Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
54
Favori
229.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • solidworks de çizimini cıkardığım parçanın ölçülendirme çizgilerini nasıl belirginleştirebilirim
  • Ölçünün üstüne tıkla sol taraftaki menülerde eminim bir seçenek vardır
  • parçayı yaptığın sketch'e girmeden smart dimension ile parça üstünden ölçü gösterebiliyorsun 2012 versiyonda, smart dimension'a girince solda açılan kısımda 3 tane seçenek olması lazım en alttakini seçersen "driven" denilen şekilde ölçüleri yerleştirecektir
  • Merhaba arkadaşlar, konunun sesi soluğu çıkmaz olsun ben bir paylaşımda buliniyim. Bu yakınlarda çizmiş olduğum Esnek Metal hortum yapımında saç levhanın yuvarlatılmasında kullanılan bir Kurşun-Çene düzeneği.

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

• merhaba arkadaşlar solidworks 2010 da bikaç problemle karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim.

1) Sketch açıp çizgi (line) komutuna girip 1 çizgi çizdiğimde komuttan çıkıyor. mesela çizgi çizerek dörtgen çizmek istediğimde 4 kere komuta tekrar girmem gerekiyor. aynı problem daire , dikdörtgen vs. komutlarında da var. her bir daire çizmek için komuta tekrar giriyorum. Problem nasıl oldu anlamadım. 8 senedir solid kullanıyorum ilk defa başıma geldi ve çözemedim.

2) Assembly sayfasında mate yaptığım her mate i işlem ağacında montaj ilişkilerinin içinde bi klasörün içinde gösteriyor. Göstermemesi için ne yapmam gerekiyor.

şekildeki gibi.

• üstadlar selamlar hepinize, çok yeni girdim solid works işine, hobi olarak öğrenmek istiyorum, can sıkıntısı oldukça bir şeyler çizip tasarlamak istiyorum diye öğrenmek istedim programı, bildiğiniz hazır elinizin altında bulunan eğitim videoları linkleri var ise onları burada paylaşabilir miyiz? bende kovalıyorum tabi google ve youtube üzerinden ancak belki farklı videolar vardır diye buraya da bir sorayım dedim... teşekkürler, hepinize kolay gelsin..
  • bueda oldukca iyi eğitim videoları bulabilirsin buyur Link
  • bu da benden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starcool -- 2 Kasım 2012; 20:19:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

bueda oldukca iyi eğitim videoları bulabilirsin buyur Link

teşekkür ettim
  • Rica ederim
  • güzel konu, takipteyim. Yakında tasarımlarımı buraya koyarım inşallah :)
  • arkadaşlar kurduğum solid 2011 de crack yapmama rağmen böyle bir hatayla karşılaşıyorum. yardım edebilecek varmı

Orijinalden alıntı: seco_44

Arkadaşlar Solidworks açmaya çalışıyorum fakat logo açılıyor tekrar kapanıyor. Bana yardımcı olabilirmisiniz. teşekürler

Bende aynı hatayı aldım muhtemelen cracktendir. Bu ilaçla sorunum çözüldü ;)
    http://indir.cixcix.com/download.php?file=7bfbb20dc34c9d9d42ef73c8d7d07e0a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hllynk -- 12 Kasım 2012; 23:53:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

güzel konu, takipteyim. Yakında tasarımlarımı buraya koyarım inşallah :)

Dört gözle bekliyorum usta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoli156 -- 14 Kasım 2012; 19:04:47 >
  • merhaba arkadaşlar

solidworks'te sol taraftaki ağaç'ta herhangi bir nesneye tıklayınca aşağıya eklediğim şekilde bir küçük menü çıkıyor. fakat bu bende olmuyor artık nedense. çift tıklamam lazım, çift tıklayınca da ismini değiştirmeye giriyor. her seferinde sağ tıklamam gerekiyor değişiklik yapabilmek için buda uğraştırıyor.

bunun bir ayarı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

Merhaba arkadaşlar, konunun sesi soluğu çıkmaz olsun ben bir paylaşımda buliniyim. Bu yakınlarda çizmiş olduğum Esnek Metal hortum yapımında saç levhanın yuvarlatılmasında kullanılan bir Kurşun-Çene düzeneği.

hocam bu resmin bu şekilde parlak görünmesi render sayesinde değilmi ? Render ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı SW içerisinde render programı varmı ?

• parskan

solidworks içinde photoview360 ile render alabilirsin tek tıkla, resimdeki gibi final render'a basınca oluyor

• 2 sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim

1-drive works ile ilgili çalışma yapan oldu mu hiç arkadaşlar?

2-servis paketi 5'i yükledikten sonra 2 üstte attığım mesajdaki gibi sorun yaşayan oldu mu? ayrıca alt-tab yaparken küçük önizlemeler çıkmıyor ve son kullanılan dökümanları açamıyorum.
  • @parskan kardeşim ordaki resimler render değil ordaki resimler RealHack sayesinde bu program ile Solide adapte edilmiş yeni görünüşler oluşuyor gölgelendirme yansıtma v.b çok daha canlı ve gerçekçi oluyor rendera yakın bir görsellik kazanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

parskan

solidworks içinde photoview360 ile render alabilirsin tek tıkla, resimdeki gibi final render'a basınca oluyor

cevaplar için teşekkürler

• Bu iki resimdeki siyahlıkları nasıl giderebilirim

Daha parlak bir görünüm nasıl elde edebilirim

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.