Şimdi Ara

Sol Şeritte Arkanıza Dayanan Araç Sahipleri (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
0
Favori
57.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
178 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum var sizlere.. sol şerit sollama yapıldıktan sonra boşaltılması gereken bir şerit değil mi?

Sollama bitince eski şeridine dönmek zorunda değil mi şoför?

Yoksa sürekli kullanmalik bir şerit mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Arabadaki ön kamera gizli kamera statüsünde olmuyor mu?
    Hocam gayet açık. Görünüyor zaten. Delil olarak sayılıyor direk.

• vc1903 kullanıcısına yanıt

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Yarım saniyelik bir fren bu; aracın hızı bile düşmüyor. Öyle freni falan köklemiyoruz yani abartmayın. Magandaların anladığı dilden konusuyoruz. Magandalar bu vb. seylerden anlıyor. O hareketten sonra ortalıktan yok oluyorlar. Demek ki yaptiginin yanlis bir sey oldugunu biliyor ve sonradan gelip sen hayirdir demiyor. Sol seritte kurallara uyarak gittigim halde beni rahatsız etmeye devam edene daha da beterini yaparım.

Ayrıca kim ne doğruyor ya ? Piknik için gittiği yerde, arabanin bagajında domates doğrar ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 16 Ağustos 2019; 0:26:3 >
  • En sol şerit sollama şeridi eğer hız sınırına bakılmaz devamlı o yoldan gitme hakkınız yok. En solun bir yanı normal şerittir hız sınırıyla hemen hemen aynı gidilir , sonraki şerit ya da şeritler duruma göre değişir. Ankarada bazı salaklar (...) Sol şeritte 70 le orta şeritte 50 le gidiyor selektör yiyor. Bu konuda ben yavaş gideceğim diyen en sağ şeirde geçer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkaya kamera takarak bu şekilde trafik güvenliğini ihlal eden kişileri görüntüleri ile emniyet ve savciliga şikayet eden biri vardı ve sonuç alıyordu. Özellikle lüks arabalar bunu çokça yapıyor galiba bir çeşit ego tatmini .

• hakankaran kullanıcısına yanıt
    Hiç bir şey olmuyor hocam. 5-6 sefer kayıt attım bu şekilde emniyete diğer birimlere.
    Bizim çektiğimiz görüntüler delil teşkil etmiyormuş.
    Ya görevli polisin ya da müfettişin tespiti gerekiyormuş.
  • Kısmen haklısınız fakat, sol şerit daha hızlı araçlar için ayrılmış bir şerittir. Sol şeridi 90-120 hız aralığı olan yolda bile 70le sıralı halde kullananlar var.

Son olarak, Kanada da sol şeritlerde şöyle bir yazı yazar. "Sol şeridi daha hızlı araçların geçmesi için bırakın"

Ayrıca Toronto QEW otoyolunda en sol şeritin bir kısmı -ki bu kısım Toronto merkez de görmüştüm- sarı çizgi ile diğer şeritlerden ayrılır ve "hızlı araçlar için ayrılmıştır" şeklinde tabelaları vardır.

Ülkemizde sol şerit kafasına göre gidenlerin şeridi olarak geçiyor, yanlış. Yol 2,3 veya 4 şeritlide olsa en sol şerit hızlı araçlar içindir, şayet diğer şeritlerin tamamı dolu ise en sol işeridi araç sollamak için kullanıp tekrar bir sağ şeride geçmen gerekir.

Geri kalmış bir ülke olduğumuz için henüz bu kural sadece trafik derslerinde gösteriliyor. Aynı yaya geçitlerinde yayalara yol verilmesi gerektiği fakat daha bu yıl uygulanmaya başladığı gibi. Halbuki bu düzen yıllardır Avrupa da olan bir sistem.

