Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.635
Cevap
34
Favori
276.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkeze merhaba bende dacia rapsodi modeli almak istiyorum aca ba hidrolik direksiyonlumudur yada rapsodide hidrolik olmayan da varmıdır birde bende brodway vardı şimdi aracı sattım dacia almak için bazı yorumlar malesef insanın kafasını karıştırıyor eski aracımla arasında11 yaş var ve brodwaydan daha iyi olduğunu düşünüyorum ya siz
  • bilgim yok ama cıktığı günden beri solenza'yı renault 9'a (broadway) cok bemzetiyorum acaba solenza'da su son kasa broadway'ların altyapısı mı var
  • 2004 model solenza rapsodim var ve 6 senedir bu araca gözüm gibi bakıyorum. Araç bence çok iyi şu ana kadar bana çıkardığı tek masraf far ampülünün patlaması oldu ki onuda boschun en kaliteli ampülünü 10 tl ye alarak hallettim. ayrıca atiker lpg taktırdım 45bin km ye yeni ulaşabildim ve çok memnunum çok az yakıyor hatta kokluyor. Çoğu yere dolmuştan ucuza gidiyorum :D Almayı düşünen arkadaş varsa söylenen sorunların hiçbiri 6 yıldır benim aracımda çıkmadı. Ya ben çok nazik kullanıyorum yada benim aracım çok iyi çıktı :) Sadece şu ses yalıtım konusu arabada maalesef kronik bir sorun o da bu sınıftaki aynı fiyattaki araclara göre bence aynı seviyede. yani kısaca aracın tek eksiği lastik sesinin içine çok alması ki o da 100km hızın üzerinde fazlalaşıyor ben 90 la giderim derseniz hiç bi sorunu yok. tam bir memur arabası geçenlerde silecek lastiğini 3 tl ye değiştim :) Sorusu olan arkadas olursa yardımcı olabilirim araçla ilgili bayağı bi bilgim var.

• slm arkadaslar acıl bana yardımcı olacak arkadas varmı bende solenza almayı dusunuyorum yalınız butun forumları okudum benım almak ısdedıgım model hakında yorum bulamadım yardımcı olursanız sevınırım tesekurler Dacia Solenza 1.4 Comfort bu modelden yardımlarınız ıcın tesekurler
  • Dacia Solenza Comfort dediğiniz model, Dacia Solenza Scala SportPack ile aynıdır. Yani en donanımlısı. KM / Fiyat, bakımı, temizliği, motoru iyiyse ve en önemlisi içinize sinmişse, almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza_007

bilgim yok ama cıktığı günden beri solenza'yı renault 9'a (broadway) cok bemzetiyorum acaba solenza'da su son kasa broadway'ların altyapısı mı var

broadway altyapısı falan yok. ufak tefek parçaları aynı olabilir belki ama o kadar zaman kullandım solenzayı şu parçası da broadwayle aynı dendiğini duymadım. şaşisi peugeot motoru clio vites kutusu megane, broadwayle herhangi bi ortak yanı yok gibi.
  • Arkadaşlar merhaba;

Ben de biraz birikmişimle bi araba alayım diyorum. "Ya 96 Uno ya da kuşlardan biri olacak" derken Solenza'yı keşfettim. Burada okuduklarımdan sonra da 2004 model bir Solenza arıyorum. Kullanma şansım da olmadı, içime sinerse ben de aranıza katılacağım.
    .
    Yalnız sormak istediğim İstanbul Anadolu yakasında güvendiğiniz, bildiğiniz bir usta var mı? Eğer bir Solenza'da karar kılarsam inceleyip durumu konusunda yardımcı olabilir.
    .
    Herkese selamlar, saygılar...
  • İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR ALLAH NASİP EDERSE 20 .07.2010 TARİHİNDE BENDE SOLENZALI OLACAGIM ARABA 1.4MP RAPSODİ 2005 MODELİ KLİMA HİDROLİK VE ABS VAR V.S
    KISMET OLURSA 4 ADET 13 İNÇ LASTİK VE JANT VE SONY TEYİP VE SES SİSTEMİ TAKTIRACAGIM MOTOR BAKIMI YENİ YAPILMIŞ ÖN TAKIMLAR DA ÖYLE ARABAYI KULLANMA FIRSATIM DA OLDU CLİO DAN FARKI YOK
    1500 LİRA MASRAF YAPINCA BANA 10.50 YE MAL OLACAK
    FORUMLARDA OKUDUGUM KADARI İLE BU ARAÇ HASSAS BİR ARAÇ BİR TEK O KÖTÜ
  • Arkadaşlar forumdan takip eden arkadaşlar arabamı ne kadar temiz kullandığımı ve titizliğimi bilirler. Sonunda arabamı satıp daha lüks bir modele geçmeye karar verdim. Önümüzdeki 2011 şubat tatilinde aracımı satmayı düşünüyorum. Bütçe imkan verirse şubatta satıp yeni araba alacam olmadı en geç yaza satacağım. Temiz araba arayan varsa irtibata geçelim. Aracım lpgli ve çok ekonomik. 11 milyarın altında teklif vermek için aramayın lütfen. internetteki araçlarla kıyaslasam 13 istemem lazım ama abartmıyorum. Aracım 56 bin kmde ona göre siz araştırın.
  • Arkadaşlar gidin Şahin, Doğan, Uno, Tipo,... doğru dürüst bir araba alın benden tavsiye.
  • merhaba arkadaşlar.kredi çekip araba almayı düşünüyorum.acemiyim ilk arabam olacak maksimum 8500 tl ye bi solenza tavsiye edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: apalo

merhaba arkadaşlar.kredi çekip araba almayı düşünüyorum.acemiyim ilk arabam olacak maksimum 8500 tl ye bi solenza tavsiye edermisiniz

