Şimdi Ara

Sol Şeritte Arkanıza Dayanan Araç Sahipleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
0
Favori
57.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
178 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

İşgal kelimesinden 3 ay önceki mercedes'in ambulansın önünde gitmesinden mi kasıt olduğunu yoksa sen hızında olsan bile arkandaki artık kişi çok hızlı gitmek zorunda kalmış (!) olduğunda ona yol vermemek mi?
    İşgal kelimesi çok geniş bir kelime.
    Ona bakılırsa 46/2a'ya göre hızın gerektirdiği şeritte olmamak(sol şerit dışı hız yapmak kısaca) yasak. O zaman 131 ile orta şeritten gidemem?
    Trafikte sürekli olarak 131 ile gidemezsiniz. +%10 size araç geçişinde kullanmanız için tanınmış bir haktır. Sol şeride çıkarsınız 131 km/h hıza kadar tırmanırsınız önünüzdeki aracı geçer tekrar orta şeride geçerken hızınızı 120'ye indirirsiniz. Kural kitabı bunu söylüyor uyup uymamak size kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol şerit sollama şeritidir işin bitince en kısa sürede sağa geçilir.

Sen solladın ilerliyorsun en soldan örnek 120 ile arkandaki senden hızlı oda seni sollamak istiyor sen yavaş gideni solladiysan arkandakide sagdakini solladı ve senden hızlı senin işin bitince sağa geçeceksin.tabi arkandakinin işi bitince.
    He sen sollamak için sola çıktın senin önün kalabalık 2-3 araçlık mesafe var ozaman soldan devam edebilirsin
    Bu kadar basit neyin kafası anlamıyorum
    İstanbul içi e-5 tem çevreyolu hadi neyse oluyor diyelim
    Adamlar bu işi otobanda yapıyor en soldan 70 le gidenler var.

• fangoso kullanıcısına yanıt
    Hızı bırakırsak
    Kural bize aksine işaret bulunmadıkça diyor. Hız sınırı tabelası var. Ve maksimumundayım.
    Bir de bakan hız sınırını 125 yapıp +%10 ile 137,5 yapmayı planlıyoruz demişti diye hatırlıyorum.
    Edit: Yanlış anlaşılmasın genelde yol veririm. Ama ver ver nereye kadar. Altına BMW çeken arkama yapışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 14 Ağustos 2019; 14:52:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Hızı bırakırsak
    Kural bize aksine işaret bulunmadıkça diyor. Hız sınırı tabelası var. Ve maksimumundayım.
    Bir de bakan hız sınırını 125 yapıp +%10 ile 137,5 yapmayı planlıyoruz demişti diye hatırlıyorum.
    Edit: Yanlış anlaşılmasın genelde yol veririm. Ama ver ver nereye kadar. Altına BMW çeken arkama yapışıyor.
    Hocam kanun açık buradan farklı bir anlam çıkarmaya çalışmamıza gerek yok. Eğer bir yol çalışması, trafik kazasi ya da baska bir sebeple soldan gitmenizi soyleyen trafik işareti ya da trafik polisi yok ise surekli olarak soldan gidemezsiniz. Sollama işlemi bitince sol seridi terkedersiniz. Açık ve net.

• Onu doluysa tabiki bisey denmez ancak onu bos olup sag seritle ayni hizda gidenlere bende sinir oluyorum .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

aracım amarok

Alıntıları Göster
    Hocam o zaman hiç istifini bile bozma takma arkadakini

Sol Şeritte Arkanıza Dayanan Araç Sahipleri

Orjinal tamponu söktür, yerine bunun gibi güzel bir off-road arka tampon taktır. İyi bir imalathanede içten güçlendirilmişini de yaptırabilirsin. Öndeki panik fren filan yaptığında tamponuna sıfırlayan düşünsün

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

aracım amarok

Alıntıları Göster

arka lastikten vurduğun anda pick upların işi biter. Tabii ki bu kadar psikopat değiliz ama bunu Camaro değil de 2.7 tonluk bir aracın yaptığını düşün gram şansın yok

