Şimdi Ara

Sollama yaparken sollanan aracın hızlanması ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
3.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de araç sollamak küfür olarak algılandığı için olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her gun ankara kirikkale arasi gidip geliyorum. 3 serit yolda israrla en sag seridi kullanmayip trafik yaratiyorlar. Bazen en sag seride geciyorum resmen daha hizli ilerliyo yol sagdan. Bu memleket sagdan gidip, solladiktan sonra tekrar saga gecmeyi ogrenemedi.

Israrla sol seridi isgal ediyorlar. Yeri geliyo 3 seridin 3 undede (ozellikle yokuslarda) tira denk geliyorum. Ya sen tirsin kardesin 3. Solda ne isin var ya, saka mi bu ya.

• Böyle andavallarla muhatap olmak istemiyorsan altında güçlü araba olacak. Onlar kıçını yırta dursun 3-4 sn ni alır onları geçmek. Arabaya bakışım budur. Ayağımın altında güç olsun. Varsın ben basmayayım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

çok nadir sollama yaparım. genelde 90-100 gidiyorum. tabakhaneye bişey yetiştirenler kavga ediyor banane..
    90 100 giderken önünüze 50 60 ile giden oluca napıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: snomask

Yorumlar şaka gibi gerçekten. Adam kimliğe takılmış. İnadına yaparım diyen var. Sen ve senin gibi düşünenler zaten o dobloyu kullanıp insanların hayatını tehlikeye atanlar. Maalesef başlığı boşa açmışsınız, kimi kime anlatıyorsunuz.
    Doğru hocam haklısınız 3.sınıf insanşarla uğraşıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Hahahahhaa bana da yapmayı deniyorlar özellikle BMW ve MERCEDES kullanıcıları yapmaya çalışıyor ama BMW 3.28i olmadığı sürece hepsinin hevesi kursağında kalıyor.

50 binlik araca mı geçilmeyi yediremiyorlar anlamıyorum ki hızlı gitmeyeceksen bırak solu ben gideyim madem gaza basacaksın o zaman en başından bas.
    Haklısınız hocam gaza basmak sollanıncamı akıllarına geliyor acaba? Bu gibiler yüzünden sayısız tehlike atlatıyoruz. Sollamam bitince geç tekrar beni sıkıntı değil beni sollamaya kalkan olursa ayağımı gazdan çekerim, hatta virajlı tehlikeli bir yer vars fren bile yaparım diğer araç hemen girsin şeridine diye

• quote:

Orijinalden alıntı: player2974

Türkiye'de araç sollamak küfür olarak algılandığı için olabilir.
    Aynen ben geçtikten sonra yol istese vericem zaten madem gaza basacaktı dümdüz yolda neden 50 60 ile gidiyorlar değil mi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Her gun ankara kirikkale arasi gidip geliyorum. 3 serit yolda israrla en sag seridi kullanmayip trafik yaratiyorlar. Bazen en sag seride geciyorum resmen daha hizli ilerliyo yol sagdan. Bu memleket sagdan gidip, solladiktan sonra tekrar saga gecmeyi ogrenemedi.

Israrla sol seridi isgal ediyorlar. Yeri geliyo 3 seridin 3 undede (ozellikle yokuslarda) tira denk geliyorum. Ya sen tirsin kardesin 3. Solda ne isin var ya, saka mi bu ya.
    Trafik kuralı adabı diye bir şey ülkemizde maalesef

• SuperchargerrEgeaa S kullanıcısına yanıt
    Ünlü bir söz ile bitiriyorum; "krds bra turkye ne beklion"

• quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Böyle andavallarla muhatap olmak istemiyorsan altında güçlü araba olacak. Onlar kıçını yırta dursun 3-4 sn ni alır onları geçmek. Arabaya bakışım budur. Ayağımın altında güç olsun. Varsın ben basmayayım.
    olay yaşadığım araçların 2si SUV, 2si panelvan giderleri belli zaten ama amcalar illa yarışacak. Keşke güçlü aracım olsada uğraşmasam bunlarla ama 1.5dci gideri belli. Mesleğime başlayınca yükşü Egea yada Rcz hayalim var nasipse

• quote:

Orijinalden alıntı: player2974

Ünlü bir söz ile bitiriyorum; "krds bra turkye ne beklion"

