Şimdi Ara

Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
2
Favori
10.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapacağınız belediyeye haber vermek. Böyle başkalarına sallayalımla fırsat bulmuş olmuşlar tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3K1X

İnsanları eğitmek...
    Kediye,köpeğe tecavüz eden insanlar var kardeşim neyden bahsediyorsun.Köpeklerin içgüdüleri belli.Burada suçu hayvanlara bulmak yerine insanlarda aramak lazım.

Dediğinle alakası bile yok köpekler içgüdüsel olarak saldırıyor.Komşumuzun köpeği daha geçen gün koşturdu beni doğduğundan beri evcil olmasına rağmen hem de.Evet türkiyede belki insanlar eğitimsiz ve cahil buna katılıyorum,ancak bir insan ne kadar eğitimsiz olursa olsun içgüdüsel davranan köpek kadar vurdumduymaz davranmaz en azından insanlar yasak ve ceza gibi kavramları bildikleri için önüne gelen istedikleri her şeyi yapamıyorlar hayvanlarda bu durum geçerli değil bence ne isterlerse yapıyorlar gayet.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Hep aynı tavsiyeler kimse sorunu çözmek istemiyor.. Üniversite kampüsünde köpeğin ne işi var sorgulamak yok neymiş karşına çıkarsa korkma sen de saldır falan  

Valla kardeş o zaman köydekilerine domuz dadanıyor diyelim domuzu öldürelim, kuzularımı kurt yiyor diyelim kurtları öldürelim baktık fare oldu her yer fareleri öldürelim bu işin sınırı yok ki. Köpekleri toplatıcaksın her her kedi olacak. Kedilerden şikayet etmeye başlıcan kedileri öldürcen her yer fare olcak bu işin sonu yok yani 3 senede 1 kere başıma gelen olay yüzünden köpeklerin hepsini öldürelim mi diyeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 17 Haziran 2020; 12:14:24 >

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt

Sokakta köpek olmayınca kedi nüfusu patlamaz  

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Sokakta köpek olmayınca kedi nüfusu patlamaz  

Arkadaş Kedileri Köpeklerin doğal avı falan sanıyor herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliosman2323

Avrupa da nasıl ilerliyor bu iş bakmak lazım. Biz halk olarak hayvanları çok seviyoruz kıyamıyoruz ama onlar böyle şeyler yapabilir sonuçta içgüdüsel yaşıyorlar kızamazsınız. Uyutmak yerine kısırlaştırılsa sorun çözülür. Duruma itiraz eden hayvan severler alsın köpekleri beslesin karnı aç olmayan köpek saldırmaz aç kaldığı için saldırıyorlar.

Ne Avrupada ne Amerikada sokakta sahipsiz tek bir köpek görmedim.

• işimiz zor valla zor 

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Şehir sokaklarında başıboş köpek olmamalı.
    Seveni var ise şehir dışında usulüne uygun bir barınak kurup bakabilir.
    Aksi halde itlaf edilmeleri gerekir.
    Çocuklar ve bayanlar ısırılmaya ve parçalanmaya başladı.

o zaman çocuklara, bayanlara tecacüz edenlerinde aynı şekilde muamele görmesi lazım?

ülkede insana değer verilmiyor ki hayvanlara verilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Arkadaşlar lütfen ama sayfalardır tartışıyorsunuz onlar bizim sevimli dostlarımız. Köpek sizi ısırdıysa siz kötü birisiniz demektir.

Kundaktaki bebek bile köpeğe nasıl davranacağını bilmek zorundadır, ısırıyorsa hak etmiştir. Hatta öldürebilir bile.

Yaşlı, engelli veya köpek fobiniz olabilir. Bunlar köpeklerin değil sizin sorununuz.

Lütfen sokakları terk edin ve asıl sahibi olan köpeklere bırakın.

-----

İroni yapma kısmı bittiyse gerçek sorunlara geçelim. Gelişmiş hiçbir ülkede sokak köpeği olmaz. Gelişmişlik anlayışınız hindistansa bilmiyorum.

Sokaklarda, çocuk parklarında, site içlerinde, hatta kapalı otoparklarda bile köpek görebilirsiniz.

Sabah camiye giderken, fırına ara sokaklardan giderken erkek halinizle bile tedirgin olursunuz.

