Şimdi Ara

Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
2
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yav bi yürüyün gidin al evinde besle o zaman sokakta başı boş gezen köpek gelecek benim coluk cocuğuma saldıracak neymiş beyfendiler eşit yaşama hakkı istiyomuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların çok fazla sokak kedisi, köpeğine ilgi göstermesiyle bu hayvanların sayıları inanılmaz çoğaldı benim çocukluğumda sokakta oynarken (2000 lerin başlarında) sokak kedisi sevmek nedir bilmezdik gördümü kaçardı hayvan, kaç kare ağızlarında fareyle oraya buraya koşturduklarını görürdüm özellikle fındık fareleriyle, şimdi parkta ki bankta 5dk oturayım diyorum otururken geliyor üstüme atlıyor. Hiç çekince yok bilmiyor ki hayvan memlekette psikopattan bol ne var.

Belki çok sevecen gözüküyor ama kızgınlık dönemlerinde insanlara uyku uyutmuyorlar zaten büyük şehirde gürültü bitmiyor, her binanın arka bahçesinde çiftleşme merasimleri ardından doğum zamanı geliyor her binanın arka bahçesinde 3 er 4 er kedi yavrusu kimisini annesi bırakmış, kimisini başka yere taşımış, kimi bodrum kattaki dairenin bahçesine düşmüş hayvan yazık ciyak ciyak bağırıyor, birde yavruların çoğu 4-5 haftalık olunca bölgesini tanımak, keşfetmek için etrafta dolanıyor sokaktan geçerken takkk arabanın birinin altında kalarak ezilip kaldırımlarda cesetleri saatlerce kimse müdahale etmezse belki günlerce bekliyor mikrop yayıyor. Sokakta oynayan çocuk belki bilerek belki bilmeyerek türlü işkenceler uyguluyor.

Bu hayvanları kısırlaştırarak sayılarını kontrol altına almaları lazım şu zamana kadar köpeklerden bir sıkıntı yaşamadım sanırım muhite göre değişiyor, köpeklere kötü davranılan bir bölgede daha saldırgan tutum sergiliyor olabilir hayvanlar.

İşin özeti çoğumuz büyük şehirlerde yaşıyoruz bu hayvanlara kontrol şart, yeri geliyor insan doğum kontrolünde bile yorum yapıyoruz, bakınız suriyeliler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltravioleTT -- 20 Haziran 2020; 0:54:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8BEF0F32F

Hayır, tek habitatı orman demek yanlış olacaktır. Farklı habitatlara da (Bozkır peyzajı, çöl peyzajı..) sahiptirler. Uzman bir biyolog bu konuda detaylı bilgi aktarabilir.

Alıntıları Göster

dünya üstünde ormanda yaşamış bir köpek yok atmayın kaba kesminizden. Dünyada tek doğa köpeği afrika yaban köpeğidir. Geri kalan bütün köpekler insanlarla yaşamış onlarla evrilmiştir. Köpek dünyanın en eski insanlarla yaşamış hayvanıdır. Hatta milattan binlerce yıl önce mağaralara kazınmış tasmalı köpek ve sahibi gravürleri bulundu

https://gizmodo.com/ancient-cave-art-depicts-oldest-evidence-of-dogs-wearin-1820606741

Senin dedenin dedesinin dedesinin dedesi rahat uyusun diye mağara girişlerinde ev kapılarında bu köpekler bekledi onu. Yaban hayvanlarından yabani insanlardan bu köpekler korudu senin atalarını ,düşünmeden canlarını verdiler... İneklerini tavuklarını bahçelerini bu köpekler korudu... Arabaları bu köpekler çekti. Köpek ve at insanın bugüne gelmesinde inanılmaz önemi olan iki canlıdır. İnancım yok ama olsa idi bu iki canlıyı tanrının insanlar rahat yaşasın gelişmesine yardımcı olsun diye dünyaya gönderilmiş iki canlı olduğuna inanırdım. Köpek insansız yapabilecek bir canlı değil. Resmen insan için yaşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CockroachHunteR

