Şimdi Ara

soltek75frn2-l ile 210 fsb rahat ama sonrası ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • soltek 75frn2-l ile 210 fsb sadece vdimm 2.6 volt ile 2100 mhz de vcore:1.525 stabil.Burada anakart oldukça rahat;ancak bundan sonra 215-220 fsb arası vdimm ve vdd köklememe rağmen ıı kesinlikle sistem kararsız ve prime 95 de hata veriyor,işlemci için hangi hızda stabil olduklarını bildiğimden o voltaj ile deniyorum ,hatta dahada fazlasını verrek deniyorum ama bir türlü 220 -215 fsb aralığını ram ve anakart kabullenemiyor.210 fsb de o kadar rahat eden sistemin hemen yakınınmdaki fsb lerde bu kadar titiz davranmasını anlayamadım.

• eksta soğutma gerekebilir (kasa içi ve kuzey köprüsü), yada PSU çekmiyor olabilir, denemen lazım[dntw]
  • kuzey köprüsü üzerinde anakartda fan eklenmiş,işlemci yeterince serin zira volcano11 ile soğutuluyor.Bir fan kasada içeri hava akımı sağlıyor, bir de egzos fan üst bölümde sıcak havayı dışarı alarak görev yapıyor.
    psu ise FSP 300 watt (PF) yani oldukça yeterli.
    Galiba ram ler tıkıyor 220 fsb nin önünü
  • kuzey köprüsü üzerinde anakartda fan eklenmiş,işlemci yeterince serin zira volcano11 ile soğutuluyor.Bir fan kasada içeri hava akımı sağlıyor, bir de egzos fan üst bölümde sıcak havayı dışarı alarak görev yapıyor.
    psu ise FSP 300 watt (PF) yani oldukça yeterli.
    Galiba ram ler tıkıyor 220 fsb nin önünü
  • Anakart 200 ve ustu fsb lerde kendini belli etmeye baslar.Nforce2 lerin rahatca 230 fsb cevirdigini biliyoruz ama soltek 200+ fsb de nasil kimbilir.Fsb ninde PSU ile alakasi yok crazy salladin gene.Kuzey koprusunu peltier le sogutsan bile kk ye giden voltaj ve BT voltaji fsb yi belirleyen ana etkendir.
  • twinmos ddr 333 ile bu sonuçları elde ettim,vdd son olarak 1.8v v dimm ise son olarak 2.8 volt verilebiliyor.Ama bu değerleri uyguladıktan sonra ise 215-220 fsb de sistem inanılmaz prematür hale geçiyor stabilite bir anda bu kadar nasıl çökebiliyor,galiba soltek ile bu kadar
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Jincx</i>
    <br />Fsb ninde PSU ile alakasi yok crazy salladin gene.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    öfff, "işlemci için hangi hızda stabil olduklarını bildiğimden o voltaj ile deniyorum ,hatta dahada fazlasını verrek deniyorum"

riskli ama ankarta volt mod yapmayı deneyebilirsin, ve birde bura kesinlikle bir bak, çok yardımcı olacaktır:
    http://www.amdforums.com/forumdisplay.php?s=7aeb79d8d506d7d36c9a6e349ca07747&forumid=30
  • ram zamanlamaları ile oynadınmı hiç :)
    mesela bazı ramlar kıldır benimkiler gibi 224 fsb ile 3 2 2 2 çalışan ram 5 2 2 2 ile sorun çıkarıyordu:) garip değilmi illada yüksek isterim aşşağısı kurdarmaz diyor:)
    ramler dual mi? eğer dual ise bi de tekini iptal edip dene.
  • ram zamanları 7.3.3.2.5 bu spesifikasyon dışında zaten uyumsuz çalışıyor
    v mod yapmak da istemiyorum, ddr 400 ile belki 220 fsb olabilir ama anakarttan emin değilim.
  • bence ramlerin zamanlaması yüzünden tıkanıor fsb.
  • 8.3.3.3 yapsam o zaman 220 fsb nin performansına biraz gölge düşerecek ama yinede deniyeceğim o şekilde tutarsa tutar zaten olmaz ise artık 64 bite kadar elleşmeyeceğim sisteme
  • 75FRN2-L de sorunsuz 225Mhz ve bir süre sonra sorunlu 230MHz e kadar kullanıyorum , ancak DDR333 Twinmos için ram zamanlamalarını biraz düşürmek gerekiyor (Vdd default durumda). Sizin sorununuz ram zamanları yada kısaca ram lerden kaynaklanıyor dye düşünüyorum.
    Hatta 235 Mhz de boot ediyor ancak kilitleniyor.
  • intana sen de ram zamanları nasıldı 220 fsb de ve verdiğin voltaj değerleri nelerdi yazarmısın acaba
  • cenova soltekin son biosları oc a fazla izin vermiyor.bende bir arkadasın(ya yanılmıyorsam gene intana idi ama tam emin degilim),darkhw de bana maille gonderdigi biosu yukledim,oc konusunda problem kalmadı sayılır.intanadan rica et sana da bu biosu yollasın.
    cep tel calındıgı icin(o koca takozu bile caldılar yaw:))bu aralar pek nete giremiyorum,birkac gun sonra gonderebilirim ancak:(
  • selam bahsettiğin modifiye bioslar galiba evet o biosların hepsini teker teker denedim ve içlerinden en iyisi şimdi kullandığım modifiye edilmiş bios.Zaten orjinal bios ile 210 mhz bile olmuyordu.Amd forumda görmüştüm ardından bir başka forumdada intana yazınca tekrar sitesinden edinmiştim.
    Acaba sorun ramlerdemi diyorum 8.3.3.3.0 yapıyorum 220 fsb de ama bus eferde ne kadar voltaj yüklenirsem yükleneyim hem vdd ye hem v dimme hatta cpuya 1100 ghz 220*5 de bile cpu ya 1.6 volt vererek denedim ıı hep reset atıyor.Onun dışında power oldukça yeterli ve hep o/c lu çalışıyor.
  • bende de aynı olay var.problem mi bilmem ama,intana "225 mhz rahat calıstırıyorum"dedigine gore bu soltek e ozgu birsey degil.ama dikkatimi ceken birsey var,senin psu da benimki gibi fsp 300 w ????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.