Şimdi Ara

SOL Fiber aktivasyon sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce cumartesi günü (31.03.2018) binaya kutu koydular ve ardından bir ekip daha geldi hemen aktifleştirdi kutuyu aynı gün fakat 2 haftadır abonelik almaya yada kutudan dairelere kablo çekmeye dahi gelmediler. Daha önce bu süreci yaşamış birileri yada fikri olan varsa aydınlatabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just4w0n -- 11 Nisan 2018; 21:54:25 >

• Banada 10 gün içinde bina içine kablolama yapılmaya gelinir söylendi hala bekliyoruz 8 gün oldu bakalım
  • kablo bina altında sonlandırılmış olsa bile backbone bağlantısı yapılmamış olabilir, çünkü ilk olarak bina altındaki kutuda sonlandırıyorlar daha sonra backbone bağlantısı yapılıyor. siteden kontrol ettiğinizde ikamet ettiğiniz apartman/site listede gözüküyorsa bölgenize bakan bayi ile konuşun.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Hayır gözükmüyor, backbone dediğiniz kutu aktivasyonuysa onu aynı gün yaptı başka ekip gelip.
    Bayiyle neredeyse her gün görüşüyoruz bir gün gelip dairelere kablo çekilecek diyorlar, ertesi gün arıyoruz; sizin herşeyiniz hazırmış abonelik almaya gelecekler sadece diyorlar, cidden delirtecekler :)
  • safüzyon S kullanıcısına yanıt
    10 günü geçti bizim, bayiyle sürekli iletişim halindeyiz fakat durmadan lafı değiştiriyorlar :(
  • just4w0n kullanıcısına yanıt
    fiber dağıtım panosu konduğuna göre abone alacaklar sadace yöneticiden onay kalmış olmalı... sabret...www.superonline.net adresinden durumu yaz şikayetini onlarada bildir hızlandırsınlar...
  • just4w0n kullanıcısına yanıt
    backbone dediğim ana fiber kablo. onunla bağlantısı yapılmış olsaydı hizmet verirlerdi. belki ana kablo çekilmemiş bile olabilir, bina içine dikey kablo kanalları konulmuşsa her şey hazırdır. PoP noktası tarafında kapasite ayarlaması yapılıyordur. 1 aydan fazla sürmemesi gerekiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    Heryere yazdım ve başvurdum. Bunun için belli bir tarih veremiyoruz diyorlar.. Yönetici onayı alındı zaten önlerinde yaptılar kazıyı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsi aynı gün yapıldı, bina önündeki menhole bağladılar sonrada gidip saha dolabından bağlantıyı kontrol ettiler, anlıycağınız herşey hazır

• Merkezden switchin gönderilmesini bekliyorlardır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Switch dediğiniz nereye takılıyor ki? Menholde binadaki kutu da halledildi.

• Dün ekibi arayarak zorla eve getirttim, her şey tamammış. Abonelik aldılar tüm apartmandan.

Benim sormak istediğim bi soru var şimdi malum Superonline tarifeleri çok kötü en fazla 24mbit akkli veriyorlar, şuan almak zorundayım çünkü binaya ilk defa bağlantı yapılıp internet verilecek, vodafone alamıyorum sistemlerinde binamız gözükmüyor. Bende diyorum ki Superonline bağlatsam ama ilk iki hafta içinde Vodafone geçiş yapsam (iptal etmeden geçiş), hiç cayma bedeli öder miyim? Yada bir sıkıntı çıkar mı? Cayma bedeli olacaksa ne kadar çıkar sizce alacağım tarife 89TL ama liste fiyatını bilmiyorum ilk 3 ay ücretsiz, sonraki 24 ay 89TL. Bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun. Başka tarifede alabilirim superoline'dan şuan belirsiz ve önemi yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Dün ekibi arayarak zorla eve getirttim, her şey tamammış. Abonelik aldılar tüm apartmandan.

Benim sormak istediğim bi soru var şimdi malum Superonline tarifeleri çok kötü en fazla 24mbit akkli veriyorlar, şuan almak zorundayım çünkü binaya ilk defa bağlantı yapılıp internet verilecek, vodafone alamıyorum sistemlerinde binamız gözükmüyor. Bende diyorum ki Superonline bağlatsam ama ilk iki hafta içinde Vodafone geçiş yapsam (iptal etmeden geçiş), hiç cayma bedeli öder miyim? Yada bir sıkıntı çıkar mı? Cayma bedeli olacaksa ne kadar çıkar sizce alacağım tarife 89TL ama liste fiyatını bilmiyorum ilk 3 ay ücretsiz, sonraki 24 ay 89TL. Bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun. Başka tarifede alabilirim superoline'dan şuan belirsiz ve önemi yok sanırım.

Fiberde geçiş yapılmıyor. Önce hattı iptal etmenizi istiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Superonline bağlatıp, 2 hafta içerisinde iptal ettirsem sadece ilk ay faturasını öderim değil mi? ekstra kurulum veya cayma bedeli yansımaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Superonline bağlatıp, 2 hafta içerisinde iptal ettirsem sadece ilk ay faturasını öderim değil mi? ekstra kurulum veya cayma bedeli yansımaz?

Öyle olması lazım ama emin değilim. Daha önce cayma hakkını kullanarak iptal ettirmiş birinden bilgi almak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler. Daha önce yaşamış varsa yardımcı olabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.