Şimdi Ara

Sol far ve aydinlatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sol far iceri su almis. Komple degistir diyor usta. Far zaten yan sanayi. Yeni fari orjinal mi alayim ne alayim. Marka oneriniz var mi.

Aracin ileriyi daha iyi aydinlatmasi icin led ampul onerdiler. Sizin tavsiyeniz nedir.

Ayrica farın ön caminin daha parlak olmasi icin napabilirim. Sag orjinal far matlasmis sanki.

2014 linea actual arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bütçe müsaitse sağ sol far almak ve orjinal almak en güzeli. yeni tek far değişiminde diğerine ne yapsanız mat ve sönük kalıyor. bunun yanında yan sanayi far içinde hiçbirinin odaklamasi orjinal far gibi olmuyor.

• turbocharger41 kullanıcısına yanıt
    Sag fardaki matlık nasil açılır hocam.

• Bence çıkma mantıklı ama siz bilirsiniz. Hem yukarıda bahsedilen biri parlak biri mat olmaz.
  • Yan sanayi kaliteli marka oneriniz var mi

• Puntoda orjinal valeo yerine Trw marka kullanıyorum,linea için olanı var mıdır bilmem.Bi sıkıntısını görmedim.Koyu renk diye değişmiştim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • temiz çıkma alın. yan sanayiyi boş verin.
  • orjinal alamazsanız depo marka yan sanayi alabilirsiniz.En kaliteli yan sanayidir.
  • Led far mercek yoksa onunuzu aydınlatir ama uzagi aydinlatmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

Sag fardaki matlık nasil açılır hocam.
    detailing yapan yikamacilar parlatır ama kısa sürede yine matlasiyor. verdiğiniz parayi kenara atsanız sene içinde far parası olacağı için durum müsaitse iki taraflı orjinal değilse temiz orjinal çıkma far daha şık olacaktir

Hocam cift far almak daha mi iyi. Sadece sorunlu fari degissek olmaz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

Hocam cift far almak daha mi iyi. Sadece sorunlu fari degissek olmaz mi
    benim farların solup sararmıştı önce dedim ki temizleteyim falan baktım doğru düzgün far temizleme 150 200 lira. 50-100 arası olanlar farin sadece dış yüzeyini çeşitli zımparalar ile zımparalayıp parlatıyor oda uzun süreli değil yani 1 sene içinde çıplak plastik güneş yedikçe soluyor. aracı pasta cila ya verdiğimde fara da cila çekmişlerdi parlak duruyodu ama kıştan yaza gelene kadar daha beter sararıp soldu. sonra madem bu araca binicem dedim iki tane sıfır yan sanayi far alıp bi xenon merceklettim. mercek işi olmasa yan sanayi almazdım çünkü mercek olsunca odak mercekten geliyor far sadece tutucu görevine geliyordu. demem o ki çok takıldığına göre kafana alabilirsen sıfır alman daha güzel ha pimpirikli ince detay görende gözlerin varsa tek farı değişince bikac güne diğerinide değiştirirsin çünkü direk soluk olan gözüne gelicek. hayırlı akşamlar..

Distum benim far mercekli. Bu durumda ne onerirsin. Gece mumkun oldugunca iyi aydinlatsin ama baskalarini rahatsiz etmesin muayene sorunu olmasin.

• Su alma disinda baska problem yoksa cami actirip tekrar slikonlatip kapatmak daha mantikli. Bosa ekstra para vermeye ne gerek var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Masraf ne tutar takribi.

• Nasıl ki amortisör çift olarak değişiyorsa bence far da çift olarak değişmeli. trafikte görüyorum hep bir taraf sapsarı diğer taraf sıfır far yani kötü duruyor. değiştirecekseniz çift olarak değiştirip sağlam olanı da satabilirsiniz.

eğer çok kötü durumda değilse far camını ısıtarak tasından ayırıp suyu kuruttuktan sonra tekrar silikonlayabilirsiniz. eliniz yatkınsa kendiniz bile yapabilirsiniz aracınız ne bilmiyorum fakat bahsettiğim çok zor bir işlem değil.
  • ampülü söküp ampül yuvasından içeriye basınçlı havayı tutun kurur. sonra da su giren yeri tespit edip, silikonla yalıtımını yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akula06 -- 9 Kasım 2018; 9:44:9 >
  • Led xenon alma da ne alırsan al.
  • mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    bu durumda en iyi seçenek hangisi oluyor dostum.
  • Tek far değişiminde "çıkma" candır ben hem bütçeyi yormaz hem de değişmeyen farın yanında takma diş gibi sırıtmaz. Sıfır alacaksanız orjinal almaya dikkat edin hocam. Estetik açıdan da sıfır alacaksanız çift olarak alın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.