Şimdi Ara

Sokak köpeklerini Cimere şikayet edelim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merkeze uzak bi yerde yaşıyorum. Ekmek almak için fırına gittim. 500 metre içinde 10 tane köpekle karşılaştım. Daha birkaç gün önce 6 yaşındaki kız çocuğunu sokak köpekleri parçalamış. Nerdeyse hergün haberlerde köpeklerin saldırıp yaraladığı veya öldürdüğü birinin haberi var. Sokak köpeklerinin sayısı aşırı derecede arttı.

Cimer'e şikayet ettim. Cimer'den gelen cevap: "Talebiniz yasa değişikliği gerektiren bir istek olup, yasanın değişmesi ile ilgili talebinizi Tarım ve Orman Bakanlığı'na iletmeniz sorunun çözüme kavuşması anlamında daha etkili bir çalışma olacaktır. " Cimer'den Orman Bakanlı'ğına ilgili yasaların değişmesi ve sokak köpeklerinin toplatılıp uyutulması için başvuruda bulundum.

Amerika, Avrupa nasıl sokak köpeklerini toplayıp, uyutup kendi vatandaşlarının can güvenliğini sağlıyorsa, Türkiye Cumhuriyeti'ninde artık aynı şekilde sokakları temizlemesi gerek. Bunun için herkesi Cimer'den Tarım ve Orman bakanlığı'na şikayet etmeye davet ediyorum.

Herkes banane derse sorun çözülmez. Şikayet ettiniz diye swat timi evinize gelmez. Herkes şikayet ederse devlet "Tüm medeni ülkelerin yaptığı gibi" sokakta gelip geçene saldıran bu başıboş köpekleri toplayıp uyutur. Devletin öncelikli görevi vatandaşının can güvenliğini sağlamaktır. Emin olun yeterli sayıda tepki gelirse, devlet bu sorunu çözer.

• aynen öyle sokakların bu potansiyel teröristlerden temizlenmesi gerekiyor

tamamının itlafı şarttır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 18 Mayıs 2021; 13:38:49 >
  • Edin tabi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Istediginiz kadar edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-289234E80 -- 8 Mart 2024; 20:44:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam kapanma nedeniyle iş yeri kırsal vs de köpek besleyen bir çok kişi, köpeğini evine getirdi balkona koydu. Apartman sakinleri rahatsız olunca saldılar hayvanları.
    Böyle bikaç kişi biliyorum. Şehirde köpek sayısı biranda arttı.

• Kopek sokaklari kopeklerindir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • O zamman acı çekerek açlık ve sefalet içinde ölmelerinden zevk al

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hep söylüyorum çeteleşmelerine izin vermeyeceksin 3 köpekten fazlasını bir arada tutmayacaksın. Üreyip kolonileşince bölgeyi sahipleniyorlar ve kendileri dışında her canlıyı tehdit görüyorlar.

• Napoli'deki sokak köpekleri Türkiye'de yok . Avrupa deyince her yeri, Londra sanmayın.

• İnsan- köpeği sokağa terk eder
    Diğer insan- köpek maması üretimine hız katar
    Duyarlı insan- sokak köpeklerini besler
    O an oradan geçen bir başka insan- saldırıya uğrar
    Tüm bunların sonucunda insan- emek ve para harcar.
    Sosyal medyadaki insan- köpekler suçlu
    Aklı başında insan- o çaba ve masrafı kısırlaştırmaya harcamalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Mayıs 2021; 16:1:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Hep söylüyorum çeteleşmelerine izin vermeyeceksin 3 köpekten fazlasını bir arada tutmayacaksın. Üreyip kolonileşince bölgeyi sahipleniyorlar ve kendileri dışında her canlıyı tehdit görüyorlar.

Araya nifak sokmak lazım kız davası sokmak lazım

• Yazik o cocugun ailesi ne hissetti acaba:-(

• cimere değil de belediyeyi araman lazım . barınaktan gelip alıyorlar. hatta yaralı köpek-kedi varsa arıyorsun gelip alıyorlar tedavi ediyorlar.

• İnsanın en iyi dostuna sokakları layık görenler cehennemde sokakta kalırlar umarım. Lavların aktığı yerlerde yürürler umarım.

• Hatta vergi dairesine de şikayet edelim.
    Vergide kaçırıyodur bunlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.