Şimdi Ara

Sokak köpekleri çocuğa saldırdı ve öldürdü. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.009
Cevap
2
Favori
40.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu konuda hayvanı savunanlar, hayvandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nukleikasit

ben de izmirde yaşıyorum ve iyi ki sokakta o kadar tatlı mı tatlı köpekler var.Sanırım köpekten korkuyor çocuğunuzu çekerek uzaklaştırıyorsunuz köpekten görünce içimde öyle bi his oluştu umarım yanlıştır eğer öyleyse çocuğunuzun vay haline
    Anlamak zorunda değilsiniz

Köpek boku sizin için problem olmaya bilir

Sizin çocuğunuz köpeklerin işediği kumlarda yuvarlanıp huzur bulabilir.

Hatta sizi köpekte ısırabilir kendinize botoks da yaptırabilirsiniz.

Biz sokaklarda güçlü çeneli katil köpek sürüleri is te mi yo ruz.

Çok net.

Akparti itlere özgürlük diyerek izmiri alacağına inanıyorsa biz üzüle üzüle öyle olmadığını Ankara da göstereceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nukleikasit kullanıcısına yanıt
    kötü köpek yok derken?

hayvanların iyisi-kötüsü değil refleksi olur.

kötü kobra yılanı yoktur. ama fıtratında ısırmak ve zehirlemek vardır.

sahibini ısıran öldüren köpek çok bu dünyada.

bende timsah besleyeyim o zaman. sonuçta hayvan ya insan dan üstün.

ben korkmuyorum siz de korkmayın demek ile aynı.

neyse siz insanların derdini pek önemsemiyorsunuz anlaşılan.

köpeklerin derdi ile uğraşmaktan vakit kalmamış olabilir.

ama bir gün gerçekten size veya ailenize zarar geldiğinde ve bunun telafisi olmadığında duygularınızı buraya yazın lütfen!
  • spyman S kullanıcısına yanıt
    ak parti ağzında kuş tutsa zaten izmiri alamaz işin içine siyaset yada din katmadan bi halt beceremiyorsunuz sanırım bu olayın tamamı insanlıkla alakalı
    sana helal olsun
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    bakın ben neredeyse her köpeğin yanına yanaştığımda zaten zarar görme riskini göze alıyorum ve yüzümü hiç kara çıkartmadılar inanın ben insanla hayvan eşit diyorum üstünlüğü siz eklemişsiniz illa bi kast sistemi yapacaksınızya.
  • rebel23 kullanıcısına yanıt
    hocam aklımı kaybedeceğim nası böyle olunabilir düşünebileceğimin dışında bu fikirler
  • Çocuklara 1. sınıfta ders olarak verilmeli bu köpek karşısında nasıl durulması gerektiği, eğitimi verilmesi gereken o kadar önemli bir şey ki.. Şimdi o ağır yaralı çocuk kim bilir kaç sene boyunca belki de hayatı boyunca köpeklerden korkacak hayvanları sevmeyecek. Ölen çocuğun ailesine Allah sabır versin.
  • nukleikasit kullanıcısına yanıt
    Zaten genel sorunumuz bu. Yaşamadığımız hayatlara empati yapamıyoruz. Daha ilgincini söyleyeyim istersen. 9 yıldır köpek bakıyorum. Bu esnada dışarıdaki köpekleri de beslemeye başladım. Ve emin ol hala köpekten korkuyorum. Tamamen ailenin ve toplumun yapısından dolayı içimden atamadığım ama hergün yenmeye çalıştığım bir korku bu. Ateist olup cinlerden korkmaya devam etmek gibi bişey 😁 küçükken nasıl korkutuluyorsan büyüyünce de öyle devam ediyor. Ben yemek yemeyince annemler seni dışarıdaki köpeğe veririz diyip korkutuyorlardı. Muhtemelen bu haberlerden sonra şu an büyüyen çocuklar da aynı sendromu yaşıyordur 😕

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nukleikasit

ak parti ağzında kuş tutsa zaten izmiri alamaz işin içine siyaset yada din katmadan bi halt beceremiyorsunuz sanırım bu olayın tamamı insanlıkla alakalı
    Bende onu diyorum,

sayın Tayyip bey in , ki biz onun tek sözü ile 15 temmuzda yollara döküldük,

2004 yılında Başbakan olarak iyi niyetle Kanunlaştırdığı 5199 sayılı kanun yüzünden bu gün güçlü çeneli vahşi köpek sürüleri, sürek avı gibi Evlatlarımızı katlediyor.

ve dikkate aldığı kişilerin bir kısmı o kadar hayvandan aşağı durumda ki , çocuğun tecavüz edilip kilotunun çıkarılarak köpeklere
    verildiğini söyleyerek itleri savundu.