Köpekperestler çıkıp beni cani ilan edecekler ama umurlarımda değiller. Sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak yok edilme süreci artık imkansız hale geldiği için tüm sokak köpekleri toplatılarak "insanca" itlaf edilmelilerdir. İstisnasız hepsi.

Maneviyat duygunuzu tatmin etmek için sadece aklınıza geldiği zamanlarda 100 gram mama vereceksiniz diye onlarada büyük kötülük yapıyorsunuz ama farkında değilsiniz.

Aç kalıyorlar, susuz kalıyorlar, itilip kakılıyorlar. Diğer hem cinsleri tarafından parçalanıyorlar. Araba altında can veriyorlar. Kötü insanlar tarafından eziyet de görüyorlar.

Siz eğer ki iki yüzlü olmasaydınız, 1-2 tane köpek alıp evinizde beslerdiniz. Çok güçlü dayanışma içinde olduğunuzu da biliyorum. Harika barınaklar yapabilirdiniz.

Neyse boşuna tartışmaya gerek yok. Birbirimizi yesek bile bir şey değişmeyecek. Yasa falan uzun yıllar çıkmaz bizde tartışır dururuz. Ayrıca

Köpekperestciler varsa alıntılasın bu mesajı size nasıl olduklarını göstereyim,

çocukları öldürüyorlar diyeceğim oda çocuk bir şey yapmıştır diyecektir.

Ülkenizde milyonlarca sorun varken, 2 yıldır dünyanın en kötü 3. ekonomisi olarak gösteriliyorken, "batı kültüründen" tek örnek alacağınız şey sokak hayvanı düşmanlığı mı?

Hollanda'da yaşıyorum ve TR hakkında artık özlenebilen tek şey sokak hayvanlarının güzelliği, tanıdığım bir çok kişi de aynı şeyi düşünüyor.

TR'de yaşayan insanların davranışları sokak hayvanlarına kıyasla çok daha düzensiz ve saygısız, onları da uyutuyorsak katılıyorum bu "uyutma" sözcüğüyle maskelenmiş öldürme fikrinize.

Kriterleri de yazın önceden bilelim, kimin ölüp ölmemesi gerektiğini.

Açıkça cehalete tapınılan bir toplumda yaşıyorsunuz ve ama derdiniz sokak hayvanları olmuş. Daha virüs korkusundan sokağa çıkamıyordunuz 1 ay önce, şimdi de sokağın sahibi oldunuz, ne diyeyim her anlamda gülünç.

• Şehir de köpeklerin bir işi yok. Bütün başıboş köpekler ötenazi edilmeli, hayvan sahipliğine sınırlama getirilmeli.

• Kısırlaştırmak ile alakasını kuramadım. Aç olmak ile de alakası yok köpekler belirli alanları sahiplenirler oraya girenlere saldirirlar. Benim can güvenliğim bir hayvanın insiyatifine bırakılamaz. Avrupada kediyi köpeği geçtim kuş bile uçurtmuyorlar ingilterede mesela metrolarda vs kuşların konabilecegi yerlerde çiviler var

• Dün gelibolu güneylide kaldık. Sabah karşı bir köpek havlamaya başlası, onun üzerine diğerleri 10larca başı boş köpek dışarı çıksanız saldırır, parçalarlar sizi. Yazlık belde birde. Bir tanesi saldırsa diğerleri de saldırır.

Köpekler kısırlaştırılmalı, bakamayıp sokağa bırakanlara da ceza yazılmalı ve şehır dışına bırakılmalı. Bizim burda da 2 tane köpek var anladığım kasarıyla kısır çiftleşemiyorlar. Ama sokaktan yabancı biri geçince havlıyorlar.

Bazen rahatsız ediyor, zamansız havlıyorlar. Zamansız ses gürültü yapan, sürekli ses çıkaran sokaktan geçerken sizi rahatsız eden bir insan olsa mahallenizde ne yaparsınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metanol M kullanıcısına yanıt
    Çocukları öldürüyorlar, bebeklere saldırıyorlar. Yaşlılara kadınlara hatta arabalara. Kedileri saymıyorum.

Çocuğun var mı? Parkta oynarken köpekler tarafından yüzü parçalansa ne yaparsın?

