Şimdi Ara

Sokakta bulduğum güvercin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yazmam gerekirki daha önce kuş beslemedim.

Bugün hareketsiz halde buldum, veterinere götürdüm ancak ''Erken uçmaya çalıştığını, 10 gün içinde uçacağı'' gibi şeyler söyledi. Ancak yemek yediremedim.
    Denediklerim:
    - Aşurelik buğday (Resimlerde yok ama ek olarak kap içine koydum şu anda)
    - Yumurtanın sarısı
    - Kedi mamasını suyla ıslatıp ezip şırınga ile vermeye çalıştım ancak ezemedim.

Suyu ise sanırım içiyor, veya döküyor emin değilim. Kafasını bastırarak su içirtmeye ve yumurta yedirtmeye çalıştım ancak başarısızım, gözüne falan bastırıyorum gibime geliyor.

Yaralarına da batticon sürüyorum pamuk ile. Vücudunda bir çok yara var, fotoğraflarda sırtındaki yara gözüküyor.
    Sokakta bulduğum güvercin
    Sokakta bulduğum güvercinSokakta bulduğum güvercinSokakta bulduğum güvercin

Daha sonra yandaki delikleri kapadım, üstten açık karton. Nasıl beslemem lazım bu kuşu?

Bir gün sonra ekleme:
    Bugün saat 10 gibi baktığımda kaskatı, yana devrilmiş bir şekilde ölü halde buldum güvercini. Suyunun içinde yine buğday vardı ama artık yiyerek mi düşürdü suyun içine yoksa çarparak mı düşürdü emin değilim. Aynı şekilde buğday kabındaki azalmanın sebebide buğdayları çarparak yere düşürmesi olabilir emin değilim.

Açlıktan mı hastalıktan mı öldüğünü bilmiyorum ama yaşatamadım ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan mersedes -- 23 Mart 2017; 21:30:28 >

• Allah rahmet eylesin. Almasan dahada kötü olurdu. bende çok kuş aldım çoğu öldü. 1 tanesi sadece karga yavru saldım gitti .
  • Sağolun hocam bende öyle düşünüyorum zaten almasam kediler yerdi muhtemelen (tabii bu seferde kedinin rızkını aldım) , yanında mekanın köpeği var diye yaklaşamamışlar sanırım.

Bilmiyorum yemek yememesinin sebebi neydi, küçükte değildi pek ama belkide hastaydı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olabilir. yemek benimde aldıklarım ilk gün yemediler sonraki günler yediler . ilk gün muhabbet kuşuda alıyorsan yemiyor . heyecandan stresten
  • kardeş öncelikle merhaba. başıma 2 sene önce benzer birşey gelmişti. ve aynı şeyleri denedim. ne yumurta sarısı ne kuş yemi hiçbirşey yememişti. ama bulgur pilavını yemişti denemeni tavsiye ederim. normal pişmiş bizim yediğimiz bulgur.

edit: öldüğünü görmemiştim. başın sağolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusesss -- 26 Mart 2017; 20:54:52 >
  • yunusesss kullanıcısına yanıt
    Sağolun.

Çiğ mi verdiniz bulguru?

• adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    Pismis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunusesss kullanıcısına yanıt
    Bir dahakine denerim, ben pişirmeden normal aşurelik buğday denemiştim en yakın. Büyük kuşlar yiyor ama benimki yemedi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.