500 000 köpek her gün izmirin parklarına sıçıyor, kumlarına işiyor, hiç kimsede demiyor kardeşim biz ne yapıyoruz,

Bu yasayı değiştirmek Tayyip beyin görevidir.

Yoksa biz seçimde gereğiniz yapacağız, İzmir e hoş gözükmek için saldırgan köpeklere HOŞT diyemeyene belediyeye bu defa OY
    vermeyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyman -- 7 Ocak 2019; 15:0:34 >

• Ben hayatımda bu kadar hayvan düşmanını, bu kadar hayvan nefretini böyle toplu halde hiçbir yerde görmedim. Ne zaman popüler de görsem sinirlenip yazma gereği duyuyorum. Bu nefret dolu mesajları yazanların geneli de; annesi babası tarafından eğitim görmemiş, boş, hayatı toz pembe gören malum partiye oy verenlerden oluşuyor.

Daha geçen bir baba olacak zat ödevini yapmadı diye çocuğunu döverek öldürdü ama burada köpek tarafından ölen çocuğu umursuyor gibi yapanlar o konuya yazmadı bile.

Bu eğitim sisteminin hakikaten baştan aşağı değişmesi lazım. Müfredatta doğaya, evrime yer verilip dinin tamamen kaldırılması gerekiyor. Aksi takdirde eğitimsizlikten doğan başta zavallı hayvanlara ve doğaya karşı olmak üzere; insan haklarına, çağdaşlığa, özgürlüğe, bilime olan bu nefret daha da artar.
    işin tamamı ailede bitiyor hocam benim annem köpekten korkardı ben küçükken kendisi korka korka bana köpek sevgisi aşılamaya çalıştı başardı da sonra yıllar sonra ben ona yardım ettim korkusunu aşmasında şimdi ikimizde de hayvan sevgisi çok fazla
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    1 tane de sen kurtar be kardeşim. Sen bir tane ben bir tane Ahmet abi bir tane, Ayşe abla bir tane çözeriz bu işi.

• yahu hesap bilmiyorsunuz bari izmir veteriner odası verilerini okuyun, sizler ne içinde yaşadığınızı artık algılayamıyorsunuz,

köpek boku içindeki parka bebekleri bırakmak, köpek işekli kumda bebeğinizi bırakmak size normal geliyor, Evladımızı Köpek sürüsü parçalamış, adam bir köpekte sen al diye dalga geçiyor.

http://www.izmir-vho.org/basin-389-izmir-deki-sokak-kopeklerinin-sayisi.html

İzmir’deki sokak köpeklerinin sayısı o ilçenin nüfusunu geride bıraktı - 14 Ekim 2017

İzmir Veteriner Hekimleri Odası bir süredir yaptığı bilimsel çalışmalar sonucunda kentteki sokak köpeklerinin sayısının 500 bine dayandığını açıkladı. Ortaya çıkan bu rakam İzmir’in en büyük kalabalık ilçesi Buca’nın nüfusunu solladı.

İzmir’de başta kurumlar arasında yaşanan koordinasyon sıkıntısı olmak üzere, yetki karmaşası ve diğer sebeplerden dolayı sokak hayvanlarının sayısındaki hızlı artış çarpıcı sonuçları da beraberinde getirdi. Artık hemen hemen her köşe başında rastlanan sokak köpekleri, kentin ana caddeleri, bulvarlar ve sokaklarında başıboş bir şekilde geziyor. Gerek kent merkezi, gerekse metropol alanlar dışındaki çevre ilçelerde karşımıza çıkan sokak köpeklerinin popülasyonundaki bu artış, İzmir Veteriner Hekimler Odası’nın yaptığı araştırma sonuçlarına da yansıdı.

8 KİŞİYE BİR KÖPEK

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan rakamlar ışığında değerlendirmeler yapan İzmir Veteriner Hekimler Odası kent genelinde sahipsiz köpeklerin sayısının yaklaşık olarak 500 bine ulaştığını açıkladı. Ortaya çıkan rakamlar hayli fazla. İzmir’in güncel nüfus verilerine göre, kilometrekareye yaklaşık 343 vatandaş düşerken, bu rakam sahipsiz sokak hayvanları için 50’lere kadar ulaşıyor. 4 milyon 250 bin insanın yaşadığı kentte tahmini köpek sayısı ise 500 bin civarında. Yani İzmir’de yaşayan her 8 kişiye bir sokak köpeği düşüyor.

