Şimdi Ara

Sokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
2
Favori
15.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MoKoKoSeekeR

Peki neden Avrupa'ya gidip yaşamıyorsunuz oradaki düzeni beğeniyor buradakinden çok şikayetçiyseniz?

Sen geç avrupayı. Senin elin benim cebimden çıksın sonra avrupaya bakarız. Dine saygı deyip dinle alakası olmayanlardan vergiyi alıp dine harcıyorsun. İçki, kumar, faiz paralarıyla ekonomi döndürüyorsun hala bıdı bıdı.

Zaten avrupaya gitmek kolay olsaydı kim kalır burada? Surilerle, ümmetle takılın ne yaparsınız yapın.

Bu düzenden şikayetçi olması gereken asıl sensin ama biliyorsun para tatlı. Camiye girerken 5 lira isteseler bakalım kaçınız girecek içeriye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanished Man -- 29 Nisan 2021; 5:5:31 >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Haklı olabileceğin konular var. Ancak onlardan birisi olmayan; para benim icin çokta tatlı değil en azından dinim ve devletimden daha önemli veya tatlı değil. Devletimin sırtına yapışmış kene gibi suriyelilerden hiç haz etmem bana kalsa birini bile devletimin sınırlarına veya milletin 100km yakınına sokmam. Arapların gerçekten müslümanları hariç geriye kalanı yani büyük çoğunluğunu ne haz ederim nede yakınımda isterim. Ben Türklükten ve İslam'dan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoKoKoSeekeR -- 29 Nisan 2021; 5:19:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görende türkiye hariç dünyanın bütün ülkelerinde millet elinde birayla sokakta geziyor sanır. Varmı öyle bir yer sokakta herkes elinde bira falan bilen varsa yazsın. Normal bir zamanda değilde ramazanda böyle bir şey olmasıda ilginç hani birileri kastenmi yapıyor nedir.

• Şöyle bir tip bana denk gelse bayıltana kadar döverim. Önce kafayı çakıp sersemletip ardından tutup yere yatırıp suratına hızlı hızlı balyoz gibi yumruklarımı indiririm. Kişisel özgürlüğüme, bana veya aileme saldırı yoksa hiç bir şekilde şiddete başvurmam. Aslında güzel tatlı bir dille yaklaşsa "sorun" çözülecek belki ama yine de o gence bir şey demeye hakkı yok. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye boşa denmemiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaş içiceksen de git evinde iç sokak ortasında ne içiyorsun. Ben bu sene açıkçası hiç ramazan havası görmedim.. Geçen arapin biri yolda hamburger yiyerek yürüyordu napiyosun sen dedim Türkçe bilmiyo ben dedi laaa sanki inadına yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 29 Nisan 2021; 8:7:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilenthillDream

Arkadaş içiceksen de git evinde iç sokak ortasında ne içiyorsun. Ben bu sene açıkçası hiç ramazan havası görmedim.. Geçen arapin biri yolda hamburger yiyerek yürüyordu napiyosun sen dedim Türkçe bilmiyo ben dedi laaa sanki inadına yapıyor

Alkolü yasakladınız yemek yemeyi de mi yasaklayacaksınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: MoKoKoSeekeR

Işid artığı mı :) en son sen gibileri gördük para için ışidci olan. İhtiyaçlar hiyerarşisinin ilk basamaklarını geçemeyen bana insanlıktan bahsediyor. Gerçekten üzücü keşke aklı selim bir insanla muhatap olabilseydim. Belki karşılıklı kin değil fikir alışverişi yapardık.

Sen daha burda mısın Yallah irana

• quote:

Orijinalden alıntı: SilenthillDream

Arkadaş içiceksen de git evinde iç sokak ortasında ne içiyorsun. Ben bu sene açıkçası hiç ramazan havası görmedim.. Geçen arapin biri yolda hamburger yiyerek yürüyordu napiyosun sen dedim Türkçe bilmiyo ben dedi laaa sanki inadına yapıyor

Toplum içinde ahlak ve din bekçiliği yapmak istiyorsan irana doğru usul usul uzayın.. Uçak biletin benden..

• Delikanlılık yapıyor gibi bir de toplanmışlar başına. İnsanlar birbirinin özgürlüklerine niye bu kadar karışıyorlar anlam veremiyorum. Faşist bir dinci olmak kadar insanı küçülten bir şey olamaz.

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt

Çok haklısın. İnsan yaşadığı toplumun kurallarına uymak zorunda.

