Şimdi Ara

sol şeridi ihlal edenleri makaslama cezası (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
0
Favori
10.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dünden beri onu anlatmaya çalışıyoruz. öyle bir sürücü yok, hayal ürünü. ben rastlamıyorum onlara. makasçılar kendilerine meşruluk kazandırmak için hayal bir sürücü tipi yaratıyorlar. belki binde bir çıkar, onun da sağından geçer sorun etmezsin. asıl kavga nizami araç sollamak için sola geçenlere tahammülsüzlükten kaynaklanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen yine makaslaya makaslaya gidiyordum ; bundan sonrasını okumadım inş sağlam bi ceza yazılır bana Bir denk gelsen zaten cezan direkt elinde sağlıcakla kal

• quote:

Orijinalden alıntı: raskalnikov85

Valla buyur. 16 yillik profesyonel boksorum. Bilegine ve yuregine guveniyorsan izmir gedize beklerim
    4 yıldır body ile uğraşıyorum, bir ara görüşelim. Bornovadayim ben de :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Navi kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbul’da aktif arac kullanmadiginizi dusunuyorum maalesef. Ben her gun 50 km yol yapiyorum,sabah ve aksam her seferinde cok sayida boyle sofor(!) ile karsilasiyorum. Hayal urunu dediginiz sey maalesef benim gercegim ;)

• Bir arabayı sağından geçmeye makas demek bana pek doğru gelmiyor. Çünkü soldan da geçerek makas atılabilir. Önemli olan tehlikeli hareket yapmamak. Bazı öküzler müsait yolda bile sollama yaparken önüne kırabiliyor mesela, bu ne şimdi?

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Cezaya itiraz ettiğin de dosyaya bakan hakim inşallah bu açıklamana inanır.

• Nizami hız sınırı içinde takip mesafesini koruyarak selektör ile yol isteyene kendimi veya sağdakini riske atmadan yol veririm.
    Yok öküz gibi dibime kadar gelip selektör yapıp durana hele araçta teksem hafif fren gaz ile heyecanlı saniyeler yaşatıp müsait olunca yol veririm.
    Yolda yürürken bile önündeki adamın g.tüne kadar girip bağırmıyorsak yolda da yapamayız. Siz 180 basıp kesintisiz devam edeceksiniz diye kızıl deniz gibi trafik ortadan size yarılıp yol veremez.
    Evet trafikte 3 şeritli yolda kamyondan yavaş gidip ortada veya nadiren solda seyreden yok mu var. Ama makasa girmek gibi kanunsuzluğu haklı çıkarmaz.

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    left line camper ne la? ne çabuk unuttunuz kendi dilinizi. sanırsın ülke de ingilizce konuşabilme/anlayabilme oranı %90!
  • quote:

Orijinalden alıntı: seeder

Cezaya itiraz ettiğin de dosyaya bakan hakim inşallah bu açıklamana inanır.
    Şöyle söyleyeyim, sağ şeritte 110 ile gidiyorsunuz. Mümkün olduğunca sağ şerit kullanılmalı, sağ şeritte daha yavaş giden bir araç varsa sollanmalıdır.
    Peki orta şeritte de 90 ile giden birisi var. Önce orta, sonra sol şeride geçip, o aracı geçip tekrar önce orta sonra sağ şeride dönmek mi gerekiyor?
    Ben kilometrelerdir sağ şeritte 110 km/sa ile seyrediyorum?

Aynı şey işte, hızına göre doğru şeridi seçmeyen araç sol şeritteki. Ben ise hızıma göre doğru şeridi seçiyorum çünkü benim daha sağımda bir şerit yok, trafiğin temposunu ben belirliyorum. Ha sağ şeritte bir kamyon gelir, o zaman sağ şeridin hızı 80'e düşer, ben o zaman orta şeride geçerim, 110 ile yoluma bakarım. Kamyon geçildikten sonra sağ şeride geçip 110 ile seyretmeme mani bir durum var mı? Yok. O zaman sağ şeride devam.
    Peki ben 2 şeritli bir yolda sol şeride çıktım, sağ şeritteki 80 ile giden araçları geçiyorum. Sonra daha sağ şeride dönmeden sol şeritte de 90 ile giden bir araca denk geldim. Sollamasını bitirmesi için bekledim, sollamasını bitirdiği halde, sağı müsait olduğu halde geçmedi. Ee bir kere selektör attım belki fark etmemiştir diye gene geçmedi. Ee sonsuza kadar adamın arkasında 90 ile mi gidicem? Sağ müsait olduğu zaman yapmam gerekeni yapar, mümkün olan en sağ şeride geçer, seyir hızıma çıkarım. O sol şeritte yavaş kalıyorsa kabahat bende değil. 2 kilometre ötede de sağ şeritte bir kamyona denk geldiğimde tekrar sollamaya çıkarım.

Yanlış olan ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

4 yıldır body ile uğraşıyorum, bir ara görüşelim. Bornovadayim ben de :)

Alıntıları Göster
    O köpeğin kulaklarını ve burnunu ısırırım kopartırım çok tatlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

geçen yine makaslaya makaslaya gidiyordum ; bundan sonrasını okumadım inş sağlam bi ceza yazılır bana Bir denk gelsen zaten cezan direkt elinde sağlıcakla kal
    Trafik polisi misin?
  • talharo123 T kullanıcısına yanıt
    istanbula senede bir gelir arabayı park ederim, orada araç kullanmak çılgınlık geliyor bana.
    biz şehirler arası yollar için konuşuyoruz. şehir içi sol şerit isgali pek söz konusu olmaz. yollar kısadır, hız limiti düşüktür. dönüşler vardır sağa, sola. adama niye soldasın denmez.

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Left line camper değil fast lane occupier

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

Millet makas atanlari linc eder de, makasin sebebi olan left line camper lara bisey demez.
    Hem cahil hem de ozenti

• Sol şeridi ihlal edeni makaslama cezası verelim konu sahibine ne ceza verelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • makasçılığın cezası 2500tl.paranız çoksa ve ceza puanını doldurmak istiyorsanız yapın aq
  • Navi kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbul’un kendine has bir trafik sistemi oldugu icin,biz anlasamayiz hicbir sekilde. Istanbul’u yasamayan insanlar,anlamiyor dogal olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Hem cahil hem de ozenti

Alıntıları Göster
    ne biliyorsun belki de adam ingiliz edebiyatı okudu
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.