yav bi yürüyün gidin al evinde besle o zaman sokakta başı boş gezen köpek gelecek benim coluk cocuğuma saldıracak neymiş beyfendiler eşit yaşama hakkı istiyomuş

evimde besliyorum zaten. Düzgün bir ilçede oturursan öyle bir şey olmaz. Çocuğunun başında olursan saldırırsa korursun sende başıboş bırakma tehlikeli sokak köpekleri varsa. Olabilir benim çocuğuma saldırsa ben çıkarır vururum ama bu onların suçsuz olduğunu değiştirmez. Daha önceden hasta ruhlu insanlardan şiddet gördükleri için herkesi potansiyel manyak sanıyorlar. Senin çocuğuna bir insan saldırsa bütün insanları öyle görürmüsün? Görmezsin, köpeklerde öyle işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: UltravioleTT

İnsanların çok fazla sokak kedisi, köpeğine ilgi göstermesiyle bu hayvanların sayıları inanılmaz çoğaldı benim çocukluğumda sokakta oynarken (2000 lerin başlarında) sokak kedisi sevmek nedir bilmezdik gördümü kaçardı hayvan, kaç kare ağızlarında fareyle oraya buraya koşturduklarını görürdüm özellikle fındık fareleriyle, şimdi parkta ki bankta 5dk oturayım diyorum otururken geliyor üstüme atlıyor. Hiç çekince yok bilmiyor ki hayvan memlekette psikopattan bol ne var.

Belki çok sevecen gözüküyor ama kızgınlık dönemlerinde insanlara uyku uyutmuyorlar zaten büyük şehirde gürültü bitmiyor, her binanın arka bahçesinde çiftleşme merasimleri ardından doğum zamanı geliyor her binanın arka bahçesinde 3 er 4 er kedi yavrusu kimisini annesi bırakmış, kimisini başka yere taşımış, kimi bodrum kattaki dairenin bahçesine düşmüş hayvan yazık ciyak ciyak bağırıyor, birde yavruların çoğu 4-5 haftalık olunca bölgesini tanımak, keşfetmek için etrafta dolanıyor sokaktan geçerken takkk arabanın birinin altında kalarak ezilip kaldırımlarda cesetleri saatlerce kimse müdahale etmezse belki günlerce bekliyor mikrop yayıyor. Sokakta oynayan çocuk belki bilerek belki bilmeyerek türlü işkenceler uyguluyor.

Bu hayvanları kısırlaştırarak sayılarını kontrol altına almaları lazım şu zamana kadar köpeklerden bir sıkıntı yaşamadım sanırım muhite göre değişiyor, köpeklere kötü davranılan bir bölgede daha saldırgan tutum sergiliyor olabilir hayvanlar.

İşin özeti çoğumuz büyük şehirlerde yaşıyoruz bu hayvanlara kontrol şart, yeri geliyor insan doğum kontrolünde bile yorum yapıyoruz, bakınız suriyeliler.

bunun sebebi o kediler değil onları kısırlaştırmadan besleyen manyak kedici teyzeler. Bizim buralarda da var hasta ruhlu insanlar. Arabam çizikten geçilmiyor bahçe pis kokuyor anlatamıyoruz kısırlaştırın şunları yok. Hasta olur kedi ben elimde göz damlası peşinden koşuyorum iltihap büyümesin diye. Onlar anca besliyor başka bir bok bilmiyorlar. Kedi ölüyor gittim xxx abla kedi hasta dedim baktı o benim kedim değil aşşağı mahalleden gelmiş diyor.. Aldım kediyi veterinere götürdüm. Böyle manyak insanlar.

• Köpekte bir hasar yoktur inşallah.

• Devian kullanıcısına yanıt

Allah insanı yaratırken köpekle birlikte yaratmış ozaman.

Ateistsenizde evrim sonunda insanın varlığından sonra hemen köpek türüde ortaya çıkmış.İnsan köpekle birlikte el ele kol kola evrilmiş....

Komedi ya.