Eğer işine gelmiyorsa ufak ufak atinaya,erivana gidebilir. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Sokakta alkol alanlar bu ulkede ramazan olsun olmasin sevilmemis ve rahatsiz edilmistir. Sokakta alkolle gezen adamin bu toplumda yeri yok biliyorsunuz hala bir masum gostdrme cabasi.

Bak bira icen masum degildir demiyorum . Iyi anla Turkiyede buyuk cogunluk icin sokakta parkta alkol alan insan beladır serseridir. Bu on yargiyi kiramazsin.

Ben ailemle yururken elinde alkol olan biriningorsem ailemi tehlikendrn uzaklastirmaya bakarim ilk. Cunku adam alkol aliyor kimbilir ne yapacak. Bwlki cekip bicagi salliycak rast gele.

Ayrica yask zaten ;) Ya mekanda ya evde yada mekanin harc odedigi acik alanda icilebilir.

Çok haklısınız, alkol alan kişi ona buna sataşır muhakkak.

Mesela geçende kenara oturmuşum kola içiyorum. Alkollü biri dikildi tepeme, yok burada kola içemezsin at çöpe falan. Sonra yanında bir güvenlik görevlisi belirdi, o da alkollü. Sonra baktım etrafımı bir sürü alkollü insan sardı. Gık desem dövecekler. Ben de mecburten kolayı çöpe attım. Vallahi bu sarhoşlar toplumun başına bela.

(önemli not: Hayatımda zerre alkol almış biri değilim, cevap yazmaya kalkan ona göre yazsın)

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Çok haklısınız, alkol alan kişi ona buna sataşır muhakkak.

Mesela geçende kenara oturmuşum kola içiyorum. Alkollü biri dikildi tepeme, yok burada kola içemezsin at çöpe falan. Sonra yanında bir güvenlik görevlisi belirdi, o da alkollü. Sonra baktım etrafımı bir sürü alkollü insan sardı. Gık desem dövecekler. Ben de mecburten kolayı çöpe attım. Vallahi bu sarhoşlar toplumun başına bela.

(önemli not: Hayatımda zerre alkol almış biri değilim, cevap yazmaya kalkan ona göre yazsın)

Alıntıları Göster
    Guzel hikayeymis ;) cok begendim film mi düşünüyorsun dizi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Guzel hikayeymis ;) cok begendim film mi düşünüyorsun dizi mi?

Alıntıları Göster

Dizi yapıp kanal 7'de oynatabiliriz.

İsmini de buldum. "Başı açık alkollülerin zulüm ettiği zavallı badem"  

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Dizi yapıp kanal 7'de oynatabiliriz.

İsmini de buldum. "Başı açık alkollülerin zulüm ettiği zavallı badem"  

Alıntıları Göster
    Hadi bakalim destekliyoruz ;)

• Tamamen gücü yeten yetene br durumu var. İçki içen eleman belli ki belalı ya da kavgacı bir tip değil, gayet uysal. Bundan cesaret alarak Ramazan bahanesiyle salça olmuşlar buna. Gerçekten serseri, belalı biri olsaydı orada gıkını çıkarmadan kuyruğunu kıstırıp içinden söylene söylene giderdi. Hiç de sevmem böyle dayılanan tipleri, mevzu her ne olursa olsun.

• Ben inadına yiyip iciyorum haydi bir babayigit gelsin de bir sey desin bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishairboy

Çok haklısın. İnsan yaşadığı toplumun kurallarına uymak zorunda.

Eğer işine gelmiyorsa ufak ufak atinaya,erivana gidebilir. 

Birincisi bu ülke senin dininin kurallarıyla yönetilmiyor.

İkincisi benim dinime göre alkol almak sevap, sen beni rahatsız etme ben de seni etmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 29 Nisan 2021; 12:1:20 >
  • Sokakta icki icmek yasak diye biliyorum ancak ulkenin kolluk kuvvetleri varken oradaki magandaya kalmadi kanunu uygulamak.

• o kadar sıkıldım ki bunlardan. keşke kim kimsenin inancına, hayat tarzına karışmadığı bir dünyada yaşasaydık offff. noluyo yani o bira içince senin oruncun mu bozuluyor?

• reactor1111 kullanıcısına yanıt

O zaman sende türbanını sadece evde tak dışarda yapma sadece namazını evinde kıl cami doldu diye sokakları kaldırımları kapatma sagda solda kılma bu liste uzaar gider

kısaca saygı gormek istiyorsan göstermek zorundasın. Benim dinim brnim dinim diye dolanamazsın

isteyen istediğini yapar sokakta ıcmek ayıp birşey degıl

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.