Şimdi Ara

Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
2
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Köpeklerin de akıllı olanları ve olmayanları vardır nerede nasıl davranacaklarını kestirmek güç, ama sürü halince genelde saldırgan davranışlar gösteriyorlar, ayrıca bir hayvana sokak hayvanı yada sokak köpeği denmesi utanç veslesi, sokak hayvanı diye bir şey söz konusu olmamalı sokakta yaşamak durumunda kalmış terkedilmiş ne yapacağını bilmeyen sahipsiz köpek vardır ve özellikle şehir hayatının içinde özel hazırlanmış barınaklarda bakılmalı, hayvan severlerin tepkisi sokak köpeklerine dokunma şeklinde değilde barınaklarda en iyi şekilde bakılmalı olması lazım, fonlar yada diğer yardımlarla belediye bünyesindeki barınaklar daha iyi hale getirilip büyütülebilir, sahipli köpeklerinde kimlik kartı olmalı ve sahibinin bu ehliyeti olmalı bunun gibi yasalarla düzenlenebilir daha sonra sokağa terketmesinin önüne geçmek için çünkü şuan dışarıdaki sokak hayvanlarının büyük bölümü sokağa atılan hayvanlar.

• metanol M kullanıcısına yanıt
    Neyin kontrollü deneyini yapacaksın.

Lise öğrencisi 14 yaşındaki mehmet'i köpekler öldürdü.
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/201901071036962698-resmi-aciklama-ogrenci-kopek-saldirisi-hayatini-kaybetti/

Rabia sizin yüzünüzden yaralandı. Ailesi kurtarmasa onun da sonu belkide mehmet gibi olacaktı.
    https://twitter.com/rabiaibili/status/1272150853034692614

2 yaşındaki davut suna'yı köpekler öldürdü.
    https://twitter.com/KopekSorunu/status/1254493494703468545

Davut sunanın arkadaşlarına bak.
    https://www.cnnturk.com/video/turkiye/sanliurfada-6-cocuga-kopek-saldirisi-3unun-durumu-agir

O yüzden bana demogoji yapma. İtlaf yasası er yada geç çıkacak. O gün yollarda gezip her bir köpeği tek tek ihbar edip yakalanmalarını sağlayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Belediyeler elit semtlerdeki sokak köpeklerini toplayıp daha düşük profilli semtlere bırakıyorlar. İzmir de Mavişehir bölgesinde sokak köpeği göremiyorsun pek. Ama Çiğli hemen karşısında , 3 km ileride 10 lu gruplar halinde dolaşıyorlar.

Ben durumdan çok rahatsızım. Bisiklete binen biri olarak spor yaparken ayrı, ailem çocuklarım için sokakta ayrı sorun yaratıyorlar. Barınaklara toplanması şart. Sokakları yaşanmaz hale getiriyorlar adeta. Köpeğin suçu değil tabii ki, hayvan sever olduğunu iddia eden, sorumluluğun ne olduğunu bilmeyen bazı dangalaklar köpek edinip 3 ay sonra bakmaktan vaz geçip sokağa atıyorlar. Bu kadar köpek sokaklara nasıl geliyor sanıyorsunuz ?

Bir de üstüne vicdanlı insanımız da sokak köpeklerini sürekli besliyor. Onlara suç bulmuyorum sonuçta sokak köpeği de can taşıyor , aç susuz kalmasın , ölmesin isterim. Ama çözüm bu şekilde beslemek değil. Kesinlikle toplanmaları gerekiyor. Sokakta rahat yürüyemiyoruz.

• volkan2324 V kullanıcısına yanıt

Belediyeye şikayet edin barınak olmasa bile en azından aşı yaparlar... yoksa bu cahillerin et vermesi sonucu ortalığa edip edip parazit yapıp sağlığınızı tehdit edebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 17 Haziran 2020; 16:54:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

corona salgını döneminde çıkan bir genelge ile sokak hayvanlarının toplanması yasaklandı. Belediyelerin sokak hayvanlarını rutin olarak toplaması yasak diye biliyorum...

• volkan2324 V kullanıcısına yanıt

salgın dönemi ile alakalı değil.. sokak köepkelerinin toplanması yasakmış zaten asısı kısırlastırılması yapılıp alındıgı yere tekrar serbest bırakılıyormus. bakın altını cızerek yazıyorum alındıgı yere bırakılıyor baska bır yere de değil.

• hepimizin bir anısı var bu köpekler ile ilgli.. özellikle ben eski motorcu olduğum için bana çok saldırdı şerefsiz köpekler.. bir keresinde bilenler bilir sene 2006 istanbul bahçelievler şirinevlerde carrefour var şimdi hastene oldu. o carrefour inşaatının yanından hastaneye toprak yoldan giriş vardı. oraya gece annem refkatçiydi ona bişey götürecektim. köpekler o toprak yolda bir saldırdı. gaza aniden yüklince az daha düşüyordum zor topladım..

• quote:

Orijinalden alıntı: metanol

Bence sadece insan kalsın dünyada, kusursuz bir canlı olduğu her anlamda kanıtlandı çünkü. LOL.

Hollanda'daki en büyük problem sıçan, fareleri geçiyorum bile, bildiğimiz kol kadar sıçanlar dolanıyor ortalıkta.