Dostum Şahin al çok daha iyi. Ben de vardı anlatmak dahi istemiyorum herşeyi rezalet bir araba.
  • açıkcası arabadan çok bi beklentim yok ama piyasada 90 model brodway lere 6 7 gibi fiyatlar istenirken en azından hidrolik direksiyonlu model olarak daha yüksek bi solenza neden olmasın diye düşünüyorum
  • tavsiye verecek kimse yokmu
  • quote:

.... 7 gibi fiyatlar istenirken en azından hidrolik direksiyonlu model olarak daha yüksek bi solenza neden olmasın diye düşünüyorum

kesinlikle +++ şahini doğanı bilmesek hani, merkezi kilit, otomatik cam, klima, hd...
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_n_c

quote:

.... 7 gibi fiyatlar istenirken en azından hidrolik direksiyonlu model olarak daha yüksek bi solenza neden olmasın diye düşünüyorum

kesinlikle +++ şahini doğanı bilmesek hani, merkezi kilit, otomatik cam, klima, hd...

Solenazayı yazayım ben de: 10.000 de biten ön balatalar, devreye hiç girmeyen arka frenler, tabure gibi koltuklar (50 km de sırtınız terden sırılsıklam oluyor), bindiğinde bu ne bmc kamyon da daha az ses var diyen akrabalar. 250 km yol yapın 2 gün kendinize gelemiyorsunuz. Klima derseniz sadece ses yapıyor çekişi inanılmaz düşürüyor size hiç bir faydası yok. Ön diskler çizildi Ankara'da 2 gün aradım Mercedes diskinden daha pahalıya satın aldım. 60.000 km kullandığım arabayı herkesten daha iyi biliyorum kimse kusura bakmasın. Doğan'ın Şahin'in en azından parçasını bulur, koltuğunda rahat rahat oturursunuz. Otomatik cam mehter marşıyla kapanıyor. Tek kelimeyle 5 para etmez. Şu an alanlar da zaten yaptığı hatanın farkında emin olun. Paranızla rezil olmayın ben oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

quote:

quote:

Solenazayı yazayım ben de: 10.000 de biten ön balatalar, devreye hiç girmeyen arka frenler, tabure gibi koltuklar (50 km de sırtınız terden sırılsıklam oluyor), bindiğinde bu ne bmc kamyon da daha az ses var diyen akrabalar. 250 km yol yapın 2 gün kendinize gelemiyorsunuz. Klima derseniz sadece ses yapıyor çekişi inanılmaz düşürüyor size hiç bir faydası yok. Ön diskler çizildi Ankara'da 2 gün aradım Mercedes diskinden daha pahalıya satın aldım. 60.000 km kullandığım arabayı herkesten daha iyi biliyorum kimse kusura bakmasın. Doğan'ın Şahin'in en azından parçasını bulur, koltuğunda rahat rahat oturursunuz. Otomatik cam mehter marşıyla kapanıyor. Tek kelimeyle 5 para etmez. Şu an alanlar da zaten yaptığı hatanın farkında emin olun. Paranızla rezil olmayın ben oldum.

sıfır almadıysanız ya da fabrika çıkışı sorunlu bi araba denk geldiyse size istisna olarak değerlendirmelisiniz bence, forumda kullanıp memnun olanların sayısı da az değil. parça fiyatları meselesine katılıyorum, renaultta da böyle 3 kuruşluk kapı kolunu 80 liraya satıyolar serviste. balata olayı kullanımla alakalı olabilir.. şuanda kullandığım aracım japon, manual, 45bin km hiç değişmedi balatalarım daha da gidiyo, arkadaşımda da aynı araba, 10binde önleri eskimişti bi hayli. fiyat performansta uygun olabilir diyorum sadece..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

quote:

quote:

sıfır almadıysanız ya da fabrika çıkışı sorunlu bi araba denk geldiyse size istisna olarak değerlendirmelisiniz bence, forumda kullanıp memnun olanların sayısı da az değil. parça fiyatları meselesine katılıyorum, renaultta da böyle 3 kuruşluk kapı kolunu 80 liraya satıyolar serviste. balata olayı kullanımla alakalı olabilir.. şuanda kullandığım aracım japon, manual, 45bin km hiç değişmedi balatalarım daha da gidiyo, arkadaşımda da aynı araba, 10binde önleri eskimişti bi hayli. fiyat performansta uygun olabilir diyorum sadece..

3 arkadaş sıfır almıştık hepimizde aynı sorunlar oldu. Az bile yazdığıma emin olabilirsin.

• garanti yok muydu?
  • arkadaşlar herkeze selam,,dün itibari ile 7300 tl ye 2004 ticaride kullanılmış sarı solenza rapsodi aldım,klima sıralı sistem lpg hidrolik direksiyon,,burada şunu söylemek istiyorum,,,araç 220000 ikiyüz yirmibinde,,ve ben şirket aracı olan sıfır megane da çok kullandım,,bu kilometrede hayret edilecek temizlikte abartısısız sıfır km araç hissinden hiç kaybetmemiş..
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.