Şunu kafanıza yazın. Hayvanların ne yapacağı asla belli değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Kısırlaştırmak ile alakasını kuramadım. Aç olmak ile de alakası yok köpekler belirli alanları sahiplenirler oraya girenlere saldirirlar. Benim can güvenliğim bir hayvanın insiyatifine bırakılamaz. Avrupada kediyi köpeği geçtim kuş bile uçurtmuyorlar ingilterede mesela metrolarda vs kuşların konabilecegi yerlerde çiviler var

Bence sadece insan kalsın dünyada, kusursuz bir canlı olduğu her anlamda kanıtlandı çünkü. LOL.

Hollanda'daki en büyük problem sıçan, fareleri geçiyorum bile, bildiğimiz kol kadar sıçanlar dolanıyor ortalıkta.

Çünkü bu arkadaşlar kendilerini en kusursuz canlılar sanıp sokakları kedilerden tamamen temizlediler, şimdi de sürekli şikayet ediyorlar.

Sokak köpeklerini öldürmeye harcadığınız enerjiyi bence kendi nüfusunuzu eğitimlendirmeye harcayın, zira besin zinciri hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayıp kendisini doğadaki tek canlı olarak kurgulayan zihinlere bırakılmış bir insanlık en fazla kendi türünü ortadan kaldırabilecek kadar ilerleyebilir.

Dünyada sadece kanınızı emdiğini sandığınız sivrisineklerden beslenen onlarca kuş türü var, sivrisinekleri ortadan kaldırmanız bile ekosistemi çökertmeye yetecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Çocukları öldürüyorlar, bebeklere saldırıyorlar. Yaşlılara kadınlara hatta arabalara. Kedileri saymıyorum.

Çocuğun var mı? Parkta oynarken köpekler tarafından yüzü parçalansa ne yaparsın?

Şunu kafanıza yazın. Hayvanların ne yapacağı asla belli değildir.

Boşa konuşmak yerine günümüzün teknolojik imkanlarından da yararlanıp "kontrollü bir deney" yapabiliriz bu konuda.

Bir tane Kadıköy Moda'da sürekli insan sevgisine maruz kalan köpek seçelim, bir tane de senin bahsettiğin mahalleden "saldırgan" köpek seçelim ve ikisine de tasma-kamera takalım.

Bahsettiğin mahallede eğer köpek şiddete maruz kalıyorsa, ortadan kaldırılması gerekenin "bu şiddeti yayan" insan olduğunu ve seni dolaylı şekilde tehlikeye onun attığını anlamış olursun. Kabul?

• Köpeklerin ve kedilerin psikolojisi anlık değişir çok sevimli bir kedi birden heyheylenip her yerini yırtabilir

• Hayvan severler: bişey olmaz canım ölmedi ya

• Bir insan başka bir insana saldırıp ceza alıyorsa saldıran köpeği'de toplayıp bir yere kapatılması lazım dikkat edin saldıran dedim saldırmayan, insan görünce uzaklaşan köpeklere birşey demiyorum

• metanol M kullanıcısına yanıt

Hollanda'da yaşayıp Türkiye hakkın'da yorumlar'da bulunmayın kardeşim yaşadığın yer hakkinda yorum yap başkalarinin yaşadığı yer hakkında değil ordan atıp tutması kolay çık gel burda yaşa desek bahaneler üretir durursunuz

• bizim sokakta 2-3 kişi düzenli olarak kapısının önüne kaldırıma kuru mama koyup köpekleri besliyor.5-6 köpek var.Bölgeyi sahiplenmişler. bütün gün yatıp geceleri hareket eden her şeye havlıyorlar.Gecede en az 2-3 defa köpek sesleriyle uyanıyoruz.Bazen apartman girişine yatıyorlar eşim, çocuğum korktuğu için dışarı çıkamıyor.Birisi yolun ortasına kasaptan aldığı kemikleri atıyor köpekler yesin diye. Tartışma çıkmasın diye bir şey demiyoruz ama söyleyenleri de dinlemiyorlar. Birileri evdeki köpeğini sokağa atacak cefasını biz çekeceğiz, kendine hayvan sever diyenler aşısı, parazit ilacı olmayan, kısırlaştırılmamış hayvanları besleyecek cefasını biz çekeceğiz. İsteyen istediği hayvanı beslemekte özgürdür; tasmalı, aşılı kısırlaştırılmış bakımı yapılmış hayvanını besleyebilir, tasmasını takıp dolaştırabilir AMA başkasının özgürlüğü benim özgürlüğümün başladığı yerde biter.........

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.