Şimdi Ara

SOL Rezalet Yurtdışı Çıkışları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
3.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Aynı şekilde konsolda oynadığım tüm oyunlarda hafta sonları ve akşam saatleri rezalet, yer Göztepe Mh. Kadıköy İstanbul

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

lokasyon bazlı sorunlar olabilir hocam çıktığınız routerla ilgili sol a kayıt oluşturun isterseniz istanbul kadıköy kozyatağı bölgesindeyim ffth bağlantı ile paket kayıpsız sabit 6 pingle valorant oynuyorum. birde statik ip yoksa ondan kaynaklı olabilir..

• MeNzA M kullanıcısına yanıt

statik ip yok, statik ip çözüyor saten sıkıntıları da neden her ay 30 TL statik ip ücreti ödeyeyim.

Kesinlikle!

Tecrübelerime dayanarak statik ip ye sorun çözme konusunda güvenmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü onunda bir garantisi yok. Kendimden örnek vererek şöyle anlatayım mesela bana Ankara üzerinden ip bloğu denk geldi. Normalde İzmir - İstanbul - Avrupa oluyor güzergah ama bu şekilde İzmir - Ankara - İstanbul - Avrupa. Zaten yurtdışı çıkışı kötü üstüne bir de yurtiçi turu atıyorsun sonra ping oluyor ebesinin ip adresi. Sabit ip almak isterseniz eğer sistemde bir değişiklik olmadıysa kullandığınız kadar fiyat ödüyorsunuz. İp alıp test yaptınız ve beğenmediniz. İptal ettirdikten itibaren 72 saat beklemeniz gerekiyor. Bu süre zarfında tekrar başvuru yaparsanız aynı ip yi veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • globaltraceroute üzerinden tracert yaptığımda level3 üzerinden polonya sunucularına 50-60 pingle ulaşıyorum evden yaptığım zaman seabone üzerinden 130 ping ile ulaşıyorum sebebi nedir ?

• Bu olay devam ediyor mu yurtdışına hız sabitleme ve yüksek ping olayı

• rodolphuS kullanıcısına yanıt

istanbul içinse kabulu zor değerler, internet boşta bu değerler uçuk karşı sunucuda bir yamukluk yoksa.

Steam PUBG için Comnet ftth'da İstanbul-Frankfurt oyun içi 34-36ms'de seyrediyor

traceroute to 104.44.43.135 (104.44.43.135), 20 hops max, 46 byte packets

1 100.64.0.1 2.434 ms

2 172.16.34.1 2.540 ms

3 10.0.255.233 2.613 ms

4 185.1.48.11 4.709 ms

5 104.44.43.135 34.650 ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 1 Temmuz 2022; 19:51:51 >
  • CS:GO oynuyorum polonya sunucularında bir sıkıntı var valve sunucusunda bile 100 ping alıyorum çok anormal bir durum var fakat superonline'a derdimi anlatmama rağmen bizimle ilgili bir sorun değil diyorlar :D şaka gibi gerçekten. Taahhüt'ü bozarsam 1700 lira ödersin diyorlar bende avukat arkadaşıma sordum kanunlar senin yanında fakat biraz uğraştırır dedi ne yapsam bilemedim.

Comnet mi kullanıyorsunuz, memnun musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodolphuS -- 2 Temmuz 2022; 14:55:51 >
  • Cloudflare WARP üzerinden çıkış alıp Sol bağlantısını deneme şansınız oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Temmuz 2022; 15:18:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

FTTH üstünde şuan iyi gidiyor yönlendirmeleri başarılı

CS:GO oynayan arkadaşlar gruba yazdı bu hafta yönlendirme değişmiş galiba direk viyana erişiminde bir sorun var düzelir, sizde etkilenmiş olabilirsiniz.

• google.com a bile SOL fiber kullananlar arasında 10-15mse ulaşanlar varken benim gecikme değerlerim 35-40mslerde. Bunun neresi adil neresi standart olabilir ki?

