Şimdi Ara

Şok Marketlerin Milyonlarca Müşterisine At/Eşek Eti Yedirmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
16.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, öyle yapmak lazım aslında. Geçtiğimiz yıl da Carrefoursa'da satılan bir sucuk markasında domuz eti çıkmıştı. 😑

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt

Evet, geçtiğimiz yıl olmuştu, çok net hatırlıyorum.

• Yıllardır taklit ve tağşiş yapan firmaları google da aratıp, google yorumlarına yedikleri bokları yazarım. Namussuz herifler!

• Tırnaksız yahut 5 tırnaklı da olabilirdi. XD

• Her işin başı denetim. Özellikle gıda ve ilaç gibi ürünlerde çok daha hassas olması gereken denetim. Burada bizim gibi işsizliğin çok yoğun olduğu yerlerde bunu yapmak kolay değil. Siyasi otorite bu konuda işletmeleri sıkıştırmaya başlarsa mevcutların en az yüzde altmışına kildi vurması gerekir ki buda işsizlik ve vergi kaybı ile sonuçlanır. Patrona bir şey olmaz A firmasını kapatır iflas der işçileri işten tazminatsız çıkarır B firmasını kurar işine devam eder zaten öylede oluyor. Normalde Bİm A101 gibi firmalar iş yaptıkları firmaları denetler ve belli bir kalite yetkinliğine ulaşmış sertifika sahibi firmalardan mal alır. Bu firmalar kendi markaları ile değil yan marka üreterek ürünleri bu markete sokar. Kendi markalarını Migros Carrf. vs gibi marketlerde daha pahalı fiyatlayarak satar. Muhtemelen bu sıkıntılı gelen ürünler taşere edilmiş firmalardan zaman zaman tedarik ediliyor ve denetlenmeden markete gönderiliyor. Market denetlenince iş patlıyor. Ucuz fiyatlı ürün talebinin yarattığı bir sorun bu maalesef.

• Lezzeti oradan geliyor. Mis gibi ortaya karışık yapıp tatlandırmışlar. Bu akşam şoka uğrayayım da biraz alayım

• Halen ciddi ciddi şu üç harfli marketlerden et alan var mı
    Tavuk ürünleri hariç alınmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Afyon sucuklarıyla, Kayseri pastırması ile övünen şehir sözde.

Çoğunda at eti, tavuk eti vs çıkmış.

Kilosu 42 liraya dana sucuk satıyorlar ve inanılmaz sayıda yorumlar almışlar muhteşemdi şahaneydi falanlar filanlar havada uçuşuyor.

Altına yorum yazdım kardeşim karkas etin kilosu 72 lira canlı hayvanın kilosu 60 lira nasıl bu fiyata sucuk veriyorsunuz bunun bağırsağı, elektriği, baharatı osu buzu zartı zurtu var yazdım. Yorumu sildiler sonra özelden yazdılar tehdit ettiler ve beni engellediler. Dün o ekran görüntüsü ile savcılığa gittim şikayette bulundum. Bakalım ne olacak.

İnanın firmayı burda yayınlasam oha aaaa bu firmamı dersiniz. Eminim ki instagramda facebookta karşınıza muhakkak çıkmıştır.

Bir gıda firmasında satış ve satın alma sorumlusu olarak çalışıyorum.

Bir ekibiz, ekipte gıda mühendisleri ve endüstri mühendisleri vs var. Görevleri kalite, maliyet vs zart zurt.

Maliyetleri o kadar iyi biliyorum ki anlatsam burda oha dersiniz.

Parakende olarak;

Bir kilo dana sucuk 120 lira altına

Bir kilo dana seçme pastırma 200 lira altına

Bir kilo dana yemeklik kıyma 90 lira altına

Bir kilo dana kaburga (köftelik kıyma) 100 lira altına

Satılıyorsa eğer;

Açık ve net olarak söylüyorum! Almayın ve aldırmayın.

O ürünlerden şüphe duyun.

Ha yukarıdaki fiyatların altına varmı var evet ama DANA değil, 7-8 yaşındaki İNEK etidir.

Ve size İNEK etini %100 DANA diye yutturuyorlardır. O yaşlardaki İNEK etinden hayır gelmez, sepsert olur.

Bunu kullanıcı anlayabilir mi, 100 kişiden 15'i...

Şunuda unutmayın;

Bir sucukta baharat fazla ise eğer, o sucukta her türlü et olma ihtimali vardır.

Çünkü sucuk en çok hile yapılan üründür.

İçine koyacağınız yaklaşık 8-9 adet baharat türü ile bütün herşeyi gizleyebilir muhteşem bir tat verebilirsiniz.

Ve son kullanıcı olarak hiçbirşey anlamaz, ooo sucuğun tadına bak yahu acılı oohhh efsane tadı var der yumurtayı kırar ekmeği bana bana yersiniz.

Gıda'da hile çok kötü birşey.

Allah çoluğumuzu çocuğumuzu bu gıda teröründen korusun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 2 Mart 2022; 11:8:0 >

• Domuz eti yedirmek Müslüman ülkede yapılacak en büyük kazık.Adam karaktersizlikde çığır açmış

• Yapacak birşey yok Koyun halk dikkate almaz böyle şeyleri onlar için önemsiz kriterler bunlar.Şu olay başka Ülkede olsa insanların birçoğu o yerden alışveriş yapmaz ve o firma batar gider çekilir piyasadan.Bizde öyle değil o işler bu Ülkede Bim A101 Şok Migros Carfour Ülkeyi ele geçirmiş resmen ve karşılarına hiçbir rakip firmada çıkamıyor kolay kolay çünkü halk cahil sorumsuz umrunda değil hiçbirşey nolucak banamı sattı der.Bu halka geçiren geçiren hiçbirşey olmaz halk cahil sorumsuz aciz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gözlerim sultan sucuğu aradı malum nispeten ucuz bir sucuk ama göremedim hayret 🤣

• donanimcini7 D kullanıcısına yanıt
    İşin ilginci domuz sucuğu üreten firma da içine dana eti koymuş

• Şok artık lezzetlim markalı ürünleri İstanbul'da bir et firmasına uretttiruor

• Bakanlık açıklıyor da ne oluyor? ceza verip kapatın firmayı ürünleri toplattırın normalde 40 liraya satılıyorsa üzerine uyarı etiketi koyarak 20 liraya verilsin bari vatandaş uyguna alsın hile yapan üretici de zarar etsin ki birdaha yapmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 2 Mart 2022; 13:32:56 >
  • Benim anlamadığım, at eti pahalı bir ettir, kesimlik at yetiştirilmez Kazakistan vs. gibi uzak doğu Asya coğrafyası dışında. Bunlar ucuza at nerden bulup bu işi yapıyor?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam "at hırsızı" diye tabir ettiğimiz kesim bu işi yürütenler olmasın

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

At ve eşek eti avrupada en değerli ve sağlıklı et. Hele eşek eti ispanya da kurutulmuş sucuklara katıyorlar ama pahalılığından dolayı sucuğun içindeki miktarı devamlı düşüyor. Şaşırmış bu firma .

• Ben de diyorum tadi guzellesmis bunun. Ben begendim böyle devam etsin bence sorun yok

• Şok bunu yapiyorsa,bim ne yediriyo bize kim bilir
    🙄

• Et kasaptan alınır😉

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.