• Memnuniyetle kabul ederim de hayvanı savunan yok. Ortada kesin bir bilgi yok her kafadan bir ses çıkıyor bu bir. Ola ki bu olay gerçek ve köpek çocuğu öldürmüş olsun. O hayvanı bu hale getiren de aynı çocuk (buradaki çocuk insanoğlu dememe gerek yok sanırım) bu iki. Canlı canlıdır, insan hayvan ayrımı yapmak vicdansızlıktır bu üç. Bir köpek birine zarar verdi diye öldürülmesi gerekmez, o zaman aynı mantıkla dünyada insan diye bir ırk olmamalıdır bu dört. Neyse böyle uzayıp gider işte. Buraya kadar yazılanları özümlerseniz yazdıklarınıza cevap veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

5199 sayılı kanun değişmeden konuşmak boş arkadaşlar,

sizi ısıran iti belediye alsa ve orada hasta ruhlu biri köpeği geri salacaksınız dese,

yasa 10 gün içinde alındığı yere bırakılmayı emrediyor.

köpek yine ısırıyor ve döngü böyle gidiyor.

İnanmayan cimere yazsın ve cevabını alsın.

izmire köpek sayısı 500 000 olmuş beş yüZ BİNNNN,

NE kısırlaştırmasından bahsediyorsunuz,

çocuğunuzu oynadığı park köpek boku ve işeği dolu, sosyal devlet buna izin veririmi.

Kanun değişecek veya bu kabus devam edecek.
    Konunun özeti tamamen bu yorum, hala ruh hastasının biri gelmiş bu köpekler size ne yaptı diyor... Ya insanımız da kuş kadar beyin yok ya da daha yorum yazdıkları konunun bile içeriğinden haberleri yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

yahu hesap bilmiyorsunuz bari izmir veteriner odası verilerini okuyun, sizler ne içinde yaşadığınızı artık algılayamıyorsunuz,

köpek boku içindeki parka bebekleri bırakmak, köpek işekli kumda bebeğinizi bırakmak size normal geliyor, Evladımızı Köpek sürüsü parçalamış, adam bir köpekte sen al diye dalga geçiyor.

http://www.izmir-vho.org/basin-389-izmir-deki-sokak-kopeklerinin-sayisi.html

İzmir’deki sokak köpeklerinin sayısı o ilçenin nüfusunu geride bıraktı - 14 Ekim 2017

İzmir Veteriner Hekimleri Odası bir süredir yaptığı bilimsel çalışmalar sonucunda kentteki sokak köpeklerinin sayısının 500 bine dayandığını açıkladı. Ortaya çıkan bu rakam İzmir’in en büyük kalabalık ilçesi Buca’nın nüfusunu solladı.

İzmir’de başta kurumlar arasında yaşanan koordinasyon sıkıntısı olmak üzere, yetki karmaşası ve diğer sebeplerden dolayı sokak hayvanlarının sayısındaki hızlı artış çarpıcı sonuçları da beraberinde getirdi. Artık hemen hemen her köşe başında rastlanan sokak köpekleri, kentin ana caddeleri, bulvarlar ve sokaklarında başıboş bir şekilde geziyor. Gerek kent merkezi, gerekse metropol alanlar dışındaki çevre ilçelerde karşımıza çıkan sokak köpeklerinin popülasyonundaki bu artış, İzmir Veteriner Hekimler Odası’nın yaptığı araştırma sonuçlarına da yansıdı.

8 KİŞİYE BİR KÖPEK

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan rakamlar ışığında değerlendirmeler yapan İzmir Veteriner Hekimler Odası kent genelinde sahipsiz köpeklerin sayısının yaklaşık olarak 500 bine ulaştığını açıkladı. Ortaya çıkan rakamlar hayli fazla. İzmir’in güncel nüfus verilerine göre, kilometrekareye yaklaşık 343 vatandaş düşerken, bu rakam sahipsiz sokak hayvanları için 50’lere kadar ulaşıyor. 4 milyon 250 bin insanın yaşadığı kentte tahmini köpek sayısı ise 500 bin civarında. Yani İzmir’de yaşayan her 8 kişiye bir sokak köpeği düşüyor.
    Her sokakta 1 köpek peşinize takılır izmirde. Yeterki biraz farklı bir giyim tarzınız veya yürüyüş hızınız olsun. Ayrıca geceleri sürü oluyorlar. Ayrıca bazı köpekler tırlara kafa tutuyor. Sürüden güç alarak.

Acilen barınaklar kurulmalı ve sağlam bir şekilde orada yaşatılmalıdırlar. Yoksa yakında kimse çocuğunu parka götüremeyecek. Bazı köpekler benden büyük (100 kiloyum), höt dese yapabileceğim birşey yok, parça koparır gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 7 Ocak 2019; 15:17:28 >

bucanin ne kadar daglik ve ormanlik oldugunu bilmiyorsunuz sanirim siz

hıhı
  • mq1n kullanıcısına yanıt
    siz insani cileden cikartmaya geldiniz sanirim ben kime laf anlatmaya calisiyorum ki.Egitim seviyeniz yetiyorsa sokakta kopeklerin olmadigi avrupa ulkelerine gidebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.