Türk mitlerinden biride kurtlardan türememizdir.İnanın bu mit sizin savınızdan daha çok gerçekçi 

• DARKKO70 D kullanıcısına yanıt

13 yaşımda iken bana da oldu. fakat yere düşünce bırakıp yanımdan geçip gittiler.

sonrasında korkum 5-6 yıl sürdü. sonrasında yavaş yavaş onlara durumlarına göre nasıl yaklaşmam gerektiğini az-çok öğrendim.

fakat her köpek aynı olmuyor. onlarla içten geldiği gibi iletişim kurabilmek, konuşabilmek gerek.

sezinliyorlar korkanı ya da onları farklı bir varlık olarak duyumlayanları.

herşeye rağmen sevgiye muhtaçlar.

ne de olsa dünyanın kemirici paraziti insan egemenliği esaretinde yaşıyorlar.

beton ve asfalt yığınları yüzünden canlıların yaşam alanlarını yok ediyoruz.

kıyılara yapılan otoyollar, müstakil evler ve oteller yüzünden denize insanlar bile ulşamaz oldu.

denizi bile sahipleniyorlar. bu düzen böyle gitmeyecek. şili de köpekler bile eylemlere katılıyor.

anlayın nasıl bir canlı. insana saygı duymalarını istiyoruz, fakat biz insanoğlu doğanın gerçek sahiplerine o saygıyı duymuyoruz.

isyan ettiklerinde de telef ediyoruz. bu doğru değil. yapıcı olmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayulun -- 11 Temmuz 2020; 1:44:11 >

• karayulun kullanıcısına yanıt

Valla ben yapmıyorum denizi doldurup apartmanları ya da ormanları yakıp villaları ya da dağları traşlayıp maden aramasını

Ama ceremesini gariban çekiyor

Öyle teyzeler harbiden çok sorun ve çoğunun akıl sağlığı yerinde değil

Şu manyağa şu akıl hastasına bakın :

bakın 30 tane köpek ölmüş bahçesinde 50 tane de besliyor pitbul bile var mahallileye bela olmuş belediye bu kadına işlem yapamıyor bu nasıl bir düzen ya delirmemek elde değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 20 Haziran 2020; 11:0:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARKKO70

Allah insanı yaratırken köpekle birlikte yaratmış ozaman.

Ateistsenizde evrim sonunda insanın varlığından sonra hemen köpek türüde ortaya çıkmış.İnsan köpekle birlikte el ele kol kola evrilmiş....

Komedi ya.

Türk mitlerinden biride kurtlardan türememizdir.İnanın bu mit sizin savınızdan daha çok gerçekçi 

1- "Tanrıya inansaydım köpekleri insan için yarattığına inanırdım" dedim allah insanı yaratırken köpekle yaratmış demedim iyi okuyun yazılanları.

2- nesin lise terk falan mı ? ilk insanın geçmişi 300.000 yıl önce (anatomik homo sapiens) köpek dediğimiz yani Kurt Canis familyasından olan canlılar 750.000 yıl öncesine kadar dayanır yani insanlardan önceye. Önce hayvanlar vardı sonra insanlar. İnsanın geçmişi bu dünyada çok genç. Ama köpeği evcilleştiren ve evrimleştirmesini sağlayan evet insandır.

Benim savım değil biraz oku öğren.

http://www.wolfcountry.net/information/WolfOrigins.html#:~:text=The%20first%20gray%20wolf%2C(Canis,have%20migrated%20to%20North%20America.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolf

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nsan#%C4%B0nsan%C4%B1n_biyolojik_soy_a%C4%9Fac%C4%B1

tabi ki köpeklerde evrim geçirdi. Bir kere insan sayesinde kurttan evrildirler.

https://www.theverge.com/2017/7/18/15992572/dog-genetics-archaeology-fossils-evolution-domestication-wolves

oku öğren sonra tartışalım, lütfen lise terk bilginizle gelmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 20 Haziran 2020; 15:40:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

dünya üstünde ormanda yaşamış bir köpek yok atmayın kaba kesminizden. Dünyada tek doğa köpeği afrika yaban köpeğidir. Geri kalan bütün köpekler insanlarla yaşamış onlarla evrilmiştir. Köpek dünyanın en eski insanlarla yaşamış hayvanıdır. Hatta milattan binlerce yıl önce mağaralara kazınmış tasmalı köpek ve sahibi gravürleri bulundu

https://gizmodo.com/ancient-cave-art-depicts-oldest-evidence-of-dogs-wearin-1820606741

