Şimdi Ara

Sol şeridi işgal edenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankara'da şehir içi 3-4 şeritli yollarda 80-90 ile sol şeridi sürekli işgal ediyorlar. önce birkaç kez selektör yapıyorum, çekilmezse yine aynını tekrarladıktan sonra kornaya abanıyorum. bu sebeple birçok kez sağa çekip kavga etmişliğim var. yahu arabadan mı kaynaklanıyor diye düşündüm ama leon'a da binsen son model mercedes'e de binsen durum aynı. bu aptallardan nasıl kurtulacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi God Yagami -- 17 Ocak 2018; 6:17:26 >

• Arabada kullandıkları tek ekipman sellektör ve korna olan, yolları oyun alanı zanneden bu insanlık dışı yaratıklar yüzünden her yıl onlarca kişi ölüp yada yaralanıyor.
    Birinin arkasına geçip sellektör ve kornayla taciz etmek öküzlüğün (gerçek öküzlerden özür dilerim) önde gidenidir. Memleket bunlardan kurtulduğu zaman ne trafik olur nede trafikte kavga, ölüm...
  • Yol Bossa neden yer vermiyorlar bilemem ama ben torosla kamyon falan sollarken mecbur sol şeritten gidiyorum arkadan hızlı gelen adam birden dibime giriyo sollama mi tamamlamam lazım ondan sonra yol veriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiteraryN

Yol Bossa neden yer vermiyorlar bilemem ama ben torosla kamyon falan sollarken mecbur sol şeritten gidiyorum arkadan hızlı gelen adam birden dibime giriyo sollama mi tamamlamam lazım ondan sonra yol veriyorum

yav hocam 3 bazen 4 şeritli yolda gidiyoruz ama yine de ağır ağır sol şeridi işgal ediyorlar. bu kadar da olmaz ki.
  • İnsanlarda şehir içi ve şehir dışı yol algıları farklı oluyor. Ankaradaki 3-4 şeritli yollar otobandan farksız ama millet şehir içi olduğundan otobanda uygulması gerektirdiği bazı meseleleri uygulamaz. Ben böyle yorumluyorum.

İstanbulda da bi yere giderken 3 şeritli yolda otobanda gidiyormuşsun gibi hava olmuyo, ama bura istanbul 3 şerit birlikte basa basa gidiyor. Ankarada ağır ağır araba kullanan çok insan var. Durum böyle malasef

• komplex ego.
    vermiyecem diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yeni türkiyede sen kimsin ki benden yol istiyorsun algısı yüzünden bu tarz şeyler yaşanıyor.
    sağından geçip kırın önüne, sonra o düşünsün.
  • Önü boşsa ve yol vermiyorsa sağdan geçip önüne 1-2cm ile kırar yavaşlarım

• ayda bir açılan başlıklardan
  • Sonuc?

• Çalıştığım iş gereğince Çanakkale den Balıkesir e gidiyorum gerek uzun yol gerek kısa yol farklı yollar kullanıyorum bende şöyle bı algı oluştu genel olarak yol vermeyen araba kullanıcıları gibi genel de Toyota Opel Volkswagen marka kullanan araç sahipleri kesinlikle aynalarina bakmıyor yol vermiyor ne kadar sellektor yaparsan yap uzak yakın farketmez illa kornaya asılacaksin kesinlikle herkes aynıdır demiyorum benim gidip geldiğim yollarda karşılaştığım yol vermeyen genel manada karşılaştığım olaydır hiç değişmez bı Opel marka gördün mü kesin yol vermicek derim vermez sagindan geçmek zorunda bırakır beni kesinlikle yol müsait değil ve vermiyor gibi bı olay değil gicikligina mi yoksa aynalar bakma özürleri mi var bilmiyorum

• Yollara çıktığım ilk günden beri sol şeritler hep işgal altındadır, işgalcileri 2 ana başlık altında tanımlayabiliriz. Birinci grup soldan 80-90'la gidenler, ikinci grup ise soldan 120-200küsür ile gidenler. Nedense bu ikinci grup hep birinci gruptan işgalci diye bahseder ama kendilerinin de sol şerit işgalcisi olduklarından hiç bahsetmezler. Her ikisinin de azalarak bitmesi dileğiyle...
  • Arabada kullandıkları tek ekipman sellektör ve korna olan, yolları oyun alanı zanneden bu insanlık dışı yaratıklar yüzünden her yıl onlarca kişi ölüp yada yaralanıyor.
    Birinin arkasına geçip sellektör ve kornayla taciz etmek öküzlüğün (gerçek öküzlerden özür dilerim) önde gidenidir. Memleket bunlardan kurtulduğu zaman ne trafik olur nede trafikte kavga, ölüm...
  • İnsanlarımız cidden eğitimsiz cahil.

Ben hep 60-70-80 gibi hızlarda ya orta şerit ya da sağ şeritten giderim.

Otobanda bile 200 km hızlarda bile fırsatım varsa orta şeride geçerim ki benden daha hızlı gelen varsa geçsin gitsin diye yavaşlamadan. Sürekli ayna kontrolü yapılmalı.baktınız gelen yaklaşan var sağa geçilmeli.

• bu mevzu sık sık açılıyor forumda.
    önceki konularda bu soruna çözüm bulamayan forum ahalisi bu konuda da çözüm bulacağını sanmıyorum.
    teoride herkes iyi çözümler mükemmel ama pratikte sıkıntımız var.uygulayıp uygulatamıyoruz.
  • Ankara'da şehir içi yollarda hız sınırı kaç km.acaba?
  • Otoyollarda hangi şeritte, hangi hızda gidildiğinden çok gidilen şeritte yapılan hızla bir sağ şeritteki araç geçilemiyorsa yanlış şeritte gidiliyor demektir ve bir sağ şeride geçmek gerekir. Bunu herkes yapsa trafik ciddi oranda azalır.
  • Ben genelde selektor yapmam sagdan sollar gecerim o hatasini anlar hemen saga gecer zaten. Sagdan sollamak en buyuk eglencem ama sagdan sollamak ayni zamanda tehlikeli sag tarafa cok dikkat etmek lazim yoksa tırın dibinde patlayabiliriz

• Bir motosiklet kullanıcısı olarak 60-70le gitsinler sol şeritten razıyım,ben sağından geçiyorum zaten,ama adamlar ortadan gidiyor direk abi deliricem yakında valla,solu yavaş gitsede işgal etsin tek istediğim iki şeridede girmesin,adamlar bildiğin şeridin ortasında gidiyor sağından geçemiyosun solundan geçemiyosun arkalarında geziyorsun sonra,aralarından geçmeye çalışsan önüne kırıyolar sağdan geçsen sağa kırıyolar şaka gibi ya millet trolünemi yapıyor bilemiyorum,her gün 4-5 kişiyle tartışıyorum yolda bu yüzden,devletin şu olayada bi el atması lazım artık

• Ne büyük dertlerimiz var
  • Bunun en büyük sebebi kimsenin araç sürerken dikiz aynasını kontrol etmemesi hatta en soldan çok hızlı şekilde gelen araç dibine girmiş bile olsa umursamadan önüne kırıp kendi önündekini sollamaya çalışması bu hareketi yapmayı kendine hak zannetmesi ben en çok bunlardan muzdaribim. Ben her 10 saniyede bir dikiz aynasına göz ucuyla bakarım arkada ne olup bitiyor diye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.