• Biz de bugün şehir içinde ışıkta en önde olunca solumuzda hafif ticari ağır ağır hızlanıyor diye arkadaş sağdan hızlı çıkıp önüne geçmek istedi, az ileride sağ şeritte yani bizim önümüzde kamyon var. Biz hızlanınca o da gaza yüklendi yol vermemek için bastı resmen, kamyonun yanına gelip zor durduk.
    Arkadaş pislik yapıyor bu... deyince dedim adam haklı sen haksızsın ama. Aynı durum benim başıma çok geliyor çünkü gazı kökleyip çıkmıyorum ışıktan. Sağdan gelip önüme giriyorlar, ne mal adamlar var deyip geçiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölünmüş yolların bir yönü trafiğe kapatıldığında 2 gidiş 2 geliş olduğunu gösteren koskoca tabelalar yerleştiriliyor bazı yerlerde ama ne yazık ki aradaki dubalardan ürken plastik şoförler bir lastiği de emniyet şeridine çıkararak yaylana yaylana gidiyor arkasında kıyamet kopsa da umurunda değil.

• durumdan duruma değişir, ya kibir ya gereklilik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıkıntı yok. 3000 cc 230 ps araba var altimda

• sollayan adamı severim, o önüme geçer ben rahat giderim. sola geçip gaza basmayan solumda benimle giden birisi oldu mu o zaman çok kızıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperchargerrEgeaa

90 100 giderken önünüze 50 60 ile giden oluca napıyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    sol şeridi kullanmıyorum ben sağ şeritte giderim. iki şeritli yolda diyorsan ona göre yöntemlerim var tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

sıkıntı yok. 3000 cc 230 ps araba var altimda
    Görgüsüzlüğün alemi yok. Ayrıca 3.0 motorda 230beygir alan mühendiste kör sanırım

• f.gulteki F kullanıcısına yanıt
    bu tarz hodukler sadece kimlik sahibi olanlardan korkuyor.... ya cakarli araba gelecek, ya bir resmi gorevli arac olacak, ya da aractakinin polis, asker, vs... oldugunu anlayinca korkup kisa sureligine insana donuyorlar.

her seye kimlik gostermek zaten hos degil ama arkadasin anlattiklarina bakilirsa, yanindakinin bile canina tak etmis ve bir sey yapmak istemis.
  • Kardeşim söylediğinde haklısın böyle dingolar var.
    Ama sen de bir kendine sor bakalım "neden onu geçmek zorunda hissettin kendini?"
    Diyorsun ki "ben 90'ı geçmem, ama adamı geçmek için 130 yaptım sonra öndeki aracı pek farketmeden şerit değiştirip abs ile durmak zorunda kaldım". Sen mesela 90 ile giderken, şeridinde 60 ile giden birine yetiştin, doğal olarak geçmek için çıktın sola. Neden? Çünkü o senden yavaştı. Ama dediğine göre hızlanmış . Demekki geçme nedeni ortadan kalktı.Geç geri sağa yoluna devam et.
    Sence de bu yaptığın şu temel fıkrasına benzemiyor mu?
    quote:

Temel kamyon söförüymüs. Bir gün kamyonu ile yokus asagi inerken freninin patladigini farketmis. Ileriye dogru baktiginda da yolun ikiye ayrildigini görmüs.

Bir tarafta pazar kuruluymus ve yüzlerce insanin alisveris yapiyormus. Diger tarafta ise küçük bir çocuk yolun ortasinda oyun oynamaktaymis. Temel çok hizli bir sekilde düsünerek "pazar yerune çirersem pi sürü insan ölür en eyisu çocigu ezeyum" demis.

Ertesi gün gazetelerde söyle bir baslik; "pazara giren kamyon dehset saçti.

150 ölü"

Temel e sormuslar :

- Sende hiç kafa yokmu? Bu kadar insani ezecegine bari çocugu ezseydin.

Temel cevap vermis :

- Ula siz benu salak mi sandunuz? Bunu bende düsündüm... Tabii ki çocugu ezecektim ama cocuk pazara dogri kosunca ben ne yapayim?

Yanlış anlaşılma olmasın seni suçlamıyorum. Ama kendinin farkına varman için yazdım bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 26 Ocak 2019; 19:37:15 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.