Senin dedenin dedesinin dedesinin dedesi rahat uyusun diye mağara girişlerinde ev kapılarında bu köpekler bekledi onu. Yaban hayvanlarından yabani insanlardan bu köpekler korudu senin atalarını ,düşünmeden canlarını verdiler... İneklerini tavuklarını bahçelerini bu köpekler korudu... Arabaları bu köpekler çekti. Köpek ve at insanın bugüne gelmesinde inanılmaz önemi olan iki canlıdır. İnancım yok ama olsa idi bu iki canlıyı tanrının insanlar rahat yaşasın gelişmesine yardımcı olsun diye dünyaya gönderilmiş iki canlı olduğuna inanırdım. Köpek insansız yapabilecek bir canlı değil. Resmen insan için yaşıyor.

Alıntıları Göster

Kurtların evrimini araştırınız. Bahsettiğim durumu algılamanıza yardımcı olacaktır.

ingilizcen yok galiba wolf =kurt demek.(Aslında kurtan köpeğe olan evrimi açıklamış yani aslında köpekler evcil değil:) )

Bu inglizce (hangi bilimsel makaleye göre yazılmış belli değil)

The Evolution of the domestic dog is still a matter of much debate. Some Believe that the dog is descended from the wolf, while others think they are evolved separately from a common ancestor.

Burdan anlaşılacağı üzere halen kesin somut bilgiler ortada yok.

Wikipedia'yı kaynak olarak gösterdiğine göre üniversite okuduğunu ya da bilimsel bir makale yazdığını düşünmüyorum.O yüzden o kaynaktaki yazılara bakmadım bile.Kaynak gösterirken içeriğini oku trollenme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARKKO70 -- 22 Haziran 2020; 20:3:35 >

• https://twitter.com/olcaydelil/status/1270745792198959106?s=20

Millet evine de giremiyor bunların yüzünden

• gelişmiş ülkeler Türkiye'ye gelecek vatandaşlarını başıboş sokak köpekleri konusunda uyarıyor.Güzelim cennet ülkeyi hindistan seviyesine getirmeye kimsenin hakkı olmamalı bu ne yav.

bunlar ya sahiplendirilmeli ya da barınaklarda beslenmeli...belediyelere güvenilmiyorsa özel barınaklar kurulmalı..aksi takdirde insan hayatını ve çevre sağlığını tehdit etmeye,trafik kazalarına ve ölümlere sebep olmaya devam edecekler.

Fransa:

https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/conseils-par-pays-destination/turquie/#Sante

Öfke

Ankara ve Türkiye'deki çoğu şehir, davranışları bazen agresif olabilen çok sayıda sokak köpeğini barındırma özelliğine sahiptir.

Kuduz, virüs bulaşmış bir köpek tarafından ısırılırsa veya yalanırsa, yanlışlıkla insanlara bulaşabilen viral bir hastalıktır.

Acil tıbbi tedavi olmadığında ölüm oranı çok yüksektir.

Kuduzlu bir hayvanla temas ettikten sonra, ısırık sabunlu suyla iyice yıkanmalı ve acil bir tıbbi konsültasyon, serum ve acil uygulanmasını belirlemek için kontaminasyon riski değerlendirmelidir. kuduz aşısı. Ankara'da kuduz karşıtı merkez çağrılmalıdır (bkz. "Türkiye'de Yaşam / Sağlık":https://tr.ambafrance.org/-Sante-525-).

Bu nedenle hayvanların evcilleştirilmemesi ve hatta onlara yaklaşılmaması önerilir. Maruz kalan bir bölgede kalmadan önce koruyucu aşılama (ön maruziyet) önerilebilir ve önceden tıbbi konsültasyon ve değerlendirme gerektirir.