Çünkü bu arkadaşlar kendilerini en kusursuz canlılar sanıp sokakları kedilerden tamamen temizlediler, şimdi de sürekli şikayet ediyorlar.

Sokak köpeklerini öldürmeye harcadığınız enerjiyi bence kendi nüfusunuzu eğitimlendirmeye harcayın, zira besin zinciri hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayıp kendisini doğadaki tek canlı olarak kurgulayan zihinlere bırakılmış bir insanlık en fazla kendi türünü ortadan kaldırabilecek kadar ilerleyebilir.

Dünyada sadece kanınızı emdiğini sandığınız sivrisineklerden beslenen onlarca kuş türü var, sivrisinekleri ortadan kaldırmanız bile ekosistemi çökertmeye yetecektir.

Alıntıları Göster

Köpeğin ne faydası var şehre o zaman inek keçi koyunda serbest kalsın aynı şey

Herkese köpek psikolojisini anlama dersimi vericeksiniz anlamadım komik olmayın 2 dk ciddi birşey dicem

3 üncü dünya ülkelerinde sadece köpekler şehirlerde farkındamısın ?

varsa amerikada vbde göstersin yazımı editlerim ama yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 17 Haziran 2020; 20:31:35 >

• Çok seviyorlarsa alsınlar evlerine beslesinler. Sokaklar bu hayvanların yeri değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Naruto45

Köpeğin ne faydası var şehre o zaman inek keçi koyunda serbest kalsın aynı şey

Herkese köpek psikolojisini anlama dersimi vericeksiniz anlamadım komik olmayın 2 dk ciddi birşey dicem

3 üncü dünya ülkelerinde sadece köpekler şehirlerde farkındamısın ?

varsa amerikada vbde göstersin yazımı editlerim ama yok

Alıntıları Göster

Harbiden ne faydası var ki bunların hindistan gibi mi olalım istiyorlar anlamadım ki

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

Ne alaka? Bu konunun çözümü var. Sen sokak köpeği seviyorsun diye ben sevmek zorunda değilim. Çoğunluğun şikayetçi olduğu ortada.

Bunları çok seviyorsanız birer ikişer alın herkes rahat etsin ama hanginizde kırma sokak köpeği var? Evinizde cins köpek sokakta sokak köpeği beslersiniz.

• Önlem alınmaz ise ne yazık ki halk kendi önlemini alıp bu canlıları zehirlemek zorunda kalacak.

• Domuz ile köpek arasında bir fark yok. Domuz kovalamıştı bir keresinde beni.

• Demek istediklerimi demişsin. Yüzyıllardır kedi ve köpekler insanların yanında yaşıyor, bu hayvanları kendi haline bırakmak büyük ihanet olur.

• Köpek sevmekle konunun alakası yok. Bu memlekette başı boş köpek olmasını normal karşılayan zeka geriliği olan insanlar var. Ben de köpekleri severim kendimin de köpeği vardı geçenlerde kaybettik kendisini. Oldukça da üzülmüştüm. Neyse.

Sokakta köpek olmaz arkadaş bu kadar basit. Her gün yollarda köpekler, kediler ölüyor. Aç kalıyolar, çeteleşiyolar saldırıyolar vs vs. Medeni ülkelerin hiç birinde sokak da köpek göremezsiniz.

• yabancılara bile ilginç geliyor dh deki bazı insanların dünya görüşünü görebiliyoruz bak o kadar seviyosun aç kalmasın musade etme eve al sokakta yaşabilen hayvanlarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 18 Haziran 2020; 0:57:5 >
  • Millet kopekleri gunduz nasil gevsek gevsek dolasiyorsa geceleri de boyle takildiklarini saniyor. Cete oluyor bu hiyarlar geceleri mekan sahipleniyorlar Gectigimiz hafta 4 tane kopek saldirdi bana, kufur ederek gitmelerini istedim yarim dakika direttiler az kalsin kemeri cikarip girisecektim, bir tanesi pes edince kosturdum arkalarindan kacip gittiler. Herkes benim gibi kopek kovalayacak kadar rahat degil, kacmaya calissan yere yatirip saldirir hepsi. İste bunu sozde hayvanseverlere anlatamiyoruz, icgudusuyle hareket eden ne yapacagi kestirilemeyen cete halinde takilan hayvanlari yerlesim yerlerinde beslemek nasil bir akil tutulmasidir anlamiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Naruto45

yabancılara bile ilginç geliyor dh deki bazı insanların dünya görüşünü görebiliyoruz bak o kadar seviyosun aç kalmasın musade etme eve al sokakta yaşabilen hayvanlarmı ?

Evet, ülkeniz hakkında ilk defa bu kadar olumlu bir şey söylenmesi rahatsız etmiş sanırım sizi.

Ya da İngilizceniz olmadığı halde videoda söylediklerini sanki negatifmiş gibi sunacak bir cehalete sahipsiniz.

Bence artık hayatta var olma amacı "oksijen tüketmek" dışında bir şey olmayan kimse başka canlılardan şikayet etmesin.

• metanol M kullanıcısına yanıt
    Bana niye cevap vermedin? İşine gelmedi değil mi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.