• benim modem çıkışı hala aynı pek değişen bir şey olmadı :)

Hocam bendede benzer sorunlar var. Bizlik bir sorun yok diyorlar. Sitelere girerken bile sayfalar önce hata veriyor yenileyince girebiliyorum. Ping degerlerim frankfurt hariç avrupaya 150ms+ statik ip alın diyorlar, ya düzelmezse diyorum bir şey diyemiyorlar:D CGN ip den de çıkaramayacaklarını belirttiler. Sende bir gelişme olursa haber ver lütfen :D

• Valve ping durumları. :/

SOL Rezalet Yurtdışı Çıkışları

Google

SOL Rezalet Yurtdışı Çıkışları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 13 Temmuz 2022; 13:23:35 >
  • Valorant için test edebilecek arkadaşlar var mı ? fiber 100+ kullanan arkadaşlar ? frankfurt-paris-londra herhangi biri olur

• anlık, konum ankara:

Turk Net Speed Test Sunuculari

- Istanbul: 10ms

- Konya: 20ms

- Antalya: 17ms

- Adana: 12ms

- Ankara: 5ms

- Samsun: 13ms

- Denizli: 24ms

- Diyarbakir: 17ms

- Izmir: 20ms

.:: SERVISLER ::.

Google Sunuculari

- Google 61ms

- Google DNS 25ms

- GoogleDNS IPv6 ERROR

Amazon AWS Sunuculari

- Frankfurt, DE: 54ms

- London, GB: 66ms

- Ireland, IE: 74ms

CloudFlare DNS Sunuculari

- CloudFlare DNS: 39ms

- CloudFlare IPV6: ERROR

Discord Sunuculari

- Rotterdam, NL: ERROR

Twitch Sunuculari

- Twitch 47ms

AdGuard DNS

- AdGuard: 14ms

Next DNS Sunuculari

- Next DNS 13ms

Geforce NOW Sunuculari

- Ankara, TR: 4ms

- Istanbul, TR: 11ms

.:: OYUN ::.

Valve Sunuculari

- Vienna, AT: ERROR

- Frankfurt, DE: 52ms

- Poland, PL: 62ms

- Paris, FR: 75ms

- Amsterdam, NL: 52ms

IPv6

- Vienna, AT: ERROR

- Frankfurt, DE: ERROR

- Stockholm, SE: ERROR

Riot Games Sunuculari

- Istanbul, TR: 14ms

- Frankfurt, DE: 46ms

PUBG Sunuculari

- Frankfurt, DE: 54ms

Fortnite (Epic Games) Sunuculari

- Paris, FR: 56ms

Rainbow Six Siege Sunuculari

- Spain, ES: 64ms

- Stockholm, SE: 73ms

Apex Legends Sunuculari

- Frankfurt, DE: 56ms

Battlefield Sunuculari

- Frankfurt, DE: 47ms

World of Tanks

- EU1: 53ms

- EU2: 53ms

- EU3: 49ms

Rocket Leauge

- Strasbourg, FR: 62ms

Bu test scripti Telegram: @yns0001 tarafindan yapilmis, @schipht tarafindan duzenlenmistir

• N3CR0M4NC3R kullanıcısına yanıt

100ün altında paket kullanıyorum ankaradan istanbul 14-15ms frankfurt 45-48ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf683 -- 13 Temmuz 2022; 23:52:0 >
  • schipht kullanıcısına yanıt

Hocam sen memnun musun internetinden akşamları oyun dizi film netflix youtube vs durumun nedir modem me kullanıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crashris kullanıcısına yanıt

evet hocam çok memnunum hem de, hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar telekom altyapısında (FTTB) birçok iss denedim hepsinde oynadığım oyunda 80 90ms gecikme ve paket kayıpları yaşıyordum şuan oynadığım oyunda sabit 50 ping alıyorum ve paket kayıpları sonlandı

huawei hg8245X6 getirmişlerdi kurulum için geldiklerinde gayet memnunum geniş bir apartmanın bir en uç köşesindeki odadan diğer çapraz köşedeki daireye kadar çekim gücü var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.