Dediğim gibi vurma etme kırma dökme bizde olmaz ama bu forumdaki gazlamalara gelmeyin. 25 TL'ye av ruhsatı alınan bir ülkede kimseyle dalaşmayın. Hiç beklemediğiniz insanların bagajları nelerle dolu haberiniz yok

• Sol şeritte hiç bir araca, emniyet şeridinde ise sksen çakarlılara yol vermem..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Sayende sar'in ne halt oldugunuda öğrenmiş olduk. Niye özellikle model verdin?Yerli sermayeyi teşvik olsun diyemi yoksa hayallerini süslediği içinmi?

Alıntıları Göster
    Bloklu olmasina sasirmadim. Kesin idolu de su cesur turgat denen barzodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: fangoso

Trafik kanunu 46/2-d
    Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek,
    Ceza: 235 TL + 20 ceza puanı
    Teşekkür ederim hocam benim yerime cevapladığınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tonny Stark

Sol şeritte hiç bir araca, emniyet şeridinde ise sksen çakarlılara yol vermem..
    Arkana bir bakan vs. gelsin o zaman goreyim yol veriyor musun vermiyor musun?

• Benım en sinir oldugum tıpler, sollama yaparken sağımda kamyon varken tampona yapışıp selektor yapanlar. Sağım boş olsa zaten yol verıcem, hatta 4 lüleri yakmıştım ama anlamamıştı. En sonunda aynısını ona yapıp sıkıştırmıştım. Ailem baya korkmuşlardı. Durduk yere ınsanı sinirlendırıyorlar.
  • Ahaha sen böyle yaparsan bende arkandan makas ata ata gelirim.

• Bu yüzden 300m geriden 3-5 led patlatarak geliyorum hızımı yavaslatmasın illa g.tune girince mi yol vereceksin

• Sinek gibi sol şeridi sürekli işgal etmeyin siz de, sol seritte yol vermeyenlere güzel cezalar veriyorum anında, umarım denk geliriz bir gün.
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Ben cla yi mercedes bile saymıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fangoso

Hocam kanun açık buradan farklı bir anlam çıkarmaya çalışmamıza gerek yok. Eğer bir yol çalışması, trafik kazasi ya da baska bir sebeple soldan gitmenizi soyleyen trafik işareti ya da trafik polisi yok ise surekli olarak soldan gidemezsiniz. Sollama işlemi bitince sol seridi terkedersiniz. Açık ve net.

Alıntıları Göster
    siz kanuna pek hakim değilsiniz yada çok sığ düşünüyorsunuz. adamın zaten önü boş değilki soldan devam ediyor.sürekli ortadaki araçları solluyorsa kanunen sıkıntı oluşturmaz. zaten hız sınırında giden adam size neden bu kadar dokunuyor anlamıyorum. zaten onu geçerseniz suç işlemiş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamisama-

Nasıl takmayın 100-120 ile giderken yapıyorlar bu hareketleri. Bir şey olsa ani fren yapmaya kalksak arkadan biçecek bizi.
    Seve seve fren yaparlar veya direksiyonu kırarlar, o durumda zaten en fazla hasarı onlar alır, %100 suçlu da olurlar, sizlik bi durum olmaz yani

Dediğim gibi ben hafif bi fren yaptım, hemen koydu freni o da, açtı arayı, tabi bu tavsiye değil, yaptığımı yazıyorum.

Siz dikkatinizi dağıtmayın tedirgin olmayın öyle magandalar yüzünden, normal kullanımınıza bakın. Dikkat dağınıklığı, tedirginlik daha kötü sonuçlar doğurabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gunde bir falan bir tane hafif ticari soforu gelip bu konuyu aciyor. Tekrara dusmeye basladiniz,icerigi degistirin biraz. Bugun x araci icimden gecti,y araci saglarken aileme sovuyordu vs gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.