Şimdi Ara

Solo: A Star Wars Story gişede beklentileri karşılayamadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden Han Solo'nun gençliğini anlatan Solo: A Star Wars Story, geçtiğimiz cuma günü dünyanın dört bir yanında gösterime girdi. Son dönemde çıkan Star Wars filmlerinin gişede yakaladığı büyük başarının ardından Solo'dan da beklentilerin oldukça yüksekti. Ne var ki yeni Star Wars filmi bu beklentileri karşılayamadı.

Vizyona girmeden önce Solo: A Star Wars Story'nin ABD'deki ilk hafta sonunda 130 milyon dolar hasılat elde etmesi bekleniyordu. Hatta bazı analistler bu rakamın 150 - 160 milyon dolara kadar çıkabileceğini söylüyordu. Ancak Solo bu beklentilerin altında kaldı ve gişedeki ilk hafta sonunda ABD'de 103 milyon dolar hasılat yaptı. Film böylece son yıllarda çıkan Star Wars filmleri arasında en düşük açılışı yapmış oldu.

Solo: A Star Wars Story'nin ABD dışındaki performansı daha da kötü oldu. Uluslararası izleyicilerden umduğu ilgiyi görmeyen film, gişedeki ilk hafta sonunda ABD dışında 68.2 milyon dolar hasılat yaptı. Filmin dünya genelinde ilk hafta sonu hasılatı 171.2 milyon dolarda kaldı. Oysa film vizyona girmeden önce bu rakamın 300 milyon doların üstünde olması bekleniyordu. 

Ron Howard'ın yönetmenliğini üstlendiği Solo: A Star Wars Story'de bugüne kadar Harrison Ford ile özdeşleşen Han Solo'yu genç oyuncu Alden Ehrenreich canlandırıyor. Filmin başrollerinde Ehrenreich'a Donald Glover, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Joonas Suotamo, Thandie Newton ve Paul Bettany'ın eşlik ediyor.

• Emilia clarke ı koy nasılsa izlenir!...

• Sırf Emilia ve görsel efektli filmleri sinemada seyretmeyi sevdiğim için izlerim.

• Filmi 2 gün önce izledim.
    Açıkcası ben beğendim. Güzel bir filimdi

• Her filmi tekor kırmak zorunda değil. 103 milyon dolara sevinsinler bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Solo'dan da beklentilerin oldukça yüksekti."

5n1k denilebilir buna. Kimin nasıl neden yüksekmiş falan... Zira zaten son dönemde yorumlar sıkıntılıydı. Filmin yapım süreci zaten sıkıntılıydı. Umutlar yok olmuştu. Kaldı ki spin-off olarak Rogue One bile olması gerektiğinin altında bence.

• Film güzel olsa bile çoğu kişi izlemeye gitmeyecek. Bunun sebebi son SW filminden sonra SW olayının çoğu kişi için bitmesi.

• Başroldeki Han Solo'ya uzaktan yakından benzemiyor çünkü. Ne ses olarak ne de görünüş olarak. Filme ünlüleri koymuşlar nasıl olsa izlenir diye. Disney'e ders olsun artık.

• kadro iyi de başrol zayıf bence.filmi daha izlemedim ama fragmandan görünen bu
  • Nerede o klon savaşları zamanındaki atmosfer...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Deadpool 2 yüzündendir o kayıp.

• crossmatch C kullanıcısına yanıt
    önce deadpool iki filmi için aldım bileti sonra bunun reklamını gördüm haberim yoktu. Bileti iade ettim han solo ya gittim.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazık oldu. Kötü bir film değildi. Keşke şu haberi The Last Jedi'da okusaydım. İçimin yağları erirdi. Onun faturası bu filme kesildi.
  • Disney hızla SW efsanesini dibe çekmeye devam ediyor. Ana senaryo yada spin off farketmez hertürlü yıkım
  • deadpool u çok seviyorum ama star wars un ölüsü bile efsanedir. Tartışmam.
  • Emilia Clarke kadar balon bir oyuncu yok şu an. Tamamen Game of Thrones'dan gelen popülaritelerinin ekmeğini yiyor. GoT bitince Emilia da bitecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom

Emilia Clarke kadar balon bir oyuncu yok şu an. Tamamen Game of Thrones'dan gelen popülaritelerinin ekmeğini yiyor. GoT bitince Emilia da bitecek.
    Terminator Genisys'de kusacaktım.
  • Emilia Clark bu saatten sonra kolay kolay bitmez. GoT dışında başka projelerde yer almasaydı bitme olasılığı yüksekti ama beyazperdeye kendini atabildi hemde bilinirliği yüksek olan projelerde yer aldı. Güzelliğinide hesaba katarsak asla Oscar alma durumu olmasada bu saatten sonra öyle böyle yürür gider.
  • Bilinirliği yüksek projelerde yer alırdı da hepsi gişede çakıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.