Şimdi Ara

Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
2
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gently weeps

26 yıldır kadıköyde yaşıyorum. Lisem Maltepe merkez de idi. Buradaki insanların bir çoğundan daha fazla sayıda sokak köpeği görmüşümdür ama ne hikmetse bana bir tane bile sokak köpeği saldırmadı. Köpekler tek başına kendini güvende hissetmediği sürece saldırmazlar. Sürü halindeki köpekler saldırırlar ona bir şey demiyorum ancak tek başına hiç bir köpek durduk yere saldırmaz.

Burda o uyutalım asalım keselim diyenlerin çoğu benim gözümde o beğenmedikleri sokak köpeklerinin daha alt seviyesindedir.

Neymiş efendim sokak köpeklerini uyutalımmış sebep insana saldırdı. Ulan it herif Ahmet karısını öldürdü diye adı Ahmet olan hepsini öldürmek zorunda mısın?

Zarar verecek köpek zaten kendini belli eder. Çok hümanistiz ya barınak yapalım koyalım oraya diyorlar. Barınakların hallerini gördüler mi hiç sormak lazım?

O hayvanlardan bir tane beslediler mi hayatları boyunca sormak lazım? İşine giderken mama koysan 2 de sevsen o hayvan hayatı boyunca seni koruyup kollar sana minnet duyar

Son olarak hayvan sevmeyen insan SEVEMEZ.

Alıntıları Göster

çok doğru. 1 paket makarna hele bir de kemik suyuna atıp 2 defa verseler, görecekler ne olduklarını. Yumruk atan adamı da uyutalım o zaman bunların mantığıyla. Mesele kültürde bitiyor. Kültür seviyesi düşük, içinde insanlık olmayanların yaklaşımı bu.

• Arkadaşlar lütfen ama sayfalardır tartışıyorsunuz onlar bizim sevimli dostlarımız. Köpek sizi ısırdıysa siz kötü birisiniz demektir.

Kundaktaki bebek bile köpeğe nasıl davranacağını bilmek zorundadır, ısırıyorsa hak etmiştir. Hatta öldürebilir bile.

Yaşlı, engelli veya köpek fobiniz olabilir. Bunlar köpeklerin değil sizin sorununuz.

Lütfen sokakları terk edin ve asıl sahibi olan köpeklere bırakın.

-----

İroni yapma kısmı bittiyse gerçek sorunlara geçelim. Gelişmiş hiçbir ülkede sokak köpeği olmaz. Gelişmişlik anlayışınız hindistansa bilmiyorum.

Sokaklarda, çocuk parklarında, site içlerinde, hatta kapalı otoparklarda bile köpek görebilirsiniz.

Sabah camiye giderken, fırına ara sokaklardan giderken erkek halinizle bile tedirgin olursunuz.

Köpekperestler çıkıp beni cani ilan edecekler ama umurlarımda değiller. Sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak yok edilme süreci artık imkansız hale geldiği için tüm sokak köpekleri toplatılarak "insanca" itlaf edilmelilerdir. İstisnasız hepsi.

Maneviyat duygunuzu tatmin etmek için sadece aklınıza geldiği zamanlarda 100 gram mama vereceksiniz diye onlarada büyük kötülük yapıyorsunuz ama farkında değilsiniz.

Aç kalıyorlar, susuz kalıyorlar, itilip kakılıyorlar. Diğer hem cinsleri tarafından parçalanıyorlar. Araba altında can veriyorlar. Kötü insanlar tarafından eziyet de görüyorlar.

Siz eğer ki iki yüzlü olmasaydınız, 1-2 tane köpek alıp evinizde beslerdiniz. Çok güçlü dayanışma içinde olduğunuzu da biliyorum. Harika barınaklar yapabilirdiniz.

