Şimdi Ara

Son 2 senedir çok fazla CRC hataları alıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Altyapım Türk Telekom ve son 2 seneden beri çok fazla CRC hataları alıyorum ve bu durum, benim modemde görünen o Download hızını istikrarlı bir şekilde almamı engelliyor. 2 Sene önce, bu tarz bir sorun yaşamıyordum. Ben internetim hızlı olsun diye genelde 2 dB veya 1 dB'de hep kullanıyorum. 2017-2018 Yıllarında, böyle çok fazla CRC artmazdı ve 1 dB'de hattımı kullanırdım. 2 dB SNR ile 11 saatte 330.000 CRC hatası aldım. Bu neden kaynaklanıyor?

Ev ile santral arası mesafem 1627 metreymiş açıkladıkları üzere.

Ev adresimi gizlilik ihlali olmaması açısından tam yazmayacağım ancak, bu bölgeye artık VDSL2 destekli saha dolabı eklenmesini istiyorum. ADSL, artık yetmiyor.

Adres: Efeler mah. 1380. Sokak Aydın/Didim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2023 yılına kadar tüm evlere en az 100 Mbps internet getireceğini açıklamıştı. Biz neredeyse 2021 yılına girmek üzereyiz ve 2023 yılına sadece 2 yıl gibi bir süre kalıyor. Bu süre zarfında, gerçekten evimde VDSL2 veya FTTH Fiber internet görebilecek miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 27 Eylül 2020; 16:6:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hop vatandaş sırada ben varım
  • Derken? :D

• Peki neden iptal?

• fiber getirecek güçleri cesaretleri yok
  • Nasıl yok? Adamlar zengin.

• Ayrıca anlam veremiyorum. Türk Telekom bunca yatırımı bakır altyapıya yapmak yerine şuana kadar fibere yapsaydı, derdimiz kalmayacaktı. DSLAM Cihazlarının tanesi çok pahalı zaten. Bakır kablolar, fiber kablolardan daha pahalı çünkü bakır bildiğiniz üzere piyasada değerli bir maden sayılır. Fiber dediğimiz teknoloji 1988'den beri var aslında. İnanmanız güç olabilir ama 1988'den beri var... Biz neden 1988'de fiber için çalışmalara başlamadık?

• Görüşleriniz?

• DSLAM Cihazları fiberde çok ucuz 3000 portluk cihaz 1500-2000$ VDSL'de bu 10.000 doları aşar
  • Ulaştırma bakanı in 100 mbps nin ne anlama geldiğini bildiğini mi sanıyorsun
    Adamlar sallıyor. Hangi sazan denk gelirse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalı mal pahalı ihale
    pahalı ihale pahal komisyon
    pahalı komisyon doğru iş.
    1000 iş yapıp 100 lira komisyon almak varken
    1000000 iş yapıp 100 lira komisyon almak ile kim uğraşır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana fiber vdsl felan gelmedimi daha herkese geliyor

• crc hatalarının bu kadar fazla olması verimli internet kullanmanı engelleyecektir. Uzun zamandır da devam ettiğini söylemişsin. CRC hataları kablolama ile ortadan kalkan sorunlar. Senden ricam eğer ek yeri var ise bunları kaldır. Yekpare bir kablo ile dslam a bağlan. Ayrıca telekom ile görüş çoktan VDSL sinyale geçmiş olabilirler. Hat sinyalini VDSL çevirt.

• ocrcyi boşver 1 dB snr ile nası bağlantı kuruyosun kopmuyomu hat
  • VDSL Hala gelmedi. Saha dolabımın önünden fiber optik kablo çektiler ama benim dolabı değiştirmediler ve dolaba çekmediler sanırım.
  • Djdy D kullanıcısına yanıt
    Evet kopmuyor. Akşam saatleri kopuyor sadece. Gece saatleri hiç kopmaz ve CRC olmaz.
  • 2023'de her haneye 100 mbit sözünü kestirmeden tutmak için heryere tip7 koyuyorlar artık saha dolabının önünde logar varsa gelir büyük ihtimal

• Saha dolabının önünde logar var ama saha dolabını sökmediler. Ayrıca Türk Telekom santral binasındaki adama ev adresimizi sorgulattık ve herhangi bir çalışma için plan olmadığını söyledi?
  • onlar bilmez ilçe müdürlüğüde bilmez . il bölge müdürlüğüne sor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.