Şimdi Ara

Sol fiber hiçbir VPN çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xbox gamepass xcloud için vpn e ihtiyacım oldu. Bir çok ücretsiz ve ücretli vpn denedim.

Hiçbiri işime yaradı.

Çoğu ip adresimi gösterdi. (176.x)

Yurtdışında gösterenlerde işe yaramadı.

Operavpn çalışıyor ama ben windowsta çalışan vpn arıyorum.

Yurtdışı server kiralama yöntemi var ama hem karışık hem pahalı.

• Sanal sunucu alıp wireguard vpn, openvpn, sstp vpn kurabilirsin. Not: port değiştirmeyi unutma ssh kullanmıyorsan vpn portunu 22 yap.

• yardımcı olmak adına kendi vpn bilgilerini veriyim onları modeminize girip deneyin belki işe yarar

• quote:

Orijinalden alıntı: cat174

Sanal sunucu alıp wireguard vpn, openvpn, sstp vpn kurabilirsin. Not: port değiştirmeyi unutma ssh kullanmıyorsan vpn portunu 22 yap.

hangi sanal sunucuyu önerirsinz ve fiyatı nedir? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddi0

yardımcı olmak adına kendi vpn bilgilerini veriyim onları modeminize girip deneyin belki işe yarar

Teşekkürler. Modemde nereye giriliyor? Önce oraya bir bakayım.

• SOL'de portlar kökünden kapalı. OvenVPN kurdum evde, local ile uzaktan bağlantı kurmak için hiç bir port açık değil. BTK üzerinden İlgili birimlere yazdım aldığım cevap altyapı güvenliği ile portlarımızı kapatıyoruz... Bu durum berbat gerçekten. SOL altyapısında böyle bir sorun var. Kurumsal müşteri olmak gerekiyor bu sorunu önlemek için. 1 yıldır mücadele ediyorum bu durumda. Windscribe üzerinde bir kaç sunucu açık görünüyordu bir kaç gün önce o da sorunlu idi.

Temel portlar kullanılarak VPN sanal sunucularda çalıştırılabilir, uygulamalarım oldu fakat gerek bandgenişliği sıkıntısı gerek portların güvensiz oluşu sıkıntılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 28 Aralık 2020; 18:14:31 >
  • Yukarıda kendi VPN'ini vermeyi teklif eden arkadaş özelinde söylemiyorum, muhtemelen iyi niyetlidir ama başkasının ya da bilmediğiniz kuruluşların sunduğu VPN hizmetlerini kullanmanızı önermem. Cihazınızın (hatta routerınıza kuruyorsanız ağınıza bağlı tüm cihazların) internet giriş ve çıkışını bu kişilerin takip etmesini (ve hatta değiştirmesini) istemiyorsanız güvendiğiniz yerlerden VPN hizmeti almanızı, hatta mümkünse güvendiğiniz bir şirketten alacağınız sanal sunucuya bir VPN yazılımı kurarak ona bağlanmanızı öneririm.

• Sanırım bu işin kolay bir yolu yok.

vpn satın alsak ne zaman kapanacağı belli olmaz.

kendimiz uzak sunucuda vpn kursak, ayarlar çok zor.

Vodafone fiberde bu olay var mı acaba?

• pphammer kullanıcısına yanıt

Suan comnet kullanıyorum yasaklı sitelere giriş yapabiliyorum telefondan da bilgisayardan da hiçbir türlü engellenmiyor

Elimde paralı vpn var modeminizde vpn kısmı varsa veriyim

• Demek o yüzden hiçbir vpn çalışmıyor adamlara bak ya kafalarına göre kapatıyorlar kaç gündür yurtdışı netflix açmak için uğraşıyorum Tr'de çoğu dizide bütün sezonlar yok

ayarlarını yapmak zor değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddi0

Suan comnet kullanıyorum yasaklı sitelere giriş yapabiliyorum telefondan da bilgisayardan da hiçbir türlü engellenmiyor

Elimde paralı vpn var modeminizde vpn kısmı varsa veriyim

h267a zte sol fiber var. Vpn girme yeri var mı bilmiyorum. connect nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 28 Aralık 2020; 21:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evrifaessa_TR

ayarlarını yapmak zor değil.

Hocam bir yol gösterin. Adım adım ilerleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.Hamilton

Demek o yüzden hiçbir vpn çalışmıyor adamlara bak ya kafalarına göre kapatıyorlar kaç gündür yurtdışı netflix açmak için uğraşıyorum Tr'de çoğu dizide bütün sezonlar yok

Windows Opera dahili vpn amerika netflixe bağlanıyor. Bir test edin.

buraya bakabilirsiniz örnek olarak. internette onlarca kılavuz var.

• Turkcell/Superonline'dan bahsedilince aklıma ilk sansür geliyor. China Telecom ile yarışır. O yüzden konu ve yorumlar beni şaşırtmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 3 Ocak 2021; 15:46:56 >

Hocam Mac kullanıyorum ama bakıcam belki macos içinde vardır bir şeyler

• DigitalOcean, Vultr, Linode veya AWS LightSail'den en uygun cloud server'i kiralayip uzerine WireGuard kurulumu yapabilirsiniz.

Dedicated bir sunucunuz olur. IP tamamen size ait olur (onceden VPN olarak kullanilmadigini varsayiyiorum). Loglama vs. gibi kayitlar asla olmaz. Portunu siz belirleyeceginiz icin public WiFi olan yerlerde bile generic port uzerinden trafigi yonlendirebilirsiniz.

Ciddi olarak aylik buna butce ayirabilcek kisilere wireguard kurulumu konusunda bir sure yardimci olabilirim.

• WireGuard + Pi-hole + Unbound kurulu VPN sunucum var. Fakat hazır satılanların VPN'lerin yeri ayrıdır. Çünkü konuda da bahsedildiği üzere sizlere streaming servislerini birçok konumdan rahatlıkla seyredebilme imkanı verirler. Uyarı yemeden veya hesabınız kapatılmadan güvenli bir şekilde torrenting yapabilme imkanı verirler.

Birileri hepsi günlük tutuyor diye bas bas bağırsa da bir sürü kayıt tutma zorunluluğu olmayan offshore hizmetler var. İnternet ortamında çok görüyorum, adam kahve bilgisiyle gelip offshore'un ne demek olduğundan bir haber yalan, yanlış bilgi vermeye çalışıyor. Almanya, Fransa, ABD merkezli VPS'i kiraladığınız Hosting firmasının sizin her bilginize erişebildiği gerçeği varken kayıt tutma zorunluluğu olmaması için bilmem kakao adasında şirket kuran adama daha çok güvenirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.