Neyse boşuna tartışmaya gerek yok. Birbirimizi yesek bile bir şey değişmeyecek. Yasa falan uzun yıllar çıkmaz bizde tartışır dururuz. Ayrıca

Köpekperestciler varsa alıntılasın bu mesajı size nasıl olduklarını göstereyim,

çocukları öldürüyorlar diyeceğim oda çocuk bir şey yapmıştır diyecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• myfranco kullanıcısına yanıt
    Oo bizi haraca bağlamışlar çoktan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anne ve çoçuk arabasındaki bebek köpeklere saldırmıştır yada tahrik etmiştir. Yoksa köpekler saldırmaz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 17 Haziran 2020; 8:13:15 >
  • Kendini korumaya aciz korkaklar sizi, büzüğünüz yese siz o köpeklere neler yaparsınız da köpeklerden korkacak kadar acizsiniz işte. Dünyada insandan daha büyük tehlike yok, siz sokaktaki garibanlara takmışsınız. O zaman sevabına birkaç tanesini kısırlaştırın, azalsınlar.

• Avrupa da nasıl ilerliyor bu iş bakmak lazım. Biz halk olarak hayvanları çok seviyoruz kıyamıyoruz ama onlar böyle şeyler yapabilir sonuçta içgüdüsel yaşıyorlar kızamazsınız. Uyutmak yerine kısırlaştırılsa sorun çözülür. Duruma itiraz eden hayvan severler alsın köpekleri beslesin karnı aç olmayan köpek saldırmaz aç kaldığı için saldırıyorlar.

• Kimse doğal seleksiyona izin vermiyor. Sokaktakileri besle babam besle. Kardeşim senin için çok önemliyse git evine alda besle.

• Coğrafya kaderdir hayvanlar içinde geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Dediklerimi yapmayarak ısırılmaya devam edebilirsiniz :)

Köpekler üzerinize doğru koşunca elektrik direğine veya çöp konteynırına çıkabilmek yetenek işi. İsterseniz deneyin tabi ama paçanızdan çekip sizi yere indirmeleri olası.

Köpeklerin acıkınca koyunu yemesi gayet doğal?

5 alman kurdu? Sokak köpeklerinden bahsederken ne ara alman kurtlarını konuşmaya başladık? Eğitimli cins köpekler korkutmayla kolay kolay kaçmaz zaten.

Köpekleri itlaf etme hayalleri kurmak yerine köpeklere karşılaşıldığında ne yapılması gerek öğrenin ve öğretin.

Köpeklerin sokaklardan toplanması demek hepsinin ölumü demek. Sokaklarda binlerce köpek var hepsini besleyecek bütçe hiçbir devlette yok. Şu haliyle hepsi bir şekilde sokaklarda geçinip gidiyorlar.

Köpeği saldırgan hırçın yapan insandır

Hakettikleri sevgiyi verin ki uslu olsunlar.

Alıntıları Göster

sokaktaki köpeklerden hiç haberin olmadan burda yorum yapıyosun yazık :) sanıyorsunki hepsi melezleme.

çatalcada bahçeye ilk aldığımız köpek sokakta bulduğumuz, kahvenin önünde milletin poaça ile beslemeye çalıştığı safkan seter av köpeği. kirden pastan yüzüne bakmazsınız, babam kahveciye sordu sahibi varmı diye 2-3 aydır orda takılıyomuş. yanımıza aldık şimdi birde kızı var bizimle birlikte senelerdir yaşıyor.

hiç macar çoban köpeği gördünmü hayatında? biz sokakta bulup keçeleşmiş tüylerini veterinerde kestirip işyeri bahçesine bekçi köpeği yaptık.

kendime ait border coli kırması köpeğim var.

şimdi sen gelmiş bana köpeklere nasıl davranmam gerektiğinimi anlatıyorsun  

bear grylls izleyip buraya yazmakla olmuyor o işler. o dediklerinin %10 unu yaptığın anda köpek sana saldırır

• Ben hayvan severim kesin insanlar kışkırtıp taş falan atmıştır yoksa onlar dost canlısı bir melek :Dşaka şaka bazı köpekler böyle psikopat oluyo bunların belediye ekiplerince toplanıp barınaklara alınması lazım insanla yaşamaya müsait olmuyo bazı köpekler

• barikat2005 kullanıcısına yanıt

Kanka çok güzel yazmışsın da anlamıyor bunlar ortada bir samimiyetsizlik var

Bence bazılarının bilinçaltında insan nefreti var ve bunu hayvanseverlik adı altında gizlemeye çalışıyor bazıları...

