Şimdi Ara

Sokak Kavgaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aparkat yumruk gerçekten etkili bir yumruk ama bu yumruğu sokak kavgasında kullanılmasının zor olacağından bahsediliyor çok yakına girmekten bahsediliyor o yönden bakarsak kroşe atarken de çok uzak değiliz peki aparkat atmak neden tehlikeli beni aydınlatırsanız sevinirm

• Müsabakalarda da fazla atılmaz zaten. Pratik yapmak lazım, alıştımak lazım aslında çeneye alttan vurulduğunda çok tehlikeli bir vuruş.
  • Olay yakına girmekten daha çok aparkat vurulması en zor tekniklerden birisi.öyleki vururken yüzün neredeyse tamamen acılıyor rakip senden hızlı olursa seni krose atarak anında indirebilir.ama senin aparkat hedefini bulursa rakibin işide cok zor oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccCEM123 -- 16 Mart 2014; 18:21:47 >
  • yukarıda arkadaşın dediği gibi yüz açılıyor helede omuzdan sağlam atmak istersen neredeysen gardın tamamen düşmüş oluyor ıskalarsan veya adam önce davranırsa risk çok ondansa çeneye geçireceğin sağlam bir kroşeyle adamın dengeyi bozabilirsin
  • Arkadaşlar söylediğiniz her şeye katılıyorum ve yorumlarınız için teşekkür ederim.Yalnız sizlerde biliyorsunuz ki sokak kavgaları birden olup bittiği için ilk olarak karşıdan gelen darbeyi yememekle birlikte güzel bir kroşenin ardından yerine oturmuş bir aparkat herhalde sonuca götürür önemli olan ani kararlar verip ve seri olmak diye düşünüyorum sizce bu düşüncem doğrumu.
  • ccCEM123 kullanıcısına yanıt
    etkili bir aparkat atmak için adamın tam dibine girmen lazım.. vücudunun tüm ağırlığını yumruğa taşıman için.. o mesafeye girmek kolay değil, ama girerde çeneye oturtursan adamın işi biter..

bu hareketleri boks, kick boks vs yapıyorsanız tam randımanlı uygulayabilirsiniz.. hocalarınıza sorarsanız ayrıntılı bilgi vereceklerdir
    aparkat genelde adamın çenesini dağıtmak için atılmaz :) genel olarak adamın gardını açmak için atılır sol aparkatdan sonra gelen sağ direk adamı indirebilir yada yada direkden sonra kulak arkasına atılabilecek kroşe sokakda adamı indirmek istiyorsan tavsiye olarak admaın kulak altına kroşe atman olsun çenesine atma başına iş açabilirsin dirsekde vurma diresek de başına iş açabilir kulak altına attığın kroşe adamı yere düşürür 3-4 saniye burnuna da vurabilirsin en fazla kırılır tabi bunları sadece kendini savunmak için yap :)
  • Adam sersemlediginde olur heralde
    adqm suratini kapattiginda atiyoduk boksta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sharq32 S kullanıcısına yanıt
    sharq32 kulak altına veya direk kulağa kroşe hiç atmadım ve yemedim de sence gerçekten adamı sersemletebilir mi
    insanın denge mekanizması kulakda olduğu için dengeyi kulak sağlar tam kulak üstü yumruğu sokakda atman tehlikeli olabilir adamın kulak zarını patlatma gibi ama kulak altına attığın yumruk adamı yere düşürür ve sersemletir.

çenede etkilidir ama oda sokakda tehlikelidir spor salonumuzda bi abimle sparing yapıyorduk sparing bilmeyenler için teknik müsabaka çok şiddetli değil. yaptığım kişi ağır sikletti ben se 70kg'ım :) bi ara elimi indirdim ve çeneme yumruk geldi çok sert değildi ama istemsiz olarak pat diye yere düştüm :) gözlerim buhulandı falan aksaşmeve gittiğimde de ekmeği zor çiğnedim :) yani çeneye sert bir darbe adamı bayıltır sokakda tehlikelidir çene kırılması kayması gibi sıkntılar yaratabilir yumruğu yiyen adamda

burunda etkilidir burna vurulan darbe adamın gözlerini yaşartır sokakda bu tavsiye edilebilir ser darbe adamın burnunu kırabilir ama musabakalarda burna darbe ve adamın gözleri yaşardıkdan sonra şeneye böbreklere çalışma ile nakavt getirebilir. taekwondo müsabakasında suratıma tekme yemiştim buruma gelimişti gözlerim bi anda yaşardı çok sert bi tekme deildi ama gözler doldu elimle gölerimdeki yaşı silmeye bi yandan da rakipden başka tekmeler yememek için sağa sola kaçmak zorunda kalmıştım:)
  • sharq32 S kullanıcısına yanıt
    sharq32 verdiğin cevaplar için teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccCEM123 -- 24 Mart 2014; 16:12:30 >
  • Sokak kavgası ani geliştiği için vurmak pekte mümkün olmuyor bazı zamanlar ama gardını korumalısın sakıncalı hareket

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aparkat genelde rakibin gardının düşmesini istiyorsan atılır. Sparring yaparken bir ara hile gibi bir şey bulmuştum. Aparkat + sağ kroşe (bazen sol) ve rakip sersemler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.