Özetle: Sol şerit hızlı araçlar içindir. Yavaş isen sağ şeride geçeceksin.
  • Konuyu açan arkadaş yoğun trafikte demiş bakın tekrarlıyorum ‘Yoğun Trafikte’. Kusura bakmayın ama trafik yoğunsa sol şeritte tampona yapışan adamın hiçbir haklı tarafı yoktur. Zaten yol boşsa sol şeriti işgal etmeyip yol veriyorum. Fakat 100-110la sol şeritte gidiyoruz, trafik yoğunsa orta şerite geçmek istesem bile güvenli bir şekilde geçemem çünkü arkamdaki beyinsiz yüzünden yavaşlayamıyorum

• Yahu yıl olmus kac hala sol serıtı kullanmayı bılmeyen adamlar var.Bakın arkadaslar duble bir yol dusunun sag taraf 80 km hızla akıyordur.

Sol serit 5 li konvao seklınde adamlar 100-110 ile gidiyorlar.

Şimdi işin enteresan tarafı ne biliyor musunuz ? Bu adamlar seyir halindeyken sag serit bos olsa bile ille soldan devam ediyorlar.

Avrupadaki sistem su eger sag setirler boş ise direk orayı kullanırsın.

Ben bu vatandasları takip ediyorum diyelim.Yol doluyken yapacak birşey yok gidiyoruz arkalarından yahu mubarekler asıl bu sol seritin tapusu sizde mi ?

Sag taraf bos adama selektör yapıyorum dibine kadar giriyorum benim hızımı düşürüyor oyle geciyor sag tarafa en sınır oldugum bossa geç işte kardeşim yada bas git hızlı gitmek istiyosan.

Sanane ben ister 160km ile giderim ister 200le sen beni neden engelliyosun.

Birde bu sekilde yol vermeyen koyunlar var.O 5 kişilk sürü halinde gitmek isteyen koyun diyorum ben onlara :)

Ondan sonra ne oluyor geldi dibime girdi yok beni takip mesafesi taciz ediyor .

Git arkadasım git o zman ya yol ver ya git yada gec sag tarafa ben sızın o sürü liderinizi yoldan atmayı bilirim.

Adamlar saga gecip yol verince kendilerini ezik hissediyor bunun baska bir acıklaması yok.

Cok sinir oluyorum bunun gibi durumlara baya bir yazdım o yuzden lütfen imkan oldukca sag seriti kullanınız.Sol serit sollamak içindir.Seyir halinde gitmek için değillll..:.
  • Yavaş gidenler sol şeridi kullanmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Allah karşılaştırmasın o halde, öyle aracına kamera takıp kendini sivil polis sanan çok korkağı harcadım.

Alıntıları Göster
    Çok gereksiz agresifsiniz. Ne yani bu kadar kolay mı adam harcamak sizin için ? Nasıl harcarsınız beni detaylandırabilir misiniz ? Ne gerek var böyle tartışmalara. Alt tarafı sağı dolu diye soldan devam ediyor adam 132km/s hızla...
  • trafik hanzoları yine basmış burayı,2li yollarda hız sınırı 110 zaten dallamalar,hanzo 200 le giderim diyor.bu halk adam olmaz.
  • sen miydin lan o dacia cı , hepinizi bulacam olm
  • sağ şerit komple ağır vasıta,ben sol şeritten giderim kimse karışamaz.110 la giderim istediğin kadar selektör koy tınlamam.bu hanzolar dayanamayıp sağdan geçiyorlar. az kaldı kamyonun birine kafayı çakacaklar.valla hiç üzerime alınmam devam ederim.
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    Seviyeye bak üsluba bak.
    Çukur izlemiş buraya gelmiş tek bildiği kelime aslan parçası tatava yapıyor. Yavaş böl elinde kalmasın.
    Arşiv falan zoruna mı gitti. Yazık kıyamam. Mesajını yazıp yazıp silmiş birde.
    İmzan güzelmiş bu arada. Sonradan görmek olmak zor tabi. Ama üzülme o da geçer.
    Dava konusunda da hala aynı şeyleri savunuyorum. Bilgin yok fikrin var.
    Trafikte falan da denk geliriz inşallah. Tam kedi farelik adamsın
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.