Köpeğinin gezdirmek için çıkanlar da saldırıya uğruyor bunu iyi hatırlattın.

Biz sokak köpekleri itlaf edilsin demiyoruz barınaklar da bakılsın dedikçe ne insanlığımız kalıyor ne dinimiz   

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

26 yıldır kadıköyde yaşıyorum. Lisem Maltepe merkez de idi. Buradaki insanların bir çoğundan daha fazla sayıda sokak köpeği görmüşümdür ama ne hikmetse bana bir tane bile sokak köpeği saldırmadı. Köpekler tek başına kendini güvende hissetmediği sürece saldırmazlar. Sürü halindeki köpekler saldırırlar ona bir şey demiyorum ancak tek başına hiç bir köpek durduk yere saldırmaz.

Burda o uyutalım asalım keselim diyenlerin çoğu benim gözümde o beğenmedikleri sokak köpeklerinin daha alt seviyesindedir.

Neymiş efendim sokak köpeklerini uyutalımmış sebep insana saldırdı. Ulan it herif Ahmet karısını öldürdü diye adı Ahmet olan hepsini öldürmek zorunda mısın?

Zarar verecek köpek zaten kendini belli eder. Çok hümanistiz ya barınak yapalım koyalım oraya diyorlar. Barınakların hallerini gördüler mi hiç sormak lazım?

O hayvanlardan bir tane beslediler mi hayatları boyunca sormak lazım? İşine giderken mama koysan 2 de sevsen o hayvan hayatı boyunca seni koruyup kollar sana minnet duyar

Son olarak hayvan sevmeyen insan SEVEMEZ.

Alıntıları Göster

Yav arkadaşım senin yaşadığın çevrede insanlar köpeklere iyi davranıyor olabilir kimse sorun yaşamıyor da olabilir

Tamam ama hayatı kendi pencerenden yaşadıklarından değerlendirmek ile olmuyor hayat...

Başka yerlerde psikopat insanların yaptıkları sonucu travmalı köpekler var ve bunlar çoluk çocuğa bela oluyor köpek gezdirmek isteyene sabah işe gidene gece motorlu kuryelere... Konuyla alakası olmayan masum insanların suçu ne?

Barınakların şartları kötü, kendi evinize almıyorsunuz yer yok Eee sokaklarda başıboş gezsinler yani öyle mi   

Madem belediyeye güvenmiyorsunuz Kaç tane derneğiniz var toplayın para kendiniz barınak kurun o zaman hem bu işsizlikte insanlara da ekmek kapısı olur çoluk çocukta rahatça sokakta oyun oynar bisiklet sürer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 17 Haziran 2020; 10:2:43 >

• Sokak köpeği nedir ya ? Ben neden bir çocuğun bir bebeğin canını bir anlık sinirine yenik düşebilecek bir hayvanın kararına emanet edeyim ? Var olanlar öldürülmese bile kısırlaştırma ile 10 yıl sonra köpek nüfusunda ciddi biz azalış sağlanır...

• Şanlıurfa da 6 çocuğu parçaladı ama bir kaç dandik site hariç haber bile olmadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çoğu avrupa ülkesinde sokak köpeği diye birşey yok kanada avustralya isteyende oralarada bakabilir sokak köpekleri bizde eskiden gelen birşey o yüzden insanlara normal geliyor

Sokakta 1 tane kedi görmedim ingilterede sıncaplar var fakat kedi yok

Bence bu kadar ayrıcalığı diğer kafeslerde tututuğumuz can dostlarımızada yapalım normal ya inek koyun ne bilim tavuk vb vb onlarda can patlıcanmı yoksa =_*

