaman ancak düşer 5600 lara aybü zor ihtimal

• up

• kocaeli

• 2ceyrekkokorec kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam uğramaya çalışıyorum daha da inşallah gönlünüzden geçen olur

• up

hocam o işler öyle değil işte, sizin bakış açınız doğru olmakla beraber biraz sığ. Eğer üniversitelerin tavan başarı sıralamalarına bakarsanız malatya üniversitesini dahi (örnek olarak söylüyorum herhangi bir art niyetim yok) 6 binden tercih eden birisi var ve bunun arkası da var yani herkes sıralaması neyse o değil çok daha düşük de tercih yapabiliyor bana kalırsa bu kişi sayısı 16 binde 1k’yı bile vurabilir bu sene çünkü korona-ekonomik zorluklar üçlüsü şehir değiştirmede işleri fazlasıyla zorlaştırdı hele ki kız öğrencilerin aileleri daha temkinli yaklaşıyor diye düşünüyorum. Ayrıyeten yeni ea trendi ybs fazla fazla topluyor her yerden geçen seneki marmara ybs tavan sıralamasına bakarsanız anlayacaksınız demek istediğimi.

2020 Taban 37k
    2020 Tavan 3k

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Keza ben de Anadolu gelir diye düşünüyorum arkadaşa

• falseguy F kullanıcısına yanıt

Zaten tavan sırasından hesaplamadım hocam tabandan hesap ettim, son 2-3 yıla bakarsak taban kontenjan sıralaması değişmemiş okulların pek marmara örgüne misal son 3 yıldır 3900-4200. Hak sahibi kişi son sıradan yerleşmiş. Tabii çok etken var say say bitmez ama değişiklikler son 3 yıl aşırı olmamış bu sene bakalım ne olur.

3900-4200 dediğiniz orayı yazan tercihlerinde yazan ve kazanan sonuncu kişinin sıralaması mı?

• falseguy F kullanıcısına yanıt

Yok hocam ya şöyle marmara üniversitesine en son giren kişinin 2020 tercih sıralaması 4200 di mesela.Bu sayı marmara hukukun önündeki dolan kontenjan ve seçim sayısı. 4200 tane kontenjan dolmuş marmara hukukun son sırasındaki elemana gelene kadar. Marmara üniversitesi 6 bin ile kapattı geçen sene başarısı sıralama olarak, öndeki 1800 kişi sayısalcı veya tercihi yapmayan kişiler, 2019 a bakıyoruz marmara üniversitesi 7600 den kapatmış ama baktığımız zaman en son giren kişi 3900. Tercih hakkıyla girmiş, önündeki 3700 kişi tercih etmeyenler veya sayısalcı, bu yıl mesela 8k olan birisinin önünde tahminimce sonuç belgelerine bakarak yorum yapıyorum 4200 civarı sayısalcı var artı tercih etmeyenler vs. 3800 civarı tercih hakkına sahip olacak bu arkadaş, yani marmara hukuk a yine girebilir okul başarı sıralamaları da artmış gözükücek bu yıl marmara üni 8.5 la kapatır gibi geliyor bana.

Hocam dediklerinizi şöyle destekleyeyim : Geçen sene herhangi bir sayısalcı AYT Mat 40/40 + 100 diploma notu + 120/120 TYT ile EA’da 9600. olabiliyor en fazla yani arada salt sayısalcı yokmuş geçen sene. Bu sene ise 6k ile kapatmış marmara’ya kadar sadece salt 1,5k sayısalcı (edebiyat çözmemiş) var çok değişik bir seneyi geride bırakacağız gibi duruyor benim de tahminim Marmara örgün için 7700

son bir yerleştirme tahmini alalım EA 16.135

• Anadolu ya da Akdeniz gibi geliyor bana ama bu sene pek hukuk popüler değil gibi

• reginaslandiou kullanıcısına yanıt

evet öyle hocam. teşekkür ederim. umarım siz de istediğiniz yere yerleşirsiniz.

• deü dualarıyla birlikte up veriyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.