İrlanda

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/turkey/

Başıboş Köpekler

Sokak sokak köpekleri Türkiye'deki çoğu kasaba ve şehirde yaygındır. Yerel makamlar sayıları kontrol etmek ve yönetmek için harekete geçer, ancak gruplar halinde parklarda ve arazilerde toplanır ve zaman zaman agresif olabilirler Bu köpeklere yaklaşmaktan kaçının, ancak ısırılırsanız Türkiye'de kuduz ve diğer hayvan kaynaklı hastalıklar olduğu için derhal tıbbi yardım alın.

İspanya

http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/SiViajasAlExtranjero/Paginas/DetalleRecomendacion.aspx?IdP=187

Önemli notlar ve sağlık bölümünde yazan:

Ankara'da, özellikle Çankaya bölgesinde, çok sayıda sokak köpeği var. Son aylarda bu köpeklerin bazen bir grup halinde hareket eden bazı saldırıları ve ısırıkları oldu. Bu saldırılar özellikle alacakaranlıkta ve şafak vaktinde gerçekleşir. Daha fazla bilgi için Sağlık bölümüne bakın.

Japonya

https://www.tr.emb-japan.go.jp/files/000338968.pdf sayfa 10

kuduzdan bahsetmiş ve köpeklerden uzak durulması gerektiğini yazmış

Finlandiya

https://um.fi/matkustustiedote/-/c/TR

Sağlık bölümünde yazmış

Türkiye'de çok sayıda sokak köpeği var. Bir köpek ısırmasından sonra, kuduz ilacı almak için derhal hastaneye başvurmalısınız.

• Cevap yazılan mesajınızı okumadım yazdığın atladığınız mevzu şu gündüz gördüğünüz tek başına gezen köpek akşam sürü haline gelince saldırganlaşıyor.İçlerinden birinin saldırmasıyla tüm sürü saldırıya geçiyor.Normal bir insanın 7 -8 hayvandan oluşan bir sürüyle mücadele etmesi imkansız.Geçen bulunduğum şehrin en iyi semtlerinden birinde 13 tane hayvandan oluşan sokak köpeği sürüsü gördüm.Her gören yönünü değiştiriyordu ....

Kediler mevzusunda ise kısırlaştırılmadan sürekli üremeye teşvik ediyorlar bilinçsiz instagram postları ve sahte duyarlarla .Yemek verin su verin.Siz onlara uygun şartları sağladığınız sürece üreyip sorunları katlıyorlar.Bulundukları ortamda strese girerlerse zaten üremecektir....

Kısırlaştırmak ya da barınak tamamen mantıksız mevcut hayvan sayısı bu tip çözümleri imkansız hale getiriyor.

Sanırım birilerinin akıllanması ya da ülke gündeminde yer etmesi için din adamı ya da solcu eyleme katılan çocuk falan öldürmeleri gerekiyor.

• lazer__ kullanıcısına yanıt

gün gelir her şey değişir. olumlu-olumsuz bütün yönleriyle.

• Tabi sokak köpekleri gurup yapıp saldırıyor değil mi ?

Sokak köpekleri kendilerini koruyorlar şeref yoksunu köpek düşmanı insanlardan koruyorlar.

Köpeklerin beraber yaşamasının tek sebebi bu haber deki gibi yanlış yaşayınca piçin birisi gelip bıçak takıyor belki de tecavüz edecekti ?

hayvanlara zarar veren insanlar genelde pedofili olurlar, belki sırada senin çocuğun vardır ?

https://www.mynet.com/kusadasi-nda-akilalmaz-olay-sokakta-duran-kopegi-bicakladi-110106549133

• Hayvan ruhsatı olmalı ülkemizde.

Bir köpeği alıp ölene kadar bakacağına dair, eğer bakamayacaksa barınaklara bırakacağına dair. Sokağa çayıra salıp milletin başına bela etmekle olmuyor.

Yavruyken alıp büyüyünce sokağa bırakmak akıl alır iş değil.

Hem o hayvanın hakkına hemde saldırdığı insanların hakkına giriyor bu sözde hayvan sever kanı bozuklar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.