Sokak köpeklerini eğitip bak bu insan bazıları senden korkabilir o yüzden yaklaşma canım diye eğitiliyorsa eğitin rahatsız etmesinler söyleyin şunlara o yer benim bu yer senin diye millete havlamasınlar lol bide hayvancıklar yer parselliyor parklarda rahata bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 17 Haziran 2020; 10:9:5 >
  • Sokak köpekleri yüzünden gece evden çıkamaz olduk. Sokakları akşam olduğu zman korumaya çalışıyorlar. Bizi gündüz seçiyorlar belki ama gece herkese hırlıyolar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Sokak köpekleri yüzünden gece evden çıkamaz olduk. Sokakları akşam olduğu zman korumaya çalışıyorlar. Bizi gündüz seçiyorlar belki ama gece herkese hırlıyolar.

Gitçen eline bi poşet migros tan kuru mama alıp öyle çıkacaksın beyefendiler acıktığı için saldırıyor ya hani   

Ki aslında olay mama firmalarının satışı düşmesin ama bilmiyornuş gibi davran

Ya da paran yok mesela mama almaya veya gece heryer kapalı o zaman makarna pişireceksin... et suyuna da bandın mı tamam.. Gerek vitamini için (bkz onun vitamini suyunda) gerekse aroma ve tat vermesi için. İnsan mı la bu tatsız tuzsuz makarna yesin yok öyle

Sonuç olarak Gece dışarı çıkmak için yanımızda kuru mama veya makarna taşıyacakmışız   ulan  ne ülke ama  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 17 Haziran 2020; 10:17:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

İyice bela oldu bu köpekler. Gruplar halinde bölge tutuyorlar bir gruptan kurtulsan öteki bela oluyor.
    Bunu çekmeye ne zorumuz var? Köpekçiler alsın evlerine birer tane ya bu işi çözsünler ya da itlaf edilsin.
    Yok saldırmazmış yok besleyecekmişiz bana ne be? Yemişim köpeğini kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok.

Rahatsız olduğun her şeyi bitirebiliyor musun?

• Köpekleri toplatıp uyutma fikri mümkün değil zira hayvanseverler o belediyeyi yok eder, toplu uyutma fikrine ben de karşıyım bu arada.

Köpekleri çok severim, iletişimim iyidir (evet köpeklerle) başımdan geçen bir olayı anlatayım:

Sakarya Üniversitesini bilenler bilir kampüste bir sürü köpek vardır. Gece 11-12, memlekete döneceğim 2 grup köpek kavga ediyor otobüsün servisine bineceğim yerde, köpeklerde Kangal he. Her neyse ben de izliyorum bunları tabi havlıyorlar birbirlerine bir şeyler oldu ayrıldı bunlar Kangal grubu (3 Kangal) bana doğru geldi. Mevzu büyük, köpeklerden korkmayan ben dedim aha gidiciyiz (hırlasa oraya kendimi bırakırım zaten, 3 tane Kangal var içimden geçerler) dedim kendime “ölum korktuğunu belli etmiyorsun, hırlarsa ederse başlıyorsun bağırmaya kükremeye baktın üstüne geldiler bi yumruk indiriyorsun” Tabi bunlar üstüme geldi başladım kükremeye ben Aslan gibi bi geri çekilip havladılar, turuncu kukalar vardı havlayana bu kukayı bi koydum ciyakladı gitti.

Demem o ki, köpekler size saldıracaksa siz ona saldırın ki korksun gitsin. Tatlı davranayım acısın diye bi şey yok köpeklerde insan değil o, sadece sizin ona zarar verebileceğinizi anlarsa gider. Gerekirse üstüne kuka atın sopayla vurun ama kaçmayın ve korkmayın.

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt

Hep aynı tavsiyeler kimse sorunu çözmek istemiyor.. Üniversite kampüsünde köpeğin ne işi var sorgulamak yok neymiş karşına çıkarsa korkma sen de saldır falan  

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.