Şimdi Ara

SolidWorks Toolbox sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SolidWORKS 'te Toolbox tan bir parça çekiyorum ve parçayı açarak farklı kaydet diyor ve çizim yaptığım klasörde kendi istediğim bir yere ismini değiştirerek kaydediyorum. Sonra o parçayı herhangi bir montajda kullanıyorum.

Ancak

Parçayı kullandığım montaj sayfasını kapatıp açtığımda toolbox tan aldığım parça benim belirttiğim klasörden değil yine toolbox tan geliyor.

Ürün ağacından parça üzerine sağ tuş/ parçayı değiştir yapıp yine kendi istediğim parçayı seçiyorum. Buraya kadar her şey normal. Sonra çizimi kapatıp açtığımda tekrar aynı sorunla karşılaşıyorum.

Toolbox tan parçayı çekerken Farklı Kaydet / Kopya Olarak Kaydet / Kopya Olarak Kaydet Devam Et gibi çıkan 3 seçeneği de denedim sonuç aynı.

Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Not: Versiyon SolidWORKS 2015 SP4.0

• Toolbox dan parçayı seçip yanlızca o parçayı ( örneğin civata ) olarak kaydedip daha sonra montaja kaydettiğin parça üzerinden devam etmeyi dener misin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toolbox parçasını kopya olarak farklı bir isim ile kaydedin.
    tüm açık parçaları kapatın.

toolbox' tan parça çektiğiniz montajdan hariç, başka bir montaj açtığınızda farklı kaydettiğiniz toolbox parçasını kullanabilirsiniz.
  • İkisini de deniyorum ancak olmuyor. Yine de teşekkür ederim.
  • Charlest10 C kullanıcısına yanıt
    aynı sorunu bende yaşamaktayım çözüm bulabildiniz mi acaba?
  • konuyu hortlatıyorum ama cevabı paylaşmak istedim:https://www.youtube.com/watch?v=N7_HSvWPAXw
  • silemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E7AE4C1D8 -- 21 Aralık 2017; 17:49:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.