Şimdi Ara

Sol Şeritte Arkanıza Dayanan Araç Sahipleri (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
0
Favori
57.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
178 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farmcat

Bu mesaj silindi.
    Doğrusu bu, öndeki aracın dibine gelmek tamamen kuralsız, yanlış bir hamledir. Eğer önündeki araçtan daha hızlı geliyorsan önündeki sol şeridi işgal ediyorsa takip mesafesindeyken selektör yapıp yol istemen lazım. Dibine girip değil. Dibine girmek tamamen barzoluk

• Çok pis dayak yersiniz hatta canınızdan olursunuz haberiniz olsun.
    Neymiş ani frenliyormuş arkasına gelince
    Adam indirir araçtan doğrar sizi haberiniz olsun hayatınızla oynuyorsunuz

• Hata sende. Baktın takip mesafesini korumuyor , koy frene vursun arkadan. %100 suçlu duruma düşecektir arkadan vuran.( takip mesafesini korumadığı için) Bak bakayım bir daha öyle arabaların arkasına o kadar yaklaşacak mı? ...

• Ortadoğu ülkesinde yaşadıgınızı unutup Avrupalı kafasıyla dusunmeye calısmanız başta hata.
    Sırf bu yol vermeme yuzunden kaç kişinin öldüğü kaç ailenin parçalandığını soylemek isterim. Maalesef doğru olmayan ama yapılması gereken sağa kayıp yol verip tacizci arabanın. s..tir olup gitmesini izlemek.
  • Genelde sakinliğimi koruyup yol veririm, zaten yolun hakettiği hızda değilsem o şeritte de durmam ancak tepemi attıranla da uğraşıyorum. Yol vermeme imkan yokken inatla dibime girip yol almaya çalışan adama sert bir fren yapınca çok güzel nerde durması gerektiğini anlatmış oluyorsunuz. O sebeple çok kasmamak gerekir. Eğer vurursa suçlu kendisi olur. Üstüne bir de değer kaybı davası açarsınız, hayatında alabileceği en büyük eğitimi vermiş olursunuz.
  • Trafik hep sorun olarak kalacak maalesef.
    Hızı severim lakin otobanda. Zati sol şeritte 120 130 ile giden yok oralarda.
    Ama bazı yerlerde şehirler arası rezalet. Üç şeritli yolda adam 90 100 km ile sol şeritte ısrarla gidiyor.
    Acemidir yaşlıdır sıkıntısı vardır belki aracı gitmiyordur diyerek selektör atmadan totosuna girmeden ısrarla beklerim.
    Baktım böyle devam ediyor. Usul usul diğer şeritlerden geçerim. İster makas deyin ister şerit değiştirme.

Ayrıca fren koyarım diyen falan var. Arkadaş şaka mısınız siz.

Kullandığım araçlarda her zaman kamera bulundururum. Düz yolda giderken koy fren de göreyim seni. Arka tamponun dağıldığı gibi mahkeme giderleri ve savcılık ile uğraşırsın o kadar kolay değil bu işler.

Tampona yanaşanlar kadar fren koyarım zihniyeti ile yaklaşanlar da ibretlik gerçekten.

Ne farkınız kaldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laazzz

Hata sende. Baktın takip mesafesini korumuyor , koy frene vursun arkadan. %100 suçlu duruma düşecektir arkadan vuran.( takip mesafesini korumadığı için) Bak bakayım bir daha öyle arabaların arkasına o kadar yaklaşacak mı? ...
    90 100 110 120 km hızla giderken ,koy frene vursun bakayım arkadan.
    hayatta olursan,yada felç kalmazsanız,şanslınız.

filmlerdeki gibi olmuyor öyle bu işler.
  • Nickimi_kedi7 N kullanıcısına yanıt
    Demek sende tamponların dibine girenlerdensin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sol şeridi sürekli ihlal edemezsiniz, Türkiye'de pek bilinmeyen kuraldır ama trafik var demişsiniz. Arkanızdaki dallamaya göre ayar vermeniz lazım, sonu kötü de olabilir malum vahşi batı gibi ülke silahına davranan sıkıyor. buna benzer olayı bursa dağ yolunda yaşadım. tek şerit dağ yolunda giderken hıyarın teki götümde geliyordu, yol yok olsa verecektim. aramızda 2 karış mesafe bile bırakmıyor, geçecek güya. Sonra bu mercedes ile atıldı, ben ibiza ile kökledim, en son uçurumdan uçacaktı lavuk. Neyse ki hayattız, çıkartıp sıkabilirdi de.
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    İstediğin kadar kameran olsun, adam fren yapıp sen ona tosladığında yine sen suçlusun, ne mahkemesi ne savcısından bahsediyorsun sen

• Önüm sıra sıra dolu ve trafikte hızlı akıyorsa ben arkadakini görmem bile ne gerek var sıkmana kendini haa önün açık sag tarafta müsaitse yolvermek lazım o ayrı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Mobiletle bile geçiyosun araba devri yavaş yavaş kapanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: campos67

yorum yazmayacaktim ama sizin gibileri gordukce aldiginiz her turlu egitimi sorguluyorum...

bir insan acemi olabilir. 2 seritli 110 km limit olan yolda, sagdan 90 ile giden araci 100 ile sollamaya cikabilir.

Siz selektor yapinca panik yapiyor bu insanlar. herkes sizin kadar iyi surucu olmayabilir. Sizin istediginiz bu insan gazi koklesin hemen saga gecsin...

Sahsen arabam kotu bir arac degil ama cocuk oldugundan asiri hizlanma ve yavaslamalardan kacinirim. Her ne kadar kurallara uyup solu isgal etmesem de maganda cok.

one gecip fren yapabilirsiniz. kazaya sebep olabilirsiniz. insanlari hayatlari ve sevdiklerini ellerinden alabilirsiniz. azcik vicdan yahu!!!

bir gun agir bir abinin onunde ani fren yaparsaniz insallah.
    Kendim ağır abiyim sıkıntı yok, Allah hangi tarafa verirse o an yani.

Sen örneği anlamamışsın, okuduğunu algıla diye tekrar yazayım;

Sol şeridi inatla dakikalarca, selektör ve korna uyarına rağmen bırakmayan, aynalara bakmayan ehliyeti torpille almış hıyarlardan bahsediyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lalo Salamanca

Sizin gibileri görünce iyiki aracımda kamera var diyorum. Her ay kaç kişiye ne cezalar verilmesini sağlıyorum bilseniz... sizin gibilere tıpış tıpış her ay ödetiyorum magandalık cezalarını.
    Allah karşılaştırmasın o halde, öyle aracına kamera takıp kendini sivil polis sanan çok korkağı harcadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickimi_kedi7

90 100 110 120 km hızla giderken ,koy frene vursun bakayım arkadan.
    hayatta olursan,yada felç kalmazsanız,şanslınız.

filmlerdeki gibi olmuyor öyle bu işler.

Alıntıları Göster
    Doğru bizim arkadaş takip mesafesini çok daraltmış ama yol boşmuş arabayı kullananda biraz acemiymiş frenleyince arkadan darbeyi yemiş kurtulamadı. Arkadaşta yattı çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

İstediğin kadar kameran olsun, adam fren yapıp sen ona tosladığında yine sen suçlusun, ne mahkemesi ne savcısından bahsediyorsun sen
    Düz yolda 90 ile giderken kasıtlı önümde ani fren yapacaksın önümde. Görürsün savcıyı o zaman. Adliye de çalışıyorum gönlün rahat olsun o konuda. Emsali de var yani.

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Arabadaki ön kamera gizli kamera statüsünde olmuyor mu?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.